- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Státní rybářský lístek
Soukromé vody? Povolenka na manželku? Lov na Slovensku - můžu bez českého stát ryb. lístku získat
povolenku na Slovensku? Když úředně změním trvalé bydliště - získá nový odbor živ. prostředí info o mém přestupku? Mluvilo se o novelizaci - nebude?
Žádné amnestie? Ministerské výjimky?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NHolátko Josef | Ne 10.7.2005 12:33:47
NBosanac - Profil | Ne 10.7.2005 0:20:38
Nxycht | So 9.7.2005 23:50:22
NZN - Profil | So 9.7.2005 23:19:30
jen pro zajímavost, RŘ, BP, v pěti jazycích s mapkou revíru . Poloviční A4. A skus to porušit, nedoplatíš se.
NHolátko Josef | So 9.7.2005 23:05:12
Bohužel Hněvkovice ani Kořensko neznám, tak ti neodpovím. Také nevím, nakolik je bójka efektivnější od jiných povolených systémů. Naopak vím proč je při lovu na umělou mušku zakázána zátěž mimo tělíčko mušky a plně to schvaluji.
ZN> Nemyslím si, že tento systém je až tak složitý. Spíše se domnívám, že právní terminologie zaskočila rybáře. Přestupek je formulován jasně - zaviněné jednání a postačuje nedbalostní. Jasné jak facka. Dělení přestupků na drobné a hrubé oficiálně není. To v tom děláme guláš my. Snažíme se roztržitým zapomětlivcům tolerovat chybějící metry, peány a nazýváme to drobnými přestupky a to ostatní hrubými. Pořád je to ale PŘESTUPEK. Jinak mám pocit, že máme shodné myšlení, jen to každý říkáme trochu jinak. Také si myslím, že druhým odstavcem komentuješ současný stav, jen chybí ta nekompromisnost dodržování a hlídání. A konkurence se tu už trochu rozvíjí - soukromé vody a tuším občanská sdružení.
Nxycht | So 9.7.2005 18:15:24
Nenadávám na zarybnování sumcem, naopak jsem rád, že se vysazuje, protože se snažím sumce lovit, ale na některých revírech se sumec vlivem neuváženého vysazování a velkého omezení lov sumce (vábničky, bojka, zavážení) došlo k přemnožení. Ptám se, máš pocit, že např. na ÚN Hněvkovice, ÚN Kořensko apod. je nutný zakazovat lov na bojku?
Co se týče zákonů, ne vždy zákon slouží pro lidi, naopak dnes mám pocit,že mnohdy slouží úzké skupince lidí, kteří lobbují na patřičných místech.
NZN - Profil | So 9.7.2005 17:58:55
celý problém vidím v tom, že zákon, vyhláška, RŘ, místní podmínky atd je příliš složitý, komplikovaný a zbytečně rozsáhlý komplex. Do toho dobrovolná stráž, smíchání přestupků úmyslných a neúmyslných, drobných a hrubých, prostě docela složitý na posuzování. Ve své podstatě nejde oddělit slušné rybáře, kteří občas nevědomky něco zmastí a notorické hajzly. Všechno je příliš složité a paušální. O totálně zmaštěným paskvilu úředníků, kteří nemají o rybařině potuchu nemluvím. Tak nutně musí dopadnout každý pokus, do kteréhe se příliš montuje stát a neodborní úředníci.
Dle mého by měl být zákon daný státem jasný, stručný a hlavně jednoduchý, nechat na svazu nebo organizaci úpravu místních podmínek. Ty by měly být tak na pět vět. Jasně dané, co se nemůže, od kdy do kdy a šmytec. A toto nekomromisně dodržovat a hlídat. Komu se nelíbí, ať jde chytat ke konkurenci ( která tady bohužel není). Všichni by jsme viděli, kde o rybáře (poctivé) stojí a kde ne. Nakonec, nutně by se to projevilo v pokladně každé organizace.
NHolátko Josef | So 9.7.2005 17:36:51
Jinak tady slyším nadávky na zarybňování sumcem, a že omezení na lov těch opravdu velkých je spousta. Vždyť takový velký sumec žere násadové kapry (dokonce i mírové), spoustu zajímavé bílé ryby (cejn)! Na druhou stranu tady také čtu, že je zvěrstvo vzít velkého sumce. Vždyť rostl takovou dobu!
Zamyslete se! Zákony, vyhlášky, nařízení ... to všechno tu je pro lidi. Ne pro jednotlivce! Jednotlicům se NIKDY NIKDO nezavděčí!
NTomášV. - Profil | So 9.7.2005 15:39:50
NTomášV. - Profil | So 9.7.2005 15:36:36
Nxycht | So 9.7.2005 15:35:54
Nxycht | So 9.7.2005 15:33:21
Nxycht | So 9.7.2005 15:31:39
NTomášV. - Profil | So 9.7.2005 15:30:36
Nxycht | So 9.7.2005 15:28:31
NTomášV. - Profil | So 9.7.2005 15:26:10
Nxycht | So 9.7.2005 15:09:21
NHolátko Josef | So 9.7.2005 15:04:58
Jsem RS a mé povinnosti jsou uvedeny v zákoně. To obnáší častou docházku k vodě, bohužel bez udic. Řeším to pomocí kola a "protáhnutí" cesty z práce objížkou revírů. Mohu tak tvrdit, že mám cca 100 docházek k vodě a počet zkontrolovaných rybářů se bude pohybovat kolem čísla 200. Myslím, že jsem docela získal přehled o dění kolem vody. Jenže u nás je registrováno 1500 rybářů. Myslíte, že mohu vědět, který z nich udělá prohřešek z nedopatření, nebo který nedodržuje své povinnosti pravidelně? Musím na všechny pohlížet stejně a přitom dodržovat pravidlo presumpce neviny. Pytlák z řad rybářů se tak odhaluje velice špatně. RS by také pomohlo, kdyby také rybáři měli zájem o dění kolem vody a nebáli se na porušování pravidel informovat pověřené. Jenže to zavání bonzáctvím, že? Vlastně se tomu ani nedivím, když se také neoznamují jiné daleko závažnější věci orgánům činným v trestním řízení (trestné činy policii). A nade mnou stojí vedoucí RS a ten che vidět výsledky, protože si spousta rybářů stěžuje na nepravosti, které někdy někde viděli. (Jenže o tom vyprávějí po 14 dnech někde v hospodě u piva a obviňují RS z nečinnsoti. Neuvědomují si, že RS nemůže být u vody pořád a všude.) A tak nás vedoucí nabádá, abychom brali papíry za metry, peány, nezapsanou váhu ryby z předešlé výcházky apod. - tedy lehké přestupky. Na mé oponování, že by měl rybář přijít kvůli blbému metru na 3 roky o lístek mne poučil, bohužel v polovině sezony, že tento přestupek by se řešil pouze v MO a hlášení na úřad by nešlo. Rybář by si tak nezachytal 14 dní, měsíc, dva... podle rozhodnutí komise. Až ty závažnější přestupky, jejichž znění je uvedeno v zákoně by se hlásily výš, na úřad.
Bohužel ve stávajícím systému lze uplatňovat a zohledňovat subjektivní příčiny a to jak RS tak přestupce. Hodně prostoru k zbytečným diskuzím by ubralo taxativní vymezení přestupků s jediným možným řešením.
A jedna otázka na závěr. Proč si někdo může nachystat budík 10 min před koncem lovu a druhý ne? Vždyť konec denní doby lovu mají všichni stejný! ...
Nsnobacek | So 9.7.2005 9:43:06
uz aby zacala privatizace vod na plny obratky . je to jedinej moznej zpusob jak donutit CRS neco delat taky pro lidi. (kdyz se toleruje doslova tezba ryb a ne sportovni rybolov)
NPyzda | Pá 8.7.2005 21:31:57
Kde to žije - všechna témata
11:09NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 26
10:59NRybáři vs ochránci přirody 74
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











