- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Návnada na Kapry Říjen-Listopad
Zdravím,
chtěl jsem se vás zeptat co nejčastěji dáváte v těchto řekněme už zimním měsících na háček? (to zimních berte s rezervou :-) ), v tuto pokročilejší dobu nemám s chytáním takovou zkušenost jako v létě kdy chytám převážně na kukuřici+foukačka.. jde mi o to, že dneska na závodech ačkoliv jsem si připravil kvalitní a dost krmení :o) a ryby určite byly ANI ŤUK! malinký háček a jemný vlasec mám :o) zkoušel jsem rohlík, chleba, kukuřici, foukačku, medovku, žížalku a fakt nic už jsem z toho byl pomalu na nervy.. :o) jediná útěcha, že v našem úsek se vytáhli za celé dvě kola závodu asi 5-6 kapříků - na 40 rybářů fakt žádná sláva... ale příští týden se chystám na jiné závody tak prosím poraďte co dělám špatně, co změnit, co dát na háček? :o) díky s cenou se podělím až vyhraju 1.flek :-)
chtěl jsem se vás zeptat co nejčastěji dáváte v těchto řekněme už zimním měsících na háček? (to zimních berte s rezervou :-) ), v tuto pokročilejší dobu nemám s chytáním takovou zkušenost jako v létě kdy chytám převážně na kukuřici+foukačka.. jde mi o to, že dneska na závodech ačkoliv jsem si připravil kvalitní a dost krmení :o) a ryby určite byly ANI ŤUK! malinký háček a jemný vlasec mám :o) zkoušel jsem rohlík, chleba, kukuřici, foukačku, medovku, žížalku a fakt nic už jsem z toho byl pomalu na nervy.. :o) jediná útěcha, že v našem úsek se vytáhli za celé dvě kola závodu asi 5-6 kapříků - na 40 rybářů fakt žádná sláva... ale příští týden se chystám na jiné závody tak prosím poraďte co dělám špatně, co změnit, co dát na háček? :o) díky s cenou se podělím až vyhraju 1.flek :-)
Autor diskuse: Premek - , 10.10.2005 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
11 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NPremek | Út 11.10.2005 6:35:11
Diky moc vsem za vase rady a stefanovi obzvlast - fakt jsem se dost priucil.. :o)
Nvsetinek - Profil | Út 11.10.2005 6:14:15
Premek: Já osobně jsem teď s podzimem zkusil jednou, když to vůbec nebralo, dát na háček obyčejnou krmítkovou směs s příchutí skopex. Záběr byl téměř hned a měl jsem kapra asi 50. Druhý den jsem to zopakoval hned od začátku lovu. Spousta záběrů a dva kapři 48 a 52. Třetí den zase a kapr 53. Pak mi došel šrot. Koupil jsem zase skopex, ale od jiného výrobce a ani ťuk. Kapři jsou teď už hodně náladový.
Nstefan58 | Út 11.10.2005 6:04:41
Premek : čo sa týka krmiva tak ti stačí neaká lacná krmitková zmes a tú potom nastavíš niečím do studenej vody , pozor nič nesmieš prehnať , to niečo do studenej vody je napr X21 červená od La Sirene , alebo potom to čo som ti písal tú mäsokostnú, alebo rybiu múčku.Oboje, tj. X21 a múčky,nedávaj spolu a nigdy nie viac ako 10% z celkovej hmotnosti krmiva.Krmivo si rozdel tak aby si na začiatku súťaže vyhádzal cca 2tretiny a jednu tretinu si nechaj na dokrmovanie.Do kŕmenia pridaj sladkú kukuricu a sekané hnojáče ,ak sú kosťáky zakázané , v stejnom pomere Tj. koľko kukurice toľko sekaných červov.časť kukurice a červov si nechaj zvlášť a počas preteku ic dostreľuj čisté na miesto kŕmenia , na háčik č.10 potom dávaj jedno zrnko kukurice a jedného hnojáka . Počas preteku môžeš experimentovať a skúšať meniť hĺbku , príp. zloženie nástrahy , kukurica , kukurica hnojáč , hnojáč. ľahko sa ti môže stať ( závisí od počasia , ak je teplo ) že kapra budeš mať v stĺpci a nie na dne , asi to bol minulý problém , Preto tú prepadávačku , ak ti začne brať v stĺpci tak proste zmenšíš hĺbku , ale začni s nástrahou položenou na dne. Pekný lov.
NPetrson - Profil | Út 11.10.2005 1:17:12
>> Premet > asi to bylo v rybách, asi se dohodli a závod bojkotovali. Holátko chtěl možná naznačit, že chytání u břehu funguje jako vábnička na kapry. Je znát, jak se tento lov stále podceňuje, zvlášť letos se mi zdá, že i na velkých řekách (na Vltavě vyzkoušeno) berou kapři často "pod nohama", i teď na podzim.
Jinak bych doporučil rousnici (neplést se žížalou, je to fakt rozdíl) - zabalit celý háček i s lopatkou/očkem, už mi na ni kapři v poslední době na některých stojácích začínaj konečně brát (celý léto na rousnici kapři nic, pouze jiné druhy).
Jinak bych doporučil rousnici (neplést se žížalou, je to fakt rozdíl) - zabalit celý háček i s lopatkou/očkem, už mi na ni kapři v poslední době na některých stojácích začínaj konečně brát (celý léto na rousnici kapři nic, pouze jiné druhy).
NPetrson - Profil | Út 11.10.2005 1:06:41
>> holátko > copak je to vábnička na kapry? Zas mi něco uteklo...
Nejde o nějakou srandu?
Nejde o nějakou srandu?
NPremek | Po 10.10.2005 18:29:44
2 MrKos: co si mas predstavit pod pojmem maly hacek? :o) no proste rekl bych idealni na podzimni lov :-) velikosti fakt nevim... ty chytas konkretne na jakou velikost hacku - resp. co si predstavujes pod pojmem maly hacek? :o) a navazec byk 0,15 mm.... min uz snad jit nejde - hlavni lovna ryba je kapr a i kdyz to nejsou zadni obri tak ho musis trosku drzet pac metr od tebe jsou dalsi rybari no :o)
2 stefan58: prosim jake by jsi doporucil konkretne? myslim znacku anebo primo konkretne vyrobek... s kupovanymi smesy moc zkusenosti nemam mozna je to tim :o) a s temi cervy je to problem :( totiz na tomhle zavode bylo zakazano jak vnadit tak lovit na bile cervy a mam dojem ze na tom dalsim to bude to same..trosku to nechapu.. co s tim? porusit pravidla? :o)
a nakonec holatko: muzes byt konkretni? vabnicka na kapry to slysim poprvy :o)
2 stefan58: prosim jake by jsi doporucil konkretne? myslim znacku anebo primo konkretne vyrobek... s kupovanymi smesy moc zkusenosti nemam mozna je to tim :o) a s temi cervy je to problem :( totiz na tomhle zavode bylo zakazano jak vnadit tak lovit na bile cervy a mam dojem ze na tom dalsim to bude to same..trosku to nechapu.. co s tim? porusit pravidla? :o)
a nakonec holatko: muzes byt konkretni? vabnicka na kapry to slysim poprvy :o)
Nholátko | Po 10.10.2005 17:55:50
mně se nejvíce osvědčila vábnička na kapry;
jednoduché a velmi účinné, vábí se od břehu řeky či rybníka, stačí nahazovat 2-4 m od břehu
jednoduché a velmi účinné, vábí se od břehu řeky či rybníka, stačí nahazovat 2-4 m od břehu
Nstefan58 | Po 10.10.2005 17:22:35
Premek : Skús menej aromatické krmivo s rybou alebo mäsokostnou múčkou ( pomer múčok ku kŕmeniu 1 :10 ) a ak lovíš na plávanú pridaj živé kosťáky do kŕmenia a lov na prepadávačku . Za každým záberom nastrel prakom troška živých červov.Pekný lov.
NMrKos - Profil | Po 10.10.2005 8:46:43
Premek: na závodech jsou poněkud jiné podmínky než mimo ně... ruch na břehu a kýble krmení udělají své... takže nezbývá než zjemňovat a zjemňovat... :-) potom stačí třeba i jeden, dva červíci na háčku.. ostatně co si mám představit pod tím pojmem " malinký háček a jemný vlasec mám " ? ....
NPremek | Po 10.10.2005 8:17:05
no samozrejme jsem se snazil vybirat co nejmensi "porce"...takze mini zrnicko kuku, mini medovky, mini foukacky..fakt co nejemneji to slo..navic uplne jemnounky splavecek tak uz fakt nevim..zkusim jeste zmensit hacek o jednu velikost a snad jeste mensi navazec ale je taky mozne ze to proste bylo v rybach.. :o) jeste jedna perlicka na zaver - chytalo se na dvou rybnicich - na tom nasem jak jsem psal za dve kola 5-6 kapru - navic chyceno skoro vsechno na kraji - my blbci uprostred rybnika samozrejme nic..na druhem rybniku prvnich 6mist + nejvetsi kapr 57cm... myslel jsem ze spadnu do vody kdyz sem to videl..
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
17:06NATTs hlásiče a ATTx příposlech 541
16:55NKrátkodobá kaprařina x 9920
16:33NFanclub značky Shimano 16391
16:29NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...












