Kaprařina

NMartin M. - Profil | Út 27.8.2013 9:46:25

Stejne jako si nekdo zkousi vytvorit podobnou petici pro MRS, akorat to jeste lidi nenakopirovali na MRK a na Facebooky, tak tomu trochu pomuzeme ;-)
http://www.petice24.com/zrueni_omezeni_denni_doby_l​ovu_mrs

    NMartin M. - Profil | Út 27.8.2013 9:44:00

    Hlubočepy >> ta neci snaha zacala tim, ze objevil web petice24.com a rekl si "tak na cempak bych si to vyzkousel" ... Opravdu veris, ze s tim nekdo bude neco delat?

      NHlubočepy - Profil | Út 27.8.2013 9:40:19

      kakr >> Zdar kolego,je mi šumák kam bys to vyvěsil.Je to velmi snadné sflusat něčí snahu o změnu.Bez ohledu na to zda se Ti ta změna zamlouvá,či naopak a způsob jakým se to snaží prosadit.

        NKocháč - Profil | Út 27.8.2013 7:33:51

        Moje zkoušky obnášely 1l fernet stock.

          NRST - Profil | Út 27.8.2013 7:07:34

          Zkoušky pro získání prvního RL se tady v různých fórech propíraly stokrát, a vždy se stejným výstupem - je to bor-del.
          Ovšem z hlediska RS je mi šumák jak dotyčný k RL a povolence přišel. Pokud nezná pravidla a povinnosti je to jeho problém a výmluva typu, a kde je to napsané....... nebo nikdo mi to neříkal vede k okamžitému zadržení papírů. Na druhou stranu i mezi " zasloužilými" rybáři jsou jelita která si myslí že pořád platí RŘ z roku 1961.
          Nemám ten názor že by svazy měli být jakýmisi mateřskými školkami kde povedou za ručičku každého člena. V dnešní době je to nereálné hlavně díky masovému počtu rybářů. Žijeme v právním státě a každý je odpovědný za své chování a v případě porušení pravidel musí nést následky. Je v zájmu každého soudruha jak se k tomu postaví, když např. pojedu do ciziny autem vždy si zjistím podle jakých not se v dané zemi hraje.
          Každopádně bych výrazně zpřísnil kontrolu a postihy za porušování zákona a vyhlášky tak jak je to třeba u níže zmiňovaných myslivců ti pokud udělají průs.er už si nevystřelí. V rybařině bych to řešil stejně, za hrubé porušení pravidel žádné letos už si nezachytáš ale nezachytáš si už nikdy.

            NSlaneček - Profil | Út 27.8.2013 0:10:49

            Martin M. >> A jseš si jistej že tam nenesl lahvinku neznámého moku,?:D Tak ho napráskej ne?:D

              Nrover - Profil | Po 26.8.2013 22:36:41

              Fishky >> A chytá ?

                NFishky - Profil | Po 26.8.2013 22:23:43

                Martin M. >> ano, takhle měla povolenku v Brně i bývalka, tedy bez té "hodiny", jen přišla - zaplatila a odešla... během hodiny už byla i zpět doma - včetně oběhání svazu i MU. A ještě mě dopálila, že brigády ani platit nemusela... :)

                  Nrover - Profil | Po 26.8.2013 22:15:56

                  Martin M. >> Ani netušíš, jak blízko jsi "své" pravdě !

                    NMr.Biceps - Profil | Po 26.8.2013 22:05:56

                    Martin M. >> Tak to je potom mazec, takhle ziska povolenku každej, a když odpovědně nepřečte ryb. řád, tak nevi nic.

                      NMartin M. - Profil | Po 26.8.2013 22:01:28

                      Mr.Biceps >> jeden muj znamy volal na jednu z brnenskych MO s dotazem, ze by chtel povolenku a co je pro to potreba udelat. Dostal odpoved, at prijde tehdy a tehdy do kancelare MO a vezme si sebou propisku. Dostavil se a za hodinu odchazel s potvrzenim, ze vse zna a umi a muze si koupit povolenku (ted uz ji ma). Podotykam, ze neslo o zadne znamosti ani uplatky, proste to tak delaji. Dotycny nikdy nechytal a nemel do te doby absolutne paru o pravidlech rybolovu.

                        NMr.Biceps - Profil | Po 26.8.2013 21:39:08

                        kakr >>Ja tu vubec nespojoval ČRS a non-stop.Vim že to jde přes ministerstvo zemědelstvi a neni to lehky.Psal jsem že je chyba, když da ČRS a MO povolenku každymu kdo chce, a na některych MO dokonce bez prokazani znalosti jenom aby ziskali novy členy.Jinak na tebe už se*ru, nenecham se uražet od losera jako ty, vyvěsit na lamparnu se jdi ty sam............Těšilo me šašku!

                          Nrover - Profil | Po 26.8.2013 21:25:09

                          Fishky >> Stéle se Richarde jedná o živého tvora, ...jsou státy, kde je tato záležitost "jednotná", ..."češi" mají občas tendenci bagatelizovat, "moraváky" nevyjímaje ... :-)

                            NFishky - Profil | Po 26.8.2013 21:18:44

                            rover >> ano, myslivci to mají po vědomostní stránce těžší, na druhou stranu princip fungování myslivců a rybářů je diametrálně jiný, současně i hodně nemotorný rybář by se musel hodně snažit, aby někoho ohrozil na zdraví - což u myslivců se nemusí ani moc snažit... ;-)

                              Nrover - Profil | Po 26.8.2013 21:12:35

                              Fishky >> Mrkni třeba na zkoušky z myslivosti, ...a porovnej, ...a nejen ty zkoušky ...

                                NMartin M. - Profil | Po 26.8.2013 21:04:20

                                Fishky >> to je bohuzel take pravda a co jsem slysel, tak "u nas" jsme na tom jeste dobre.

                                  NFishky - Profil | Po 26.8.2013 21:01:56

                                  Martin M. >> každá mince má dvě strany, souhlasím se zpřísněním - všema deseti, stejně jako s kontrolou svazu a zprůhledněním jeho hospodaření... páč tam kde nic není, ani masař nebere :-)

                                    Nrover - Profil | Po 26.8.2013 20:54:28

                                    kakr >> Kolega ve svých myšlenkách o "získávání " RL míří malinko jinam, ...asi zkušennost, nicméně bez důkazu "střelba do tmy". Konkrétních věcí aby tu člověk pohledal ...

                                      Nkakr - Profil | Po 26.8.2013 20:44:53

                                      Mr.Biceps >>
                                      Pokud vím, tak zatím k žádné změně pro vydávání RL nedošlo.

                                        Nkakr - Profil | Po 26.8.2013 20:42:49

                                        Mr.Biceps >>
                                        Bohužel, hlavu máš vypatlanou sám, pokud nevíš, tak se lov 24hod povoluje výjimkou, povolení dává Mze, musí se o ně žádat a výjimka musí být "zdůvodněná".
                                        Plošná výjimka je nesmysl, musela by se změnit vyhláška, petice kterou propaguješ je tak vhodná k vyvěšení na lampárně pátého nástupiště.

                                          Červené karty: Fish man, smellslike, pánvička, nhgjhgjhgjghj, GLOZA, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, MetríkVetrík2, 3xpr3v1t3č3k..vole