Zahájení pstruhové sezóny.

Jaké bylo letošní zahájení? V jakém stavu jste našli své oblíbené revíry? Zaznamenal někdo někde zlepšení "původní" populace salmonidů? V zájmu bezpečí raději neuvádějte konkrétní revíry.
Autor diskuse: jxr - Profil , 18.4.2025 všeobecné - revíry, cestování

Nmacek - Profil | Po 21.4.2025 12:46:03

Flip >> to mně se okoun na pstruhovým potoku vždycky vysmekne tlamou rovnou na kámen. Ne že by mě to těšilo, ale těžko bych si pak mohl stěžovat, že tam nejsou malí pstroužci a lipánci.

    NFlip - Profil | Po 21.4.2025 10:27:28

    Dalším obrovským paradoxem je to,že na P vodě,kde se vysazují jenom ti granuláči bych měl podle BP skoro mimo kapra vymlátit skoro všechny ostatní druhy ryb. Proč? Abych tam už nemusel vůbec chodit,protože tam už nic neplave?
    Přiznám se veřejně a bez bolesti, že přestože nosím placku RS tak na duhákodromu,kde plavou pouze ti granuláči bych okouna nebo tlouště zabít nedokázal. A vždycky se mi tak nějak vysmeknu a spadnou zpátky do vody.😊

      NFlip - Profil | Po 21.4.2025 10:20:48

      jxr >> Naprosto přesně řečeno. V současné době hromadného vysazování násaďáků a granuláčů pro blaho rybářů,kteří bez igelitky k vodě nejdou svaz povýšil to rybaření na úroveň odstřelu zvěře v zoologické zahradě. Bohužel hodně lidem,kteří v tom rybaření hledají pouze kus rybího masa to vyhovuje. A dokud si takoví,,rybáři " budou chrochtat blahem,tak má svaz argument,že to vlastně dělá dobře. Nevím jak ty, ale třeba já určitě dávám na té pstruhové vodě přednost jednomu spadlému pěknému potočákovi,kterého jsem přinutil k záběru než třem kusům pseudopstruhů s orvanými ocasními ploutvemi,které nesu domů na pekač.

        Njxr - Profil | Po 21.4.2025 6:32:30

        Engurru >> "Sportovní vyžití" - dobrý termín ;-) No svaz by tu neměl být kvůli "sportovnímu vyžití" a zabezpečování masa na gril, ale měl by se hlavně starat, aby v té které vodě bylo to, co tam má být. Bohužel to svaz začal prasit už hodně dávno. Během pár desetiletí se podařilo úplně zdecimovat původní genofondy na velké části vod. I díky tomu z mnoha revírů zmizely původní ryby, které tam dříve bývaly hojné. A teď mluvím hlavně o potočácích a lipanech. Dnes jsme ve stavu, kdy se o návrat lipana a pstruha starají zapálení jednotlivci, případně spolky, kteří to dělají za své a svém volném čase. A to není pro svaz dobré vysvědčení.

          NFlip - Profil | Po 21.4.2025 3:30:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Engurru >> Pokud patříš k těm,kteří chodí k vodě a jsou vděční za každý záběr a ti jedno od jaké ryby (hlavně když něco přijde),tak tě někdo bude těžko přesvědčovat o nějaké ,,špatné " politice některých územních svazů. Existuje totiž i druhá skupina rybářů,kteří chodí na ryby a není jim lhostejné,co jim na ten háček přijde a bude tvrdit,že ty peníze je možné investovat i jiným směrem. Polož si otázku jakou hodnotu může mít pro člověka, který k vodě chodí na ryby a nikoliv pro ryby pstruhová voda,kam se nasype jednou nebo dvakrát za rok nějaký ten metrák granuláčů,kteří se do týdne vymlátí a pak ta voda zeje prázdnotou. Ale najde se určitě hodně lidí,kteří budou chrochtat blahem jak si tam krásně zachytali. Ale že to bylo jenom 10 dní v roce ,to už neřeknou. A to už se vůbec nebudu bavit o l,,pure" pstruhařích,kteří na těch,,pstruhovkách" loví zasadně na sbirulino nebo obyčejný splávek s nasmraděným čevem na háčku. Hlavně když se plní igelitka-stejně jako na MP s kaprama. Mimochodem ti kapři se na ty pstruhovky nasazují taky. Tak za tohle tomu svazu zase,,děkuju" já.

            NEngurru - Profil | Po 21.4.2025 0:18:43

            Za mě luxusní zahájení. Po tom co mě všichni odrazovali že všechno je vytlučené od vyder a pátků jsem něměl žádná očekávání a dopadlo to suprově. Navštívil jsem jeden revír MRS a jeden revír ČRS pro severní moravu a slezsko a na obou jsem si nádherně zachytal. Byli potočáci a byla i radost z nasazených duháků pro sportovní vyžití a grilovačku. Nechápu, proč do toho každý druhý musí tahat politiku a nadávat na to, že svaz investuje peníze do toho, abychom si mohli slušně zachytat. Já tedy mnohokrát děkuju, bylo to fakt moc fajn 👍

              Nlubo*93 - Profil | Ne 20.4.2025 21:31:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Moje zahájení proběhlo z části dobře, z části zklamání.. zachovalé toky co vždy byly průměrné si jistou uroveň zachovávají. Třicátníci z menších toků vykouzlí úsměv na tváři. Zklamáním bylo silné znečištení jedné říčky po pátečních deštích. Smrad po splaškách a šedočerná voda 😡
              Po dvou dnech se voda vyčistila ale ještě trochu cítit byla. Nicméně byl jsem v místech, kde není problém dostat i pět potočáků z tůňky, totalně bez jediného záběru. Snad to bude v pohodě.. 😢

                NFlip - Profil | Ne 20.4.2025 20:37:32

                Killkeel >> nádherná ryba-ta se počítá.

                  NFlip - Profil | Ne 20.4.2025 20:27:29

                  Dnes jsem s ohledem na vodáky tu Vltavu raději vypustil a zkusil místa na Malši,kde už jsem 15 let nebyl. Tam kde byli hojní potočáci sice žádní trofejní ale slušné velikosti a lipani do 40 cm jsem chytil několik tloušťů ,menších okounů a jednoho granuláče 40 cm,kterého jsem bez slitování napytloval. Inu jak se říká,,nevstoupíš dvakrát do stejné řeky". Škoda.

                    Njxr - Profil | Ne 20.4.2025 17:43:22

                    Killkeel >> Ale jinak jako krásná ryba. Mně třeba udělá víc radosti takovýhle úlovek, než vysazená duha.

                      NKillkeel - Profil | Ne 20.4.2025 12:43:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Realita některých pstruhových revirů.

                        Njxr - Profil | Ne 20.4.2025 12:30:41

                        Vévoda z Wellingtonu >> Používám to přes 20 let a vyhovuje. Na kroucení to určitě vliv má. Ale já už moc vláčkař nejsem. To beru jen na vodu, kde se s muškou opravdu nedá chytat. Nejlepší je to vyzkoušet.

                          NBulda 64 - Profil | Ne 20.4.2025 10:40:36

                          Knapík >>
                          Tak to máme naprosto stejně..
                          ..jen na závěs olova, tam je to naopak žádoucí, když povolí..
                          Na vláčku jen karabinu se zámkem 😉

                            NKnapík - Profil | Ne 20.4.2025 10:30:51

                            jxr >> tuhle karabinu používám jen na uchycení olova, nástrahu bych do ní v životě nedal.

                              NVévoda z Wellingtonu - Profil | Ne 20.4.2025 10:00:54

                              jxr >> mohu se zeptat, pomáhají ty 2 spojené obratlíky proti kroucení vlasce opravdu citelně??? Nebo jenom takové to "tak trochu".
                              Děkuji Ti.

                                Nhering - Profil | Ne 20.4.2025 9:58:40

                                jxr >> Pěkná tečka, pěkný vody :-)

                                  Njxr - Profil | Ne 20.4.2025 9:56:24

                                  Přihodím taky pár obrázků.

                                    Njxr - Profil | Ne 20.4.2025 9:12:14

                                    boticar >> Pražské stoky? Pěkný proutek. Já taky včera vyvenčil jednu klasiku.

                                      Nboticar - Profil | Ne 20.4.2025 9:00:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Já si taky už užil přírodu :D

                                        NTavris29 - Profil | So 19.4.2025 21:11:14

                                        jxr >> Jelikož nezahájil, tak asi dostal :)