Pytlákům a vandalům bude ouvej
Kategorie: VšeobecnéChrudim - Břehy Chrudimky budou rybáři kontrolovat v doprovodu městských strážníků.
Rybáři jedné ze dvou chrudimských místních rybářských organizací už nechtějí dál přihlížet rostoucím hromadám odpadků ani bujícímu pytláctví na březích řeky Chrudimky. S žádostí o spolupráci při kontrolách říčních břehů se proto obrátili na chrudimské městské strážníky.
více na:
http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/pytlakum-a-vandalum-bude-ouvej-20120622.html
Diskuse k bleskovce
Nrover - Profil | Út 26.6.2012 22:52:18
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 22:48:06
Nrover - Profil | Út 26.6.2012 22:20:46
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 22:17:03
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 22:12:04
Bude věštit z nějaké koule, nechá si radit RS, MO, Radou? Nebo hejtmanem, či dokonce ministrem?
NSaddám - Profil | Út 26.6.2012 21:43:45
NSaddám - Profil | Út 26.6.2012 21:42:05
NJovánek - Profil | Út 26.6.2012 13:30:25
Jinak, pěstuje se pšenice, ryby se chovají.
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 0:20:44
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 0:00:00
NMrknato - Profil | Po 25.6.2012 23:43:14
Tak tedy ty by jsi RS ponechal jen oprávnění a zrušil její povinnosti? No, ono to tak v v reálu skutečně je......., proto má být pytlákům ouvej, ale čilimníkům pré????
Edit : Já si skromně myslím, že "škody", které způsobí všichni čilimníci ČRS jsou řádově vyšší, než všechny škody způsobené přestupky a TČ rybářů, vč, těch latentních a neodhalených....
NSaddám - Profil | Po 25.6.2012 21:56:15
A srovnání se servilním vrátným taky hodně kulhá (aspoň tedy u nás) a myslím, že to moc dobře víš.
NMrknato - Profil | Po 25.6.2012 9:42:04
To, že neplnění BP dle §30, odst.1 pís f) je přestupek, který se trestá, jsi mně vysvětlil, ale dále jsem našel v §31 odst. 3 pís. a), že RS by mohla ukládat pokuty i svazíkům §31 odst.8.... Je jasné, že RO nechodí k vodě na kontroly, nemusí být seznamován s BP (náš si to ani nepřeje) a kontrola označení revíru, chráněných oblastí a hlavně to, že uživatel neplní to, co mu bylo uloženo rozhodnutím, nebo oznámením a to v §11 osdt 1 a 2 je ze zákona věcí RS. Např. že si uživatel bez vyjímky mění lovné míry ryb, lovné způsoby a nepodporuje původní obsádku. Pokuty vybírá kraj, ale uložit ji může i RS. Kdo by tuto aktivitu vyjma svazočilimníků, RS zakázal?
Když je RS aktivní při kontrole BP u rybářů, proč není aktivní i při kontrole svazíku? Byla by to blbost, taková RS by byla okamžitě zrušena na návrh uživatele, ale pak je něco celkově blbě a RS je jen "vrátný" a "cení zuby jen na rybáře". Takový vrátný např. v Tesle normálního makačenka na vrátnici prošacoval, každou elektromku zabavil a hlásil. Když ale šel vrátnicí p. ředitel, tak mu vrátný nesl celou televizi až do auta před fabriku.......
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 20:23:01
Jen tak pro zajímavost, viděl jsi někde "houbařskou stráž" ? Stráž kurníků? Malinoborůvkovou stráž? Ryba je bohužel věc ničí, stejně jako houba, borůvka, vítr..... No a jestli si všímáš, tak 80% mrkmenů nechce víc ryb, ale víc RS, která by pochytala svoloč, které musí být většina a jim by pak ty ryby stačily... Taky názor.
Edit: Já jen nesdílím názor, že když bude s rybářem chodit policajt, že se něco změní k lepšímu. Cestu k lepšímu vidím v hospodaření svazu bez MO, resp bez MO na územních revírech s minimem zákazů a bez BP. No a k poslední zprávě o kontrolách RS mě připadne, že RS pauzíruje, nebo se rybáři u nás tak moc polepšili a ti co volají po víc a akčnější RS, nevidí realitu.....
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 16:08:24
No a myslet si, že někdo nachodí kolem vody hafo kilometrů, občas si s někým rozpumpuje adrenalinové čerpadlo (myslím , že nadledvinky), doma napíše kupu papírů,protelefonuje nějaký ten mrzký peníz kulivá ostraze revírů, projede i nějaký benzín a ve finále si půjde v lednu zaplatit bigádu a povolenku s dobrým pocitem, že on přeci má ten odznak. No , to je teda vážně utopie.
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 15:52:12
Ne podle mě, ale podle zákona je BP, bližší podmínkou, jen pokud je uvedena v povolence. I kdyby byla v soupise revírů, dokladu o docházce, prostě aspoň někde, v "papírech" co má rybář u sebe, které si k lovu koupil a jistě nastudoval. V případě "bludiček" tato BP neexistovala. Existoval jen svazoúkol ji jako BP chápat. Ty jsi se mě ptal na funkčnost RS, tak jsem ti odpověděl. Vím že podmínky jmenování stanovuje zákon a proto od takovéto RS nemužeme čekat zázraky.
RS potřebujeme, aby uživateli mohl stát povolit VRP. Na jeji provoz stát neplatí ani Ň. S tohoto důvodu a rozměru je potřeba ji chápat, protože ji platíme vlastně my všichni a pak také my všichni nebudeme jistě chtít, aby na nás zkoušela divný triky.....RS by se svazem neměla mít nic společného. Je ale grátis a darovanýmu koni se na zuby nedívá.....
Ale i ty taháš do "problematiky RS" ekonomiku. Myslíš, že stát, který jmenuje RS zajímá, zda člen zaplatí nějakému o.s. to, co si členi upečou? Myslíš si, že to je ten hlavní důvod funkční RS? Pro svaz asi ano a proto svaz úkoluje RS. Logické, ale to jsme už někde jinde..... ještě by zbývalo, aby svaz platil RS za každého zadrženého rybáře nějakou kačku......
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 15:30:48
Výsledek přísnosti byl ten, že v následujícím roce kleslo množství přestupků v tomto revíru 25x. Opakuji 25x,25x, 25x...
Kde to žije - všechna témata
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











