Zahájení pstruhové sezóny.

Jaké bylo letošní zahájení? V jakém stavu jste našli své oblíbené revíry? Zaznamenal někdo někde zlepšení "původní" populace salmonidů? V zájmu bezpečí raději neuvádějte konkrétní revíry.
Autor diskuse: jxr - Profil , 18.4.2025 všeobecné - revíry, cestování

Nhering - Profil | Út 22.4.2025 22:17:03

ovčák >> Myslím že to zbytečně hrotíš a ten problém s úbytkem původních pstruhů a lipanů bereš zkratkou :-)
Samozřejmě, že proč je stav na našich pstruhovkách takový jaký je je souborem spousty faktorů. Nízká vodnatost, oteplování klimatu,regulace, znečištění a i když jsou čističky farmaka ve vodě zůstávají,predace a v neposlední řadě ten rybářský svaz. A tím myslím hlavně členstvo co už úplně zlenivělo a makat okolo pstruhového hospodaření se nikomu nechce. Čest výjimkám kde to stojí na pár posledních nadšencích!! Oni,ale odcházejí a náhrada nepřichází.
Takže třeba já nemám nic proti sazení duháků,ale ne všude a vždy.
Ono abych vše důkladně rozebral a vyčíslil tak je to na obsáhlou diplomovku a na to nemám čas a ani tu není prostor.

Jo a já jsem přesvědčen,že vláčení k pstruhařině prostě nepatří.....

    Novčák - Profil | Út 22.4.2025 21:34:49

    Vůbec nezávídím hospodářům a všem, co se starají o zarybnění. Když se vysadí duhák, je to špatně, když se nevysadí, je to ještě blbější.
    To, že byl někde potočák před 20ti lety neznamená, že se mu tam bude dařit i dnes. Toky se mění, teplota se mění, charakter vody se mění. Oblíbenou říčku jsem letos našel jako pomalu tekoucí bahňák bez vody. Taky za to mám vinit svaz?
    Kecy tady jsou pořád dokola. Za stav potočáka může svaz a vláčkaři. Argument sice úplně debilní, ale asi se líbí, tak proč ho nešířit dál.

      NRobur - Profil | Út 22.4.2025 17:44:59

      Flip >> duháky jsem lapil přesně na 3 místech a prošel jich samozřejmě více.

        N1Mara - Profil | Út 22.4.2025 17:07:41

        čolkař,zloch >> Sauna je zavřená, už se tam spát nedá :-)

          Nhering - Profil | Út 22.4.2025 16:38:17

          Flip >> Přesně tak to mám já. Poslední roky zahajuji na "P" vodě spíše symbolicky,letos jsem tam ještě nebyl. Raději se uklidím na "MP" vody s mouchou,jsem tam sám a snažím se o loňské duháky. To už je panečku jiná ryba než ty sazenky , občas se splete slušnější potok a někdy dokonce i lipan :-)
          Ani nemusím ochytat kvanta ryb, stačí mi když to občas kousne,ale jsem tam sám a mám klid od pobláznéných plničů igelitek....

            NFlip - Profil | Út 22.4.2025 14:42:25

            Robur >> U nás na řekách ,když vysadí duháky tak ti potočáci ,co tam zůstali zaparkují někde pod kořenama stromů. Duhák je hladový a tím pádem i agresivnější. Když tam někdo vleze s prutemje jasné že jde na nástrahu první a v tůni je rachot. V tom okamžiku ten potočák někam zaleze a čeká až zase bude klid. Když se ti granuláči vymlátí,tak je podstatně větší šance i na toho potoka.

              NFlip - Profil | Út 22.4.2025 14:36:28

              V poslední době se u nás množí lovci masa na sbiro nebo splávek s umělým navoněným červem. Ani to už netahají. Prostě to nahodí, dají prut do vidličky a čekají až to hejno ,,hlupáčků" pojede kolem. Bože, kam jsme to dopracovali.

                NFlip - Profil | Út 22.4.2025 14:33:35

                milanpindryc >> chce to chvíli počkat až ty davy s igelitkama vypadnou od vody. Potom to konečně začne trochu sbírat a na suchotu je to přece jenom o trochu lepší lov.

                  NFlip - Profil | Út 22.4.2025 14:30:17

                  čolkař,zloch >> Zkusím něco naplánovat po poradě s paní vedoucí. Ve čtvrtek ještě dáme s Radkem Vltavu někde pod Vyšákem, a pak už tomu duhovému peklu dám chvíli pokoj.

                    Nmilanpindryc - Profil | Út 22.4.2025 13:19:33

                    Robur >> ja sem rikal ze lonskej rok je posledni chytani na P.
                    Vzhledem k povolene privlaci si myslim ze dobre uz bylo, igelitky plni i muskari ale je jich celkove min.

                      NRobur - Profil | Út 22.4.2025 12:58:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      můj postřeh je, že minulý rok jsem chytal potočáky, sem tam i mírové. Nevzal jsem si žádného. Letos na stejných místech - 1 mírový, ve 2 tůních jsem vyčutnul asi 7 ks, velikostně do 15 cm. Jinak mezi 25 -30 cm nic. Tak buď jsem zapomněl chytat nebo to po 1. 9. odnesl čert, vydra, masař, volavka...

                        Nčolkař,zloch - Profil | Út 22.4.2025 12:46:16

                        Flip >> taky už bys mohl dorazit k nám na tyhle ryby, ubytování v Sauně znáš nebo v naší chatce přímo u vody.

                          NFlip - Profil | Út 22.4.2025 10:01:19

                          Zahájení je minulostí. Objel jsem stará známá místa a teď si na chvíli od pstruhovek odpočinu. Teda doslova neodpočinu, ale zkusím tam nějakou klasickou říční rybu na feeder. Ostroretka,podoustev, parma to budou moje nové cíle.

                            NFlip - Profil | Út 22.4.2025 9:57:44

                            Luger46 >> Před 30 lety jsem také občas nějakého vzal. Ale tenkrát byl duhák na řece spíše jako zjevení. Dnes je to bohužel krutě naopak. Od doby ,kdy ty granuláče perou na pstruhovky pod tlakem těch ,,pstruhů" odnesu domů víc. Ale klasického potočáka z tekoucí vody jsem domů nevzal dobrých 20 let. Totéž platí o lipanovi.

                              Nboticar - Profil | Út 22.4.2025 6:03:09

                              jxr >> Uhlíkový prut bych si mezi ty větve snad ani netroufal vzít :D

                                NLuger46 - Profil | Po 21.4.2025 20:59:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Duhák duhak sem tam potok. Ten poměr je žalostný. Kdyby to bylo na mě hájil bych ty potoky celoročně. Sem vděčný za sportovní výkon duháka ale ten nepoměr je značný. I tak se najdou oslové co ty potoky berou.

                                  NFlip - Profil | Po 21.4.2025 17:39:01

                                  PanTloušť >> Přesně. A naopak,na stojácích kde existují pouze granulové ryby,které navíc nemají ani hájení bych ten lov povolil celý rok.

                                    NFlip - Profil | Po 21.4.2025 17:36:48

                                    macek >> pokud na tom potoku nebo i řece fungují potočáci,tak budu první kdo toho okouna zabije. O štice vůbec nemluvím, tam bych nepřemýšlel ani pikosekundu. Já měl na mysli ty klasické duhákodromy,kde se potočák nevyskytuje nebo zřídka ale opět ve formě jen granule.

                                      NPanTloušť - Profil | Po 21.4.2025 15:17:10

                                      Flip >> BP by chtěl v tomhle ohledu poněkud poopravit. Co si budem namlouvat, jsou tu pstruhovky, nebo úseky Pstruhovek, kde už se se Potočákem nesetkáme. A bohužel jich není zrovna málo.

                                        Nhering - Profil | Po 21.4.2025 12:55:37

                                        Flip >> Jsem taky hrozně nešikovný a ty tloušti slizký i ty pichlavý okouni mi vypadávají z pazour.

                                        Jj kde jsou ty časy kdy jsi šel na pstruhy za překvapením. Takové to očekávání co bude v další tůni. Teď tam tak můžeš čekat jednoho ustrašeného pidi potočáka,bo vydra s volavkou hájení nectí.No a v těch větších vodách víš že pokud není příliš dlouho od vysazení tescodravce tak si chytneš 30-40 dkg duháka,jinak nic.