NHonza7 - Profil | Ne 15.8.2021 19:36:58
Konečně je zde studie, která je založena na principu fyzikálně-chemického měření, který je dostatečně přesný, spolehlivý a především se dá kdykoliv zopakovat ( za účelem zjištění spolehlivosti daného postupu ).
Nechápu, kdo všechno může u nás získat razítko znalce. Toho borce co pověřili v kauze Bečva, museli hledat asi velmi dlouho, aby sepsal takovou hovadinu. Doufám, že Klicpera dopadne stejně, jak znalci v kauze Kramný, ti už o kulaté razítko přišli.
Neskymak Mrakomor - Profil | Po 16.8.2021 15:23:57
zdevac >> neexistuje, nebo se o ní jen nesmí mluvit, když se někteří zkoušeli na základě zákona o přístupu k informacím dozvědět cokoli ke vzorkům, rozboru atd.....byly umravněni, že se to vyyšetřuje a nikdo jim nic neřekne.
Ostatně viděl jsi sám analýzu, se kterou vylez hydraulik a co k tomu navykládal za pohádky. Nemusím být hydrolog, abych dokázal posoudit, že je to buď uplacený hajzl nebo úplný blb.
Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 19.8.2021 12:20:20
atislav_fishing >> to nebylo nechtěně...v tom byl dle mě úmysl, pěkně odklonit vyšetřování, zamést stopy a zároveň přivést na falešnou stopu..., nechat vyhnít atd. Ty vzorky se neztratily jen tak bezdůvodně.
NFockeWulf - Profil | Ne 15.8.2021 20:17:03
Honza7 >>
Konecne. A ted pockej, co Ti
tu vyplodi sven a jeho komando:)
NPYTLAKS - Profil | Pá 20.8.2021 15:15:11
kakr >> i díky mrku se vybraly prachy na becvu, díky mrku a těchto diskusí se na toto téma nezapomíná, tak bych netvrdil že mrk nepomůže nebo nepomohl i díky mrku se rybáři organizovali a byli to oni co vyčistili řeku od mrtvol a jejich odebrané vzorky a výpovědi nebere nikdo v potaz, samozřejmě že to nebyla jen zásluha mrku, ale obecně soc sítě šíří zprávy okamžitě
Natislav_fishing - Profil | Pá 20.8.2021 9:29:32
zdevac >> Jen pro tvou zajímavost s Honzou jsem se několikrát osobně potkal, za mě je to jeden z nejobětavějších lidí co se ryb týče co znám. Kdyby byl každý jen ze čtvrtiny stejný "tlučhuba" jak říkáš, tak máme po starostech. Vůbec nevíš o čem mluvíš. :)
NHonza7 - Profil | Út 17.8.2021 22:18:18
Oskarenko >> Proč taková míra jízlivosti? Máš možnost sdělit svůj názor, místo toho přecházíš do osobní roviny. Pokud je pravdou, že jsi starší, než kolega, tak sám víš, že ukončené VŠ vzdělání není ještě záruka inteligence a už vůbec ne lidskosti.
Tohle je diskusní fórum, kde každý má možnost se k dané věci vyjádřit. Kdo chce, tak se od kolegů celé řadě věcí přiučí a nebo dostane aspoň dobrý tip na řadu věcí.
NBacha San - Profil | Út 17.8.2021 19:42:35
Honza7 >> Absolvoval jsem jak fyzikální chemii na UK, tak hydrochemii na FROV, proto jsem psal nic ve zlém:-)
O té ČIŽP nemá ani cenu mluvit. Kdo ovládá chemickou výrobu v Česku? Kdo celý život ojebává zákony a nařízení? Kdo chce mít kvůli tomu krytá záda? A kdo mu je za tučný bakšiš kryje?
Stačí??? :-)
Ono ale na každého jednou dojde, kdybych ti na minulého Silvestra řekl, že na tom letos budeš líp jak Kellner, nevěřil bys mi :-DDD
NHonza7 - Profil | Út 17.8.2021 7:13:24
boticar >> Kolego politika je svinstvo ( tak jak náboženství ), protože rozděluje lidi. Pokud, budeme nejen v odborných věcech pracovat transparentně, tak je mi jedno zda-li daná studie vzejde z hlavy příznivce TOP 09, KDU ČSL a nebo KSČM.
To co předvedl Klicpera je víc než prasárna. Pokus s barvou je víc, než pofiderní, protože lidské oko není dokonalé a tak vyhodnocení barvy na základě " čumometrie " je neobhajitelné. Nevím, jak chtěl barvu srovnat s koncentrací kyanidů? Kde měl jistotu, že teprve, když uvidím vzniklou barvu na toku Bečvy, tak teprve teď se tam objeví kyanidy?
Ještě větší prasárnu udělal, že na toku Bečvy použil barvu, ale v areálu Dezy vypouštěl míčky. Proč asi? Měl hajzl strach, že se provalí kudy odtékají odpadní látky z tohoto podniku do Bečvy.
NDědek - Profil | So 21.8.2021 18:48:35
sven >> Já nevím, ale píše tam, že v databázi jsou i lovci, kteří ty laně střílí.
Jo souhlas, je to pěkně zveřejněné před volbami (ODS versus ANO), nicméně to nesnižuje ten hnus, co vládne pod Brabcem. Jako ministr prostě za svůj resort odpovídá a jestli se tam něco takového děje a on o tom neví, nebo na to sere, neměl by být ministrem, a to ne jen kvůli Bečvě a laním...
Natislav_fishing - Profil | Čt 19.8.2021 12:00:58
lowlow >> Protože se nezeptali lidí co jsou u té bečvy denně, tak nevěděli že pěna a různé takové věci tam nejsou vůbec nějakou zvláštní věcí. Chytli se tohodle, udělali rozbor a zjistili že je tam 1mg víc kyanidu než povolený limit -> bác a měli stopu jako víno. :D Pak 6 měsíců čurákovali kolem jednoho kanálu a teď si asi nechtějí udělat z ostudy kabát tak v tom asi pokračují jinak si to vysvětlit neumím.....
NPolčis - Profil | Čt 19.8.2021 11:06:57
eskymak Mrakomor >> On dělá učitele v mateřské školce,tam se ptal na Bečvu:-)))
NGerlis - Profil | Po 16.8.2021 17:09:51
My jsme při pokusu na Bečvě s p.Hruškou veleli 150 litrů roztoku kuchyňské soli.Prvni měření jdeme dělali po 600 stech metrech a teprv po 2 hodinách nám přístroje začali ukazovat hodnoty a to na obou březích.Tudiž zpráva soudního znalce nabyla zpochybnění již na prvním jezu.Pokud by to teklo z Rožnova tak by to trvalo minimálně 10 hodin k místu kde sem pozoroval první uhyn a to ve Lhotce nad Bečvou.Za tu dobu by se jistě mrtvé nebo omamane ryby našli i u Juřinky a ne až tam.
NHonza7 - Profil | Pá 20.8.2021 12:10:04
zdevac >> Znovu takový kus hňupa tady píše co nepochopil o čem je tato diskuse. Příště ty debile nesmazávej čím se vyučil - když už se sereš do míry inteligence jiných lidí.
NKnapík - Profil | Pá 20.8.2021 9:51:25
sven >> já četl, že na Ústecku ...
NAlpan - Profil | Čt 19.8.2021 15:25:11
sven - 19.8.2021 13:51:22 >> až se mi nechce věřit, že to píšeš skutečně ty. Převlékaš kabát? Nebo Mára přestal posílat?
Hned se nerozčiluj, já jen, že všichni jsme mnohokrát viděli, za co a koho tady neúnavně kopeš.
Ntomvec - Profil | Čt 19.8.2021 15:06:51
lowlow >> ten znalec už na začátku vypustil z huby moudro, že Dezu jako podezřelou vyloučilo MŽP a co se týká Rožnova, tam mlel něco o zadání. V nějaké diskuzi o Bečvě byly i odkazy na zdroje.
NFockeWulf - Profil | Čt 19.8.2021 10:07:54
zdevac >> Dej pokoj, nemám čas se zabývat výplody kreténa. Potřebuješ veřejně proplesknout a napsat na čelo jsem troll.
NBacha San - Profil | St 18.8.2021 12:28:21
zdevac >> A co ti kolem toho psychopata? Psychopat sám o sobě existovat nemůže, musí vydírat ty kolem sebe. Manželky, děti, spolupracovníky, obchodní partnery... Jeho úspěch je vykoupen terorizováním a manipulováním svým okolím.
Takhle žiješ?
Podstatné je ale to, že to nebylo na tebe.
NBacha San - Profil | Út 17.8.2021 18:29:30
zdevac >> Ono by stačilo vědět, jakou koncentraci Deza vypouští do usazovacích nádrží, protože "údajně" bylo technologicky možné tyto nádrže obejít a kyanidy vypustit přímo. Dle pravidelných hlášení vypouštěla Deza ročně až 200kg kyanidů, a co si tak pamatuji, první odhady byly právě toto množství jednorázově. Poté byly "údajně" vypuštěny chlorečnany, které kyanidy beze stopy neutralizují. Proto zasahující rybáře pálily oči a měli popálené ruce. To bylo z toho chlóru. Ale k tomu by se měli vyjádřit právě ti zasahující.
Nicméně!!! Byla to Deza a ta potom vyvinula obrovský tlak na všechno kolem, včetně orgánů činných v restním řízení, viz sebevražda toho šéfa čističky. Všechno to do sebe zapadá.
Hnus fialovej. Howgh!
NPYTLAKS - Profil | Po 23.8.2021 10:47:05
Zpět k becve, kdyby tam byla zdechla vydra myslíte si že by se o to začalo zajímat víc organizací, víme, že ryby nikoho až tak nezajímají protože na ně nejsů také dotační programy, ikdyž některé druhy sů ohrozenejsi jak vydry
NHonza7 - Profil | Po 23.8.2021 7:56:26
Bacha San >> Podepisovat se nebudu - GDPR, jednoduchá odpověď. Z toho co píšeš začínám nabírat dojmu, že trpíš komplexem nedostudovaného VŠ. Ti co mají hotovou školu jsem zde neviděl, že by s takovou razancí dávali tady najevo, že něco mají.
Ani student tady nic takového nepíše, aby zdůraznil, že tok jeho myšlenek je o něco víc, než těch ostatních. Tohle nemá se skromností vůbec nic společného a nebo význam těchto slov v kraji v kterém žiješ je úplně jiný a měl by jsi použit překladatele.
Skromnost a pokora jdou společně, tedy v oblasti vědy. Pokud se chce něčeho rychleji dosáhnout, tak je to sdílení informací. To jsi do této chvíle nedokázal. Za to skvěle píšeš já - mám věrohodné informace, já - si je dokážu zjistit, já zase já.
Takhle by Homo sapiens se nejspíš neměl projevovat, pokud si něco jiného, tak se za to omlouvám ( že jsem to nepochopil ), ale to je pak případ pro veterinu.
Ntomvec - Profil | Ne 22.8.2021 15:55:13
sven >> nějak se do toho vložila třeba senátorka Seitlová i ta vyšetřovací komise a mluví se o potřebě změny legislativy a pod. Otázka je, jak intenzivně se bude mluvit po volbách.
Mě třeba zaráží, že není nějaká centrální databáze potenciálních znečišťovatelů životního prostředí s uvedením možných jedů a škodlivých látek, které od nich můžou uniknout. Minimálně tedy u těch chemiček a provozů, které pracují s látkami, lidově řečeno, podléhajícími nějaké registraci. Proč třeba nejsou všechny (sic!) výpustě zanesené v nějakém GISu, ke kterému by měly přístup příslušné orgány a složky, které mají řešení takovýchto havárií v kompetenci.
Ncomputerfish - Profil | Pá 20.8.2021 12:39:29
Nechte už toho patologického trolla a egoisty na pokoji. S ním diskuze na jeho téma není. Vraťte se k tématu Bečvy. Děkuji.
Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 19.8.2021 10:16:06
zdevac >> a k té Tesle a tr.oznámením.......to máš na mysli tu firmu Elona Muska? :-)))
Natislav_fishing - Profil | St 18.8.2021 7:26:39
Bacha San >> Z provozu nebo z překladiště. Snad v každé diskuzi která tu o bečvě je jste si mohli všimnou do nás od místních co si o tom myslíme...Z oficiálního kanálu dezy to pravděpodobně nevyteklo....pod ní je ještě více jak kilometr řeky který je zcela nedotčený. Kde si ovšem nikdo není jistý jsou kanály pod, které ovšem protíkají pod jejich překladištěm apod. Jestli maj udělaný někde bypass z čističky právě do nich nikdo neví a nikdo nechce oficiálním šetřením zjistit.
Ntomvec - Profil | Út 17.8.2021 19:47:14
Já si myslím, že by se měli zaměřit na tu "provozní událost" z noci před otravou, při které přetekl reaktor s mimo jiné fenolem znečištěnou vodou. Ještě ráno splachovali zaměstnanci ty sračky do dešťové kanalizace. Proč? Protože jsou nějaké pochybnosti o tom, že otravu způsobily kyanidy, že byly poleptané ryby, někteří zasahující rybáři cítili zápach "desinfekce" atd.
NPYTLAKS - Profil | Po 23.8.2021 15:52:05
zdevac >> furt lepší jak extremisté z městského bytu
NBacha San - Profil | Po 23.8.2021 10:51:19
PYTLAKS >> Můj názor je, že i kdyby tam byla padlá beluga, budou státní orgány postupovat stejně.
Mohu napsat i proč, ale bylo by to dlouhé.
Nsindeji3 - Profil | Ne 22.8.2021 22:35:21
sven >> No vida, to je aspoň poctivej anarchistickej postoj :)... já přemejšlim, že bych to hodil těm modrejm strakám, ale sejří mě ten profesor politologie a jeho parta, která tu stranu neomylně vede k marginalizaci, spojil jakože pravicovou konzervativní stranu s křesťanskýma socialistama a městskýma středo-levo-"liberálama", který mi připadaj ještě navíc jako ne úplně nejostřejší tužky v penále. Vládnout by navíc musel s novými (a lepšími) komunisty, kteří jsou vyzbrojeni myšlenkami "otevřené společnosti", možná půl na půl a možná by jim jenom dělal křoví (to by teda byla výhra). Dál je tady Okamura a jeho podnikatelskej majstrštik, kterej je sice dobrej pro něj, ale jinak ho považuju skoro za vtip. Kdo ho bere vážně, by se nad sebou měl vážně zamyslet. I kdyby to myslel vážně, tak s ním skoro v ničem nesouhlasím (přímou demokracii, kdy o mě budou rozhodovat moji odpůrci a společně regulacema odůvodňovanýma zájmy národa- ve skutečnosti čistě socanský přerozdělování... to fakt nemíním podporovat). Takže je to tak pade na pade, že bych poprvý volit nešel. Další pidistrany, divno-policejní hnutí a pseudouskupení nestojí za řeč... Od nejití k volbám mě odrazuje fakt, že vládnout budou dál nostalgický komunisti s těma umírněnýma, který stát zadlužej a pošlou do bankrotu, společně se zlodějem, kterýmu to je u prdele a spřáhl by se s každým... a já chci jít s klidem spát, že jsem proti tomu udělal u voleb vše, co v demokratických volbách šlo :)
NPYTLAKS - Profil | So 21.8.2021 19:28:41
sven >> že tě nezaujalo ratovo víno v krabici od bot
NDědek - Profil | So 21.8.2021 19:13:56
sven >> Já ti rozumím a snad víš, že já nenaskakuji na první dobrou, ale ono toho prohnilého je v tom rezortu tolik, že se z toho zvedá kufr. Ono se není co divit. V tomto resortu bylo od převratu rozkradeno tolik miliard všemi vládami, že to ani není možné. Nicméně když jdu na trh se svou kůží s hubou plnou keců o zatočení s korupcí, s řízením státu jako by řídili svou vlastní firmu, budu muset tedy po zvolení něco dělat. Pán Brabec si s kámošema tak akorát pakuje kapsy. Nevím o ničem, co by v resortu v duchu jejich předvolebních slibů, cokoliv z nich (těch slibů) učinil. Za 7 let co tam je, je to čím dál stejnější, jako za jeho předchůdců. Tak to prostě je. Myslím si, že 7 let je dost dlouhá doba na to, aby se mohl něčím významně pozitivním ukázat. Osobně o ničem nevím. Jsem si ale jistý, že je dnes mnoho bohatší, než usedl na úřad, to je jisté...
NFockeWulf - Profil | Pá 20.8.2021 14:07:49
Nebudu si brst zadne servitky, clen svenova gangu - troll Zdevac, je curacek. Napsat curak by byla pochvala, on je curacek asi jako Ovcacek:), tim s timto tupcem koncim.
NBacha San - Profil | Pá 20.8.2021 12:30:37
zdevac >> Každá debata je boj. Intelektuální boj. A představ si, že každý hlupák si myslí, že vyhrál. Hlupák má vlastně štěstí, protože to není opravdový fyzický boj. To by bylo hlupáků jako šafránu:-)
NPolčis - Profil | Pá 20.8.2021 10:04:48
atislav_fishing >> Na to, abych tebe, FockeWulfa nebo Honza7 považoval za tlučhuby, které jen na internetu nebo v hospodě melou a melou a jinak nic, nemusím být uplacený.
Tahle věta se mu povedla 😅 Sám tady mele číčoviny,ale druhý je tlučhuba 😂
NFockeWulf - Profil | Čt 19.8.2021 12:25:24
eskymak Mrakomor >> Přesně, je to osvědčený způsob práce státních orgánů a policie. Podle hesla, kdo nic nedělá nic nezkazí a hypotéka je sviňa. Plat jim jde dál, nic se nestalo, my za nic nemůžem, ale fakt jsme se snažili, ale, oni nechtěli. jsme přece kluci z jedné party, ne.... Smutný stav v Česku.
Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 19.8.2021 11:55:48
lowlow >> nespadá....
Jinak bez toho, že bych se ho chtěl zastávat...nemyslím si, že hydraulik se zaměřil pouze na kanál z rožnova.... v deze třeba zkoušel pouštět lodičky a míčky :-)
Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 19.8.2021 10:14:33
zdevac >> ty jsi teda myslitel...aneb jak během pár minut zjistit co si myslí většina :-)))
Nlowlow - Profil | Čt 19.8.2021 6:12:14
Je zajímavé, že znalec měl za úkol zjistit, zda to mohla nebo nemohla být Tesla. Proč neměl za úkol zjistit, zda to mohla nebo nemohla být DEZA? Nechci být za hnidopicha, ale osobně bych si znalce najal, aby mi řekl, odkud nejpravděpodobněji ten jed přitekl a o jaké svinstvo se vlastně jednalo.
Takhle to z mého laického pohledu vypadá, že DEZA to bude spíše než Tesla, jelikož mne nenapadá nikdo jiný, kdo by měl zastánce tak vysoko, že si mohl dovolit zadat tak návodnou otázku. Znalec svůj úkol splnil na 100%. Vymyslel zřejmý blábol, se kterým si kdokoli z Tesly vytře zadek a DEZA je úplně v poklidu.
NPolčis - Profil | St 18.8.2021 20:23:38
Hellas >> Jak je to s těmi tvými kurzy??Kurz zabití holýma rukama máš,kurz zvládnutí velké bolesti máš...co dál máš?
Ten kurz psaní nechutných SZ máš taky??
NBacha San - Profil | St 18.8.2021 11:07:57
bjwir >> Je to marné, sociálně úspěšného psychopata nelze přesvědčit. Dr.Koukolík :-)
NBacha San - Profil | St 18.8.2021 5:11:26
Oskarenko >> Slušnost nestojí nic, a přesto si ji málokdo pořídí.
NHonza7 - Profil | Út 17.8.2021 19:22:28
Bacha San >> Ve své podstatě je to o tom, kterou školu děláš - pak se ti to tak trochu vsune do nějakých předmětů. Ještě je to zčásti i v chemickém inženýrství.
Na naší škole oba předměty byl dobrá síta.
ČIŽP je dnes pěkně smrdutá organizace, která potřebuje velkou personální změnu. Ten pták z ministerstva udělal v minulosti změny a dosadil tam neschopného kašpara, ale za to hluboce loajálního současné vládě.
Natislav_fishing - Profil | Po 16.8.2021 9:23:22
boticar >> Ještě dodám, že i takové věci se dějí. Foto nechám bez komentáře, zbytek si domyslete sami. :)
Ntomvec - Profil | Ne 15.8.2021 21:14:37
boticar >> kyanidy do Bečvy oficiálně vypouští i DEZA. V některé diskuzi věnované Bečvě byla i tabulka s oficiálními (přiznanými) hodnotami za několik posledních let. Byly to ročně desítky až nižší stovky kilogramů.
NBacha San - Profil | Po 23.8.2021 13:05:54
PYTLAKS >> Abych pravdu řekl, tak já těm ekoteroristům nerozumím. Každopádně jejich činnost zavání demagogií. Není mi známo, čeho chtějí dosáhnout. Mám pocit, že celá jejích činnost je atomizována do jednotlivých projektů a celek, nebo systém či vize jsou jaksi upozaděné.Jejich radikalismus je všeobecně známý. Ano, příroda mnohde potřebuje pomoc, ale mělo by se to řídit přes lidí, kteří v té přírodě žiji. Zemědělci, rybáři, myslivci.atp.
NHonza7 - Profil | Po 23.8.2021 10:10:34
Bacha San >> Kolego jsem v regionu, kde se ta havárie stala. Dost lidí mě zná, nejen z Petrova cechu. Nepotřebuji se chválit na sociálních ani odborných sítích ( netrpím na samochválu, spíš víc hledím co je lepší dělat jinak a lépe, případně se přiučit ). Každá osoba odpovídá za to co dělá a říká ( jenom právní záležitosti u nás trvají hrozně dlouho a ne vždy rozhoduje opravdu co se stalo ).
Zákon zachování hmoty, hmotnostní bilance atd. jsou elementární záležitostí - to, že je nevnímáš není to můj problém. Možná je to způsobeno, že ti přeci nějaký semestr chybí.
Nnofish - Profil | Po 23.8.2021 0:35:44
Honza7 >> kasli na to, ja to tu jen sleduji, ale je to dobry zmatek. Kazdy vi, jak to bylo. Nic to ale neudela s tim, jak to dopadne, to uz se dle meho rozhodlo. Vysumi to. Skoda stejne nenapravitelna. Ono stejne vsechny ty tituly, zkousky, jsou jenom car papiru. Neni problem (pro nekoho), se naucit hromady stranek textu na zkousku, hlavne kdyz vis, co bude pan profesor chtit slyset. Ale tady je me prirovnani co totalne nesnasi wlk... Kdo nevzal do ruky lopatu, nevi... A o tobe vim, ze tu pomyslnou lopatu do ruky vzit umis :-)
Ps: dival jsi se na rybky jestli plavou? Dva roky jsem se tam nedival, ale letos zajdu. Je zajimave, ze tam obstoji snad jen ony. A to to bylo taky vytravene, vyschle a kdo vi co. Prisuzuji to tomu, ze jsou mista, ktera jeste clovek neznicil a tak i kdyz je zle, maji se porad kde schovat a prestat ten den, dva, kdy je zle. Nejak to pretrpi a pak ziji dal.
NBacha San - Profil | Ne 22.8.2021 15:21:18
sven >> Jinak souhlasím, že osočování a nasírání je zbytečné. Ukazuje to naprosto jasně kdo je slušný a kdo hulvát.
NBacha San - Profil | Ne 22.8.2021 12:06:06
tomvec >> Píšu to od začátku, že se nic nevyšetří. Bude to jako tady, odvádění hlavního problému do nicneříkajících maličkostí, Nastolování jiných problémů místo toho v nadpisu viz. Sven, Dědek a dokonce se připojí i Honza 7.
Nicméně trvám si na svém, 80% Deza, i když jsem si vědom toho, že mnozí za názvem Deza vidí jméno Babiš. Tan za to nese "pouze" politickou a morální zodpovědnost a fyzicky s tím nemá společného vůbec nic.
Klicpera nevím, nečetl jsem to. Ale jen podle toho, že je obviněna Tesla, udělal službu Agrofertu.
A co se vzorků týče, stačilo by jeden nad první výpustí a pak za všech výpustí. To naprosto dostačuje. Nechápu, proč se tady argumentuje množstvým vzorků v čase a prostoru. Nejsou potřeba, jen se tím mate veřejnost.
Nbarbelcz - Profil | Ne 22.8.2021 10:25:04
Bacha San >> ufff, a já myslel, že jste ze stejného gangu :-O
NBacha San - Profil | Ne 22.8.2021 10:20:53
Honza7 >> Hele, začnu tou koncentrací. Je na to exakt. vzorec, do kterého jen dosadíš vstupy a vypočítáš koncentraci pod kanálem. Pokud nad kanálem tekla čistá voda, pak stačí tři vstupy. Koncentrace kyanidů vytékajících z kanálu, průtok kanálu a průtok hlavního toku. To se nedá okecat a nepleť do toho jinou školu, protože tohle jsme měli už na střední hnojárně. A pokud to kdokoliv hodlá spočítat, žádnou Vš, ani Sš na to nepotřebuje, páč to je matematika základky. A od tebe právě toto bylo konkrétně chybně, psal jsem ti to dokonce s citací. Tak si to příšě alespoň přečti.
A teď ti pisálci. Já nevycházím z teorií "pisálků", "pisálci" pracují v Aeronetech a já mám dostatek vědomostí na to, abych si vybral důvěryhodné zdroje. Pro tebe je tisková citace rybáře, který který byl u činu nedůvěryhodná? Pro tebe je výstup z veteriny nedůvěryhodný? Pro tebe je nedůvěryhdný zpravodaj, který ne místě prováděl šetření? Pak se tady nemusíš vyjadřovat vůbec, protože nemáš žádné důvěryhodné informace. Neumíš si je najít a vyhodnotit. Ono je nejsnadněší v takové situaci ničemu nevěřit a torpédovat tím ostatní názory. Bez věcného argumentu.
Ale celá tato debata se rozplizlá do takových detailů, které jenom odvádějí pozornost od merita věci. Já prostě tvrdím, že na 80% Deza vypustila kyanid do Bečvy. Napiš tedy, alespoň ve třech bodech, proč tomu tak není. A laskavě mě nesrovnávej se zdevacem. Neznáš ani jednoho, ani druhého. Navíc to není slušný argument. Já o tobě taky neroznáším, že jsi muslim.
Nzdevac - Profil | So 21.8.2021 21:01:44
Honza7 >> Děkuji, nebudeš-li ty a ani ostatní psát nesmysly jako odpovědi, budu jedině rád. Snižuješ kredit sám sobě, když třeba napíšeš, že je podle tebe něco za hranou zákona, ale dále nejednáš. To vždy jen tak brbláš, když někdo porušuje zákon, ale jinak neuděláš nic? To není zrovna vzor morálky a odpovědnosti. A nebo máš blbý úsudek, to také nic moc...
NDědek - Profil | So 21.8.2021 19:28:23
sven >> Vím, že nejsme ve při. Ani být nemůžeme, když jsme prý ve stejném gangu proruských a probabišovských trollů :-)). Tedy ty jsi podle toho co tu nejeden blb píše šéf a já asi tvůj zástupce :-)))
NHonza7 - Profil | So 21.8.2021 18:32:23
sven >> Odvolaný ředitel Správy NP a CHKO Šumava už víc konkrétnější být ani nemohl, zřejmě si nevšimnul, že bylo vyplaceno zástřelné. To je spárované s termínem, lokalitou, zvěří i lovcem.
Já se ti zase nemůžu dlouhodobě zbavit pocitu, že MŽP vede duševně narušený jedinec.
Nsven - Profil | So 21.8.2021 16:32:14
Dědek >> Ahoj. Jsou to pěkní dobytci..o tom žádná..
Ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že prvoplánovým účelem článku, je dehonestovat Brabce a nejspíš podprahově i mančaft, za který kope....a to nejlépe před volbami...
Jednotlivé excesy se udály od počátku března do půli května a bývalý pan ředitel Správy NP a CHKO Šumava, s tím vyjde až teď... dnes se 21.srpna..
Taková svinstva se dějí nejen na Šumavě a děla se i dobách minulých.. prostě pytlák je pytlákem a dobytek dobytkem, za všech ministrů a režimů..
Stačí si připomenout dravce otrávené karbofuranem, střelené rysy, vlky aj..
Vždy pachatel "neznámý" ale přitom ho v okolí a ve sdružení každý zná ...
Když dokázal pan odvolaný ředitel ukázat na ministra, (od něhož mu nic nehrozí) měl by být i tak odvážný a ukázat na pachatelé trestného činu ze svého okolí (od kterých hrozí) a nikoli je anonymizovat..
Nijak se nezmínil, zda na všechny pachatelé trestného činu, podal trestní oznámení.... Zkusme si tipnout...
Takže jim to zase beztrestně projde ...
Ale o ně přece v první řadě nejde a nalejme si čistého vína, o ty laně, prvoplánově také ne ..
https://www.irozhlas.cz/node/5927045 NHonza7 - Profil | So 21.8.2021 11:03:24
PYTLAKS >> Ahoj Tomáši neodepisuj tomu debilovi zdevac-ovi. Podívej se co napsal o Bečvě v minulých příspěvcích - jiné diskuse a co píše teď. Nejlepší je ho úplně ignorovat.
Nkakr - Profil | Pá 20.8.2021 14:49:12
Bacha San >>
Dík za strejdu Gůgla, ale je to jen novinová zpráva, nic offis.
NHonza7 - Profil | Pá 20.8.2021 13:36:36
zdevac >> Jsi větší dement, než jsem si myslel. Vyučený zedník tady shazuje zedníky co mu stavěli dům.
Mamlas co je vyučený zedník, který neumí vzít kelňu do ruky tady kritizuje ty co umí zedničinu - to tady asi vede jiný gang.
Nkakr - Profil | Pá 20.8.2021 12:42:08
Mohl by někdo ze zdejších sociologů, ichtyologů, statistiků atd. napsat co ryby v Bečvě otrávilo?
Ne kdo, ale co.
Děkuji.
Nsven - Profil | Pá 20.8.2021 10:50:56
Knapík >> jo, možná, že na to sází.. .. ale to tam musí ty pobírače dovézt až k urně, vyplatit pětikilo a přidat pytlík koblih na cestu .-)
Ale čím je podmázne Bartoš, mě fakt nenapadá...
Jedině že by každýmu vlastnoručně ubalil brko :-)
NOskarenko - Profil | Pá 20.8.2021 7:59:46
Bacha San >> Doufám, že jak bureš /Babiš/ vyhraje volby, tak povedeš to stádo příznivců a defenestraci dokončíte. Ale já si myslím, že nikoliv, zalezeš na Mrk a budeš mlátit prázdnou slámu. Demokratický žvatlalo.
Nzdevac - Profil | Čt 19.8.2021 23:20:38
FockeWulf >> FockeWulfíčku, ty se tak snažíš a ono nic, co? No, neboj, to se srovná. Až bude nějaké jednodušší téma, třeba se chytneš.
NBacha San - Profil | Čt 19.8.2021 20:33:26
Dnes zasedala sněmovní komise k Bečvě a jeden z předvolaných byl poslanac za ANO, který je čirou náhodou ve vedení Dezy. Myslel jsem, že se uchechtám k smrti :-DDD
NBacha San - Profil | Čt 19.8.2021 18:51:09
zdevac >> Nevím co ty dál, ale já si jdu nalít dvojku červeného.:-)
A jestli myslíš co jako s tou otravou dál, pak klasika. Státní žalobce zažaluje, soud rozhodne (předpokládám že správní soud), obžalovaný se odvolá, krajský to vrátí, okresní znova rozhodne, další odvolání, mezitím další a další posudky a někdy kolem roku 2028 se náhodou zjistí, že vzorky, a tedy důkazní materiál, sežrali moli, soud se zastaví a případ odloží.
Má někdo jiný názor?
Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 19.8.2021 16:47:32
Honza7 >> bych se nedivil kdyby ho mafiozo obětovali teďka...úlohu užitečného blba už splnil a jenom kecá nesmysly. Ještě se zavděčí a v rámci zametací kauzy zase trochu u sebe pouklízí. Normálně bych si na to vsadil.
NHonza7 - Profil | Čt 19.8.2021 16:28:04
tomvec >> Znalec má pracovat nezávisle podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. V tomto případě je to kokot, který se přiznal, že dostal noty, na víc od ministerstva, které je v této kauze zapleteno prostřednictvím ČIŽP.
Ntomvec - Profil | Čt 19.8.2021 15:08:56
FockeWulf >> nebuď na něho takovej zlej, vždyť on je zabezpečenej a může si koupit co chce.
NOskarenko - Profil | Čt 19.8.2021 13:06:29
FockeWulf >> Chachare, tobě není pomoci. Ty jsi do smrti postižený.
NOskarenko - Profil | Čt 19.8.2021 12:53:51
FockeWulf >> Chachare, tobě není pomoci. Bolševický režim tě znehodnotil. Na hlavě prázdno v hlavě vzduchoprázdno.
NFockeWulf - Profil | Čt 19.8.2021 12:43:20
Oskarenko >> Další blb ze svenovy stáje?
Nbjwir - Profil | Čt 19.8.2021 11:10:45
Polčis >> Nejdřív když jsem to viděl v jiném vlákně tak si říkám že je totálně zbytečné vytahovat SZ...nicméně dost to vystihuje co je to za člověka :)
Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 19.8.2021 10:53:51
sven >> ONsemi v tom nefiguruje. Z areálu tesly, to hážou na Energoaquu.
Nsven - Profil | Čt 19.8.2021 10:30:59
lowlow >>
..." Takhle to z mého laického pohledu vypadá, že DEZA to bude spíše než Tesla, jelikož mne nenapadá nikdo jiný, kdo by měl zastánce tak vysoko, že si mohl dovolit zadat tak návodnou otázku"...
V tom případě je třeba si uvědomit, že v tom areálu už dávno žádná Tesla nesídlí.
A ta který tam sídlí, má řádově vyšší globální kredit, než nějaká Deza..
https://cs.wikipedia.org/wiki/ON_Semiconductor
Tím netvrdím, která z nich to byla.
Ať je to ta nebo ta anebo nějaká jiná, každá z nich má své odpovědné provozní zaměstnance, jejich vedoucí a podnikového ředitele..
Ti by měli být plně zodpovědní a ti by se měli plně podílet, na úhradě způsobené škody.
NFockeWulf - Profil | Čt 19.8.2021 7:06:42
lowlow >> Máš kus pravdy. Já nechápu, proč se takhle nebrání ta Tesla a taky ČRS. proč nikdo z ČRS nepodal trestní oznámení? Třeba na toho trumberu Klicperu, na toho policajta co to vyšetřuje, vždýcky se něco najde. a ono je to lhát a nedělat nic přejde rychle. Když se chce vést válka, je třeba počítat s tím, že padají atomovky. Kdyby se někdo takhle manipulativně otřel o mě , nebo o moji firmu, dopadl by na hubu dřívě než se ráno vyprázdní. Prostě to nechápu, ale asi i naše strana (my jsme přece ti dobří :) ), na to krom pár lidí tady v diskuzích kašle a to jim ( těm zlým :) ) sakra pomáhá.
NPYTLAKS - Profil | Čt 19.8.2021 0:32:12
Hellas >> když tě tak čtu, tak mi hodně připomínáš brouka pytlíka
NFockeWulf - Profil | St 18.8.2021 22:03:45
Hellas >> Už jsi tady ty mamlase zas? Někde jsi psal, že si s Babišem vyměňuješ direkt maily, nelhal jsi? Jako se vším co tu bliješ trotle? Všichni přece ví, že Babiš neumí napsat mail. Tak běž trolit někam na Parlamentní listy, nebo přímo do prdele.
NBacha San - Profil | St 18.8.2021 20:44:08
Polčis >> Jako v Pulp Fiction, "co bych za to dal, kdybych ho u toho chytil". Říct mi tohle v hospodě, měl by v momentě ryj ve žlábku. Ale on je jen klávesový ubožák, tak je to třeba tak brát. Hulvát takovéhoto ranku přeci slušného člověka nemůže urazit.
NHonza7 - Profil | St 18.8.2021 14:24:21
zdevac >> Problém laika spočívá v tom, že problematice nerozumí. Většina lidí ví kde jsou jejich možnosti. Problém nastane u ambiciózních idiotů, kteří problém nechápou, nesnaží se pochopit, neznají termíny, ale něco si přejí. Jenže to co si přejí neumí ani pojmenovat - jednou je to koncentrace, podruhé množství.
Jde ve své podstatě o změnu koncentrace jedu, který přitekl do Bečvy a byl ovlivněn časem, průtokem Bečvy, přítoky do Bečvy a ještě dalšími faktory. Na tohle kolego opravdu nevystačíš s obyčejnou trojčlenkou. K tomu by měly být především naměřená data.
Uvedl jsem Ti jak si vypočítáš minimální množství jedu, které se dostalo do řeky ( tedy pouze, že šlo o kyanid. Pokud se jednalo o směs jedovatých látek, tak za této situace se výsledku s nějakou slušnou přesností nedopočítáš. ).
Pokud ti mohu doporučit, vyser se na to co by měla zvládnout jiná osoba, co dělá takovou, či onakou činnost a zaměř se konečně na sebe, co umíš ty.
Nbjwir - Profil | St 18.8.2021 10:48:42
Hellas >> Velmi se mýlíte , metodu 80:20 (též známá jako Paretova metoda,Paretova analýza) můžete v životě aplikovat na leccos a neuděláte chybu..V tomto případě je tedy zcela nerelevantní zda se jedná o jednu zkoušku nebo zdárné ukončení studia. Místo osočování osoby, zkuste přispět svým názorem..pokud tedy nějaký máte a nesnažíte se pouze útočit..
NBacha San - Profil | Út 17.8.2021 19:13:51
zdevac >> Kyanidy ještě nějakou dobu zůstanou v kalech a zanechají tak stopu. Byl by toho plný kanál. Jo, a nikdo tam sudy nevylil, kyanidy prostě přitekly kanálem. Proč by tam někdo lil sudy, když se podprahové množství může legálně vypouštět. To nedává žádný smysl...snad kromě teroristického útoku :-)))
Jó, možná tam někdo pak vylil sud s tím chlorečnanem. Z rozkazu vyšších míst. Ale to už hodně spekuluji:-)
Natislav_fishing - Profil | Út 17.8.2021 13:26:35
zdevac >> Kolik tam toho vyteklo už ti asi nikdo neřekne, každopádně ta řeka byla v takovém stavu, že kdyby se tam vylil dálší tunu nějakého jedu, tak už rozdíl pravděpodobně nepoznáš.....
Nzdevac - Profil | Út 17.8.2021 8:46:16
Honza7 >> Tak myslím, že pouhá matematika takto fungovat nebude, protože nelze brát jen množství kyanidu potřebného k otrávení 1kg ryb, ale je potřebovat uvažovat o celkovém objemu vody, kde se kyanid musel dostat nad kritickou hodnotu. Na otrávení 5kg kapra budeš potřeba jiné množství do kýble a jiné do bazénu a vlastně bude asi i jedno, když vodu otrávíš, zda tam ten kapr bude jeden, nebo tři. Moje otázka tedy byla vlastně špatně položená. Správně měla být Kolik chemikálie bylo potřeba, a jak dlouho musela do řeky vytékat, aby na úseku 40 km zvýšila koncentraci nad pro ryby jedovatou úroveň?
NHonza7 - Profil | Út 17.8.2021 7:20:55
zdevac >> Na tak relativně jednoduchou otázku je velmi složité odpovědět, protože v daném případě je celá řada faktorů, které neznáme.
Dá se ale zjistit přibližně minimální množství kyanidu, které do řeky uniklo ( když na neznámé faktory použiji nulovou hypotézu ). Najdi si kolik kyanidu je zapotřebí na otrávení 1 kg ryb, to pak vy násob 40 000. Pokud se chceš dostat k přesnějšímu číslu, tak to co jsi vynásobil ještě vynásob 1,5 ( spousta mrtvých ryb uplavala, drobné rybky ty se sesbírat vůbec nedařilo ).
Nzdevac - Profil | Po 16.8.2021 16:26:10
eskymak Mrakomor >> O to mi nejde. Jen by mne zajímalo, zda se jedná o vylití kýble nebo vypuštění kamionu. Dopátrat se pravdy bude těžké, to teď neřeším, jen by mne zajímalo, jaké množství se vlastně hledá. Menší by asi vytrávilo menší úsek, větší možná delší. A také asi bude záležet na tom, jak dlouho to tam natékalo, tedy zda třeba někde praskl kohout a nějaká nádrž vytékala celý den, nebo zda někdo během pár minut vypustil cisternu. Takže ví někdo, co se vlastně hledá? Tedy kolik jedu (kyanidu) do řeky vyteklo a po jakou dobu vytékal?
Natislav_fishing - Profil | Po 16.8.2021 7:23:06
boticar >> K tomu bych ti jen řekl, že splnit limit průměrem neznamená že nemůžou vypustit jednorázově větší množství. Kontrolou pro dezu je samotná deza, takže pokud vydávají vnitřní reporty po hodině je klidně možné že momentální hodnotu klidně krátkodobě překročí. Stejně tak tohle porušuje samotný VAK kvůli nedostatku vody a nízkým průtokům.
NPolčis - Profil | Po 16.8.2021 6:21:07
boticar >> Vždyť někde mluvčí dezy tvrdil, že kyanidy nepoužívají né?Nebo si to už pletu?
Nboticar - Profil | Ne 15.8.2021 20:43:31
Honza7 >> Nedokážu vyhodnotit, jak je na tom Klicpera odborně, ale úroveň jeho vystupování v médiích byla příšerná. Co se týče tohoto pokusu se solí, zaráží mě, že se k němu zrovna teď před volbama hrnul člen TOP09, prof. Hruška. O jeho odbornosti nemám pochyby, ale bylo by moudřejší tím pokusem pověřit někoho nestranného. Poslední dobou mám dojem, že ta Bečva byla a je pěkná stoka. Jedna věc je, že nevíme, co ryby otrávilo, druhá věc je, že víme, že tam tekly kyanidy a různé kovy z galvanických lázní z bývalé Tesly a zároveň tam asi každou chvíli valily fenoly z Dezy.