Boilies SBS-M1

Chtěl bych vědět,jestli máte někdo zkušenost s boilies od K.Nikla - M1! Koupil jsem si je letos a jaký byl můj údiv,když jsem je porovnal s boilies,které jsem koupil vloni.M1-čka,která se prodávala vloni,má krásnou načervenalou barvu,příjemná vůně.M1 koupené letos jsou jen takové nějaké světlejší kuličky bez vůně a bez zápachu!Je to můj názor,ale přijde mi to jako kdyby to oproti loňsku bylo něčím "říznuté",naředěné!No,ale je to můj názor!A nakonec,loňská M1-čka chytala ,ale letošní ta vůbec nefunguje!No už mám objednaný mix SBS M1 tak uvidím,co vlastně chodí přímo z Anglie!!
Má někdo podobnou zkušenost,nebo jsem si toho všimnul jen já?
Autor diskuse: Ondra - , 4.10.2005 kaprařina - nástrahy, návnady

m.kindl - Profil | Út 11.10.2005 13:44:11

Dyk to povidám,přeci jen je to boilie za 530 kč.Co teď ? :-)))))))))

    Karel Nikl - Profil | Út 11.10.2005 12:54:55

    Celý tento incident vnímám jako útok na moji osobu a boilies M1 zde hraje jen vedlejší roli.
    Než zveřejním vysvětlení od Dese Taylora proč M1 zaznamenala menších změn, trochu rozeberu některé z napsaných příspěvků.
    Ondra, zakladatel otázky se oprávněně ptá, proč je M1 světlejší než loni. Takto položená otázka by byla na místě a neměl bych k ní připomínky. V zápětí hned M1 pomlouvá, že vůbec nefunguje a že je asi říznutá . Toto už beru, jako urážející a zcela nepravdivou informaci. Ondra také píše, že si nechává posílat mix M1 přímo z Anglie, aby porovnal složení mixů.

    Jeden z prvních přispěvovatelů je pan Květoš. O M1 se moc dobře nevyjadřuje a spíše ji jen kritizuje. Zajímavostí je, že i pan Květoš ví, že si někdo nechává posílat mix M1 přímo od firmy SBS z Anglie a též je zvědavý na její složení. Z toho vyplývá, že zakladatel otázky pan Ondra a přispěvovatel pan Květoš se musejí znát.
    V dalším z příspěvků pan Květoš píše, že byl na Mušově a na novou M1 nic nechytil, ale na pár kuliček loňské (M1) chytil kapry 9 kg a 12 kg.
    Mně pan Květoš na email poslal tuto informaci:


    -----Original Message-----
    From: Květoslav Zeleny [mailto:Kvetos.Z@seznam.cz]
    Sent: Wednesday, October 05, 2005 11:26 PM
    To: knikl@volny.cz
    Subject: Ahojky!


    Jak jsem slíbil,tak píšu výsledek po dovolené na Dyji 5!No asi nic moc,průser! Na M1 jsem nechytil vůbec nic,ať byla nebo nebyla dipovaná,přidával jsem i granule SBS M1 ,ale bohužel ani ťuk!Nevím čím to může být?!Jestli se ta M1 tolik změnila??No uvidíte co Vám přijde s SBS?? Jsem sám moc zvědaví!
    Ale aspoň trochu to zachránila vlastí vyroba z Vaší směsi Losos GLM + Squid/krill dohromady s kolínskym lososem a frankfurtskou klobásou!Sice nic moc,ale aspoň 2 kapry 9 kg a 1 kapr 12 kg,no a několik menších!
    Mám v plánu ještě někam vyrazit na tyden na ryby tak uvidím co bude!Třeba se zadaří příště!
    Přeji krásný den!

    O nějakém loňském boilies nepadlo ani slovo.

    Zajímavou informací pro čtenáře této diskuse bude to, že pan Květoš je velkým kamarádem s panem Gutmanem. Všichni z mého okolí vědí, že s panem Gutmanem mám nyní velký problém.

    Tolik několik mých postřehů k diskusi ohledně M1 od SBS

    Nyní k samotnému boilies M1.
    Informovali jsem pana Taylora o této diskusi a požádali jsem ho o vysvětlení, které bych mohl zveřejnit. Část informací mi narychlo přeložil Rick Momers, ale jelikož mým hlavním „telekomunikačním mostem“ mezi panem Taylorem a mnou je Vlado Žubor, musel jsem s odpovědí počkat až do dnešního dne. Vlado byl totiž na rybách a některé informace mi podal až nyní.

    Zde je tedy kompletní odpověď a vysvětlení od pana Dese Taylora – majitele firmy SBS:


    „Zatím jen od českých rybářů jsem slyšel kritiku na naše výrobky. Co se děje s těmi lidmi?
    V rámci nových zákonů Evropské unie jsme museli z mixu odstranit jedno rakovinotvorné barvivo, které je v jednom z přidávaných výrobků. Proto je nyní M1 světlejší. S tímto problémem se potýkají i jiní výrobci, kteří sledují a dodržují nové zákony.
    Malou, ale pro M1 nepodstatnou změnou je upravená rybí moučka od jednoho našeho stálého anglického dodavatele, který také musel v rámci nových evropských zákonů tuto moučku upravit. Tato moučka nemá tak silný zápach jako původní. Na kvalitu to nemá vliv spíše naopak. Originální receptury a atraktory v M1 jsou ty samé co byly před dvěma roky.
    Pro ty kteří by si chtěli stěžovat na barvu M2 předem říkám, že jsme ji také pozměnili. Originál aroma „javor“ jsme nahradili vlastním tajemstvím a z mixu jsme ubrali část jedné suroviny, protože špatně uvolňovala aromu.
    Doporučujeme českým rybářům, kteří iniciují nekalou kritiku na M1, aby byli opatrní na to co píší. Pokud budou tito lidé v pomluvách pokračovat zahájíme právní opatření a mohli by jsme se setkat u mezinárodního soudu.
    M1 je vlajková loď SBS a přechytává většinu návnad na trhu. Nezměníme vítěznou formuli a neděláme laciné návnady.
    Zeptejte se sami sebe. Která firma by riskovala,že takový produkt změní?“

    Des Taylor.



    Závěrem by jsem chtěl říct, že celá tato diskuse mne velmi pobouřila, především to, že jsem některými byl osočen, že mixy ředím.
    Doporučuji všem, kteří nevěří naší výrobě kupte si, jakýkoliv mix od SBS v originál balení. Použijte doporučené receptury, které jsou součástí a uválejte si boilies. Vyrobíte si stejný produkt, který odchází i z naší dílny.

    Telefonoval jsem na většinu prodejen kam dodáváme směsi a boilies M1. Ani v jedné prodejně mi nebylo řečeno, že by si někdo za celou sezónu na M1 stěžoval.
    I přes tuto negativní diskusi kolem M1 si rybáři a obchodníci stále boilies M1 objednávají a to z jasného důvodu, že jsou s ní spokojeni.

    Pro ty kteří čekají na naše webové stránky. Musím přiznat, že v dnešní době nemít webovky je ostudou. Slibuji je zákazníkům dva roky a stále nic. Loni v zimě jsem říkal, že budou na jaře. Na jaře jsem říkal v létě atd. Nyní říkám až budou, tak budou. Stránky jako takové jsou připravené, jen se tam musí založit fotografie (vše nafotit), texty a udělat práci, která je jen na mně.

    Z tohoto místa děkuji všem, kteří mi vyjádřili podporu písemně či telefonicky.

    Těm kteří si koupí boilies M1 přeji velký lov s velkými kapry. M1 je stále skvělý boilies.

    A ještě něco. Dnes jsme naposled mluvili s panem Taylorem. Ujistil nás, že do dnešního dne si u SBS nikdo z české republiky nic neobjednal.
    Takže pane Ondro. Já čekám na Vaše porovnávání.
    Karel Nikl

      m.kindl - Profil | Út 11.10.2005 11:31:29

      Taky by se mělo říct,o jaké boilie jde.Jestli mražené nebo hotové.Já jsem viděl dvě balení hotovek originál SBS v jednom regálu od jednoho dodavatele a každé bylo jiné.Jedno krásně červenohnědé,druhé spíš žlutohnědé a ale že by to mělo vliv na kvalitu mě teda nenapadlo.Přeci jen se jedná o boilie za 530 korun !! ale jak říkám,nechytám na něj a tak jsem zvědavej jestli se někdo z odborníků k tomu způsobilých vyjádří.

        Korda | Út 11.10.2005 11:01:07

        Květoš:Taky koukám a nikde nic.Jen se najednou objevilo spousta nezaregistrovaných anonymů:-)))To nepamatuji:-)Neznám ani Gutmana a ni K.N.osbně, ale nevím proč se tady motají něčí obchodní dluhy a loďky atd.Tady šlo snad o M1 a když tak, kdo zatím stojí a proč.?Zatím nic konkrétního.Vše bez důkazů a jen výkřiky do tmy...

          Květoš - Profil | Út 11.10.2005 10:56:58

          Hm,tak jen koukám,to je pěkný fičák!Mám takový dojem,že když si přečtete dotaz tak je v něm napsáno ""boilies od K.Nikla - M1"" a ne od pana Gutmana!!! Nikde tam ani není napsané,že to ředí pan Nikl a nebo dokonce pan Gutman!Myslím si,že ten kdo se tu jen zeptal,tak ani nedomyslel co s toho vznikne za drbárnu!

            Radek | Út 11.10.2005 10:25:35

            Gutman je křivák. Dluží prachy kam se podívá. Před dvěma roky kamarádovi na Mušově ukradli Terezu a nějakým zázrakem se objevila u Gutmana ve Strachotíně. Kritizuje ostatní jak se chovají ke kaprům, ale on sám je prodává jako nástrahu na sumce. Věřím tomu, že tato kampaň je na jeho popud. Ale nevím, proč si zrovna vybral K.Nikla, kterého považuji jako férového chlapa. Já s K.N. mám jen dobré zkušenosti. Vždy mě dobře poradil a nevnucoval mi to čeho právě potřeboval zbavit, narozdíl od výše jmenovaného.
            Jarda> Myslím, že když se K.N. zeptáš, tak ti řekne kde na jakým krámě koupíš jeho výrobky bez obav

              Kocháč | Út 11.10.2005 8:03:33

              MM:Když jsem se u Gutmana stavoval poprvé a zatím naposled na jaře tohoto roku, prodával výrobky K.Nikla a SBS a bylo mi řečeno, že se můžu stavit až zase pojedu kolem na ryby pro čerstvé nebo mražené bobky ze směsí uvedených značek.

              Ještě mě zajímá, zda se bavíme o hotovkách M1 nebo o mražených M1.

                m.kindl - Profil | Po 10.10.2005 21:21:31

                Já teda na M1 nechytám,ale v jednom z (podle mého názoru nejlepším) obchodě jsem měl možnost vidět dva sáčky tohoto boilie a každé bylo jinak barvné.Dodává ho tam osobně K.N. jestli je jiné složení nebo kvalita nevím,ale je to celkem zajímavá diskuse a jsem zvědav jak to dopadne :-)))

                  luboš | Po 10.10.2005 20:59:53

                  Nechci se Martina zastávat ale já osobně s ním mám jen dobré zkušenosti. Je to sice tak troch "jak už jsem slyšel i od jiných" kecka ale mé hodnocení na něj je kladné. Tak mě napadá jestli von ho nechce někdo jen tak trochu " pošpinit" ale to je jen má malá myšlenka. Vono se dá o každým napsat cokoliv když to píše anonym. Nic proti anonymům:o)).

                    Otakar - Profil | Po 10.10.2005 20:25:14

                    Neznam nikoho z výrobců nebo prodejců osobne a pro někoho budu jen další anonym co se snaží někoho pomlouvat. Jsem jenom rybář kterému je uplně jedno kolik kdo prodá kuliček hlavně když fungují ale není mi jedno když si někdo maže kapsu na učet nás rybářů a potažmo i na učet zřejmě poctivých lidí. Bylo tu spousta zmínek o rozdílu mezi M1 a M1 ty tu určitě jsou ale podle většiny je to jen mírná uprava složení která nevedla k většímu rozdílu v úspěšnosti při chytání. Je tu ale i pár lidi co si všimli že některé kuličky jsou ještě o něco rozdílnější a poněkud neůspěšné. Otázkou pak je kdo si co a kde koupil!!!!! A jak že se tu toto jméno objevilo? Nemůžu jmenovat ty kdo mi informace zdělili protože mluvím za sebe a ne za ně ale věřím jim a pokud má někdo jiné informace které to případně vyvracejí tak jen do mě ať je po mě. Jen jsem měl pocit že se mezi těmi obchodníky zapomíná na to že si to všechno někdo kupuje a ten to rejžování a ředění odskáče tak proč chodit okolo horký kaše. Letos si můj známý kupoval na dvou různých místech M1 ale nějakou náhodou se někdo spletl a "stejný" výrobek byl pokaždé jiný samozřejmě jsme hledali chybu a taky ji našli a nebylo to u SBS ani K.N. a ani u Jana Tleskače.

                      Korda | Po 10.10.2005 20:05:13

                      Jen pořád nechápu co by z téhle diskuse o M1 vytěžil ten Gutman??Nějak mi to nedává smysl.Pochopil bych, kdyby to tady celé zosnoval výrobce boilií,ale tohle??

                        TAJEMNÝ MNICH | Po 10.10.2005 19:45:12

                        Nechci zde rozšiřovat pomluvy a mířit diskusi jinam, ale dříve jsem jezdil často lovit ryby na Nové Mlýny. Už v té době cca deset let nazpět jsem já i další rybáři chytající na této vodě měl veliké problémy se slušností a korektností pana Gutmana. Jednou to dokonce došlo tak daleko, že můj kolega se musel s mojí osobou zastavit pro peníze za zboží, které výše jmenovanému obchodníkovi zaslal a on mu slíbil, že po prodeji mu peníze zašle zpět. Samozřejmě mu žádné peníze nepřišly. Tenkrát si to vybral ve zboží přímo z regálu a pan Gutman jen tupě přihlížel. Můj závěr je takový, že od tohoto obchodníka bych nekoupil ani olůvko. Píši v utajení, jelikož se chci vyhnout atakům a různým odvetám, ale žel bohu je to pravdivá skutečnost.

                          luboš | Po 10.10.2005 19:21:56

                          Stejně jako Martin M. jsem to s tím Gutmanem nepochopil:o( Kdo přišel na to že to řeže on??

                            Hrouzek - Profil | Po 10.10.2005 19:05:23

                            Dále bez čeho už bych nešel k vodě je kolínskej losos-nugety-to je naprostá bomba a osvědčil jsem si to i ted ve španěl..Mnohdy záchrana,když ryby nebrali,tak tohle byla jediná nástraha,která opravdu chytala..

                              Hrouzek - Profil | Po 10.10.2005 19:02:34

                              Nevim jak ostatním, ale mně tenhle rok chytala M1 skoro nejlépe! Akorád má snad jiné složení trošku,ale nevim jestli to bylo u téhle směsky,ale důležité bylo že fungovala...

                                Korda | Po 10.10.2005 17:42:59

                                No já čekám stále na vyjádření Petra Kláska, který to s tím, kdo zatím vším stojí nakousl.Snad se dočkáme.

                                  Martin M. - Profil | Po 10.10.2005 16:48:22

                                  To s tim Gutmanem jsem nepochopil - on prece nastrahy nevyrabi a shodli jste se tu na tom, ze original M1 je letos skutecne jina, tak proc nejednou nejake reci o kopii?

                                    Miras - Profil | Po 10.10.2005 16:24:38

                                    cucák: bravo, už jsem se v té džungli názorů začínal ztrácet:-)))) Je úžasné, jak se nevinně položená otázka může zvrtnout v tak ostrou diskuzi...

                                      Aladin - Profil | Po 10.10.2005 16:21:33

                                      Cucák:začíná z toho být pěkná detektivka.......))

                                        Cucák - Profil | Po 10.10.2005 16:13:37

                                        Z níže uvedených příspěvků jsem lehce mentálně dezorientován, tudíž mi dovolte rekapitulaci této kauzy : Nějakej Ondra, údajně z krámu v Praze se ptá proč letos M1 vypadá jinak . Několik lidí to potvrdí, včetně Niklova pro ridera Lumíra. Pak se chvíli tápe ve tmách, probírají možnosti nekalého konkurenčního boje apod. a čeká se na vysvětlení z Anglie. Nakonec se ukáže, že M 1 v celé ČR řeže Gutman. Ovšem tato skutečnost mi nejde dohromady s tím očekáváným vysvětlením od SBS. Zná Des Taylor Martina Gutmana ? A Jan Tleskač ?