MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Za úhyn úhořů může manipulace s vodou, míní rybáři

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Sven - ® Čt 29.7.2010 21:33:50
Malda512 >> škoda to je v každém případě ale zatím je možné je nahradit.
U těch objživelníků to už bohužel nejde. Jak píšeš, dřív jsi našel čolky a žáby v každé louži. Já jsem u vody hodně často a za posledních 15 let jsem viděl jen tři čolky od dvou druhů a mloka už ani nepamatuju. Nojo, kdo by se staral o takovou havět. Do udírny se to nehodí a 20kg na focení také nemají.
N Malda512 - ® Čt 29.7.2010 21:22:03
Sven >> Každopádně máš pravdu. Ale myslím že pokud uhyne jakíkoliv tvor tak je ho škoda. Já míním katastrofu to že pošli tak velké ryby , ketré se odolně vyhýbali háčkům a pytlákům. Jistě pochopíš že jsou věcy zmedializované a ty které se dají horko těžko napravit jsou brány jako by nic. Sám si pamatuji když jsem byl menší tak v každé louži za humny byli Kuňky žlutobříché, čolci, mloci. Teed jsem neviděl ani jeden zminovaný druh už hodně dlohou řadu let. a po pravdě mi docela chybí. Když se někoho zeptáš jak vypadá Kunka tak hledí jako bych se ho ptal na jeho číslo konta.
N CarpHunder - ® Čt 29.7.2010 14:18:28
Cloud >> a proto by mělo být všem jasné, že úhoř patří do řek a ne do stojatých vod. V řece by se mu tohle nestalo ....
N Sven - ® Čt 29.7.2010 14:12:36
Malda512 >> já to za katastrofu nepovažuji. Vysadí se nový úhoř. Pouze několik udíren zůstane letos prázdných. Proto tolik křiku.
Třeba se na základě této zkušenosti někomu rozsvítí v hlavě a přestane úhoře vysazovat do stojáků, navíc typu Rozkoše.
Katastrofa je podle mého mínění např. toto: http://relax.lidovky.cz/na-plzensku-ubyva-plazu-a-o​bojzivelniku-kvuli-zbesilemu-sekani-travy-1ev-/ln-z​ajimavosti.asp?c=A100615_141415_ln-zajimavosti_pks
Ta ovšem bohužel rybáře téměř nezajímá ač by měla. Protože vše souvisí se vším a také se k tomu zavázali.
N Malda512 - ® Čt 29.7.2010 13:52:44
Venca888 >> Možné to je. Ale zatím nikdo nedovede s přesností označit původ této ktastrofi. Každopádně lituji rybáře když vidí jaké kusy tam byli a ted jsou uhynulí.
N Venca888 - ® Čt 29.7.2010 13:32:07
Malda512 >> ten odborník to tam vcelku rozumně vysvětluje, proč je to právě úhoř, kterej za určitejch okolností může při nedostatku kyslíku uhynout jako první...
N Ášík=) - ® Čt 29.7.2010 13:22:35
Nejde o to, že by byl nedostatek kyslíku v celém slopci ale tak jak to psal už předemnou Cloud. Bydlím 5 min. tak jsem vyděl jak to voda utíkala od břehu.
N Malda512 - ® St 28.7.2010 20:15:05
Nesmysl. Uhoř by rozhodně nebyl první ryba která by uhynula z nedostatku kyslílu. To b začaly ryby u hladiny lapat po kysliku. Například cejni. Na jižní moravě je tento jev zcela normální v obrovských vedrech. Bud tam nějaké firmě vytekl nějaký hnus co zrovna uhoři nedokáží přežít. Firma zaplatila aby to neprosáklo a dělají kolem toho cirkus. A nebo je něco napadlo. nějaká nemoc. Sám nevím. Každopádně je to veliká škoda.
N Tomáš - Tom - ® St 28.7.2010 16:56:12
Nemyslím si,že úhyn způsobil nedostatek kyslíků.Většina údolních nádrží je v letě ve spodních vrstvách bez kyslíku a ryby si s tím poradí.Můj osobní názor je že jde o kombinaci onemocnění anqilikozou a bakteriálního onemocnění.Zatím tomu tak bylo ve všech případech úhynu na našem území.Stačí se mrknout na plynový měchýř a vnitřní orgány a bude jasno.Nevím co odborníci stále řeší alespoň předběžné výsledky již musí být známy.
N c.13 - ® St 28.7.2010 12:43:22
Cloud >> Vzhledem k tomu,že výpusti přehrad bývají spíš v dolní části hráze,tak si dovedu předstvit variantu,že pokud se rychle odpustí dolní - nejchladnější vrstva,tak se může prostředí těsně nade dnem oteplit vlivem posunu teplejší vody z horní vrstvy směrem ke dnu,což má za následek úbytek kyslíku, reakce plynů v bahně, atd.
N Cloud - ® St 28.7.2010 12:25:25
Domnívám se,že příčina je trochu jiná.V důsledku rychlého oteplení vody podle mě došlo i k oteplení vrstvy naneseného bahna na dně a urychlení rozkladných procesů organické hmoty,přičemž dochází ke vzniku Jedovatých plynů například čpavek a podobně.A jelikož úhoř je ryba žijici v těsné blízkosti dna a i v bahnitých nánosech,a ještě ke všemu více jak polovinu dýchání provádí povrchem těla(kůží),tak se domnívám,že mohlo povrchem těla k přenosu,kromě kyslíku dojít i k přijmu těchto jedovatých plynů nacházející se v bahně.Tudíš ryby žijící pouze ve vodním sloupci nemusely tyto jedovaté plyny vůbec zaznamenat!

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka!!! Crazy Fin Shad

Za 132
Napodobuje tvar oukleje obecné TOP nástraha na dravce!!!

akce, rybareniNOVINKA 2017 Prut Thunder Carp 3,6m/3lbs 50mm třídílný 1+1 ZDARMA!

Za 2.899
Dodáme do 24 hodin bez poštovného a balného.Pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.Prut je postaven na moderním vysoce modulovém grafitovém blanku 24t, který je rychlý a má špičkovou akci.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134