MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Slovili bílou rybu a průhlednost vody je teď 4 m

Diskuse k bleskovce Slovili bílou rybu a průhlednost vody je teď 4 m

Autor diskuse: Martin M. ®29.4.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Martin M. - ® St 21.5.2008 12:06:16
altualne k tematu: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=118&r=mfzapadcech&c=976880
N skulaluks - ® St 7.5.2008 6:22:38
Kdepak lov elektřinou... měli tam vysadit plno sumců a jinejch dravců a voda by byla čistá raz dva...
N Petrson - ® Pá 2.5.2008 15:56:08
Jediné, co má v této "ekopřičinlivé" (na termím mě nedávno upozornil jistý kolega - konečně začínám tušit, co jím lze označit) zprávě význam, je použití nové techniky. Ta by mohla v budoucnu hrát velkou roli na revírech, které nelze vypustit a slovit.
Jinak jde o velké plácnutí do zelených vod. Jistě, může být v některých případech obecně přínosné redukovat obsádku či její skladbu. Na druhé straně vydávat masivní odlov ryb z RYBNÍKA a jeho přetavbu v koupaliště za "projekt zaměřený na změnu rybničního ekosystému", už zavání zmanipulovanými informacemi. Voda průzračná do 4,5 m opravdu není znakem, typickým pro ekologicky optimálně fungující nádrž. O plánovaném zarůstání rostlinami na úkor ryb si rovněž myslím své, poněkud mi zde chybí odborný vhled pana hydrobiologa. I laik ví, jak umí některé druhy rostliny se stavem nádrže během pár let zatočit. Ovšem zbavit se jich není zdaleka tak jednoduché, jako u ryb.
Pár vlivných se asi rozhodlo městu pohodlně, bez investic do nového akvaparku, pořídit rekreační areál z již existující přírodní lokality. Od ekologických stránek bych však čekal, že krok pojmenují na rovinu a vybíjení ryb nebudou označovat za přínos ŽP. A také informaci, kterou každý soudný člověk postrádá: co se tedy s těmi rybami vlastně stalo??
Jsem zvědav, jak bude ekolist vychvalovat výstavbu toboganů, stánků a dalších civilizačních ataků, které zřejmě budou následovat. Vše bude v neskutečném souladu. Kdo bude chtít si připustí z kohoutu teplou - a zásadně čirou, chemicky ošetřenou - vodu, z druhého si natočí pivo, také husté křoviny podél břehů zmizí, aby klient mohl průzračnost z pod slunečníku na žulové navigaci lépe vychutnávat. Jen na ryby jaksi nezbude místo, ale který blázen by je čekal v rybníku, že...
N Locki - ® Pá 2.5.2008 14:33:48
Vylovené ryby byly využity jako krmení pro šelmy v zoo, ve směs se jednalo o plotice.
Dravé ryby budou do rybníku rovněž vysazeny, aby snížili množství bílých ryb na co nejnižší hladinu a tím se dostal ekosystém do rovnováhy, která udrží vysokou kvalitu vody.
Nejspíš se někdo zeptá co budou dravci žrát, ale s jistotou lze říci že býlích ryb se tam úplně nejspíš nikdy nezbaví, mají vysoké samo reprodukční schopnosti, navíc systém může fungovat i bez nich, jak tomu bývá v mnoha jezerech, velcí dravci se budou živit těmi malými, například mladými okouny.
Závěrem bych chtěl poprosit ty co věci nerozumí, ať se zeptají ale rozhodně ji nekomentují, svými nesmyslnými a zmatenými tlach. No a bez sprostých slov se snad dá také domluvit.
N radasi - ® Čt 1.5.2008 10:00:47
no myslím si ,že kdych viděl někoho jak nám na rybníku tluče ryby at jsou jakékoliv elektrikou a odváží pryč tak bych ho měl chut hodit do vody.
N radasi - ® Čt 1.5.2008 9:56:27
no to je začátek ,zbavování se ryb z našich hojně zarybněných vod,v německu už začínají pocitovat úbytek ryb v chemicky čisté vodě,pro rybáře jen špatné zprávy.
N E_D - ® Út 29.4.2008 11:57:05
Stanley 87: Moc levne reseni, na tom si kapsu nikdo nenahoni :)
N Stanley 87 - ® Út 29.4.2008 10:11:56
tak proc tam nenasadili par metraku stik,candatu a sumcu???mohly se tam mit dobre a problemy s premnozenim bile ryby by nebyly.jak jednoduche reseni:-)
N Salzman - ® Út 29.4.2008 10:11:38
Tak nevím, za poslední dobu mají v Boleváku tak nízký průtok, že se o neodvážej ani upůstit, aby ho vůbec dokázali naplnit zpátky. A v takovejch podmínkách chtějí mít čistou vodu? No a ještě nás ty noviny takhle masírujou. Je tam místy více jak 2m metry sedimentu, mají zanesenej požerák u výpusti, nízkej průtok a chtěj zázraky. Je ale asi pravda, že v tehlech podmínkách je lepší ty ryby udržovat v menším množství.
N hraji - ® Út 29.4.2008 10:09:24
Silvan: na prýglu byl zatím proveden pouze jeden zkušební odlov a to pouze několika málo kusů pro účely veterinární kontroly ryb. Tedy žádný masový lov, tím méně s výstupem do ZOO.
N Knapík - ® Út 29.4.2008 10:08:35
A tomá bolevák 4 metry hloubky asi na jednom místě.-)
N x.v.a.s.a - ® Út 29.4.2008 10:02:50
Hmm tak jsem si článek přečetl a připomíná mě to reklamy na odtučňovací kůry....ještě chybí foto předtím a potom:-))))Vždyť je to tak jednoduché a rychlé:-)))
N Silvan - ® Út 29.4.2008 9:48:26
hraji: pokud vím, tak se fčil slovuje na prýglu cejn a vozí se do ZOO....tak to bude taky v oukeji:-)
N DejF - ® Út 29.4.2008 9:38:48
Horda: nasaděj amury :-))
N šeptal - ® Út 29.4.2008 9:38:31
Krucinál, to musel být rybník, když pro samý ryby nebylo ani pořádně vidět do vody.
N Horda - ® Út 29.4.2008 9:38:16
Su zvědavej co budou dělat až jim celej rybnik zaroste vodnima rostlinama
jinak hraji to napsal dobře
N hraji - ® Út 29.4.2008 9:26:06
Není nad jednoduché řešení a novinové články. V sobotu slovili ryby a v neděli měli vodu jak v alpském jezeře s průhledností 4,2 metru. Že to tak neudělají na prýglu, když je to tak strašně jednoduché. Slovíme cejny ve tření, vyvezeme je do kafilerie a za dva dny nám bude vodu v prýglu závidět i Rimini.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka 2017 Chyť a pusť Krmítková směs 3kg

Za 149
Dodáme do 24 hodin a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%. Vyrábí se v příchutích: Orlická mušle, scopex, vanilka, černý halibut, jahoda

akce, rybareniGulp! Floating Pinched Crawler

Za 159
Chystáte se na Duháky tak tohle je vaše nástraha tu musíte mít!!!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...