Zahájení pstruhové sezóny.

Jaké bylo letošní zahájení? V jakém stavu jste našli své oblíbené revíry? Zaznamenal někdo někde zlepšení "původní" populace salmonidů? V zájmu bezpečí raději neuvádějte konkrétní revíry.
Autor diskuse: jxr - Profil , 18.4.2025 všeobecné - revíry, cestování

Novčák - Profil | Čt 24.4.2025 20:14:11

Řízek 5,125 >> Já vím o 12ti, třeba Pražská Výmola je Top revír.

    NŘízek 5,125 - Profil | Čt 24.4.2025 16:49:01

    PanTloušť >> asi osm.

      NPanTloušť - Profil | Čt 24.4.2025 16:44:33

      Řízek 5,125 >> A kolik nám těch Pstruhovek potom zbyde? ;)

        NŘízek 5,125 - Profil | Čt 24.4.2025 16:35:16

        ovčák >> tam kde to podmínky nemá, pstruhovky zrušit.
        hotovo vyřízeno. a klidně to nechat "přírodě"

          NFlip - Profil | Čt 24.4.2025 12:57:55

          Týden od startu jsem dnešním dnem se synátorem Radkem ukončil pstruhový zahajovací ceremoniál.Dál už to bude zase klasická střídačka všech povolených způsobů lovu,které budu do zahájení dravců provozovat. Dnešní lov na Vltavě byl druhově nejpestřejší. Ny vláčku slušný siveni a okouni a na suchou mouchu tloušti, pěkní proudníci a dva dorostenci lipana. Bohužel s potočákem jsem se opět nesetkal ale viděl jsem jich pár menších něco sebrat. Tak snad příště.

            Novčák - Profil | St 23.4.2025 22:13:36

            hering >> Sádková možná, ale i tak by si zasloužila hezčí fotku.
            Ale je to na mouchu, takže o.k.

              Novčák - Profil | St 23.4.2025 22:10:16

              Flip >> Seš si jistej, že duhák je jen v ČR a okolní státy, které zmiňuješ, se chlubí pouze potočákem?
              Z toho, co jsem viděl, bych si i troufnul říct, že trochu přeháníš.
              Tahání praotce Čecha do roku 2025 mi přijde taky trochu ústřel. V pravěku tady taky žily zvířata, který se dnes blbě hledají.
              Jen pro upřesnění. Já nejsem zastáncem toho, aby se potočák nahradil duhákem. Ale kolik našich pstruhových revírů má podmínky pro přirozenou reprodukci potočáka? Dopočítáme se aspoň 50ti%?
              Tam, kde to má smysl, ať se potočák podpoří.
              Ale co se zbytkem revírů, kde se dlouhodobě nevytírá a nedaří se mu? Pořád dokola zkoušet jikry, plůdek, generační ryby s nulovým výsledkem? Nebo se smířit s realitou a udělat duhákodrom?
              Ještě je možnost vypustit tyhle revíry z P vod, pak ale budou pičovat zástupy rybářů, že přišly o revír.
              U klávesnice je odborník každej.

                Nhering - Profil | St 23.4.2025 21:43:23

                jxr >> Ano sádková fiše. Je to vidět na ploutvích.

                  Njxr - Profil | St 23.4.2025 19:24:36

                  hering >> A ti kolowrati jsou ve statistikách jako potočáci. Zrovna dneska dostal jeden na MP řece za uši.

                    NKnapík - Profil | St 23.4.2025 14:53:49

                    hering >> já vím...

                      Nhering - Profil | St 23.4.2025 12:55:44

                      Knapík >> On se ale chytá a bere. Vidím to ve statistice. To jen menší část pstruhařů si nastavila osobní prioritu že potočák je pro ně hájenou rybou. No a taky se vysazují pseudopotočáci.

                        NRobur - Profil | St 23.4.2025 11:41:04

                        ovčák >> tak když máš z oblíbené říčky bahňák, tak za to asi vláčkař nemůže. U svazu bych si už tak jistý nebyl.

                          Nsliver - Profil | St 23.4.2025 11:00:19

                          u nás sadí mezi původní potočáky granulované potočáky z rybníků, tlustší než duháky. Starý duhák je vybíravější než potočák a divoký je taky dost. Nic není černobílé.

                            NKnapík - Profil | St 23.4.2025 9:47:44

                            hering >> a já si zas myslím, že když už, a se chytá jen pro zábavu, tak by se ten potočák neměl chytat vůbec a je úplně jedno jakou technikou.

                              NFlip - Profil | St 23.4.2025 1:23:06

                              ovčák >> Polož si otázku proč ve státech okolo nás ten pstruh potoční funguje a u nás to nejde. Že by ten praotec Čech když se tady usadil udělal nějakou geografickopu chybu? Máš pravdu v jediné věci že ti ,,chudáci hospodáři" mají těžkou pozici. Uspokojit igelitky,nařízení z vyšších míst a k tomu ještě mít ve vodě ryby co tam opravdu patří je opravdu těžké. Jde o to jaká cesta je snadnější a hlavně populárnější a hlavně pro koho ,že? Právě ten, hospodář,, potočák 62" byl důkazem toho,že to jde a proto u vedení svazu nebyl moc oblíben.

                                NFlip - Profil | St 23.4.2025 1:10:14

                                Klobasa1 >> Potočák62 byl machr na svém místě a ukázal svazu,že z těch granulovaných sraček vede cesta. Také mezi svazoarmějci moc oblíbený nebyl. Psali jsme si spolu na téma potočák vers. svaz hodně večerů.

                                  NFlip - Profil | St 23.4.2025 1:06:16

                                  hering >> Mám dojem,že by to chtělo k těm ročním potočákům vysadit tak dva- tři metráky hladových granuláčů aby si ti potočáčci moc nevyskakovali a ty počty trochu zredukovali
                                  Vidíš že se najde hodně lidí,kteří jdou tomu kapro-granulovanému programu na ruku a ctí přísloví,,lepší granuláč v igelitce než potočák někde za kamenem".

                                    NKlobasa1 - Profil | Út 22.4.2025 22:53:05

                                    hering >> Byl jsi o dost rychlejší a mám sto chutí ten srdceryvnej elaborát smazat:-))Díky

                                      NKlobasa1 - Profil | Út 22.4.2025 22:50:29

                                      ovčák >> Ne každý rybář tady i jinde tento názor sdílí, chápe a rozumí mu. Duhák je levný, siven taktéž, jen dle mého názoru do našich vod rozhodně nepatří. Dobře se chytá a žere...Jiné jeho výhody snad neznám. Nezapomínej na větší výskyt všudy a všude přítomných lidí, PH - kyselost vody, která potočákovi nesvědčí, neregulovaný nárůst mnoha druhů predátorů, "pojebanou novodobou vyplachovací regulaci potůčků a korýtek"+ drahé a nákladné pěstování pstruha potočního s malou nadějí jeho redistribuce...Když se to všechno sečte dohromady, vychází z toho jednoduchá rovnice. Pstruh i lipan je drahá ryba. Zasypeme to radši všechno levným kaprem, který přežije v každém čůrku a lid bude spokojen, nebo si na to musí zvyknout....Nedávno tady bohužel jeden potočák 62 zemřel, čest jeho činům i památce tam nahoru do nebe k svatému Petru a klobouk dolů před jeho prací, která je dodnes po něm na nejmenovaných pstruhových vodách s prahováním vidět..Kdo po něm další zvedne jeho štít nebo meč?? Kdo se bude dál starat a piplat s nejistým výsledkem své dlouholeté práce, bez nároku na zisk..jen tak pro radost a potěšení ostatních "rádoby rybářů"??

                                        Nhering - Profil | Út 22.4.2025 22:28:52

                                        Dnes jsem se opět vypravil na MP vodu s mouchou a záměrem si zase chytit něco tečkovaného. Musel jsem z úseku co jsem si dnes vybral vypadnout , protože za každým kamenem roční pstruh i když tam jistě plavou větší ryby prokousávat se k nim ochytávánim toho kvanta malých ryb se mi po hodině lovu dál nechtělo. ....
                                        Tuto zimu to vypadá, že přežilo hodně ryb co by jindy vyžral černopták . Eliminaci zdar :-))