MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Profesionální rybářská stráž MRS

Jaký je Váš názor na vznikající profesionální RS v MRS a případné zkušenosti s ní? Víte něco bližšího o podmínkách přijímání členů, jejich povinnostech a náplni práce?

Autor diskuse: Petrson ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 22.7.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 9 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N pfly - ® Čt 1.8.2013 11:05:25
Darcy >> Jo,bylo to špatně formulované,ale oba víme jak to je.Správně mělo být navrhuje RS ze svých řad.
V tomhle ani tak nejde o ty finance,ale pokud by byla RS státní,mohla by být razantnější v úkonech a pochopitelně by odpadlo to občasné,že nad známým se přivře oko.Tohle by měl Svaz určitě řešit,protože tak čtvrtina rybářů jsou poctivci a u zbytku ať vědomě nebo nevědomě dochází k porušování RŘ.Co si budeme nalhávat,Češi jsou povětšinou bordeláři a vochcávači a pokud nad sebou nebudou mít pořádný bič,bude to pořád stejný.
Odpadly by i dohady uvnitř svazu(příkladně SÚS)ohledně financování stávajících RS a prováděných kontrol.
Když jsi se zmiňoval i o těch financích,určitě bych viděl i možnost spolufinancování st.RS směrem ze Svazu,protože i provoz té stávající něco stojí.Příkladně bonus za ,,odchyty,, a podobně.
N Darcy - ® St 31.7.2013 18:26:54
Abych Úřady jen nekritizoval. Pokud jsme na MěÚ v Havířově, vysvětlili situaci s RS, dostali jsme grant na nákup uniforem pro RS a také grant na nákup člunu pro Rybářskou stráž.
N Darcy - ® St 31.7.2013 18:16:02
pfly >> Bohužel, je to mylný názor mnoha členů:..."Svaz si zřizuje RS.." Rybářskou stráž zřizuje stát, potažmo Úřad který zde plní úkoly státní správy, vedle dalších úkolů samosprávních. To, že neseme bez reptání (zdá se i s nadšením) náklady na činnost RS je naše hloupost nebo spíše skutečnost, že se na nepodařeném znění zákona podílela i naše Rada. Pokud stát v Zákonu připouští odškodnění za újmu vzniklou členu RS při výkonu funkce, proč odmítá nést náklady na činnost RS? Náhodou jsem narazil na právní stanovisko ministerstva financí ve věci tzv. Strážců stromů. Ani jsem nevěděl, že něco takového bylo. Pracovnice Okresního úřadu se tázala, zda mohou proplácet náklady těchto strážců. Odpověď byla hodná pracovníka ministerstva: pokud to je v zákoně můžete, pokud není nemůžete. Dál jsem nepátral, možná strážci stromů dostávali vše proplacené.
N pfly - ® St 31.7.2013 12:54:09
tucnak11 >> Takhle by to mělo být i u nás,ale bohužel....
Mělo by to tak být-státu platím za st. lístek a z téhle sumy by měla být hrazena státní RS,která by měla být nezávislá na Svazu.Koneckonců vody jsou většinou státní.
Takhle je to nelogický,Svaz si zřizuje RS,kterou mu stát posvětí aby dozoroval jeho vody.
N tuzemak - ® St 31.7.2013 12:42:35
Darcy >> to je v pořádku,že to platí rybář,profi brání tvoje ryby za který si ty zaplatil,nebo ty neplatíš?
N kakr - ® St 31.7.2013 12:38:19
Darcy >>
ÚS severomoravský má také placenou (profi) RS.

Máš jedinečnou možnost :
Já bych to kvalifikoval jako neoprávněné nakládání s finančními prostředky a dal to k soudu ať rozhodne.

Tak to dej k soudu, MRK není soud.....
N Darcy - ® St 31.7.2013 12:15:04
tucnak11 >> Máš úplnou pravdu. Rybářskou stráž zřizují Úřady. Každý, kdo má nějaké právní povědomí, by řekl, že zřizovatel Úřad, by měl hradit náklady Rybářské stráže: cestovné, ošatné, stravné. Protože to dementi schválně do zákona nedali, tak to hradí rybáři. Nechápu, proč by si rybáři měli platit ještě nějakou "profesionální RS?" Já bych to kvalifikoval jako neoprávněné nakládání s finančními prostředky a dal to k soudu ať rozhodne.
N tucnak11 - ® Út 30.7.2013 22:38:48
Darcy >> Tak sami vidite jaka banda dementu je ve vladě,jake lidove milicje,poprostu vlada nerad jak se děla s lupami pořadek proto že sami jisou lumpove.Tady je zakon pro slušne lidi pro zloděje neni nic.
N Darcy - ® Út 30.7.2013 11:13:24
tucnak11 >> To by měl být vzor také pro nás! Když se podobný návrh projednával u nás, tak poslanci pravice kvičeli že se zřizují nové Lidové milice, návrh byl zamítnut. Více demokracie pro lumpy-to je heslo, které vládne tomuto státu.
N kakr - ® Út 30.7.2013 11:12:48
mufik >>
Nis jsi neporušil, klidně tak lov dále.
N tucnak11 - ® Út 30.7.2013 10:29:40
Je to dobra věc jen je obrovskej rozdil co se jedna pravomocy.Polacy vzali vzor ot Adolfu.S rybařskejch škol vybiraji dobrovolniky kteřy maji zajem a idou do školy policejnej potom kdo hce tak si vybere obor Policje rybařska a nebo policje lesni,nejsou tam řadni dědcy opelihani kteřy buzeruji cizih navštěvniku na jejch reviru a přestupky mistnih toleruji.Poprosty mlada garda s buhačkama a obuškama u prdeli,tady by se někteřy rybařy zamysleli,no a pokuty take je obrovskej rozdil.nejmenši je za přestupek 300 zl.jedna se o pytlactvi.
N afjee - ® Út 30.7.2013 10:12:36
mufik >> S těmi spínacími špendlíky se to tak dělá běžně. Používají se i klipy na červy. Je to nic proti ničemu, používat to můžeš.
N Turňa - ® Út 30.7.2013 10:08:21
mufik >> Jo já to taky tak dělám. Jsem šetrný k rybě, kterou, když si nevezme dravec, můžu pustit a ta to v klidu rozjezdí. Pr|ď na joudy.
N mufik - ® Út 30.7.2013 10:02:15
kakr >> psal jsem to někde dolu trojhák visí pod rybou na spínacím špendlíku,ktery je připnutý u řítní ploutve nástražní ryby. Při kontrole profi RS mě blo řečeno že trojhák musí být vražený v rybě nehádal jsem se nevěděl jsem jestli to není něco nového. Nikde jsem nic takového nenašel budu tak chytat dál Jenom mě děsí kde na to chodí člověk od profesní rybářské stráže a co na mě vytáhne příště. Byl jsem ta s 11 letou dcerou která také chytá učím ji dodržovat řád a dostanu pojeb od RS mosím pustit nastraženého cejna no připadal jsem si jak idiot co je poprvé na rybách.
N kakr - ® Út 30.7.2013 9:46:45
mufik >>
Nevím o jakém "visení" je řeč. Pochopitelně jsi nic podobného číst nemohl, nikde to neexistuje.
Pokud by jsi měl aplikovat "názor" údajné RS, tak nesmíš chytat na bojlís nastraženou mimo háček:-))

Doporučuji pro příště, slušně požádat RS, by ti ukázala v BP, vyhlášce či zákoně, že jednáš nezákonně.
N mancek - ® Út 30.7.2013 9:44:54
mufik >> Ale vždyť v řádech není žádná zmínka o způsobu umístňování háků v rybě . Řeší se jen počty háků a hrotů . Osobně bych to po této diskuzi s RS šel konzultovat ( ale bez stížností , zákon padajícího hovna , mohlo by se ti to vymstít ) na Město na referát odboru rybářství a myslivosti za odpovědným pracovníkem . Ten musí ovládat všechny prováděcí vyhlášky k platnému znění zákona . A měl by ti být i nápomocen. Od toho tam koneckonců je. Prostě měl by tu pravdu RS potvrdit či vyvrátit.
N Pavouk‌ - ® Út 30.7.2013 9:41:29
mufik >> mas nekde napsano ze maji byt v mase?
N mufik - ® Út 30.7.2013 9:38:43
kakr >> Ty jsi RS tak nám prosím vysvětli jak to s těma hákama je smí viset nebo ne. Já jsem to nikde nenašel. 3 jedno až trjháčky v sistémku sů jesné. dík
N mufik - ® Út 30.7.2013 9:35:49
mancek >> mu nevadily ty sichrajzky ty trojháky prý nemí viset ale být bodnuté v rybě
N dada11 - ® Út 30.7.2013 9:34:36
mufik >> S tím já ani ty nic nenaděláme.
N mufik - ® Út 30.7.2013 9:32:15
dada11 >> jasně místo asi 5 desetin mm. tlustého drátu špenlíku jsem měl do toho cejna narvat 3mm silný trojhák. to už podle RS není hrubé zacházení.
N mancek - ® Út 30.7.2013 9:27:24
mufik >> Na to je lehká pomoc. Při takovém nastražení trojháku pomocí zapíchnutého malého kaprového háčku do ryby ( nepovolené - 4 hroty ) : http://www.nachytano.cz/userfiles/image/nastra%C5%B​Een%C3%AD%208_%282%29.jpg , vemu kleště a z trojháku jeden hrot prostě ucviknu a vytvořím dvojhák. V tom případě mám pak 3hroty a neřeším nějaké sichrajzky . Kapřáček uvážu pletenkou k oku vzniklého dvojháku. Je ale potřeba kvalitní hák.

Jinak k zapisování ryb - jak píše lada78. Když chtějí mít zapsáno , tak to tam bude. Každý den stejně určitě nikdo nechodí rybařit , a ikdyž dostaneš jakoukoliv rybu darem,nebo ji máš ze svého rybníku , nebo ze soukromáku , jaký je problém napsat docházku na "včerejšek" a zapsat tam tu rybu??? A je klid . A statistika ? Stejně jsou to pramálo popravdě vypovídající čísla .
N dada11 - ® Út 30.7.2013 9:20:23
Woohooo >> Úhoři už někde čipy maj :-).

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 9 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTaška FOX FX Barrow Bag

Za 4536
Kvalitní a velmi prostorná taška na rybářské potřeby s mnoha úložnými prostory, novým omyvatelným dnem a vrchní zpevněnou stranou.


akce, rybareniVyuďte si své ulovené ryby!!!

Za 951
Kvalitní nerezová stolní udírna se dvěma hořáky. Udírna stolní nerez 2 hořáky - DESK 2 PLUS je vhodná na uzení ryb, kuřat ale i např. i červeného masa.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...