Jakub Vágner opět na mušce

Diskuse k bleskovce Jakub Vágner opět na mušce

Autor diskuse: Hugo Fisher - Profil , 30.5.2012

jedle - Profil | Čt 31.5.2012 12:56:39

Pánové někdy v roku 1991 jsem byl jako voják na cvičení na V.V.P. Jince,kámoše tam kousla zmije,no a páč dochtor absík,neměl sérum,tak mu pichl na uklidnění něco,ja nevím co. Tu ránu měl trochu oteklou,ale nic mu na druhý den nebylo.Já se hadů bojím a nevím o nich nic,ale absík říkal,že zmije má hrozně silný jed,jenom ho má málo na jedno kousnutí.

    venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:56:29

    whitehunter >> Z pralesniček je curare.

      LosPafkos - Profil | Čt 31.5.2012 12:55:37

      chujar >> já jsem dobrej v něčem jiném a to jsem předal synovi,ale u mě to šlo bez lží a balamucení,víš. A na to co jsem předal dál jsem o to víc hrdý.

        whitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 12:54:26

        venca1 >> no o těch vim, ale čet sem, že ta trojhranka je nej. Ale nevim, jenom sem to někde čet...

          venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:53:28

          whitehunter >> Ony jsou lepší ještě Australské chobotnice a jihoamerické žabky pralesničky.

            LudaT - Profil | Čt 31.5.2012 12:51:57

            jurasoft >> Z hadů by to měl být myslím Taipan...

              chujar - Profil | Čt 31.5.2012 12:51:00

              LosPafkos >> tak víš co, tak jeslti víš jak to dělat lépe tak to zkus....kritizovat práci druhých a při tom v té branži neudělat ani fňň to je lehký to věřim...já netvrdím že je zastáncem pravdy, ale tu práci k dětem kterou už udělal má u mě za tohle respekt!!! vidím to na sobě, kdy táta s dědou mě učili chytat ryby už od 6 (svůj první počítač mám od střední, a to nejsme s penězma na tom vůbec špatně) a když jsem odjel na celý prázdniny na Lipno a prožil sem každý letní prázdniny senzačně a kámoši kteří nic nedělali se celý prázdniny flákali po sídlišti. Jsem rád že tenhle sport dělám!!! to jak točí svý filmy to je věc druhá, do tý radši nebudu šťourat protože taky se mi to nezdá!!!!

                venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:50:26

                jurasoft >>Naše zmije mají jed hemotoxický

                  whitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 12:50:11

                  ale to jenom mezi zvířatama. Nějaký currare je možná silnější...

                    whitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 12:49:21

                    jurasoft >> a nejúčinější je myslim medúza trojhranka z pobřeží u Austrálie

                      whitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 12:48:47

                      jurasoft >> máme zmiji obecnou, užovku podplamatou, užovku obojkovou a někde na Moravě se ještě občas objeví užovka stromová. A pak sem ještě občas zavítá nějakej návštěvník z jihu (a to nemyslim jenom, to co uteče chovatelům. Něco se tu vyskytuje docela přirozeně)

                        venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:45:40

                        jurasoft >> To je bohužel pravda.

                          venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:43:52

                          jurasoft >> Jsou dva druhy hadího jedu, neurotoxický, a jed který rozkládá krev. U toho prvního se udusíš, u toho druhého vykrvácíš.

                            venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:37:45

                            jurasoft >> Nejvíc se mi tam líbí bod, počkat na RZP

                              whitehunter - Profil | Čt 31.5.2012 12:35:28

                              jurasoft >> no já sem slyšel, že to je třeba i případ naší zmije, protože její jed sneseš podstatně líp, když si vůbec nešimneš, že tě uštkla (třeba v nějakym hustym podrostu - můžeš si myslet, že ses o něco praštil. Občas se to stane). Když se začneš stresovat "Kousnul mě had, umřu!", tak ten jed se rychlejc rozproudí. Ono lehnout si a čekat, by bylo možná to nejlepší, co by se dalo dělat (kdyby to člověk teda dokázal).

                                venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:32:30

                                LosPafkos >> Zpomalí to kalciovka, nebo kortikoidy, abys ho stihl vykopat.

                                  venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:30:53

                                  jurasoft >> O tom nic nevím,

                                    LosPafkos - Profil | Čt 31.5.2012 12:27:28

                                    venca1 >> to ale v horách znamená po uštknutí si jít kopat mělký hrob a nebo jako J.V si jít lehnout :--)))

                                      venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 12:24:30

                                      LosPafkos >> On to není blábol, sérum , pokud nemáš v ledničce , tak ti vydrží tak měsíc, a polyvalentní séra stojí od 500 USD a mají ho jen vybrané špitály.

                                        DAVISS - Profil | Čt 31.5.2012 12:24:08

                                        venca1 >> no ono na druhou stranu - co chceš dělat, pokud jsi někde dál od civilizace .... ale já bych rozhodně neusnul.

                                        Kubík asi ano, páč je tvrďák největší ;-)