Lov na Orlíku NON STOP !!!

Diskuse k bleskovce Lov na Orlíku NON STOP !!!

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 10.7.2007

Wright - Profil | St 11.7.2007 11:43:05

Petrson: nechápu tvojí připomínku, nenapsal jsem nic o tom, které orgány rozhoduji a nevznesl jsem žádnou námitku vůči svazu. Vysvětli to, ale před tím si ještě jednou přečti můj příspěvek.

    Petrson - Profil | St 11.7.2007 11:39:52

    >> Wright > ze svazu ? Spíš krajských úřadů a MZe. To jsou orgány, které rozhodují a bylo by fajn, kdyby si to konečně diskutéři, kteří vznášejí podobné námitky vůči svazu, uvědomili. Jistě, že rada asi má větší vliv při projednávání žádosti (zřejmě však taky líp zmáknutou její přípravu), než MO v Konečníkově. Jí "protlačená" výjimka ovšem slouží všem členům, není to žádný RMV.

      Wright - Profil | St 11.7.2007 11:17:37

      Mám za to, že se nejedná o žádný testování jak se rybáři budou chovat, ani žádné jiné důvody, které v této diskusi byly nadneseny. Jde o prachsprosté vyřízení výjimky od jedné složky ČRS na jeden větší revír. Či-li protlačení zájmu. Nechápu diskusi na téma RS nebo nových ustanovení, vždyť jde proboha o blbý 4 hodiny. Doteď jste sbalili pruty a čekali na ráno abyste je nahodili. Ten kdo chtěl dělat mejdan u vody ho dělal stejně, dle mého se nic tak zásadního neděje, prostě můžete zůstat vzhůru u prutů a svítit si u toho. Jediné co je zásadní je, že to jde a jde to i na takhle velkým revíru, což pro nás ostatní znamená, že by někdo ze svazu měl mít argumenty proč to nejde i na našich revírech. A nad tím se zamyslete a ve svých MO vytvořte tlak na vyřízení výjimek i u Vás.

        Petrson - Profil | St 11.7.2007 11:01:20

        S těmi kontrolOVI.... Bože, ňák mi to ranní stávání nedělá dobře :))

          šeptal - Profil | St 11.7.2007 10:52:59

          PS: Blbost. Když jsem ožralý, mám minimální šanci něco lapnout. Maximálně si můžu přerazit pruty, až se přes ně svalím a nabodnu se na stojan. A jaký ryby to má ohrozit?

            Petrson - Profil | St 11.7.2007 10:43:18

            >> Profo > byl jsi rychlejší, pokud jsem se seknul s těmi kontrolovi tak se lipenské RS omlouvám :)

              Petrson - Profil | St 11.7.2007 10:41:54

              >> fair > to by bylo fajn, ale koukal jsem do BP a nic takového tam uvedeno není. Samozřejmě můžeš lapat s CS i CR, ale ne krajskými povolenkami, což je u Orlíku rarita.
              Navíc zde hraje roli asi víc okolností. Myslím - aspoň dle zdejších referencí, co se tam dá vidět přes den - že na Lipně není pořádně ošetřeno hlídání (na Orlíku můžeš RS potkat klidně každou noc i s policií), charakterově jde o mnohem rozlehlejší, divočejší a hůř přístupnou vodu, kde se dá předpokládat vyšší snaha porušovat pravidla. Orlíku v neposlední řadě podle mě taky nahrává, že díky hlubinnému (nejhlubší revír u nás) charakteru se zde daří sumcům, candátům i úhořům, čili převážně nočním predátorům.
              Tím nejsem proti 24 h. na Lipně, samo bych to taky bral. Domnívám se ale, že v situaci kdy tento lov zatím platí pouze na 1 velké vodě, je (i kvůli středové poloze, z hlediska celé republiky) lepší volbou Orlík.
              Myslím, že při rozhodování sehrál vliv i loňský úklid, kdy rybáři ukázali, že neumí ten nepořádek jenom vyrábět.

                profo - Profil | St 11.7.2007 10:41:03

                milhaus : na Orlíku si takhle to zjišťovat nepotřebují. Kontroly jsou tam dost časté a tak si to zjistí kontrolou přímo rybářů. Je to spíš z důvodu, že kontrola jezdí po vodě a aby zbytečně nepoškozovala rybářům udice a vlasce, tak aby viděla na břehu kde sedí rybář a kde tedy má jet od břehu dál. Proto si tuhle věc i prosazovali.

                certbert : na lodi to na 100% nestačí. Tam je jiné pravidlo viz plavební předpisy.

                  Pan Slamáček - Profil | St 11.7.2007 10:40:59

                  ha o duvod vic si zajet na orlik zachytat. nahodit pruty a na brehu se ozirat celou noc! nejakou rybku se navic snad i podari zmasakrovat!
                  nestastne rozhodnuti pro nektere ryby!!!

                    šeptal - Profil | St 11.7.2007 10:37:46

                    JKL: V pohodě. Ses mě nedotk. Jen jsem ten svůj plk chtěl uvést na pravou míru. Zkrátka - světlo dostatečně viditelné ať na lodi, či na břehu a důsledná kontrola.

                      Marula - Profil | St 11.7.2007 10:37:17

                      Teď mi došlo, že ten non stop lov bude vlastně úplně k ničemu. Ryby přece od půlnoci do čtyř ráno odpočívají a neprojevují žádnou aktivitu. takže tam budem akorát sedět a koukat.

                        milhaus - Profil | St 11.7.2007 10:32:13

                        Můj názor je,že osvětlení je pouze z důvodu kontroly a to jedna LED dioda bohatě stačí.Dioda na tyčovce je vydět i 200 metrů.Myslím si,že si prostě potřebují udělat obrázek o tom kolik lidí bude vlastně v noci chytat.

                          certbert - Profil | St 11.7.2007 10:28:24

                          šeptal-mělo by stačit zahradní solární světlo neoslní a je vidět-:o)))JKL-to co píšeš taky mam obavy-:o((((

                            JKL - Profil | St 11.7.2007 10:26:19

                            šeptal : Promiň, já se tě nechtěl dotknout - vzal jsem to obecně. Navíc u sumcaře na lodi platí předpis o osvětlení plavidla, ne? To je spíš o bezpečnosti. Beru to tak, že většina má tendenci na všechno hledat kličky. Slušný rybář by si měl uvědomovat že kontrola je nutná, stejně jako na silnicích. A víš sám, kam se zvrhávají takřka všechny diskuze o pravidlech.

                              šeptal - Profil | St 11.7.2007 10:19:15

                              JKL: Tu ledku jsem sem pustil já. Směřoval jsem to k tomu, že když budu přes noc sumcařit v lodi, tak nějaký halogen nad hladinou nebude to pravé. Nemám zájem cokoliv ojebávat, nebo zneužívat, ale zase nechci plašit ryby na kilák daleko. Tak jsem to s tou ledkou trochu "vyhrotil".

                                JKL - Profil | St 11.7.2007 10:15:13

                                Pánové, rád bych se mýlil, ale ten jásot je možná předčasný. Ono bude stačit, že povolení 24h režimu si dost "takyrybářů" vyloží tak, že mohou provozovat několikatýdení pobřežní mejdan s nahozeným cajkem bez omezení. I tady se okamžitě vysktl názor, že ono "umělé světlo" může být jena LEDka - to asi svůj účel nesplní, že? Nepodsouvejme Radě zištné úmysly - předpokládejme, že jde skutečně o jakýsi test. Lze předpokládat vyšší četnost kontrol. A na konci roku také vyhodnocení. Jste si jisti, že rybáři se budou chovat tak že přesvědčí MZe o vhodnost povolení 24ky ve větším rozsahu?

                                  profo - Profil | St 11.7.2007 10:13:11

                                  fair : pleteš se. Lipno je voda pod správou ÚS-Jč a platí zde pouze místní, územní (krajské) a CS/CR povolenky. jiné ne.

                                    fair - Profil | St 11.7.2007 10:04:18

                                    Petrson Na lipně myslím že platí všechny povolenky co jsi jmenoval,takže né zkušební předvoj ale vyšší zájem byt je to na uzemí JČ,ale je to posun třeba se toho dočkáme i na lipne až se tam bude někomu s ČRS libit a bude se mu chtít.

                                      certbert - Profil | St 11.7.2007 10:01:55

                                      JPfish-to asi nedošlo protože na Orlasu platí nějakej statut ochrany a to patří pod ochranu přírody-:o((((

                                        Petrson - Profil | St 11.7.2007 9:54:57

                                        >> LudaT > tak že bych zase něco poradil - třeba začít kopat nové neregulované řeky...
                                        Tenhle úkol tedy svazu nezávidím. Kritický stav obsádky na P vodách i těchto revírů jako takových si uvědomuje řada lidí dost dlouho, ale asi se pořád moc neví, co s tím.