Zahájení pstruhové sezóny.

Jaké bylo letošní zahájení? V jakém stavu jste našli své oblíbené revíry? Zaznamenal někdo někde zlepšení "původní" populace salmonidů? V zájmu bezpečí raději neuvádějte konkrétní revíry.
Autor diskuse: jxr - Profil , 18.4.2025 všeobecné - revíry, cestování

NLedňáček (Iceman) - Profil | So 19.4.2025 20:05:48

hering >> ahoj. Ještě ne. Ale pokud dobře tuším, už padla výjimka na zatybňovaní jen potočákem. Takže budou tam na 14 dni duháci.
Tobě nemusím nic říkat, ty víš tisíckrát lépe jak to teď s potočákem a lipanem je.

    NFlip - Profil | So 19.4.2025 20:03:00

    Ledňáček (Iceman) >> osobně raději ty parmy,tlouště a okouny než to jihočeské duhákové prokletí. Pochopitelně potočák a lipan to už je zase jinej level. Zítra půjdu zkusit Vltavu pod Vyšák a snad už to konečně zazní v čistém pstružím akordu. Snad.

      Nhering - Profil | So 19.4.2025 15:43:26

      Ledňáček (Iceman) >> Ahoj,a co Svitávka? Nezkoušel si?

        NFlip - Profil | So 19.4.2025 13:17:08

        Změna revíru opět přinesla pár granuláčů a jednu kudlu odhadem přes 65 čísel. Po potočácích se slehla zem.

          Ndoliz - Profil | So 19.4.2025 13:02:58

          Zahájení pstruhové sezóny a řeší se Ukrajinci. Běžte radši na ryby, berou

            NFlip - Profil | So 19.4.2025 12:51:54

            u x a >> to je na papíry-Ukrajinci jsou u nás hájení.😂

              NLedňáček (Iceman) - Profil | So 19.4.2025 11:55:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              P Ploučnice Mimoň. Je tu vše, kromě pstruhů a lipanů. Zachytal jsem si tlouště, okounky, i parma se povedla. Ale pstruzi zero. S kým jsem mluvil tak stejný.
              Doporučuji.

                Njxr - Profil | So 19.4.2025 11:34:26

                u x a >> Tak to je taky zahájení a pěkný. Teda pokud jsi nebyl ten, kdo dostal nakládačku 🤣

                  Nu x a - Profil | So 19.4.2025 8:41:04

                  Já se den před zahájením popral v hospodě s ukrajincema takže zatím jsem nezahájil:-(

                    NKaktuz - Profil | Pá 18.4.2025 22:28:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Za mě super!

                    Po 20 letech jsem si udělal znova pstruhovku a vzal na vycházku i svoje štěně.

                    Štěně vidělo poprvé ve svém životě potočáka - a bylo zvědavé a nadšené.

                    Myslím, že budu mít parťáka na další pstruhové vycházky 😇.

                      NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 21:46:38

                      pepa-č >> budiž Hospodin pochválen za to,že se to děje ještě za tvého života zde na pozemském světě. Ale přiznám se,že si na toto opravdu velké rybářsko-životní moudro vždy vzpomenu, ale už mi z hlavy vypadlo ,kdo ho jako první pravil. Takže se ti Pepíku musím z hloubi duše omluvit a teď už to určitě nezapomenu. Vzhledem k nastupující stařecké demenci bych měl dodat,,a očem jde vlastně řeč ?" Ale tak daleko ještě zatím nejsem. Zatím.😊

                        Npepa-č - Profil | Pá 18.4.2025 21:31:09

                        Flip >> já tě neobvinuju z kradeze dusevního vlastnictví, naopak, jsem rád, že se má moudra šíří a i po letech si je moudří pamatují. já jen aby to nezapadlo, že to já. jako abyže zásluha, medaile, sochy, atd, normálka.

                          NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 21:19:04

                          pepa-č >> Ahoj stará struktůro-jsou evergreeny které prostě nestrárnou. Také jsem nikde nepsal,že jsem to vymyslel já.
                          Stejně tak jako když někdo před mnoha lety napsal,že Mrk je jedna velká manéž.😂

                            NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 21:16:42

                            jxr >> já taky klidně 3 tescodravce pro kormorána domácího(manželku) občas napytluju. Ti granuláči můj soucit zrovna nemají stejně jako násaďáci. Ostatní ryby pouštím. Občas když se podaří slušnej candát tak jde také domů ale když jsou tři za sezonu,tak si připadám už jako masařka.😊

                              Npepa-č - Profil | Pá 18.4.2025 21:15:44

                              Flip >> to je můj copyright

                                NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 21:07:21

                                doliz >> Je dobře,že většina lidí ryby lovit neumí,protože bychom v té vodě už něměli nic. A jedno ze základních pravidel by mělo znít:,,učit lidi chytat ryby je naprostá hloupost."

                                  Njxr - Profil | Pá 18.4.2025 21:00:15

                                  Flip >> Tak ale to je ideální případ. Pak jsou další, kterým 3 nestačí. To je taky ještě pochopitelné. Co ale nechápu vůbec, když tam borec prosedí celý den, tahá ty chudáky jak kočka koťata a má z toho pomalu orgasmus, jak to "kouše". A další sorta, "jůtubeři". Těm nestačí jen tahat a pouštět. Ty musí ještě fotit, natáčet, všechno podebírat, ochmatávat, válet po břehu a pak s hrdostí poslat do světa a čekat na chválu, lajky, odběry... Pač oni jsou pure milovníci přírody, vše C&R a ryba je jejich kamarád. To už je pak naprostý dno. Níž už jsou snad jen individua, který to sledujou a dávají ty lajky...

                                    Ndoliz - Profil | Pá 18.4.2025 20:59:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Flip >> Jo, takové jsem potkal. Na trojku rotačku jim duháci moc jít nechtěli, když jsem já táhl druhého, začaly rotačky líte přímo na místo kde jsem chytal. Nějakých 20 metrů rozestup taky nezájem. Mysleli si, že mám lepší flek. Tak jsme se přesunul a začal chytat o kus vedle. Když jsem měl 7 kus, tak jednomu z těch 2 expertů konečně duhák zabral a byl z vody na teleskopu, který byl jemný asi jak 20mm roxor, vytažen smykem tak za 3 vteřiny. Následně jsme se přesunul někam kde sice skoro nebyly ryby, ale byl tam klid od lidí. Radši celej den chytnu hovno, než abych potkal 3 rybáře.

                                      NFlip - Profil | Pá 18.4.2025 20:41:00

                                      Na tom zahájení na duhákodromech i jinde je nejkrásnější a vždy mě to pobaví ,když nastoupí ,,pure pstruhaři" s trojkama rotačkama a s igelitkou. Celou zimu se na to zahájení těší a před i pře samotným startem přešlapují netrpělivě u vody. Nakonec mezi ty granuláče párkrát nahodí, rychle napytlují 3 kusy a mažou se domů pochlubit, jací jsou borci. Jinými slovy po deseti-patnácti minutách lovu odchází spokojeni po naplnění své touhy po rybářském zážitku.😂

                                        Nhering - Profil | Pá 18.4.2025 20:32:10

                                        jxr >> Jo spokojenost převeliká.Když jsem vyjížděl tak jsem si říkal že budu spokojen když se povede alespoň jeden potočák :-) Na vysazené 30 dkg tescodravce se mi fakt na pstruhovku nechtělo.

                                        Čtvrtým hodem první tečkovanej a hned ten největší:-) pak hned dalším hodem ten duhák. No a pak to šlo jak po drátku. Protože jsem vyjel pozdě tak jsem ten lov omezil jen na ohazovaní jen těch topových míst a vynechával jsem ty parkety kde bych taky menší pstruhy nachytal. Ale proč když šly lepší ryby :-))
                                        Teď jim přes Velikonoce dávám pokoj a další rybolov až po Velikonocích a to už si vymezím více času :-)))