Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Anýzový dědek - Profil | Út 1.1.2019 15:50:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Na zdraví, na ryby, na dobré světlo a na cokoliv smysluplného v tomto roce 2019

    Anýzový dědek - Profil | Út 1.1.2019 15:45:16

    Denny >> Nevím o žádných extra předpisech, které by to u nás nějak omezovaly, kromě leteckých předpisů a autorských práv (tady je to sporné).
    Ale budeš mít pravdu v tom, že to bude plašit zvěř .
    Zas tak do hloubky tomu nehovím, abych si podobnou hračku šel pořídit.

      otoš - Profil | Po 31.12.2018 18:04:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      PF 2019

        Serjoža - Profil | Po 31.12.2018 16:39:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tak dnes dobré ukončení sezóny.

          jirka0 - Profil | Po 31.12.2018 16:37:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Vše nejlepší do nového roku hlavně zdraví.štěstí,prostě pohodu :-)

            Serjoža - Profil | Po 31.12.2018 11:17:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Vše nejlepší do roku 2019.

              Casio - Profil | Po 31.12.2018 11:16:10

              Denny >> přesně tak, i kominíci rozdávali kalendáře s kresleným kolegou.
              To jak se lidi snaží napodobovat západ (trapně a neúspěšně) se na tyhle tradice zapomíná.

                Denny - Profil | Po 31.12.2018 11:12:16

                Casio >> Malem bych zapomel,ze tohle patroilo k jednomu ze symbolu stesti.Uz jsem nevidel kominika vice nez 20 let.

                  Casio - Profil | Po 31.12.2018 11:05:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  :-)

                    Denny - Profil | Po 31.12.2018 10:26:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Pratele,prejeme vam vsem hodne stesti a zdravi,mnoho prozitych hezkych chvil nejen u vody a spoustu krasnych fotek.

                      Kreja - Profil | Ne 30.12.2018 17:45:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      pf 2019

                        Denny - Profil | Ne 30.12.2018 16:26:09

                        Anýzový dědek >> V Cechach jsou predpisy jeste prisnejsi,jen je lide asi nedodrzuji.Ja od toho upustil hlavne proto,ze jsme si rikali,ze by bylo fajn to vyuzit v prirode,ale jak uz jsem napsal,temer ve vsech parcich a chranenych oblastech je zakaz pouzivani dronu a je to spravne.Zver na to reaguje velice negativne a neznam dron,ktery by byl tichy.Hodne se to propaguje,ale kdo se o to zacne hloubeji zajimat,tak pozna,ze to opravdu ma obrovske mnozstvi stinnych stranek,ktere pri propagaci radeji zamlci,hlavne aby se prodavalo.Treba jedna z veci ej zakaz pouzivani v ruznych souteskach,kanonech apod a o tom se prodejci vubec nikde nezminuji.

                          Serjoža - Profil | Ne 30.12.2018 16:19:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Dnes na rybách.

                            Anýzový dědek - Profil | Ne 30.12.2018 14:52:50

                            Denny >> Panorama lze udělat i pomocí digitálu, ale nafotit to na výšku a pak to poskládat, to je fakt vyšší dívčí. (nemyslím tu úzkou nudli, co většina prezentuje, ale opravdu panorama s popředím i pozadím třeba z 50 expozic.)
                            Ten dron mě napadl v souvislosti s tím, že většina efektních záběrů je dělána zhora. Netušil jsem, že u vás jsou na tohle tak přísní..

                            PS a co nějaké tzv. rybí oko, třeba Samyang a pod. Já to sice nikdy nezkoušel, ale některé fotky, co jsem z toho viděl byly efektní.

                              Denny - Profil | Pá 28.12.2018 22:38:14

                              Anýzový dědek >> Nekde mam fotak na panoramaticek snimky a ani moc jsem s tim nefotil.ale byl to klasicky kinofilm.Poskladat panorama sice jde a myslim,ze bych to zvladnul,ale ne vsude s sebou taham stativ,aby ty fotky na slozeni byly dokonale.Dron,no o tom jsme zcela vazne uvazovali pred vanoci,ale precetl jsem si vse co se tyka foceni a filmovani .Vysledek byl ten,ze jsem to zavrhl.Tady nesmis pouzit dron v zadnem parku ,at uz je mestsky,statni nebo narodni,v zadne chranene oblasti nebo rekreacni oblasti a musis ho mit zaregistrovany.Par fotek by s nim jist slo udelat,ale kdyz si prectes ty predpisy,tak prave tam,kde bych chtel fotit je jeho pouziti zakazane.A doma je to jeste prisnejsi,tady nepotrebuji zadne zkousky,jen tu registraci,ale abych si ho poustel nekde na hristi,to ho opravdu nepotrebuji.Ceny sly neuveritelne dolu,to,co pred dvema roky stalo 2 tisice dnes v akci sezenes za 300,ale pro nas by opravdu nemel smysl.

                                Denny - Profil | Pá 28.12.2018 22:29:35

                                Erva >> Ahoj Radku,jasne ze ma ,treba 16-35,11-24 ale jsou to vsechno draha skla,zvlast ty posledni rady.Ja takove sklo nijak moc nevyuziju,proto koukam po necem slusnem,ale I zaroven lacinem.Pro me by to bylo opravdu vyhozeni penez.Casto jsem u jezera a tam co couram jsou proste mista,ktera by chtelo vzit nejakym sirokacem,proto po necem pokukuju.Portret,kdyz bych nejaky delal ten se da v pohode tou 100 a ta sigma co mame je na to stavena,ale me jde opravdu o nejake ty lanscapove obrazky,sakra jak se to rekne cesky,uz blbnu,krajinarske? Asi ano :-)) Videl jsem paradni snimky se starymi skly,ale nepamatuju si,jak se jmenovali,jen se domnivam,ze to bylo delane v Rusku a lidi co s tim foti si je nemohou vynachvalit.Ja ale fakt vubec netusim,ceho se chytit,abych se na takova skla dostal.Zkousel jsem made in Russia a podobne blbiny a ukazuje me to same pitomosti.Pritom ty skla byly,co si pamatuju na aukci do 100 dolcu,ale ja si ani nemuzu vzpomenout na jake debate jsem to cetl.

                                  Anýzový dědek - Profil | Pá 28.12.2018 20:35:24

                                  Denny >> Karle , jedině zkusit panoramatické foto a poskládat to třeba v zoneru, ale vyfotit to na jeden záběr snad jedině pomocí dronu.
                                  Ovšem panorama je vyšší dívčí .:-)

                                    Erva - Profil | Pá 28.12.2018 20:03:04

                                    Denny - Ahoj Karle , Canon nemá nějakou 12-24 jako Nikon , samo nebude levný ....

                                      Denny - Profil | Pá 28.12.2018 19:45:09

                                      Casio >> Aha.Ja koukal po ruznych objektivech,moc se me libi ty sigmy art,ale je to zase za dost vysokou cenu.Treba jsem neprohlednul vsechno(urcite ne),spis jsem pocital s nejakou radou a pak to okouknout.Momentalne mame jen sigma 85 a canon 100,dobre objektivy,ale ne na to,co potrebuju.Mimo jine,chodim treba docela dost casto na jednu reku,kde bych potreboval aby jsem dokazal zabrat celou soutesku,kterou proteka a s tim,co mam,to nejde.

                                        Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj