Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

NErva - Profil | St 7.11.2018 21:44:22

Denny - Tady to funguje tak že nadhodnotí cenu , dají slevu a když koupíš ,tak za stejné peníze jako před slevou ,tady jsou všichni nemocní ze slev , ale pokud lidi sledují ceny ,tak zjistí že v mnoha případech je zboží dražší než před danou slevou ....

    NDenny - Profil | St 7.11.2018 21:42:55

    Casio >> :-)))))) Takze se preceni tak,ze se silne nadhodnoti a pak se udela sleva? :-)))))

      NCasio - Profil | St 7.11.2018 21:41:26

      Denny >> tady je černej pátek pořád. Tedy akorát z cen který nikdy neexistovaly :-)

        NDenny - Profil | St 7.11.2018 21:40:18

        Erva >> Uz to mam najete,jeste se chci podivat,jestli je nejake video. Jako Sigmu mam opravdu rad,dela vyborne objektivy.

          NDenny - Profil | St 7.11.2018 21:39:21

          Jak se projevuji doma ceny skel a fotaku na cerny patek? Tady je to obvykle tak o litr lacinejsi.

            NDenny - Profil | St 7.11.2018 21:38:03

            Erva >> Ta cena sigmy je skoro stejna jako original 500 canonacky sklo.To si lidi hodne chvali pro rychlost ostreni a vahu.

              NCasio - Profil | St 7.11.2018 21:37:41

              Erva >> čus, Sigma 500/4 je lepší než origo. Měl jsem nabídku za 110 ,funglovku ,ale neuživil bych jí. Jinak zase ceny Nikonu padají je třeba pustit halíře :-)

                NDenny - Profil | St 7.11.2018 21:36:00

                Erva >> Kouknul jsem na to,tady asi 6000 dolcu,fakt jsem nevedel,ze se prodava.

                  NErva - Profil | St 7.11.2018 21:32:01

                  Denny - Letos tohle sklo šlo na trh ,samo dělá se i z bajonetem pro Canon , tady stojí kolem 150 tis . což je polovina origo skla ....

                    NDenny - Profil | St 7.11.2018 21:27:54

                    Erva >> Pevna sigma 500? Netusil jsem,ze je,jdu se podivat.Znam tu 150-600 sport, ote teke pisou velmi dobre reference,ale je pry zase hodne tezka.

                      NErva - Profil | St 7.11.2018 21:23:04

                      Denny - Sice jsem řekl že pokud budu někdy kupovat dlouhé pevné sklo,tak jedině originál Nikon a klidně z druhé ruky , ale začínám sledovat Sigmu sport 500 mm F4 kreslí fakt luxusně , 600 mm je fajn ,ale mnohdy už budu snad i dlouhý ,tak raději okrajově použít TC

                        NDenny - Profil | St 7.11.2018 20:39:49

                        Erva >> Zkousel jsem s tim mnohokrat letovky a to jeste jde,ale udrzet to delsi dobu na statickem predmetu bez stativu,toje fakt hodne problematicke.Vlastne jsem vymenil tu 400 2.8 za 100 - 400 f4.5 - 5.6 a ta vaha,to je obrovsky znat.Jen to neni pevne sklo,ktere bych chtel opet do vybavy.Prave proto,ze ted teda tu jednu 400 mam ,tak bych chtel tu 600.Sam vis,ze je velky rozdil v tom priblizeni ,mas tu 200-500 a jeste s nasazenim TC bych to asi mel moznost vyuzit.

                          NErva - Profil | St 7.11.2018 20:15:09

                          Denny - No tak to je opravdu hodně těžké , mě to tak nějak nepřijde , denně mě v práci projde rukama i několik tun , tak nějaké kilo sem , nebo tam ani neřeším :-)) Ale je fakt rozdíl jestli má sestava 4 nebo 7 kilo , to je znát a hodně ....

                            NDenny - Profil | St 7.11.2018 20:07:30

                            Erva >> Radku,ono je to hodne o samotne vaze skla.To,co jsem mel,bylo sice vyberne,ale bylo to nejtezsi dlouhe sklo,ktere canon vyrobil,vazilo to pres 6gg,bylo tezsi en z sestistovka,takova mala bazuka :-)Kdyz jsem na to dal TC a 1Dx,tak cela sestava mela kolem 7kg a to se v ruce moc dlouho bez chveni neda udrzet.To byl jeden z duvodu,proc jsem to sklo prodal,ta vaha byla pro me na toulani opravdu velmi neprakticka.

                              NErva - Profil | St 7.11.2018 19:00:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Denny - Hoj Karle , když občas fouknu TC 1,4 na tu 200-500 mm , tak s ní fotím z ruky , je ale pravda že se na tomhle sklu stabilizace opravdu hodně povedla a nemám problém to udržet na ohnisku 700 mm bez nějakých problémů , na ohnisku 500 udržím čas 1/30 sec .

                                NDenny - Profil | St 7.11.2018 0:10:16

                                DeProfundis >> Nevim,tam asi bude znat kazde chveni,ale neco na yotube v ukazkach je.Tech 600 jsem pouzival dost casto a bez stativu ani ranu,neudrzel jsem to.Tam se u takovych hodnot urcite vyplati fotit s dalkovym a na LV,ale je to urcite o podminkach.Cas dela svoje.

                                  NDeProfundis - Profil | Út 6.11.2018 20:57:47

                                  Denny >> těch 1200mm si moc neumím představit, to se musí klepak jako sviň! :-))) Musel bych si to vyzkoušet, abych viděl, jak se to chová. Ale ikdyž mám pořádnej karbonovej stativ, pořádnou karbonovou gimbal hlavu, tak i na 600mm to moc stabilní není:-)
                                  S tím zaměřovačem už si to moc nevybavuju, vím, že jsme to řešili, ale musel bych se podívat do gůglu, jak se to používalo.

                                    NDenny - Profil | Út 6.11.2018 19:39:10

                                    DeProfundis >> Nemohu soudit,ja tyhle stranky temer nesleduju.
                                    Ja vim,ze se da na ne obe pouzit TC jak 1.4x tak 2x,vyzkousel jsem si to mockrat,ale u te dvojky uz bylo to foceni na hrane.Svadi to fotit na vetsi dalku,nez to ma smysl I kdyz 800 - 5.6 se zda byt pouzitelne,je to opravdu jak kde.Tu 600 s 2x TC bych si rad nekdy vyzkousel,prece jen 1200 - 8 by nebylo v mnohych situacich k zahozeni,pokud by to bylo pouzitelne.Me docela zklamalo to,jak jsem si myslel,ze budu v lese casto vyuzivat tu svetelnost a ve finale jsem to vetsinou nahanel vyzsim ISO.Pravdou je,ze I kdyz ta sedma hodne zrni,tak s tou 400 jsem mel dost slusny fotky a s 1Dx jsem se s ni nemohl popasovat. To vyhledavani objektu u dlouhych skel,to je duvod,proc Japonci pouzivaji ty zamerovace.Vzdycky jsem si myslel,ze je to nesmysl a zbytecnost,ale uznavam,ze nekdy se to fakt hodit muze.Oni to maji zamerene v podstate ve vterine,kdezto ja nekdy nekolikrat daval oko od fotaku,abych si to srovnal.Precetl jsem si recenze na obe skla,ale dvojkova a videl pad videi,obe jsou urcite spickove a kdyz to nebude takova vaha,jako jsem mel ja,tak to bude pro mnohe velkej tahak.

                                      NDeProfundis - Profil | Út 6.11.2018 17:24:15

                                      Denny >> tak tomu fakt nevěř, tam jsou kolikrát nesmysli, podle mě se tam může (u)kliknout kdokoli registrovanej:-) Já už jsem si i dřív všimnul, že věci, který jsou teprve ohlášený, tak už tam lidi "vlastní".

                                      Mě právě láká ta 400, protože z ní přes TC uděláš 600, ale obráceně už ne. A protože vím, jak se na 600mm špatně hledá cílenej objekt, tak 400 bude akorát. Samozřejmě na APS-C. Pokud je to na FF, tak by byla 600 v pohodě. Ale pořád by stejně platila první věta:-)

                                        Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj