Jakub Vágner opět na mušce

Diskuse k bleskovce Jakub Vágner opět na mušce

Autor diskuse: Hugo Fisher - Profil , 30.5.2012

Nwhitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 11:13:19

venca1 >> jak sem psal, nejsem odborník přes hady. Zjišťoval sem si hady, který žijou v oblasti nížin centrální Afriky a všichni jedovatý (co sem našel) byli smrtelně. Samozřejmě, že je možný, že sou tam zmije, jejihž uštknutí de přežít, ale ty sem nikde nedohledal...

    NG.Moolis - Profil | Čt 31.5.2012 11:12:38

    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 31.5.2012 10:29:48 >> V Kongu žijou i zmije rodu Atheris, který se přežít daj. Rozhodně spíš jak Bitis. Jenže Kubíkovi nevěřím ani to kousnutí, ani tu zmiji.

      Nvenca1 - Profil | Čt 31.5.2012 11:08:32

      whitehunter >> Nechci Kubu obhajovat, ale rod Bittis zahrnuje i malé zmije.které nejsou nebezpečné. Pár desítek let jsem je choval, než přišel nesmyslný zákon o chovu nebezbečných zvířat, s patřičnými poplatky a kontrolami .

        Nvokounek - Profil | Čt 31.5.2012 11:08:24

        Balzer >> výchova celoživotných zákazníkov je vážna vec a prináša netušené možnosti. závislosť na cukre a tukoch je preukázaná. ale toto všetko asi patrí do inej diskusie :)

          Nvokounek - Profil | Čt 31.5.2012 11:06:02

          jurasoft >> nemyslím že som mimo. samozrejme že na propagáciu používajú psychológiu o tom propagácia je ale v tomto prípade ide o zneužívanie. Napr. v anglicku zakázali v sobotu a nedelu ráno počas detských programov reklamy na mekáč, kolu a podobne lebo je to jasný útok na detskú psychiku..

            NDAVISS - Profil | Čt 31.5.2012 11:04:42

            Butchi >> ach jo! Já napsal ''dovést'' ... takhle to nemá tu váhu ... ;-)

              Nwhitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 11:03:24

              Butchi >> já teda nejsem moc odborník na hady, ale v oblasti okolo Konga sem se párkrát pohyboval, takže sem si musel leccos nastudovat. Každopádně jednu věc sem pochopil rychle. Jakmile tě v týhle oblasti uštkne jakejkoli jedovatej had, tak je to konečná. Šance na přežití sou fakt minimální, leda by se ten had netrefil a jenom tě trošku škrábnul a i tak to spíš nedopadne dobře

                NBalzer - Profil | Čt 31.5.2012 11:01:46

                vokounek >> musím s tebou súhlasiť a len doplním, moje deti v škôlke...
                dieťa xy má narodeniny a hádajte kam si pozve kamarátov, predsa do McD, tortička k tomu, animátorka a rodičia si myslia aká super zábava...

                  NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 10:55:28

                  whitehunter >>
                  Já jsem v podstatě čerpal jen z google plus něco málo, co si pamatuju z knížku od Jiřího V Kincla - Hadi, krokodilové a draci,, takže díky za doplnění..

                  Rozhodně souhlasím, tito tropičtí hadi musí mit takto silný jed, proto mi připadá téměř nemožné, aby proběhlo to, co pan Vágner tvrdí.

                    Nvokounek - Profil | Čt 31.5.2012 10:54:58

                    jurasoft >> dík musím priznať že veci okolo marketingu ma dosť zaujímajú. čo sa mi nepáči že sa tak často zneužíva napr. v reklamách na cocacolu a mcdonald. ak chcete mať šťastné a spokojné deti zoberte ich do mekáču na kokakolu. fujtajlb ;)

                      NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 10:53:06

                      DAVISS >>
                      Pravda, možná má zmije obecné místo tkaniček do bot..

                        Nwhitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 10:52:57

                        Butchi >> zmije gabundská není moc agresivní. Vlastně, pokud na ní vyloženě nešplápneš, tak tě většinou neuštkne. A kdyby to přecejen byla ona, tak tam neni moc velká šance na přežití. Znám případ, kdy čerstvě vylíhlý mládě jen tak jednim zubem štrejchlo jednoho blba, kterej si na ní chtěl šáhnout a ten potom dva dny nebyl schopnej pohybu a vypadalo to, že každou chvílí končí. Zmije útočná je nejpravděpodobnější, ale ještě by to mohla bejt zmije pobřežní, která se ve střední Africe podél toků taky docela hojně vyskytuje. Každopádně všechny tři druhy sou hodně jedovatý - to neni jako ty evropský...

                          NDAVISS - Profil | Čt 31.5.2012 10:50:38

                          Butchi >> hele když nebyl línej táhnout do jungle plastžidli, tak si tam moh dovést i obyč ''českou'' zmiji obecnou nééé?

                            NJarda Š. - Profil | Čt 31.5.2012 10:46:49

                            iva >> Nebyl jsem tam, ale kdybys řekla, že byl chycený regulérně, tak bych přemýšlel, jestli jsem úplný pitomec nebo jsi s JV nějak spřažená.

                              NAzbest - Profil | Čt 31.5.2012 10:41:02

                              elhierro >> Povolení vydyndal na člověku, který k jeho udělení neměl vůbec kompetenci a za milý blonďatý přikřivený úsměv to patrně nebylo.
                              Mluvil jsem o tom tehdy s tehdejším skutečným hospodářem, který o tom v době konání sázení otepí prutů záhadně vůbec neměl ponětí-věděli, že od něj by nedostali nic.
                              Onen pracovník, který povolení vydal, dostal postih, ale to už byl Vágner zase podvodem slavný.

                                NButchi - Profil | Čt 31.5.2012 10:39:04

                                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 31.5.2012 10:29:48 >>
                                To právě nikde není uvedeno.
                                Nicméně jsem pátral po tom, jaký druh zmije by se mohl vyskytovat v Kongu.
                                Je to buď Zmije Gabunská nebo Zmije Útočná.
                                Vzhledem k tomu, že se tak údajně stalo v noci, vypadá to na Zmiji Útočnou, která je aktivnější. Tento had ma na svědomí největší procento uštknutí v Africe.
                                Včil cituji:
                                "Jed tvoří především hemoragické a destrukční cytotoxické enzymy, trombolytické a fibrino(geno)lytické enzymy, toxin proteinové povahy bitistatin a kinin. Všechny tyto složky negativně ovlivňují kardiovaskulární a hemokoagulační systém. Dochází obvykle k silnému vnitřnímu krvácení, tvoří se otoky, následuje rozklad tkání. U lidí dochází k poruše srdeční činnosti a tím i oběhového systému. Postižení trpí vysokou horečkou, zimnicí, v okolí rány občas dojde ke gangréně a končetinu je nutné amputovat. Ani po podání antiséra nemusí dojít k uzdravení. Úmrtnost dosahuje zhruba 20 %"

                                Tedy žádné hrdinné zaléhání do postele a čekání na smrt, nýbrž zběsilé hledání lékárničky se sérem.

                                  NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 31.5.2012 10:29:48

                                  Butchi >> jakej druh zmije ?

                                    Nvokounek - Profil | Čt 31.5.2012 10:17:54

                                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> budem si to museť vo volnom čase doštudovať ;)

                                      NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 31.5.2012 10:14:09

                                      vokounek >> já myslím, že na střední se učí v marketingu jenom 4P (propagace, cena, produkt, cesty prodeje)

                                        Nvokounek - Profil | Čt 31.5.2012 10:11:42

                                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> ja som mal ekonomiku len na strednej ale asi som práve chýbal :))