- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Boilies SBS-M1
Má někdo podobnou zkušenost,nebo jsem si toho všimnul jen já?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
m.kindl - Profil | Út 11.10.2005 13:44:11
Karel Nikl - Profil | Út 11.10.2005 12:54:55
Než zveřejním vysvětlení od Dese Taylora proč M1 zaznamenala menších změn, trochu rozeberu některé z napsaných příspěvků.
Ondra, zakladatel otázky se oprávněně ptá, proč je M1 světlejší než loni. Takto položená otázka by byla na místě a neměl bych k ní připomínky. V zápětí hned M1 pomlouvá, že vůbec nefunguje a že je asi říznutá . Toto už beru, jako urážející a zcela nepravdivou informaci. Ondra také píše, že si nechává posílat mix M1 přímo z Anglie, aby porovnal složení mixů.
Jeden z prvních přispěvovatelů je pan Květoš. O M1 se moc dobře nevyjadřuje a spíše ji jen kritizuje. Zajímavostí je, že i pan Květoš ví, že si někdo nechává posílat mix M1 přímo od firmy SBS z Anglie a též je zvědavý na její složení. Z toho vyplývá, že zakladatel otázky pan Ondra a přispěvovatel pan Květoš se musejí znát.
V dalším z příspěvků pan Květoš píše, že byl na Mušově a na novou M1 nic nechytil, ale na pár kuliček loňské (M1) chytil kapry 9 kg a 12 kg.
Mně pan Květoš na email poslal tuto informaci:
-----Original Message-----
From: Květoslav Zeleny [mailto:Kvetos.Z@seznam.cz]
Sent: Wednesday, October 05, 2005 11:26 PM
To: knikl@volny.cz
Subject: Ahojky!
Jak jsem slíbil,tak píšu výsledek po dovolené na Dyji 5!No asi nic moc,průser! Na M1 jsem nechytil vůbec nic,ať byla nebo nebyla dipovaná,přidával jsem i granule SBS M1 ,ale bohužel ani ťuk!Nevím čím to může být?!Jestli se ta M1 tolik změnila??No uvidíte co Vám přijde s SBS?? Jsem sám moc zvědaví!
Ale aspoň trochu to zachránila vlastí vyroba z Vaší směsi Losos GLM + Squid/krill dohromady s kolínskym lososem a frankfurtskou klobásou!Sice nic moc,ale aspoň 2 kapry 9 kg a 1 kapr 12 kg,no a několik menších!
Mám v plánu ještě někam vyrazit na tyden na ryby tak uvidím co bude!Třeba se zadaří příště!
Přeji krásný den!
O nějakém loňském boilies nepadlo ani slovo.
Zajímavou informací pro čtenáře této diskuse bude to, že pan Květoš je velkým kamarádem s panem Gutmanem. Všichni z mého okolí vědí, že s panem Gutmanem mám nyní velký problém.
Tolik několik mých postřehů k diskusi ohledně M1 od SBS
Nyní k samotnému boilies M1.
Informovali jsem pana Taylora o této diskusi a požádali jsem ho o vysvětlení, které bych mohl zveřejnit. Část informací mi narychlo přeložil Rick Momers, ale jelikož mým hlavním „telekomunikačním mostem“ mezi panem Taylorem a mnou je Vlado Žubor, musel jsem s odpovědí počkat až do dnešního dne. Vlado byl totiž na rybách a některé informace mi podal až nyní.
Zde je tedy kompletní odpověď a vysvětlení od pana Dese Taylora – majitele firmy SBS:
„Zatím jen od českých rybářů jsem slyšel kritiku na naše výrobky. Co se děje s těmi lidmi?
V rámci nových zákonů Evropské unie jsme museli z mixu odstranit jedno rakovinotvorné barvivo, které je v jednom z přidávaných výrobků. Proto je nyní M1 světlejší. S tímto problémem se potýkají i jiní výrobci, kteří sledují a dodržují nové zákony.
Malou, ale pro M1 nepodstatnou změnou je upravená rybí moučka od jednoho našeho stálého anglického dodavatele, který také musel v rámci nových evropských zákonů tuto moučku upravit. Tato moučka nemá tak silný zápach jako původní. Na kvalitu to nemá vliv spíše naopak. Originální receptury a atraktory v M1 jsou ty samé co byly před dvěma roky.
Pro ty kteří by si chtěli stěžovat na barvu M2 předem říkám, že jsme ji také pozměnili. Originál aroma „javor“ jsme nahradili vlastním tajemstvím a z mixu jsme ubrali část jedné suroviny, protože špatně uvolňovala aromu.
Doporučujeme českým rybářům, kteří iniciují nekalou kritiku na M1, aby byli opatrní na to co píší. Pokud budou tito lidé v pomluvách pokračovat zahájíme právní opatření a mohli by jsme se setkat u mezinárodního soudu.
M1 je vlajková loď SBS a přechytává většinu návnad na trhu. Nezměníme vítěznou formuli a neděláme laciné návnady.
Zeptejte se sami sebe. Která firma by riskovala,že takový produkt změní?“
Des Taylor.
Závěrem by jsem chtěl říct, že celá tato diskuse mne velmi pobouřila, především to, že jsem některými byl osočen, že mixy ředím.
Doporučuji všem, kteří nevěří naší výrobě kupte si, jakýkoliv mix od SBS v originál balení. Použijte doporučené receptury, které jsou součástí a uválejte si boilies. Vyrobíte si stejný produkt, který odchází i z naší dílny.
Telefonoval jsem na většinu prodejen kam dodáváme směsi a boilies M1. Ani v jedné prodejně mi nebylo řečeno, že by si někdo za celou sezónu na M1 stěžoval.
I přes tuto negativní diskusi kolem M1 si rybáři a obchodníci stále boilies M1 objednávají a to z jasného důvodu, že jsou s ní spokojeni.
Pro ty kteří čekají na naše webové stránky. Musím přiznat, že v dnešní době nemít webovky je ostudou. Slibuji je zákazníkům dva roky a stále nic. Loni v zimě jsem říkal, že budou na jaře. Na jaře jsem říkal v létě atd. Nyní říkám až budou, tak budou. Stránky jako takové jsou připravené, jen se tam musí založit fotografie (vše nafotit), texty a udělat práci, která je jen na mně.
Z tohoto místa děkuji všem, kteří mi vyjádřili podporu písemně či telefonicky.
Těm kteří si koupí boilies M1 přeji velký lov s velkými kapry. M1 je stále skvělý boilies.
A ještě něco. Dnes jsme naposled mluvili s panem Taylorem. Ujistil nás, že do dnešního dne si u SBS nikdo z české republiky nic neobjednal.
Takže pane Ondro. Já čekám na Vaše porovnávání.
Karel Nikl
m.kindl - Profil | Út 11.10.2005 11:31:29
Korda | Út 11.10.2005 11:01:07
Květoš - Profil | Út 11.10.2005 10:56:58
Radek | Út 11.10.2005 10:25:35
Jarda> Myslím, že když se K.N. zeptáš, tak ti řekne kde na jakým krámě koupíš jeho výrobky bez obav
Kocháč | Út 11.10.2005 8:03:33
Ještě mě zajímá, zda se bavíme o hotovkách M1 nebo o mražených M1.
m.kindl - Profil | Po 10.10.2005 21:21:31
luboš | Po 10.10.2005 20:59:53
Otakar - Profil | Po 10.10.2005 20:25:14
Korda | Po 10.10.2005 20:05:13
TAJEMNÝ MNICH | Po 10.10.2005 19:45:12
luboš | Po 10.10.2005 19:21:56
Hrouzek - Profil | Po 10.10.2005 19:05:23
Hrouzek - Profil | Po 10.10.2005 19:02:34
Korda | Po 10.10.2005 17:42:59
Martin M. - Profil | Po 10.10.2005 16:48:22
Miras - Profil | Po 10.10.2005 16:24:38
Cucák - Profil | Po 10.10.2005 16:13:37
Stav vody v okolí
| Plaňany (Výrovka) | 22.9 °C | 36 cm | 0.10 m³/s |
| Nymburk (Labe) | 192 cm | ||
| Vestec (Mrlina) | 20.1 °C | 6 cm | 0.25 m³/s |
Kde to žije - kaprařina
23:09Krátkodobá kaprařina x 9925
21:00ATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
19:06Daiwa Whisker SS 2600 173
16:33Fanclub značky Shimano 16391
16:29ÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
15:53Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
8:22Labe fishing store 19
8:02Ohře, úlovky, nástraha 1054
6:04Kyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...












