- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Legislativa - rybářský zákon, prováděcí vyhlášky, RŘ, BP, RS...
Debata, polemika, kritika, postřehy, návrhy, nápady.
Autor diskuse: DiKe - Profil , 7.2.2024 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
22x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nladisek - Profil | So 10.2.2024 8:09:58
FRANK71 >> děkuji za skvělý večerníček, škoda že se dotyčný nezeptal na vše správního orgánu a uvěřil pohádkám funkcionářů, kdy s tím zbrojákem tomu nasadil korunu úplně. ,, ve výkonu trestu,, tak to mně pobavilo nesmírně.
Marné, vymývání mozků, to jde svazu nejlépe, proto se už dlouhá léta na nic neptám svazu, ale kompetentních orgánů státní správy, má to větší váhu, úroveň a obsahově zcela v jiném významu, tudíž by s tím svazoví funkcionáři měli začít taky.
Kdy pustíš další díl?
Marné, vymývání mozků, to jde svazu nejlépe, proto se už dlouhá léta na nic neptám svazu, ale kompetentních orgánů státní správy, má to větší váhu, úroveň a obsahově zcela v jiném významu, tudíž by s tím svazoví funkcionáři měli začít taky.
Kdy pustíš další díl?
NMalda512 - Profil | Pá 9.2.2024 20:24:12
BoMik >> ..Celá tvá reakce je vyhýbavá ke konkrétním věcem . Proč neuvedeš co je dle tebe špatně ? Já osobně nevím co konkrétně kritizuješ.
NBoMik - Profil | Pá 9.2.2024 17:56:35
Malda512-on taky postup kontroly jako takový není stanovený, pouze je taxativně uvedeno, co může rybářská stráž kontrolovat. Minimálně 50 procent kontrol RS začíná procedurálně špatně a už v této fázi je možné odmítnout komunikovat vůbec, leda přes PČR na služebně kde se dá podat podnět na ... Ona totižto nemá jen práva, ale především povinnosti ze zákona. A jednat jako úřední osoba a JEDNAT je někdy veliký rozdíl. U profíku je ten postup z mé zkušenosti profesionálnější neb jsou za peníze živeni. Předpokládám, že jsou placení zřizovatelem nikoli svazy. V zásadě je to jedno, protože to platíš buď ze svých daní nebo ze svých příspěvků.
Je to sice orgán kontrolní, nikoli nadřazený a podle toho se i v rámci kontroly musí chovat.
Výsostně tedy uznávám, že někteří umí paragrafově odcitovat doslovné znění právních předpisů zpaměti. Ale takových pardálů je hodně málo !!! Ale i tak chásko rybářská chovejte se k nim slušně, protože někteří pazgřivci u vody z řad rybářů TO JE OPRAVDU VÝKVĚT !!!
POKUD se děje nějaká nepravost, ať už ze strany kontrolované nebo kontrolní nemám problém umravnit jakoukoli stranu ! Pokud rybář dostojí všech svých povinností není důvod ze strany RS činiti opatření dalších. Přeji vám všem ničím a nikým nerušenou pohodu u vody a vstřícnou spolupráci s RS. A nezapomeňte, pokud je RS napadena je dobré jí taky POMOCI a to Vás všechny žádám taky ! Nejsou to naší úhlavní nepřátelé, ale vesměs naší kolegové z Cechu Petrova.
Je to sice orgán kontrolní, nikoli nadřazený a podle toho se i v rámci kontroly musí chovat.
Výsostně tedy uznávám, že někteří umí paragrafově odcitovat doslovné znění právních předpisů zpaměti. Ale takových pardálů je hodně málo !!! Ale i tak chásko rybářská chovejte se k nim slušně, protože někteří pazgřivci u vody z řad rybářů TO JE OPRAVDU VÝKVĚT !!!
POKUD se děje nějaká nepravost, ať už ze strany kontrolované nebo kontrolní nemám problém umravnit jakoukoli stranu ! Pokud rybář dostojí všech svých povinností není důvod ze strany RS činiti opatření dalších. Přeji vám všem ničím a nikým nerušenou pohodu u vody a vstřícnou spolupráci s RS. A nezapomeňte, pokud je RS napadena je dobré jí taky POMOCI a to Vás všechny žádám taky ! Nejsou to naší úhlavní nepřátelé, ale vesměs naší kolegové z Cechu Petrova.
NRudina - Profil | Pá 9.2.2024 9:06:16
Bacha San >> nějak ti nerozumím, ano máš pravdu, je tam napsáno předložit. A ty by jsi chtěl, aby tam bylo napsáno odevzdat?? Odevzdat má základ ve slově vzdát se. Takže když odevzdáš povolenku RS, tak se jí už vzdáváš??
NMalda512 - Profil | Pá 9.2.2024 8:11:54
Bacha San >> Ano není to napsáno ,,direktivně ,, Ale obecně . Předložit . Což znamená také (podat , podstoupit, odevzdat )Ale to je ve tvém případě jedno .
Ale také máš povinnost umožnit RS provést zápis o provedené kontrole .
Takže když se dopustíš přestupku a RS ti do povolenky zapíše ,že byla ,,zadržena ,, tak si ji klidně nech 😊.
V aplikaci RS bude tvá povolenka zadržená. Ty dostaneš oznámení o zadržené povolence a v tom bude uvedené ,že jsi odmítl RS vydat zadrzenou povolenku . Není důvod se s nikým hádat . Od toho je kárný senát . Tam můžeš své domněnky a vlastní výklady předpisů prezentovat . A je také možné ,že ti dá KS za pravdu . 🤷🤷
Ale také máš povinnost umožnit RS provést zápis o provedené kontrole .
Takže když se dopustíš přestupku a RS ti do povolenky zapíše ,že byla ,,zadržena ,, tak si ji klidně nech 😊.
V aplikaci RS bude tvá povolenka zadržená. Ty dostaneš oznámení o zadržené povolence a v tom bude uvedené ,že jsi odmítl RS vydat zadrzenou povolenku . Není důvod se s nikým hádat . Od toho je kárný senát . Tam můžeš své domněnky a vlastní výklady předpisů prezentovat . A je také možné ,že ti dá KS za pravdu . 🤷🤷
N$ - Profil | Pá 9.2.2024 7:51:24
Sven se zřejmě odstěhoval do Humpolce. Jinak si to neumím vysvětlit.
Já si dovolím napsat ještě jeden komentář.
V tomhle našem krásném EUzerbájdžánu je možné prakticky vše.
Vůbec nechápu třeba hrajiho, kakra a další podobné... to teď vůbec nechci útočit. Oba pánové zde tak nějak šíří svazovou osvětu, no bohužel, to lze jen právě takovým jalovým způsobem, jakým to dělají. Jejich rady a názory jsou právě často jak od JUDr. Šímy, jehož odpovědi jsem četl ještě v tištěném rybářství. Zhruba tak 2 x do roka dal přímou a jasnou odpověď na přímou a jasnou otázku. Ve většině případů ale jeho odpověď připomínala spíše lodičku vypuštěnou do vln Pálavy. Se závěrem, rozhodni se sám, záleží na tom či onom, může být posouzeno tak, ale i onak, záleží na tom, na koho narazíte apod. Ano, samozřejmě se zkušený JUDr. neuvaří ve vlastním kotli. A z hlediska pohledu advokacie, no skvělá práce pane doktore. Takto přeci mnozí právníci pracují. Zrovna jako politici.
Zdejší skálopevní zastánci svazových pořádků dělají totéž. Ať v poradně, nebo mimo ni. Závěry jsou všelijaké a pokud míříte přesně, situaci a věc popíšete naprosto jasně a chcete odpověď, nedostanete ji od nich. Mám vlastní několikanásobná zkušenost.
Proč tomu tak je? Proč existují věčné dohady a proč vzniklo tohle vlákno?
Samozřejmě ani zdejší poradci se nechtějí sami uvařit. A nejsou ve finále skálopevní ve svých závěrech. To proto, že cítí, že za nimi není vysoká pevná zeď ČRS, ale kopa gelu. O ten se, narozdíl od zdi, nemohou opřít. Do něj můžou jen spadnout a plácat se.
Nebo-li právní rámec celé rybařiny je velmi nedokonalá záležitost.
Ale rybařina není sama. V tomto prastátě se protizákonně chová kdejaký úřad, nebo dokonce stát samotný. O různých spolcích ani nemluvě. Ukázalo se mi to mnohokrát a nepovedu o tom žádnou diskusi. Pak právě stačí vzít si s sebou advokáta a rázem máte zpět své podnikání, které vám bylo protiprávně zakázáno, máte zpět svůj řidičák, který vám byl protiprávně zabaven (zrušen), máte zpátky trvalé bydliště, které vám úřad protiorávně zrušil atd. atd. atd.
Nejhorší na tom je, že poté, co si jednotlivec dobude svá zákonná práva, ona různá úřední mašinerie jede dál po stejné koleji a dál se chová stejně protiprávně vůči dalším lidem. Tak si tady žijem..... Takže záleží a bude záležet vždy na každém jednom z nás, jak se k systémové věci postavíme, jakého máme advokáta a chuť se rvát, nebo to poslat do zadele....
A takhle to bude ještě hodně dlouho bez ohledu na to, kolik tady kdo dá jakých příspěvků nebo kolik vláken vznikne.
Vytisknout si tady taky můžete nechat cokoli...
https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/777647/cvicebnice-cestiny-pro-tretaky-zaskocila-dvojsmysly-liza-me-liza-a-chtive-polyka.html
Já si dovolím napsat ještě jeden komentář.
V tomhle našem krásném EUzerbájdžánu je možné prakticky vše.
Vůbec nechápu třeba hrajiho, kakra a další podobné... to teď vůbec nechci útočit. Oba pánové zde tak nějak šíří svazovou osvětu, no bohužel, to lze jen právě takovým jalovým způsobem, jakým to dělají. Jejich rady a názory jsou právě často jak od JUDr. Šímy, jehož odpovědi jsem četl ještě v tištěném rybářství. Zhruba tak 2 x do roka dal přímou a jasnou odpověď na přímou a jasnou otázku. Ve většině případů ale jeho odpověď připomínala spíše lodičku vypuštěnou do vln Pálavy. Se závěrem, rozhodni se sám, záleží na tom či onom, může být posouzeno tak, ale i onak, záleží na tom, na koho narazíte apod. Ano, samozřejmě se zkušený JUDr. neuvaří ve vlastním kotli. A z hlediska pohledu advokacie, no skvělá práce pane doktore. Takto přeci mnozí právníci pracují. Zrovna jako politici.
Zdejší skálopevní zastánci svazových pořádků dělají totéž. Ať v poradně, nebo mimo ni. Závěry jsou všelijaké a pokud míříte přesně, situaci a věc popíšete naprosto jasně a chcete odpověď, nedostanete ji od nich. Mám vlastní několikanásobná zkušenost.
Proč tomu tak je? Proč existují věčné dohady a proč vzniklo tohle vlákno?
Samozřejmě ani zdejší poradci se nechtějí sami uvařit. A nejsou ve finále skálopevní ve svých závěrech. To proto, že cítí, že za nimi není vysoká pevná zeď ČRS, ale kopa gelu. O ten se, narozdíl od zdi, nemohou opřít. Do něj můžou jen spadnout a plácat se.
Nebo-li právní rámec celé rybařiny je velmi nedokonalá záležitost.
Ale rybařina není sama. V tomto prastátě se protizákonně chová kdejaký úřad, nebo dokonce stát samotný. O různých spolcích ani nemluvě. Ukázalo se mi to mnohokrát a nepovedu o tom žádnou diskusi. Pak právě stačí vzít si s sebou advokáta a rázem máte zpět své podnikání, které vám bylo protiprávně zakázáno, máte zpět svůj řidičák, který vám byl protiprávně zabaven (zrušen), máte zpátky trvalé bydliště, které vám úřad protiorávně zrušil atd. atd. atd.
Nejhorší na tom je, že poté, co si jednotlivec dobude svá zákonná práva, ona různá úřední mašinerie jede dál po stejné koleji a dál se chová stejně protiprávně vůči dalším lidem. Tak si tady žijem..... Takže záleží a bude záležet vždy na každém jednom z nás, jak se k systémové věci postavíme, jakého máme advokáta a chuť se rvát, nebo to poslat do zadele....
A takhle to bude ještě hodně dlouho bez ohledu na to, kolik tady kdo dá jakých příspěvků nebo kolik vláken vznikne.
Vytisknout si tady taky můžete nechat cokoli...
https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/777647/cvicebnice-cestiny-pro-tretaky-zaskocila-dvojsmysly-liza-me-liza-a-chtive-polyka.html
Nkolotuk - Profil | Čt 8.2.2024 23:07:39
Bacha San >> já se hlavně držím tohoto "když pijes, tak nepis" Až se vyspis, tak si ty svoje nesmysly přečti 😁
NBacha San - Profil | Čt 8.2.2024 23:01:47
chřenovák >> Kde jsem napsal, že se bojím RS? Kdy jsem měl tři kapříky v autě? Jsi lhář. A navíc hloupý. A víš jak se to pozná? Nemáš o tématu ánunk, tak urážíš. Tak se to bezpečně pozná.
Dobrou.
Dobrou.
NBacha San - Profil | Čt 8.2.2024 22:57:25
kolotuk >> Pokud ani nevíš, co a komu píšeš, pak je zbytečné komunikovat.
Nchřenovák - Profil | Čt 8.2.2024 22:51:10
Bacha San >> Ty to určitě nejsi 👍
Nevím proč se bojíš RS
Že by ti našel ty tři kapříky v autě 😂
Nevím proč se bojíš RS
Že by ti našel ty tři kapříky v autě 😂
NBacha San - Profil | Čt 8.2.2024 22:50:07
chřenovák >> A to jsem někde napsal? Co to hulíš za matroš? Nebo se nechceš normálně bavit?
Definuj normálního rybáře, ať se zasměju.
Definuj normálního rybáře, ať se zasměju.
Nchřenovák - Profil | Čt 8.2.2024 22:47:34
Bacha San >> Jestli jsi vědomě něco porušil tak máš strach dát povolenku 😂
Normální rybář nemá problém s povolenkou 🤠
Normální rybář nemá problém s povolenkou 🤠
NBacha San - Profil | Čt 8.2.2024 22:43:38
Malda512 >> Jo? A kdo to rozhodl? Dej link na toto rozhodnutí. Jinak lžeš. Nic osobního, ale laskavě mě nepoučuj. A jestli umíš číst, tak jsem to už psal.
Předložit neznamená odevzdat. a víš proč? Protože by ve vyhlášce bylo napsáno odevzdat a ne předložit. Je to tak těžké k pochopení?
Co je tam napsáno? Předložit, a nebo odevzdat? Co je tam napsáno? Stačí mi jedno slovo.
Předložit neznamená odevzdat. a víš proč? Protože by ve vyhlášce bylo napsáno odevzdat a ne předložit. Je to tak těžké k pochopení?
Co je tam napsáno? Předložit, a nebo odevzdat? Co je tam napsáno? Stačí mi jedno slovo.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59870
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NRybářský informační systém: shrnutí nejdůležitějších informací337
NKdy bude hotov RIS a mobilní aplikace pro rybáře ČRS?1100
NOpravy a úpravy navijáků5905
NRIS – rozšíření helpdesku pro potřeby místních organizací863
NDokumenty z přírody kolem vody624
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NKlub fanoušků Trabucco27531
NČína - objednali ste uz nieco?15723
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17










