Boilies SBS-M1

Chtěl bych vědět,jestli máte někdo zkušenost s boilies od K.Nikla - M1! Koupil jsem si je letos a jaký byl můj údiv,když jsem je porovnal s boilies,které jsem koupil vloni.M1-čka,která se prodávala vloni,má krásnou načervenalou barvu,příjemná vůně.M1 koupené letos jsou jen takové nějaké světlejší kuličky bez vůně a bez zápachu!Je to můj názor,ale přijde mi to jako kdyby to oproti loňsku bylo něčím "říznuté",naředěné!No,ale je to můj názor!A nakonec,loňská M1-čka chytala ,ale letošní ta vůbec nefunguje!No už mám objednaný mix SBS M1 tak uvidím,co vlastně chodí přímo z Anglie!!
Má někdo podobnou zkušenost,nebo jsem si toho všimnul jen já?
Autor diskuse: Ondra - , 4.10.2005 kaprařina - nástrahy, návnady

Ntomfisherman - Profil | Čt 6.10.2005 14:26:08

Podle barvy, vůně není šance poznat, co které boilií obsahuje. Trochu barviva, atraktoru a boilies vypadá napohled lakávě a vůbec nemusí obsahovat požadovaný poměr bílkovin, sacharidů, tuků, vláknin ...atd. A naopak bledé, nevýrazné boilie může obsahovat požadovanou vyváženou směs. A nikdy a nikde není jasné, co zrovna v tu chvíli budou kapři preferovat.
A pokud výrobci či prodejci cokoliv ředí, tak to stejně nepřiznají, to by byli sami proti sobě.
Zde je jediná šance -posouzení třetí nezávislé a neovlivněné osoby!!
Takže stejně zůstaneme u svých oblíbených druhů a značek a pokud zrovna přestanou fungovat, tak se musí zkoušet něco jiného.

    Njerzyy - Profil | Čt 6.10.2005 14:22:57

    Myslím,že všichni ti kteří si tento rok koupily M1 a chytli na něj prd dávají vinu právě ji.Ale je to ze 70% vinna právě ve vás.Myslíte že když vám to chytalo minulý rok tak to bude chytat pořád.Každá voda se mění a kapři každý rok reagují na bojlis jinak.Já jsem si letos na vámi zminovanou špatnou M1 výborně zachytal.Na týdení výpravě se 4 kamoši jsem byl právě já kdo chytal nejvice a největší ryby.A hádejte na co.Na M1!!!!!! Od Karla vídám jeho výrobky docela často a myslím že kdyby chtěl něco šidit bude to dělat na věcech který ani vy nepoznáte ale nebude to dělat právě na M1 která byla tak populární a která minulý rok nachytala a udělala tolik radosti rybářům k jejich osobákům.Karel se každému snaží vyjít velice vstříc a pomoci mu.

      Nšošon - Profil | Čt 6.10.2005 13:33:57

      Můj názor k věci : Nemyslím si, že by K.Nikl,ale i ostatní tuzemští výrobci,cokoli pajcovali,ředili a jakkoli šidili,protože nikdo z nich nechce,aby se na jeho zboží plivalo a pomlouvalo se (internet je mocný),jelikož by jim samozřejmě klesl prodej.Já osobně chytám(pokud si sám neušoulám) na mražené,,Niklovky,, i ,,Vápeníkovky,, a rozhodně nemám pocit,že jsou šizený,prostě chytají a mojí známí na ně chytají a ryby chytají taky a pravidelně se k těmto boilům vrací.Za týden jedu do Maďarska a rozhodně v mém ,,boili bagu,,nebudou chybět.Prostě jim věřím a mám je odzkoušené.Navíc trochu K.Nikla znám a rozhodně není žádnej zlatokop,ale férovej dobrej chlap,kterej vždycky rád ochotně poradí a pomůže pokud je to v jeho silách.
      ps. Když smažíte řízky,jsou vždycky všechny stejně osmažený??Já mám některý světlejší a některý tmavší a stejně je nakonec sežeru všechny :-)))
      To je můj názor

        NKocháč | Čt 6.10.2005 11:52:42

        šošon: já bych je rád taky žral ruka, jenže co jsem domestikovanej tak už nemůžu. Je to ODPORNÉ!!!

          NKocháč | Čt 6.10.2005 11:32:56

          šošon: nevyseru, ja už si na tu itálii začínám zvykat a hlavně ze mě udělala člověka ( naučila mě jíst příborem, každý den se myji, nechlastám, i kouřit jsem se odnaučil, v karierním žebříčku jsem čím dál víše, a koupím kure.sky velkou televizi) jo a ještě mám rád svoje dvě válečný kořisti :-)

            NKocháč | Čt 6.10.2005 11:00:57

            Golem a CARP-PRO: A ještě k tomu, kdo komu a za co dělá testera. Mě je to jedno, jesti je to pro Nikla, Kučeru,Těšínskýho,Václavíka nebo Alfonse Nováka. A je mi i jedno jestli fasuje bobky, nářadí nebo prachy. Důležitý je, že ty lidi pro kaprařinu svým způsobem v dobrým něco dělají. Třeba jenom propagací chyť a pusť. To je pro mě důležitý. Jak se o tom asi většina z nás dozvěděla. Mě to teda nenapadlo, že budu kapry vracet vodě. A taky si myslím, že k dělání kaprařiny na nějaké vyšší úrovni nestačí jen sponzor. Já bych do toho nešel. A to jsem magor čím dál větší. :-))

              NGolem - Profil | Čt 6.10.2005 10:41:27

              Kochac: CARP-PRO je taky anonym. To je dalsi prispevek :o)))

                NKocháč | Čt 6.10.2005 10:34:37

                Golem: už to tady smrdí
                CARP-PRO: Chtěl bych tě opravit. Mne názor Petra Kláska zajímá.
                Nebude lepší počkat, než tady spekulovat?

                  NCARP-PRO | Čt 6.10.2005 10:30:37

                  Petr Klásek Nevim vubec proc tady resite veci do kterych vam nic neni a je to jen obchodni zalezitost KN a SBS.Jasny ze se budes zastavat KN kdyz mu delas testera a jestli ti dava koule zadarmo a by si mu delal reklamu tak je jasny ze se ho zastavas ale nechapu jak muzes hajit neco o cem nic nevis.Vubec nevis jestli tu smes upravili a uz tady pises jak je KN cestny a poctivy!!!To nikoho fakt nezajima.Me jako spotrebitele zajima kvalita a ne jaky majitel ma vlastnosti.

                    NKocháč | Čt 6.10.2005 10:08:44

                    Golem: Neměl bych do toho vstupovat, ale když už nic, tak PK znám aspoň z fotek a prostě věřím jemu a ty seš pro mě anonymní nic neříkající slovo za kterým je asi schovaná jen hromada ..... :-))

                      NGolem - Profil | Čt 6.10.2005 9:53:27

                      Petr Klasek: Sem taky anonym. takze se na muj nazor vyser a klidne si vyhrozuj psychopate.
                      K veci: Pokud od nekoho neco koupim a nema to pozadovanou kvalitu, tak mne nezajima kdo to vyrobil. Prodejce by mel byt zodpovedny za to co prodava. A pokud prodava koule, ktere jsou uplne jiny nez koule z lonska pod stejnym nazvem, tak mne logicky napadne, ze neco neni v poradku a jak sem rekl je to problem toho od koho sem to koupil. Ten si ma pohlidat co prodava. A pokud vedel, ze se jedna o "jinou serii", tak to mel dat alespon nejakym zpusobem vedet.

                        NPetr Klásek - Profil | Čt 6.10.2005 9:08:07

                        Aleš V.,rick-z vašich příspěvků mám pocit, že víte oba dva ,,odkud vítr vane". Nechci to tady řešit, chci nechat Karla ať si to vyřeší sám a nechci, celou věc nějak rozmázavat,dokud nebude zcela vyřešena..
                        Martin M.- asi se budeš divit, až se dozvíš co všechno za touto otázkou stojí,kdo jí zadal a proč. A nebudeš se divit jen ty, ale myslím si že se budou divit všichni- A HODNĚ!
                        profo- když si myslíš, že ho neosočil(snobacek), tak pročnakonec píše, že se mu omluví? Pokud by osočil jen firmu SBS, tak by se měl omluvit formě SBS a ne KN.

                          Nšeptal - Profil | Čt 6.10.2005 8:03:18

                          Jak chcete zaručit přesný podíl komponentů ve výsledném produktu, když není vejce, jako vejce. I v rámci každé velikostní kategorie vajec je poměrně slušná hmotnostní diference. Pak nějaká "absolutní" čistota komponentů je v podstatě k prdu.

                            NTomáš Holec - Profil | Čt 6.10.2005 7:34:27

                            Obecně: Zde je to velmi neprůkazné. Žádný výrobce z důvodu prozrazení receptur negarantuje složení směsí - čili min. procentuální zastoupení jednotlivých složek. Takže i případný rozbor by nemusel být průkazný. A to, že na to zrovna nejdou ryby, fakticky nic neznamená. Takže jediná jistota by měla být kupovat čisté přísady a míchat si směsi sám. U jednotlivých přísad už by měla být zřejmější prokazatelnost, jestli je to např. čistý kaseinát sodný či jen nějaký nečistý mix. Ovšem je samozřejmě blbost, nechat si analyzovat každou zakoupenpu směs - to by vyšlo hodně draho.! Bylo by ale zajímavé udělat nahodný průzkum - nakoupit pár vzorků a nechat je prověřit??

                              NKvětoš - Profil | St 5.10.2005 19:44:07

                              Petr Klásek:Nemusíš mít strach , nejsem ,, pověřen" napadáním a urážením KN.Pana Nikla osobně znám a celý problém jsem s ním již minulý týden telefonicky konzultoval!Dřív než se to řeší zde!!Já zde psal,jen můj názor!Sorry,jestli tě to urazilo!

                                Nrangemaster - Profil | St 5.10.2005 18:29:36

                                Když tady čtu, jak někomu M1 vloni fungovala a letos funguje míň, napadá mě jediná věc: pokusim se o příklad.
                                Když bych chytal na vodě, na který mi před rokem M1 bezvadně fungovala, většinou bych na ní chytal i příště. No a když tohle udělá víc lidí, tak by kapři teoreticky mohli M1 prokouknou a mohli by se jí začít "bát" (nemusí to být jenom směsí, ale třeba esencí nebo jakoukoliv jinou složkou).
                                Tohle dobře znám, stalo se i to s Bioenzymem+Losos, třikrát fungovala perfektně a po čtvrtý naprosto bez zájmu. A po obměnění jedný složky začala zase fungovat. Určitě vím, že to nebylo třeba počasím nebo něčím jiným, protože jsem zkoušel i boilie s úpravou a bez na jednom místě a jasně vyhrálo to s úpravou.
                                Jinak 100% nevěřim tomu, že by to KN něčim ředil, ani tomu, že by SBS schválně tu směs lehce něčim řízla, to se mi zdá logičtější, že se jí na tenhle rok snažili ještě vylepšit a moc se to nepovedlo...

                                  NAleš V. - Profil | St 5.10.2005 17:52:59

                                  MM:tvrzení PK a ricka jsou podložená..já sám jsem se osobně setkal se zneužitím a v podstatě pošpiněním jména K.Nikla ..a minimálně z části má tato kauza stejného původce...Je až s podivem, kolik lží a problémů dokáže vytvořit jeden jediný člověk(prodejce)..

                                    NMartin M. - Profil | St 5.10.2005 17:01:47

                                    Petr Klasek, rick> vidite to moc cerne. Ja jako admin MRKu bych tu otazku vymazal nebo bych cenzuroval nektere zapisy, pokud bych mel vetsi podezreni, ze to je konkurencni boj s cilem nekoho poskodit ci si udelat reklamu. V tomto pripade si ale myslim, ze odpoved na polozenou otazku na tomto serveru je velmi vitana a nezajima mne ani tolik, kdo ji polozil, jako spise jaka bude odpoved. Predpokladam, ze vas to zajima take.

                                      Nwright - Profil | St 5.10.2005 14:18:27

                                      Osobní názor na věc:
                                      Chytám na M1 a jednoznačně lze říci pouze to, že barvou a vůní se loňskému modelu nepřibližuje. Dále mohu potvrdit, že i já mám zkušenost takovou, že letošní model M1 "tolik nechytá" jak ten loňský. Víc informací nemohu poskytnout, jelikož by to byly pouze spekulace. Nevidím jako férové napadat ať už výrobce, nebo distributora za šizení směsi, myslím si že postup je zvolený správně a tedy, oslovení výrobce s žádostí o vyjádření k danému problému.
                                      Vyčkám nyní na toto vyjádření a zachovám se podle svého vlastního názoru.
                                      Petr K: chápu co jsi chtěl svým příspěvkem říci a souhlasím
                                      Klikař: Nejde o omezení na Netu jde o přesně stejné vyjádření jako je to tvoje a totiž o osobní názor. Petr K. napsal svoji zkušenost s KN a svou zkušenost s částí neregistrovaných uživatelů MRKu. Předpokládám, že na tom kus pravdy je, protože již delší dobu tu páni „Kapraři“ mnoho příspěvků nedávají. Nemají totiž zapotřebí neustále odpovídat na nejapné otázky okolo váhy jimi ulovených ryb či o způsobech jejich lovu, nebo o prodejních či sponzorských praktikách. Nebráním nikomu ve vyjádření názoru, nechytejme se však za slovo, protože nám pak uniká podstata.

                                        Nprofo - Profil | St 5.10.2005 13:15:01

                                        Petr Klásek : možná čtu špatně, ale jak jsem pochopil příspěvek snobace, tak on nenapsal, že KN šidí směs, ale že si myslí, že je řízlá. To neznamená, že si myslí, že ji řeže KN, ale může být řízlá už od výrobce,vše záleží na odpovědi, která by s tu prý měla příští tyden objevit. Neber to jako obhajobu snobace, ale tak jsem ho pochopil já (nemyslím, že by KN osočil) a osobně si nemyslím, že by KN šidil.