- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
nástražní rybičky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMichal | St 11.5.2005 8:05:54
NHolátko Josef | Út 10.5.2005 23:31:31
Vím že to oba honíme do extrémů, ale najdou-li tě s nožem v ruce nad čerstvou ubodanou mrtvolou, také půjdeš do vazby (alespoň na pár dní, než se to vysvětlí) :o)
Nkarelc - Profil | Út 10.5.2005 23:23:38
NRadek Ch. | Út 10.5.2005 22:34:03
NRadek Ch. | Út 10.5.2005 22:27:29
NHolátko Josef | Út 10.5.2005 19:24:08
(něco pro Radka Ch.)Dále jedno z oprávnění RS je požadovat od osoby důvodně podezřelé ze spáchání přestupku nebo TČ v bezprostřední blízkosti rybářského revíru předložení ... nebo jiného dokladu o nabytí ryby nebo vodního organismu.
Tady zákon předpokládá existenci dokladu a proto je tuším nepostačující ústní darovací smlouva - právník poradí, vysvětlí?
Takže u zakoupených ryb je třeba doklad od prodejce. Myslím že jen slaboduchý bude chtít vidět všechny rybičky uvedené na dokladu :o) Ale je tu ještě jeden malér, prodejce také musí mít doklad o nabytí ryb a také osvědčení o .. nevím jak je to psané, ale ryby by měly být zdravé (bez chorob apod)
Přenášení ryb mezi revíry? U nás bylo upozorňováno na nemožnost přenášení legálně ulovených "podměrečných" tloušťů ze pstruhovek na mimopstruhovky.
A jak to bylo s těmi tloušti na sumce? Ve vezírku klidně být mohli, bez diskuze a rizika ztráty papírů. Pokud se tak stalo, bylo to překročení pravomocí RS. Pokud ovšem mezi nimi nebyli nějací podměreční a doklad o koupi chyběl, nebo jich bylo více než 7 kg a doklad o koupi opět chyběl. Že jsi je chytl na nějaké nesvazové nádrži? Ve vezírku na svazové vodě musí mít míru, bohužel , nebo bohudík je to tak. Už vidím v letním vedru masaře jak mají 30tky kapříky ve vezírcích, s tím že je nachytali u sebe v rybníčku na zahradě a jsou to jen nástražní rybky na sumíky :o( Lidi jsou prasata a zneužijí každou, byť s dobrým úmyslem ponechanou, "mezírku" za účelem naplnění svých břich a peněženek :o(
NNikita - Profil | Út 10.5.2005 18:44:38
Mrkos - musíš zapsat každou rybu, kterou ulovíš je jen rozdíl jakou a kdy. V případě, že si ji přineseš odjinud, pak záleží na druhu a na způsobu získání.
Co se týká kýblu střevliček, pak v revíru, kde je lze ulovit, je podle mě opravdu na pováženou neprokázání získání ryb. Pokud v daném revíru tento druh nástražních rybek není, pak taky není co řešit, dokud se neporuší zákon.
NMichal | Út 10.5.2005 15:29:00
Nikita: Já s tebou souhlasím, jenom naznačuju možné peripetie ohledně dokazování původu, darování, koupě apod. Tvůj postoj jako RS zcela chápu. Je to prostě jenom další problematická věc v tomto Špidlistáně :-)
Nrobinson | Út 10.5.2005 14:20:53
Nrybomil | Út 10.5.2005 14:06:08
Nretrívr - Profil | Út 10.5.2005 13:35:05
rybkami do čeřínku,neušlechtilých,ryb,které nemají míru do velikosti cca 5-6 cm a ponecháním v kvalitní nádobě ií do dalších dnů lovu dravců?Chtěl bych mít jasno bez hádek,zákonů a dokazování.U větších rybek,které raději kupuji a mám doklad také předpokládám při svém zacházení a možnosrech uchování doma v rybníčku delščí trvanlivost,přeci je nebudu psát ?
NMrKos - Profil | Út 10.5.2005 13:10:28
NRadek Ch. | Út 10.5.2005 11:56:25
NMrKos - Profil | Út 10.5.2005 6:12:31
NRadek Ch. | Po 9.5.2005 22:16:52
NRadek Ch. | Po 9.5.2005 22:08:13
Npz - Profil | Po 9.5.2005 20:38:58
1 - z obcanskopravniho pohledu neni na uzavreni libovolne smlouvy potreba pisemna forma (mimo dedickeho rizeni) - to, ze prodavac na zaklade zivnostenskeho zakona musi vydat doklad, je v tomto smeru nepodstane.....
2 - z prestupkoveho i trestniho zakona (pri skode nad 5 litru) je vzdy dukazni bremeno na strane zalujici - pokud se sam nepriznam k nezapsani, tak se rs vysmeju, at me klidne honi od certa k dablu (rozumej od karne komise po mistni urad...)
3 - je ale nasi slusnosti a povinosti respektovat vyhlasku a blizsi podminky a rybycky zapisovat....
4 - pokud jsou to rybicky opravdu koupene a nebo darovane, musi rs respektovat nase tvrzeni....
NMrKos - Profil | Po 9.5.2005 20:22:18
Ale tady se začínají plést základní dojmy a pojmy. A to: pokud já budu mít u vody plnej kýbl třeba střevliček ( pouze jako příklad ) tak nemusím vysvětlovat porybnému proč je nemám zapsané a stejně tak kde jsem je vzal. Neporušuji tím totiž RŘ. Já sice rybky uchovávám ale jejich původ ( pokud to nejsou ryby ušlechtilé ) může být tak různorodý že těžko by po mně mohl někdo chtít abych si je zapsal do lístku nebo snad ůčtenku z obchodu. Nebo dokonce vysvětlovat proč jich mám tolik a tolik nebo kdo mi jich kolik dal a kolik jsem si jich koupil a kolik spotřeboval večer nebo ráno... Zní vám to snad logicky?? Proboha kde to jsme ??
Takže shrnu-li to... Je jasné že při nachytání nástražních rybek je povinností nás všech o tomto provést záznam tak jak stanoví RŘ. Ale toť vše. Zde to začíná a taky končí...
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












