Zahájení pstruhové sezóny.

Jaké bylo letošní zahájení? V jakém stavu jste našli své oblíbené revíry? Zaznamenal někdo někde zlepšení "původní" populace salmonidů? V zájmu bezpečí raději neuvádějte konkrétní revíry.
Autor diskuse: jxr - Profil , 18.4.2025 všeobecné - revíry, cestování

Njxr - Profil | Pá 18.4.2025 20:11:02

hering >> To jsi měl hodně pěkné zahájení! Asi si to zasloužíš.

    Njxr - Profil | Pá 18.4.2025 20:06:39

    GRAYLING >> Hele, mě na stojáku na mouchu kolikrát udělá víc radosti cokoli jiného, než vysazená duha. Tuhle jsem byl na MP nádrži z lodi na mouchu a 2 kapři, 3 líni, nějaký cejn a okoun. Maximální spokojenost.

      NGRAYLING - Profil | Pá 18.4.2025 19:41:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Na zahájení jsem chytil, na pstruhovém rybníku, během hodiny 4 druháky a sivena. Protože ryba nebyla rozplavana, tak šla pouze na cca 50 metrech od hráze. Na zbytku rybníka, ani drb. Včera a dnes už pstruzi nejevili zájem a tak jsem na mouchu chytil několik karasů a malého kapra.

        Nhering - Profil | Pá 18.4.2025 19:01:42

        Flip >> Projevil se efekt eliminace černoptáka. Za celou zimu jsem tam viděl jen tři kormorány. To přežití tečkovaných oproti dřívějším zimám kdy se neeliminovalo je nebe a dudy. Ano řádí tam vydra,ale ty to v řece nedokážou vyžrat tak jako horda černoptáků. Takže vydržet v eliminaci a ryby se namnoží sami....

          NLutra - Profil | Pá 18.4.2025 16:15:09

          jxr >> Duhák těsně nad mírou, krásně vybarvenej a oploutvenej. Loni jsem tam chytal i duháky kolem 15 cm. Buď únik někde z rybochovu, nebo ten samovýtěr.

            NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 16:06:04

            hering >> tichá,upřímná závist-ano to je řemeslo.

              NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 16:04:35

              jxr >> Apropos málem bych zapomněl,že při tom ,,dramatickém adrenalinovém "lovu granuláčů jsem naprosto legálně za hubu napálil dva kapry dravé(přes 50 cm). Panečku to si UL brko zakňučelo.😂

                NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 16:01:27

                milanpindryc >> Loni jsem domů manželce přinesl dvě tyhle velké ,,bačkory". Obě měly přes 50 čísel. První rybu sežrala ještě jakž takž a po té druhé mi nakázala abych tohle domů už nenosil a přinesl raději tu,,pánvičkovou velikost".Že tihle Tesco lososi nejsou moc dobří.

                  NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 15:56:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  jxr >> Je jasné,že poku Pstruhařství v Kaplici bude pod vlastnictvím jihočeského územního svazu, tak se ti granuláči budou prát pod tlakem nejenom do P vod ale že už se sypou běžně i do MP. A teď možná přemýšlí jestli by nešli vysadit i někam na pole vedle Babišovo řepky.

                    NAlex dvaka - Profil | Pá 18.4.2025 15:33:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Za mě letos nejhorší zahájení za poslední roky... za tři dny na čtyřech revírech cca deset potočáků z toho jeden cca 30+ a tři zapomenutý duháci... vláčka aj muška - všechno marný....

                      Nhering - Profil | Pá 18.4.2025 14:25:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Nevím jestli to je pstruhová zahájená když vyrazíš na hodinu a půl s mouchou na MP vodu a za tu dobu chytneš 11 potočáků v rozmezí cca 28-35 cm,1 divokého duháka 38 cm a tři tlouště okolo 40 cm ? :-)

                        NKarlos08 - Profil | Pá 18.4.2025 14:09:21

                        5 menších potočáků. Oproti minulému roku bída. Žádné rybáře jsme nepotkali. Důvod jsem se dozvěděl při zpáteční cestě po silnici k autu. Zastavil vedle mě pracovník Lesů ČR a ptal se jestli tam ještě něco zbylo,protože se na revíru objevily vydry,při práci je prý pozorujou jak tam řádí. Takže těch pár potočáků byl vlastně super úlovek.

                          NRadoM - Profil | Pá 18.4.2025 13:12:27

                          milanpindryc >> smutny pohled na stav našich pstruhových vod..toto je ryba do supermarketu, bez budoucnosti..pro uspokojeni tech co koupili povolenku..na ukor našeho pstruha potočního

                            NPanTloušť - Profil | Pá 18.4.2025 13:12:18

                            Já jsem se na zahájení s Duhákem ani rybářem nepotkal :). Jen asi 6 malých potočáků se přišlo podívat. Nu druhý den na jiném revíru jsem končil se třemi duháky.

                              Nmilanpindryc - Profil | Pá 18.4.2025 13:10:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Potocaka sem nevidel jen duhaci ve tvaru kapra bez ocasu a ploutvi… ryby kolem kila vahy pri delce 45cm :-(

                                NFany04 - Profil | Pá 18.4.2025 13:08:08

                                Já sem trochu zklamanej , pstruhovku jsem si koupil po 4 letech a přijde mi to že se toho ledacos změnilo, chytat duhaky je fajn ale skoro žádná nepřítomnost potocaku to je prostě zlý a to jich tam bylo hromady sice menší,ale byly, lipany sem neviděl, ostatní kolegové na tom byly podobně

                                  Njxr - Profil | Pá 18.4.2025 12:29:40

                                  Lutra >> Duhák ze samovýtěru? Podle čeho se to dá poznat? Oni potřebují dost specifické podmínky, které jsou u nás v republice jen na pár místech. A u těch potočáků už je taky třeba být opatrný. Není potočák, jako potočák...

                                    NLutra - Profil | Pá 18.4.2025 12:20:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Já z pěti chycených ryb 3x potočák a 2x duhák. Jeden duhák musel být ze samovýtěru. Jinak lidí jak na Václaváku před vánocema. Běs.

                                      Njxr - Profil | Pá 18.4.2025 12:03:14

                                      Flip >> Jen bych dodal, že nejen u nás na jihu Čech je "duhové království". Chytám i jinde napříč republikou a situace je prakticky všude stejná. Někdy mi hlava nebere, kam všude jsou organizace schopny ty granule nasypat.

                                        NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 11:22:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        V jižních Čechách,, Duhovém království" nic nového pod sluncem. Ale pro echtovní ,,pstruhaře" s igelitovými taškami nastaly třídení žně,než jim to na ty rotačky přestane brát.