Tvrdá kukuřice

Zdar chlapi,
jaký máte názor na krmení tvrdou kukuřicí??
Autor diskuse: Mníček - Profil , 17.5.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

NWright - Profil | Čt 17.5.2007 20:12:22

Bachy: Nelze komentovat... přečti si můj příspěvek ještě jednou. jinak ti to přeju, mohl bys krom toho vařiče a prádelního hrnce brát na ryby taky pruty?

    Nsyny - Profil | Čt 17.5.2007 20:11:58

    MrKos - ®-kapr nema zaludek,pouze rozsirene strevo,taky delka strev je mnohem nizsi a z toho vyplyva ze potrava projde jeho traktem mnohem rychleji,divim se ze nikomu nevadi krmeni repkou,ktere u ryb vyvolava sracku a tudiz maji streva prazdna a potrebu zrat,ale to jako zkuseny rybar urcite vis

      NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:11:45

      SUMO ONE: pěkný názor... ale ani v nejmenším mě nepřesvědčil o tom že by jsi měl důvod krmit suchou... snad jen v tom máš pravdu že u vody se nemá dělat kravál... to ano... ale pokud proto krmíš suchou kukuřicí tak jsi jen bezohledný alibista... se s tím smiř a nerozčiluj se...

        NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 20:11:23

        certbert - Tak to je zcela jistě mnohem rozumnější, o tom není pochyb. :o))

          Ncarpik - Profil | Čt 17.5.2007 20:10:23

          mrkos:no nevím jestli o dvounásobek ale objem se zvětší určo ... :o)

            Ncertbert - Profil | Čt 17.5.2007 20:10:13

            MrKos-jj-já taky když najdu gáblík tak nečekam do druhého dne-:o))))jinak tvrdim že ryby neumí vařit-:o))))))

              NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:08:24

              OKOUN39: obávám se že tvrdíš něco co není až tak pravda... uděláme pokus,jó? dáme do hrnce kukuřici a zalejeme ji vodou... i bez vaření za 24h objem naroste na dvojnásobek... a toto není o porovnávání s hrachem ale o tom jestli kuku bobtná či ne...

                NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:06:49

                syny: a jak jiný? v souvislosti s trávením tvrdých suchých semen?

                  NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 20:06:08

                  cerbert: v prvním okamžiku když to bobtná se chovají obě semena hóódně podobně... a vycházejme z toho že kapr sežere tu kukuřici opravdu hned jak padne do vody... držetr se předpokladu že pokaždé až druhý den tak je tato debata bezpředmětná...

                    NSUMO ONE - Profil | Čt 17.5.2007 20:05:00

                    RE - MrKos - Já jsem línej, pohodlnej, a trochu bezohlednej. Ale určitě nejsem blbej, abych si myslel, že každej kapr po vykulení vyfasuje sporák, hrnec a vařechu, aby si mohl všechno pěkně uvařit. nebavím se o LOVCÍCH S MALÝM L z rybníčků na návsi. Vyzkoušej si lovit na ŘECE!!!!, kde nechodí rybářů jak do supermarketu po vysazení. To bys čuměl, jak sedíš bez potahu, když máš trochu víc nahlas kolegu! A to nemluvím ani o zakrmování jen rukou, a den před lovem konec. Kapr z řeky je trochu jinej borec, než násaďák z Horní-Dolní. Nevím co bych si tam počal s polní kuchyní, když jsem rád, že tam bezhlučně dopravím cajk.

                      Ncertbert - Profil | Čt 17.5.2007 20:04:09

                      Bachy-já taham k vodě polní kuchyni a taky neřešim kolik se tam vejde kuku ale guláše-:o))))))

                        NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 20:01:56

                        Wright - To si piš že bez toho hrnce bych tam nejel! :o) Myslíš něco jako narvat do auta místo hrnce a 100kg suché kuku radši 200kg zamražené a vyrazit do španěl, jo? :o))
                        MrKos - Neulítl, já bych samo nepotřeboval 150litrový hrnec, stačil by mi krásně stolitrový. :o)) A jaképak náčiní máš na mysli? Dvoukilovku propanbutan s jednou plotýnkou a hrnec. Kdo chce, poradí si. Jinač by nebyl problém si svařit z kusu pevnějšího drátu podstavec na ten hrnec - pro fajnšmekry, ale dá se to samozřejmě vyřešit i jinak, přímo na místě. Hledáte problémy tam kde nejsou.

                        Já ten hrnec v akci viděl, narozdíl od vás, teoretiků. :o)))

                          Ncertbert - Profil | Čt 17.5.2007 20:01:13

                          MrKos-jaký rozdíl je mezi luštěninama a kukuřicí???ty tyty -:o))))))))))))))))))

                            Nsyny - Profil | Čt 17.5.2007 19:58:37

                            MrKos - ®.travici trakt kapra a cloveka se podstatne lisi,to neni dobry argument

                              NOKOUN 39 - Profil | Čt 17.5.2007 19:56:41

                              Neuvařenej hrách je opravdu špatnej, ale neuvařená kuku je jiná. Když nasypete syrovej hrách do vody, tak hrozně moc naboptná a to by udělal i v zažívacím traktu u Kapra, ale kuku ve vodě nenaboptná, pouze změkne a proto nemůže v traktu způsobit potíže ( pouze více nasytí, proto vnadit míň ).

                                NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 19:49:14

                                a k té kukuřici: všem kolegům kteří tu tvrdí že krmit suchou je lepší a dokonce i selektivnější a kdoví co bych jen řekl že jsou líní, pohodlní a bezohlední... a zíroveň tak trochu alibisti...
                                nemyslím si že to trhá kaprovi střeva ale stejně tak si nemyslím že mu to prospěje... zkuste si někdy místo nedělního oběda sežrat sáček suchého hrachu... pokud možno nepředvařeného ... docela bych se pobavil jak to budete trávit...

                                  NAďo - Profil | Čt 17.5.2007 19:46:40

                                  Nemyslim, ze by kapor zacal do seba ladovat tvrdu kukuricu okamzite. Vecsinou sa tak udeje az po jednom dni vo vode. To uz je ta kukurica nasiaknuta a pripravena na naklicenie, co sa vecsinou stava az v traviacom ustrojenstve.

                                    NMrKos - Profil | Čt 17.5.2007 19:46:25

                                    pěkná Bachyáda... to už jsme tu dlouho neměli... :-)

                                    Bachy: s tím hrncem jsi prostě trochu ulítl a chtěl bych Tě vidět v reálu... ani těch 75 litrů neuvaříš najednou tak aby Ti na dovoz potřebného náčiní stačilo normální auto a ještě jsi do něj nacpal rybářský a ostatní cajk... ale je to jen slovíčkaření jak již podotkl kolega Wrigt a je to zbytečné...

                                      NWright - Profil | Čt 17.5.2007 19:41:35

                                      El Duffus & Bachy:Honíte se oba dva za ocasem jak nějakej čokl. Chtěl bych Bachy vidět jak taháš prádelní hrnec s pořádným vařičem do Španělska jenom kvůli tomu, že tam hezky u vody uvaříš 150kg kukuřice! Počítám, že to neuděláš ani když pojedeš na 3denní výpravu v Čechách. Raději si to předvaříš, zamrazíš a vemeš s sebou, když už jsi nucenej krmit partiklem. Něco jiného je, když máš nějaké zázemí u vody, to se pak skutečně vyplatí tu kukuřici u vody uvařit.
                                      El Duffus - Mám za to (po přečtení celé anabáze) , že ti netvrdil ani v jednom příspěvku, že uvaříš 150kg najednou! Tvrdil jenom, že to lze uvařit v průběhu několika hodin, což dozajista jde.
                                      Krmit tvrdou nepředvařenou kukuřicí je kravina, kapr ji v žádném případě nedrtí požeráky, vsákne ji tak jak je. Doba trávení tvrdé kukuřice je velmi dlouhá, kapr je apatický a potravu nepřijímá po delší dobu což dozajista není původní záměr.

                                        NSUMO ONE - Profil | Čt 17.5.2007 19:34:40

                                        Hele OKOUNE, to je docela zajímavé! Asi je to ten správný způsob, jak se zbavit těch prcků. Musím to hned zkusit. Nehledě na to, že radši budu sedět a tahat 60-tky, než se otravovat s šepletí. Co z toho, když ti to pořád tahají padesátky a ty už z toho šílíš.