Chrudimka 6

Diskuse k revíru Chrudimka 6

NKendy-CR - Profil | Čt 23.6.2022 14:21:53

Navštěvovat Chrudimku mezi Bradlem a Trhovou Kamenicí teď absolutně nemá smysl. Po dvou hodinách podvečerní vláčky totálně bez záběru a bez spatření větší ryby jsem u jezu nad Bradlem potkal důvod - vydru s mladými…

Nstrecek - Profil | Út 16.2.2021 20:24:54

Mjaška >> To že se to nedá vypustit jsem také slyšel. V podstatě tam je odtok zacpaný špuntem (odborníci by věděli, jak se tento typ stavidla nazývá). Snažili se ten špunt najít, jenže ten je tak zanešený blátem, že se jim to nepodařilo. Alespoň tak jsem to slyšel, co je na tom pravdy nevím. Každopádně rybník se dá upustit z boku přes přepad tvořený několika prkny a zbytek by určitě dokázaly bagrem (jelikož by se při případné revitalizaci řešila i oprava hráze, tak jejím probagrováním by se nic špatného nestalo).
Jinak souhlasím s tebou, že tam je moc krásně. U toho starého mlýna v létě večer jsem kolikrát viděl poletovat světlušky, to jsou krásné okamžiky a to klapání mlýna tam tak trochu k té správné atmosféře chybí.
Jehovisti to nejsou, říkají si Imanuelisté (nějaká sekta) a ten hotel a dneska i spousta chatek okolo hotelu jim patří. Každopádně bych řekl, že tihle sektáři se tam už několik let nedrží (nebo jsem alespoň nezahlédl), ale pořádají tam asi dětské tábory (a možná i nábory), takže v létě tam bývá dost rušno. V noci tam kolikrát řve muzika na plný kule apod. Z tohodle důvodu tam nejezdím, mám rád svůj klid. Vždy se tam podívám tak dvakrát ročně na přívlač.

NMjaška - Profil | Po 15.2.2021 21:05:41

strecek >> No já jsem slyšel příběh, že ten rybník vlastně nejde vypustit - že člověk, který to věděl, zemřel a že nikdo neví, jak to vypustit. Asi je to nějaká blbost ... Je tam takový zpustlý mlýn, mohlo to být dříve pěkné dílo i s náhonem. Jinak jsem tam s dědou někdy kolem roku 80-85 jezdil rád, byly tam pěkný večery na úhořích, rybník byl zarostlý travami a občas bylo vytrhané kolo, v kterém se pak chytalo. Je tam hned vedle krásná louka, kde to vonělo a kde cvrčci řvali do noci. Měl jsem to tam rád, při jednom z posledních výjezdů se v chatičkách usadili nějací jehovisti nebo pobožní šílenci, a to bylo na mě už moc ...

Nstrecek - Profil | Po 15.2.2021 18:53:21

Jerrysek22 >> Zdravím, cp bylo už není. Na lipana se tam už narazí zcela vyjímečně. Ještě před 5 lety jsem tam nějaké pochytal a pustil, před 3 lety už asi jenom 2 za celou sezónu a loni jsem ani nezahlédl. A to jich tam dříve bylo vidět a krásný kusy okolo 40 cm.
Potočáci tam stále relativně jsou, i když už asi ne v takovém množství jaké pamatuješ. Za těch 5 let co mám pstruhovku, bych řekl že ubyly tak na polovinu. Je pravda občas se povede i kolem 40 cm. Tloušti ty tam stále jsou a jsou i docela pěkní, předloni jsem tam zahlédl tak 60tku. Jinak občas proudník, hrouzek na muchu taky zabere.

Nstrecek - Profil | Po 15.2.2021 18:47:31

mesi >> Zdravím, jelikož poslední roky už očekávají, že o ten rybník přijdou, tak se ani nějak extra moc nevysazuje. A to co se vysadí, se během několika týdnů vychytá. Snad tedy kromě candátů, ale i ty dobře decimují, vše co má 46 cm jde domů. Jinak něco většího tam určitě bude, kamarád má pochytány nějaké kapry kolem 70 - 80cm.
Jinak souhlas s Mjaškou, nebylo dlouho loveno a rybník už je spíše velmi mělký. Asi před 10 lety se při velké vodě protrhl rybník v Moštěnici a veškeré bahno se usadilo v Dlouhým. Dále je tam příkaz (asi z vodoprávního úřadu), že rybník musí být asi o půl metru na nižší vodě, než býval. Prý si tam stěžovali chataři, kteří vlastní chaty pod hrází.

NMjaška - Profil | Po 15.2.2021 17:25:17

vara >> Sice jsem tam nějaký čas nebyl, ale je to poměrně mělký rybník, který nebyl dlouho loven, osádka kapr, cejn nevelkých rozměrů. Toť pohled rybáře, který tam občas zajel. Možná ukrývá mega ryby ....

Nvara - Profil | Po 15.2.2021 15:53:19

Zdravim, chtel bych se zeptat, chyta nekdo na rybniku dlouhy? Jak je zarybnen? Diky

Nmesi - Profil | Čt 19.9.2013 12:39:19

dobrý den chci se zeptat jak je zarybněný rybník dlouhý. dík za odpovědi

NJerrysek22 - Profil | Pá 6.2.2009 4:29:06

moc pekna voda jsem sice z Moravak ale narodil jsem se v Hlinsku a travil tam mnoho volneho casu at uz u jedněch prarodicu nebo u druhych vsechen volny cas byl venovan stejne vode deda ma garaž u chrudimky takze jsem tam byl u vody stale krasne byli prochazky podel vody od pivovaru k fotbalovemu hristi bylo tam tolik krasnych ryb ze mi proste rybarina ucarovala krasna voda neim sice jak ted ale pred 10-15 lety byla plna krasnych ryb pstruzi ,lipani , tloušti krasne vzpominky na dětstvi
Jerrysek22