Lov na Orlíku NON STOP !!!

Diskuse k bleskovce Lov na Orlíku NON STOP !!!

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 10.7.2007

Nprofo - Profil | St 11.7.2007 19:35:52

Wright : ještě doplněk : Jsi si jist, že lov non-stop je prioritou celé členské základny? Osobně ti mohu říct, že není (a není to můj názor). Pro někoho bohužel a někomu je to jedno....

    Nprofo - Profil | St 11.7.2007 19:30:52

    Cottus : jako vždy...:-)))))

    Wright : jak to čtu, tak vysvětlování a psaní jak a co se má je asi na nic viď. Ještě jednou a pomalu. ÚN Orlík je revír rady ČRS. O výjimku žádá majitel a nebo uživatel. Tedy v tomto případě rada ČRS. Vypracovala návrh na výjimku a jala se jej projednat na MZE. Bohužel ten zkostnatělý systém není až tak zkostnatělý na radě (nechci ji nijak obhajovat) ale na MZE, kterému vypracované argumenty nestačili a tak v prvním kole návrh zamítlo. Rada to nevzdala a povedlo se jí doplnit argumenty pro udělení tak, aby to MZe vzalo a výjimku udělilo. Už to chápeš. Nepleť teda do toho žádný ÚS, protože se to žádního ÚS NETÝKÁ. Další co se tu už vysvětlovalo je, že nelze udělit vyjímku na všechny revíry:
    1) mají různé majitele (uživatele)
    2) NELZE vyjmout a povolit něco na veškeré revíry, když je to oficiálně vyhláškou zakázáno. Na to se musí změnit vyhláška. A to je pouze v kompetenci MZe, jako tvůrce vyhlášky. Tam ale bohužel ta chuť a vůle NENÍ. a to je na jinou debatu.

    Takže ať je to jak chce, tak rada udělala krok. Ten kdo chce ať vítá a kdo nechce ať si dělá co chce. Pamatuj si, že je to stejný problém jako lov na dírkách na Račickém kanálu, kde je to voda rady a ta si výjimku vyjednala. Když myslíš, že je to tak jednoduchý, tak dojdi na MO a podej návrh na výjimku včetně všech náležitostí a zkus ji prosadit. Možná to bude záslužnější než ty kecy co tu vedeš...:-((((( bohužel ale je pravda, že ČRS a MRS jsou na danou legislativu krátcí. Dokud se nepovede ji změnit, tak se jí musí řídit. A sami od sebe nic nesvedou. Stav zákona a vyhlášky tu řešit nebudu.

      NCottus - Profil | St 11.7.2007 19:29:35

      No nic no..chtěl jsem tu moji hrubku nějak okecat...

        NWright - Profil | St 11.7.2007 19:25:47

        Cottus: nepřeháněj, tohle by šlo paušalizovat i na jiné sféry běžného života!

          NCottus - Profil | St 11.7.2007 19:22:19

          No ale teď mě napadla ta slovní hříčka toho magického slova....
          není to myšleno jako Vy-jímka...???
          občas mě to tak připadá ...a to jak ze strany vedení svazu,i těch co jim to schvalují nahoře!

            NWright - Profil | St 11.7.2007 19:17:43

            Cottus: jasan

              NCottus - Profil | St 11.7.2007 19:16:28

              Wrigh.tak tos mě dostal....ale já su moravák,tak móžu bárco aj domrvit...

                NWright - Profil | St 11.7.2007 19:10:32

                Cottus: malá oprava Výjimka nikoli Vyjímka

                  NCottus - Profil | St 11.7.2007 19:07:59

                  Není nad krásné slovo " VYJÍMKA"....proč, pro koho, a za co?
                  Návod k další korupci?
                  Příští rok zase 2-3 VN?
                  Směšné, ....
                  Buď něco je dobře...pak všude, nebo špatně....pak nikde!
                  Aneb vlk se nažral...a koza zůstala celá!
                  A ještě tomu tleskejte-, jak dobře vás zastupují.....

                    Nkalaban - Profil | St 11.7.2007 18:45:10

                    Sp.
                    podívej se "Slamáčkovi" do karty a hned ti bude jasné, co se stalo na Slovensku.....

                      NWright - Profil | St 11.7.2007 18:15:03

                      Petrson: nic, nebudu zbytečně negativistický. Pokud rada ČRS bere tohle dílčí vítězství jako první krok na kterém bude stavět a uplatňovat zájmy celé členské základny pak to beru jako perspektivní událost pro nás všechny. Pokud ovšem tento krok nebude následován dalším a rada se spokojí s prosazením jediné výjimky je celá záležitost čistě úzce zájmovou.

                        NWright - Profil | St 11.7.2007 18:02:53

                        Petrson: Nezlob se, ale argument že ČRS i MRS jsou krátcí na legislativu a proto si prosadí zájmy pouze na svém písečku nepřijímám.

                          NPetrson - Profil | St 11.7.2007 17:59:23

                          >> Wright > nepříjde Ti to všechno jaksi analogické - jaký pán, takový krám ? To je to, co jsem se - byť tehdy trochu mylně, a teď vidím i zbytečně - snažil osvětlit již v první reakci na Tvůj příspěvek. Rada není zákonodárce. Slováci si líp "nainvestovali" do uren a prostě zvolili parlament, který takto pozměněné doby lovu zapracoval již do první verze skutečně NOVÉHO (na rozdíl od nás) zákona. jestliže u nás lidé na MZe stvořili socialistického pohrobka (kterého mluvčí ČSSD sice mylně, zato velmi přesně označila "novelou") se 40 letými zákazy, dá se předpokládat, že ti samí úředníci nebudou chtít, aby jim "nějaká rada" okusovala bábovičky výjimkami. Tato praxe zákonodárcovství, kdy normu tvoří nikoli parlament (ten ji pak jen bez valného zájmu dle stranických šablon odmávne, aniž by mnozí jen tušili, o čem se tam vůbec píše), ale zasloužilí úředníci, mi opravdu připadá kocourkovská. Ovšem ČRS i MRS na tohle jsou opravdu krátcí. Aspoň udělali to, co v intencích stávající legislativy mohli.

                            NWright - Profil | St 11.7.2007 17:56:47

                            Petrson: uznávám, že jde o můj individuální názor, avšak stojím si za ním. Ve finále je tu ovšem stále stejná otázka (či otázky): Proč rada neplní apriory své závazky vůči členské základně a ze své pozice se nesnaží prosadit zájmy členské základny? A to čistým způsobem formou změny zákona, kterážto by platila vůči všem členům ČRS. Proč se rada postavila pouze za svůj ÚS a zažádala o výjimku? Proč v tomto konrétním případě pracovala pouze pro tento jeden územní svaz? Jestliže potřebný materiál který byl protlačen na MZe vytvořila sama rada, proč ho nerozšířila na celou členskou základnu. Proč nekontaktovala jiné ÚS s žádostí o jejich názor aby se materiál dal předložit jako celek, za celý ČRS?

                              NPetrson - Profil | St 11.7.2007 17:33:38

                              >> Wright > připomíná mi to takové virtuální představy, víc už budu věřit "pěti na stole v českých", i když jsem je taky neviděl. Je fakt, že jsem jen napsal, jak jsem nakoupil, avšak od lidí, kterým věřím. Vezmu-li to reálně, uniká mi, kde se tedy na stole rady požadavky vzaly, pokud není sama jejich autorem, a kdo by je místo ní jakožto správce revíru Orlík asi tak zpracoval. No, třeba nějaký hodný orlický skřítek nebo elf. Snažím se být realista a víc mi u nás příjde pravděpodobné, že rozhodčí orgány z nějakého důvodu výjimky vůbec nechtějí udělovat. Svědčí o tom spousta jiných, mnohem bezvýznamějších žádostí (třeba N-S lov 1 noc v roce - závody), které byly bezdůvodně smeteny, ač v minulosti byly běžně udělovány. Nevím proč - husí kůže z více práce, nepříjemné zdůvodňování "nahoře" či prostě jen chuť si zabuzerovat ? Těžko říct, ale žijeme v Čechách, vše je možné.

                                NWright - Profil | St 11.7.2007 17:32:41

                                Peterson: A ještě poslední poznámka: zde http://www.rybsvaz.cz/?page=rada/sekretariat jsou lidé v radě, pokud vypustím účetní, oddělení mládeže a právníka. Moc lidí ( kompetentních) tam nezbývá. Dále můžu vyloučit pana Semeniuka, který se již vyjádřil v TV a jeho názor je všeobecně znám, (tuším, že to bylo na otázku Tomiho v pořadu "Jak na to"). Pak se tedy ptám, kdo se tak výrazně podílel na odůvodnění, které prošlo a lov nonstop v mantinelech našich východních sousedů povolilo? Řekl bych, že ten dík bych směroval někam jinam.

                                  NWright - Profil | St 11.7.2007 17:09:34

                                  Petrson: Na "zkoušku", tomu opravdu moc nerozumím. V čem se liší naše revíry a naši rybáři od Slovenských? Proč nepřevzít zkušenosti od sousedů? Já jsem samozřejmě nadšen, že ten krok je hotov, ale připadám si jak v kocourkově... Zvláště pak pokud trošku člověk začne přemýšlet nad ekonomikou svazu. V paralele k legislativě je systém hospodaření ČRS a k němu vázaných složek na hraně, ne-li za hranou.Ale to jsem trošku odbočil, i když vše souvisí se vším.

                                    NWright - Profil | St 11.7.2007 17:00:07

                                    Petrson: Z tvého příspěvku si beru toto - jestliže již jednou radě ležel na stole požadavek a neprošel z důvodu špatného ne-li vůbec nějakého odůvodnění, někdo zřejmě nepracoval v radě dobře. Z mého pohledu nevěřím tomu, že by se rada nějak velice aktivně podílela na odůvodnění požadavku, spíše dostala na stůl požadavek, který obsahoval propracované odůvodnění a ten pomocí svých kontaktů protlačila dál. Prostě nevěřím tomu, že rada dala nějakou přidanou hodnotu materiálům, které měla na stole, spíše jen odprezentovala materiály na MZe.

                                      NSp. - Profil | St 11.7.2007 16:45:32

                                      Pan Slamaček:a čo urobil???

                                        NPetrson - Profil | St 11.7.2007 15:28:35

                                        >> JKL > tak nezapomeň - mlčeti zlato... :)) Dřív mi připadalo jako dobré a nápomocné, občas nasměrovat k nějakému revíru... Nemyslím si, že jako jednotlivec jsem mohl takto způsobit fatální škody. Ale sám v některých případech kolem sebe vidím, že jsem jim možná dost napomohl. Dnes už si takové informace zatraceně rozmýšlím.