Jakub Vágner opět na mušce

Diskuse k bleskovce Jakub Vágner opět na mušce

Autor diskuse: Hugo Fisher - Profil , 30.5.2012

Nvenca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:21:27

Butchi >> Já jsem vycházel z toho, že se psalo, že to byla zmije rodu Bittis. A tam jsou smrtelně jedovatí hadi viz zmije gabunská a málo jedovatí viz Bittis atheris. A pokud si po uštknutí někdo lehne a čeká, co to s ním udělá, tak je blb.

    NLosPafkos - Profil | Čt 31.5.2012 12:15:59

    venca1 >> ale je taky dost nebezpečná,ne ? Jsem si chtěl v lékárně před cestou koupit nějaké protilátky a normálně to nelze koupit,prej mám pak na místě vyhledat lékaře-to je blábol :-)))

      NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 12:14:03

      venca1 >>
      No, jedná se o to, že JV údajně v Kongu v noci uštkla zmije a on místo toho, aby to nějak začal řešit, údajně ulehl a čekal, jestli se ráno probudí.

      Mám celkem pochybnost o tom, že je herpetologem na takové úrovni, aby v noci v džungli někde v Kongu dokázal bleskurychle analyzovat, že tato zmije je rodu Bitis a její jed není smrtelně jedovatý..

      Každopádně díky za informace, přehled se hodí..

        NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 12:12:15

        whitehunter >>
        Hmm, jasně, to chápu.
        Prostě se počítá s tím, že je to risk.

        Ostatně, právě proto bych tam prostě nejel :-)

          Nvenca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:10:51

          LosPafkos >> Zmije růžkatá je jiný rod ,Vipera

            NLosPafkos - Profil | Čt 31.5.2012 12:06:52

            venca1 >> jsem měl tu čest potkat se v Albánii několikrát se zmijí růžkatou a z tej nemám dobrý pocit.

              NLosPafkos - Profil | Čt 31.5.2012 12:04:37

              chujar >> ty mě nepoučuj co mám a nemám !!! Na to nemáš číslo !!! Je to lhář a pytlák a ten nemá co předávat moudra dětem a fertig.

                Nvenca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:04:03

                Butchi >> Já to nečet, tak nevím o co se jedná, ale chtěl jsem napsat, že ne všechny zmije rodu Bittis jsou smrtelně jedovaté, a že se běžně chovají i u nás.

                  Nwhitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 12:02:44

                  Butchi >> já sem si informace hledal po různu sám a sérum sem neměl. V těhle oblastech tě může zabít tolik věcí, že nemá smysl tahat s sebou něco, co tě možná ochrání jenom před jednou z nich. Spíš je důležitý dávat tak nějak obecně bacha a mít trošku toho štěstíčka

                    Nvenca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:02:08

                    whitehunter >> Do rodu Bittis patří z toho, co uvádíš , jen zmije gabunská a útočná.

                      NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 12:01:48

                      venca1 >>
                      Já teda přiznávám, že nejsem herpetolog, ale popisovaná reakce mi přijde nesmyslná (lehnul jsem si a čekal, jestli umřu nebo ne)

                        Nvenca1 - Profil | Čt 31.5.2012 11:58:35

                        jurasoft >> Fotka chybí, tak si každý můžeme myslet co chceme a spekulovat.

                          Nwhitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 11:57:51

                          venca1 >> jo, věřim ti. Já sem tenkrát dohledal zmiji gabundskou, útočnou a pobřežní, kobru černokrkou, mambu a nějakýho malýho zelenýho zmetka, kterej je nejčastějc na stromech a v křovích. O těch ostatních, který nejsou smrtelně nebezpečný se nikde nikdo nezmiňoval.

                            Nvenca1 - Profil | Čt 31.5.2012 11:54:03

                            Butchi >> Co je na tom k hysterickému smíchu?

                              NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 11:51:36

                              jurasoft >>
                              No, já bych to viděl nejdřív na hysterický smích a následně na dotaz: To jako myslíte vážně?

                                Nvenca1 - Profil | Čt 31.5.2012 11:46:31

                                jurasoft >> Mazlit se s ní nemůžeš, nemusel bys to přežít, ale had pokud se brání nepoužívá max. množství jedu, protože mu pak nezbude na lov a podporu trávení kořisti, a tak by chcípl hladem. Ty malé druhy jsou zastoupené po celé Africe, uštknutí je podobné, jako od vosy. /několikrát vyzkoušeno.

                                  NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 11:42:30

                                  jurasoft >>
                                  Přesně tak.
                                  Což je samozřejmě věc, na kterou bych si určitě nevsadil, že se to jako povede.

                                    NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 11:38:43

                                    DAVISS >>
                                    Sakra, jsem to pobral trochu jinak, ruka předběhla mysl :-D

                                      NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 11:37:52

                                      whitehunter >>
                                      Já tam teda nikdy nebyl a ani se tam nechystám, každopádně ty jsi musel nepochybně dostat odpovídající instruktáž.
                                      Tam se asi nosí krabice se sérem, je tak? Nicméně v tomto terénu, kdy had zaútočí a zmizí v porostu, je pak šance mnohem nižší..

                                        Nvenca1 - Profil | Čt 31.5.2012 11:22:39

                                        whitehunter >> třeba Bittis periungueyi, rubidata, wortthingtoni, xerophaga, a i Bittis cornuta není smrtelně jedovatá.. Třeba to bylo něco z toho co ho uštklo.