Tvrdá kukuřice

Zdar chlapi,
jaký máte názor na krmení tvrdou kukuřicí??
Autor diskuse: Mníček - Profil , 17.5.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 20:24:12

Kúúrňa..... splet sem se, už i Sumo je čerstvě registrovaný.... a všichni se stejnými suprnápady.... to je mazec.... :o)))))

    NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:24:03

    SOMO ONE: ještě nikdy jsem nevařil kukuřici u vody... jak jsi na to přišel?

      NWright - Profil | Čt 17.5.2007 20:23:59

      Kapr tráví pomocí enzymů, proto například v chladnější vodě trvá mnohem déle (pakliže vůbec) než stráví suchou kukuřici. Kukuřice prochází střevem v celku a dochází zejména u kaprů do 50cm k ucpávání a následnému úhynu. Představa že kapr veškerou kukuřici rozdrtí požeráky je chybná má na to vliv několik aspektů, ale v zásadě se dá řci, že většina kukuřice projde v celku. U větších kaprů dojde k tomu, že tak jak kukuřice vstoupila tak také vystoupí, či-li kapr nevyužije nic z výživných hodnot a pro příště si to dokonce pamatuje.
      Zcela určitě postačuje dostatečně máčená kukuřice, avšak jedna z výhod vaření je krom jiného i v tom, že lze přidat do směsi i jiné rostlinné produkty, popř. aroma

        Nsyny - Profil | Čt 17.5.2007 20:23:31

        Aďo - ®-odborne receno,vysledek je ovsem stejny

          NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:22:43

          syny: neporovnávejme vařenou a suchou... to už je jen konečná ůprava... porovnávejme suchou a déle namočenou... už logicky mi z toho vychází že kapr nafutrovanej suchou kukuřicí na tom nemůže být nikterak dobře když kukuřice náhle nabobtná o polovinu a přitom ji nemá ani zdaleka natrávenou protože je tvrdá jako šutr...

            NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 20:22:28

            vydra 123 - Tak tu máme dalšího čerstvě registrovaného... :o))) Já to balím :o)))

              NSUMO ONE - Profil | Čt 17.5.2007 20:21:06

              Jinak alibista nejsem, jen občas radši hlídám pruty, než abych skákal kolem plotny. A viz. můj příspěvek. OTÁZKA : KOLIK HODIN PŘED LOVEM NEKRMÍM???? Ano den je 24 hodin. Takže s tebou MrKos částečně souhlasím. Ale není alibismus a pohodlnost vozit k vodě suchou kuku a sudy a dřevo atd. čímž zajisté děláte u vody jenom bordel, že?

                NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:20:33

                carpik: namáčel jsem také déle ale často mi to chtělo kvasit a musel jsem měnit vodu... takže teď už máčím jen 24hod a vařím v papiňáku ...

                  Nsyny - Profil | Čt 17.5.2007 20:20:26

                  MrKos - ®-a je nekde objektivne prokazano ze mu uskodi,vareni je pouze zatraktivneni,kapr da mozna prednost varene pred nevarenou,ale tady jde o selekci lovene ryby

                    Nvydra123 - Profil | Čt 17.5.2007 20:18:18

                    Apropo...Okoun39 a SUMO ONE mají naprostou pravdu...tvrdá kuku je jednička.

                      NOKOUN 39 - Profil | Čt 17.5.2007 20:18:17

                      mrkos : Ten pokus s kuku klidně zkusme. Namočím ji a sobotu to porovnám o kolik naboptnala. A dám vědět.

                        NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 20:18:10

                        Wright - Přečet jsem a jak jsem psal, na Ebro bych bez toho hrnce nejel, vejde se do něj dost věcí, takže prostoru jako takového moc nezabírá. Jinač ten zbytek jsi napsal pěkně. :o)

                          NAďo - Profil | Čt 17.5.2007 20:17:36

                          syny- sracka ako taka to urcite nieje. Zvyseny obsah oleja v kratkom creve nedovoli kaprovi obsah criev udrzat dlhsie.

                            Ncarpik - Profil | Čt 17.5.2007 20:17:20

                            mrkos:já taky vždy vařím... a namáčím asi tři-čtyři dny :)

                              NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:16:28

                              carpik: dejme tomu 2 třetiny... nikdy jsem to pořádně a přesně nesledoval protože po namočení to vždy i vařím :-)

                                Nvydra123 - Profil | Čt 17.5.2007 20:15:21

                                Ahoj všichni,nestačím se divit co je tady za poprask kvůli tvrdé kuku.já tak chytám už roky a došel jsem k jedinému závěru....nic lepšího není...nechte těch totalitních názorů a raději si to vyzkoušejte.Jestli vám stačí chytat jako trofejní kapry 40-60 cm tak to jste machři....jestli chcete ovšem chytat větší ryby tak vám dříve nebo později nic jiného nezbude.......

                                  NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 20:15:15

                                  MrKos - No dvojnásobek to není, ale trochu se objem zvětší. Stejně je to debata o ničem, stačí zajít k vodě, zakrmit jeden flek suchou i měkkou, dobře uvařenou a chytat na každý prut jedním druhem, ten výsledek nejde nijak okecat. :o)))

                                    NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:15:10

                                    syny: ano, to vím... proto mastná semena jako čistý partikl nepoužívám a ve futru okrajově... spíše pšenici nebo kuku...
                                    ale to vše co jsi napsal nevyvrací fakt že bobtnání kukuřice trávicímu traktu kapra nevadí... nebo to je někde mezi řádky?

                                      NSUMO ONE - Profil | Čt 17.5.2007 20:13:30

                                      MrKos, OKOUN má pravdu!!! Já jsem totiž už viděl kuku klas a na něm skoro stejně velký zrna jak v plechovce. Ale možná u tebe roste kuku instant. Nebo máš super odrůdu, anebo problém s optikou. OKOUN DO TOHO. Už uvažuji, že se podívám na stránky s vařením. Třeba se tam píše něco o rybách.

                                        NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:13:18

                                        cerbert: to vaření je už jenom konečná finální ůprava, v tom máš pravdu a taky bych to nepovažoval za nutnost...
                                        dejme tomu, porovnávejme kukřici suchou přímo z pytle a kukuřici namočenou 24hod...