- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vytápění bivaku , stanu
Pro ilustraci jsem zadal nabídku z Kauflandu - https://www.kaufland.cz/product/496185399/
Omlouvám se, že uvádím firmu, ale zajímají mne i reference, případně odkazy na další výrobky či domácí vychytávky.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
12x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nparek - Profil | So 4.1.2025 17:31:16
Navic naftu je potreba krmit baterii.
Nmirmen - Profil | So 4.1.2025 17:30:30
Nehledě na to že roky přibývají a prochladnutí se na kloubech podepíše.
Před půl stoletím jsem přespal na zemi přikrytý celtou a dědkům jsem se vysmíval.
Teď vím, že když mně ráno nic nebolí, tak už jsem mrtvej.
Už mi nestačí jen spacák, kulich a rukavice.
Nmirmen - Profil | So 4.1.2025 17:26:42
Ale asi by šlo zhotovit nějakou odhlučněnou bednu
Npetr616 - Profil | So 4.1.2025 17:22:25
Nmirmen - Profil | So 4.1.2025 17:22:22
Každoročně na vytápění plynovým přímotopem v prostorách pod 55-60 m3 někdo zařve.
Myslivci na posedech, lidé v přívěsech, stanech.
Hledám bezpečné přitápění ( se spalováním mimo bivak ).
Tu otázku jsem zadával na základě informace od kamaráda, že v bivaku zemřel rybář přitápějící si plynovým přímotopem - zemřít v 58 letech jen proto, že neřešil problém .. škoda člověka ).
Nmirmen - Profil | So 4.1.2025 17:13:07
Jedná se mi jenom o přijatelnou teplotu, abych nemusel být v rukavicích, čepici.
Na spaní zvládám i 10-12°C.
Nevím jak to bude vypadat s kondenzací na stěnách.
NSlavíček - Profil | So 4.1.2025 17:12:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NMartin M. - Profil | So 4.1.2025 17:11:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NMr.Doctor - Profil | So 4.1.2025 17:03:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nparek - Profil | So 4.1.2025 17:00:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Koupil jsem zde https://www.batacz.cz/strend-pro-ohrivac-plynovy-ad037-194427.html
Neberte to jako reklamu
Npetr616 - Profil | So 4.1.2025 16:53:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nmirmen - Profil | So 4.1.2025 16:52:05
Npetr616 - Profil | So 4.1.2025 16:51:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
tady borec udelal srovnani jak ten bufik funguje v jakych podminkach doporucuju mrknout : https://www.youtube.com/watch?v=iScDD_u00OM
Nmirmen - Profil | So 4.1.2025 16:48:33
Hlučnost je určitě taky důležitý faktor.
Jeden kolega má bufik v bedně MIMO KARAVAN.
Ohřátý vzduch vhání trubkou ( jeho řešení uvidím až na jaře ).
Možná zkusím nějaké diskuzní fórum u kamioňáků, protože pro ně je kvalita na prvním místě a zřejmě tam seženu víc referencí.
Nmirmen - Profil | So 4.1.2025 16:43:11
Nedávno zemřel rybář (58 let), který si ve stanu topil plynem.
Údajně se udusil, nedostatek kyslíku.
Víš jak to v životě chodí.
Posezení, alkohol . . A pak nevypnul topení ( zda úmyslně či kvůli alkoholu, to už nezjistíme ).
Vyhovovalo by mi řešení s odvodem spalin mimo stan.
Nparek - Profil | So 4.1.2025 16:32:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
https://www.strendpro.sk/p/66738/ohrievac-strend-pro-ad037-na-kartus-so-zavitom-kempingovy-prenosny-piezo
Npetr616 - Profil | So 4.1.2025 15:50:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
V cem se lisi je konstrukce vyfuku a nasavani, ze spodu coz maji ty starsi a levnejsi modely neni idealni reseni.
Dale je dulezita samosrejme spotreba, ty nove dokazou topit na low cca 50h coz ty levnejsi jsou tak na pulce.
Jsou s vestavenou nadrzi coz je asi jedine co ma smysl.
Dalsi vec co bych resil je dieslove cerpadlo (pumpa) ty novejsi a drazsi maji uz o dost min hlucnejsi bez toho otravneho svakani, popr se da koupit nahradni pumpa se snizenou hlasitosti ale to by sis musel vymenit (nic sloziteho).
Pak k ovladani, zalezi spis na znacce, nektere maji vychytane apky na olvadani primo pres telefon, jine maji jenom dalkovy ovladac, popr display.
Dalsi vec je ze to nefunguje bez baterky, cili na start a provoz uz to chce na dvic dni i nejakou vetsi baterku, cili je toho celkem hodne co poresit aby to fungovalo.
Posledni asi je termostat, ktery je potreba dat do bivaku pokud je topeni venku, cili prodlouzit kabel atd.
Letos jsem poridil jenom slunicko na 2kg pb bombu a asi u neho zustanu. Na takovy to rani ohrati nebo pritopeni to staci a v zime ze bych potreboval aby to valilo no stop tak to uz u vody moc byt nechci. V tom pripade bych ale urcite poridil nejakyho toho bufika.
Kde to žije - všechna témata
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












