Lov na Orlíku NON STOP !!!

Diskuse k bleskovce Lov na Orlíku NON STOP !!!

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 10.7.2007

NJKL - Profil | St 11.7.2007 15:04:08

Petrson : Přesně tak to beru i já. Jak víš - jsem skeptik co do "vyspělosti" rybářské většiny. Ale docela rád bych se mýlil. A skutečně je dost rybářů proti - a vědí proč. O změnách v zákoně rozhodují v zásadě nerybáři, ovšem i ti mohou mít msvé negativní zkušenosti. Ať to pitváš jak chceš, není to jednoznačné a plošné neschválení může mít kořeny i jinde než v lenosti či neschopnosti příslušných úředníků. Mimochodem - našel jsem místečko - pohádka. Bez koupačů, skůtrů, mejdanů, klídek, stulíky u kraje, minimální tlak.....:-)

    NPan Slamáček - Profil | St 11.7.2007 14:59:43

    septal> vim co 24 lov udelal na par revirech na slovensku, mozna ze to je vsak ciste jen nahoda, ze zrovna tady to melo tak drasticky dopad.

      NPetrson - Profil | St 11.7.2007 14:51:54

      >> JKL > to je pravda, spousta podobných návrhů neprošla už v zárodku prostě pro to, že většina se s nimi neztotožnila. Je dost lidí proti, a když Ti rozumní vytáhnou své argumenty, je nad čím přemýšlet (jistě si pamatuješ starší diskuze).
      Právě proto vidím toto povolení jako velmi dobré řešení - jaksi "na zkoušku". Jde o jediný revír, zato ale dost rozsáhlý, aby si to tam mohl zkusit každý (což dokonce každý držitel ÚS povolenky může). Pokud nedojde k nějakým "katastrofám" a předpoklady skeptiků se nenaplní, budem mít skvělou argumentační platformu ke zapracování na změnách celého zákona.
      Na druhé straně, pokud se ukáže, že sami členové ještě u nás nedospěli k tomu, aby si uvolnění vážili v dobrém a dojde k nějakému zásadnímu narušení rovnováhy, "problém" se odstraní, denní řád vrátí do starých kolejí. K ničemu závažnému přitom nedojde, protože pořád jde přece jen o jediný revír.

        Nhraji - Profil | St 11.7.2007 14:43:50

        Miloš_Dia: a proč stejní poslanci neudělali na poprvé pořádný zákon o DPH, o spotřební dani, atd., a mohu pokračovat do nekonečna. Protože tomu nerozumí a nedovolili, aby do toho někdo mluvil. Zkus být prosím realista.

          NJKL - Profil | St 11.7.2007 14:27:53

          Ona se ještě naskýtá otázka: Je chytání 24h skutečně přáním většiny? Pokud ne, nedivme se. MO jsou především členové. A výbor by neměl cokoliv podnikat bez schválení. Pak neházejme vinu na ÚS,radu a. p. Mimochodem - uvědomujete si pánové co je to rada? kdo ji tvoří?

            Nalfons bota - Profil | St 11.7.2007 14:19:15

            Miloš: proč to neudělali?

              NPetrson - Profil | St 11.7.2007 14:16:50

              >> Wright > je pravda, že mnohé MO nejsou jednáním o výjimku nakloněny, případně se i žádost snaží protlačit a neprojde to ÚS. Proč ? Doteďka fungoval princip padajícího hovna. Schvalovací orgány házely do koše nejrůznější žádosti, aniž by se obtěžovali nějakým zdůvodňováním. Pak i mělo jistou logiku tvrzení řekněme na nižších stupních (MO) ve smyslu: Podívejte se, ani radě neschválili Orlík, jak by mohli povolit 24 na našem kačáku. Nejde o vtip - radě už to jednou ze stolu opravdu smetli. Tvé mlácení smíchy tedy asi bylo trochu liché. Důvodem, zmíněným lidmi, kteří o jednání něco vědí a v různých fázích se podíleli, ostatně prý bylo právě nedostatečné zdúvodnění. Tedy ne nějaké "prachsprosté vyřízení"; to možná funguje v zaběhnutých demokraciích. U nás to ale znamenalo, že rada (nejen ona - taky ÚS JČ aj. participovaly) musela návrh opět zkoumat, dopisovat... Asi to byly hodiny práce navíc, řekl bych se zapotili i neplacení funkcionáři ve svém volném čase.
              Zlom vidím hlavně v tom, že teď opravdu vzaly pohodlný zákryt lenivým či zkonzervovaným článkům svazu, protože najednou se může říct: Podívejte, radě dokonce prošel Orlík, proč by nám neprošel kačák ? Třeba schvalování opravdu časem bude levozadní "prachsprostá" brnkačka. Ale po vyhrané bitvě je každý generálem. Tuto vyhrála rada a další vyšší orgány pro všechny (i MRS), za což si zaslouží velký dík.

                Nprofo - Profil | St 11.7.2007 14:13:02

                MD : kolikrát. A vždy mi vyšlo z toho, že v téhle zemi není potřeba dělat něco jednoduše, když to jde složitě....:-(((((((((((

                  NMiloš_Dia - Profil | St 11.7.2007 14:01:27

                  Profo, případně i ostatní:

                  Zkusil jsi si někdy položit otázku, proč jednoduše "neudělali" zákon a vyhlášku hned napoprvé jednoduchou, srozumitelnou a umožňující jisté činnosti, po kterých voláme ??? Měli na to času tři prdele, keců kolem toho nadělali taky hromadu...
                  Šlo přece o fungl nový zákon, tak jaképak složitosti ???

                    Nalfons bota - Profil | St 11.7.2007 13:55:32

                    Serte na to a jeďte na ryby....ač muškař, tak udělám vyjímku a zajedu na fousáče :-)

                      Nšeptal - Profil | St 11.7.2007 13:51:16

                      PS: Nesdílím Tvůj pesimismus a souhlasím, že skutečný stav věci ukáže čas. Teď jsou to jen emotivní kecy bez opory v čemkoliv.

                        NPan Slamáček - Profil | St 11.7.2007 13:31:11

                        septal> masi se vsude, ale i tam je dost poctivcu kteri ted dostanou navic 4 hodiny legalne. pro spoustu lidi to bude znamenat to ze sve pruty vytahnou az s rybou. jiste jsi videl jak toto chytani probiha. prut nahozen. pipak v obyvaku a pracuje se vesele na zahrade. pockejme dva tri roky jake budou reakce.

                          Nšeptal - Profil | St 11.7.2007 13:15:30

                          fair: Když vyjímka ze zákona, nebo změna zákona, tak jedině s podpisem ministra. Máš asi sakra dobře postavenýho kamaráda. Nebo nás trošku taháš za fusekli. EDIT: A nebo jsem, zmaten větnou skladbou, nepochopil smysl příspěvku na první pokus.

                            Nprofo - Profil | St 11.7.2007 13:10:56

                            fair : kamarád odtud a nebo od tud se klidně můžou domouvat jak chtěj, ale vyjímku jde prosazovat jen na určitou věc (lokalitu, atd....) Aby se to udělalo všude, pak nelze vyjednat výjimku, ale musí se změnit vyhláška a to už kamarád z ČRS nebo MRS a nebo od jinud neudělá. To je záležitostí MZe, aby udělala pozměňovací návrh vyhlášky a protlačilo to sněmovnou k podpisu a do praxe...

                            Stále tady spousta lidí motá několik věcí dohromady. O výjimku žádá vždy majitel či uživatel revíru. V případě 'Orlíka je to Rada. Požádala předložila argumenty a dohodla se. Stejně tak se může pokusit o výjimku ÚS Jč ohledně Lipna, ÚS Stř.č. ohledně Slap atd..... Nechci obhajovat svaz, ale je tu spousta lidí, kteří stále mordují jablka a hrušky....:-((((

                              Nfair - Profil | St 11.7.2007 13:03:37

                              Kamarád z ČRS se domluvil s kamarádem z MZe a prosadili to když lov 24h tak na všech nádržích ČRS a né stále furt nějaké vyjímky proč Slováci to maj všude a my zase musíme být něčím výjmečným.Typická česká republika a zvýhodnované rozhodování.

                                NMiloš_Dia - Profil | St 11.7.2007 12:53:47

                                Wright:
                                Petrson použil výraz "argumentace" možná schválně - furt to zní méně konfrontačně než když na plnou hubu řeknu "Rada má na MZE obě ruce dlouhý - ale jen pro sebe."

                                  Nšeptal - Profil | St 11.7.2007 12:18:48

                                  PS: Myslím, že to procento nebude nijak markantní. Na Orlasu se masí pořád stejně a legalizace nějakých 60 x 4 hodiny to zásadně změnit nemůžou.

                                    NPan Slamáček - Profil | St 11.7.2007 12:14:37

                                    septal> kapra mi lito nikdy nebude, ale jsou ryby, ktere zacnou ubyvat,z tech ktere se tak masivne nenasazuji. neni totiz mozne si myslet, ze se ryby budou jen poustet. otazka je o kolik procent se jich odnese diky tomuto vic, ale ja mam pocit ze to procento nebude zanedbatelne.
                                    celkem se tesim na reakce za par let

                                      Nliborcarp - Profil | St 11.7.2007 11:52:51

                                      Zase se tu špekuluje, co , proč , co bude potom atd................lov nonstop tu je , nedělejte z toho zas až takovou vědu.Jedná se opravdu jen o 4hodiny.Pecka to bude až to bude na více revírech a to od června do září.

                                        NWright - Profil | St 11.7.2007 11:50:32

                                        Petrson: aby bylo úplně jasno - jedna právnická osoba (nebo složka ČRS) si vymohla na MZe výjimku. Tvrzení, že rada ČRS má lépe zmáknutou přípravu argumentace pro 24hod nonstop je naprosto scestná a málem jsem se smíchy zřítil od compu.