- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Okuma 8k / Daiwa Crosscast 45 SCW QD OT 5000C
Ahoj, hele co by jste doporučili vzít? Okuma 8k nebo Daiwu Crosscast?
Autor diskuse: Matass - Profil , 27.12.2022 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
11 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nmurphyy - Profil | Pá 4.10.2024 10:26:24
Zdenoš >> ak ti ten navi co mas vyhovuje tak si kup dalsi a hotovo..budes mat 2, potom pripadne ich lahsie aj predas..ine je ze az tak nie si s nim spokojny tak hladas ine..potom to uz zalezi na tebe ako sa rozhodnes..
inak ak uz lacnejsiu daiwu tak nez ten crosscast by som radsej isiel do starsieho emcastu, za mna poctivejsi navijak by som povedal a s lepsim prevodom
https://www.nordfishing77.at/daiwa-emcast-5000lda-weitwurfrolle
hoci uz ma trochu vyssiu vahu, asi by som dal na pocit v ruke, ze ktory navi ti bude viac sediet..
co sa tyka prutu tak za mna fajn, mam ich v kork verzii-vyhra na zavodoch-som si ich nakoniec nechal hoci mam aj ine kaprarky, tento som zatial vyclenil na stuky na plavak resp vseobecne na dravce na rybky, za tu cenu az velmi prijemny a vpohode prut
inak ak uz lacnejsiu daiwu tak nez ten crosscast by som radsej isiel do starsieho emcastu, za mna poctivejsi navijak by som povedal a s lepsim prevodom
https://www.nordfishing77.at/daiwa-emcast-5000lda-weitwurfrolle
hoci uz ma trochu vyssiu vahu, asi by som dal na pocit v ruke, ze ktory navi ti bude viac sediet..
co sa tyka prutu tak za mna fajn, mam ich v kork verzii-vyhra na zavodoch-som si ich nakoniec nechal hoci mam aj ine kaprarky, tento som zatial vyclenil na stuky na plavak resp vseobecne na dravce na rybky, za tu cenu az velmi prijemny a vpohode prut
NS.A.Z.O - Profil | Čt 3.10.2024 9:39:18
Ahoj, kdysi jsem vyhrál 8K na závodech. Před tím bych si ho asi nekoupil, ale mile mě překvapil. Hezky navíjí a pěkně to z něj lítá. Nedávno jsem koupil i druhý. Délku cívky má také 45 mm a hlavně má robustní přesmykač. Ten zmiňované levné Daiwy nemají. Robustní přesmykač má až drahý Basia... Co se týká výdrže, tak v porovnání se šizenými Daiwami, bych dal také přednost 8K. Já osobně hmotnost navijáku neřeším, a s tím dát velký naviják na kratší měkčí prut, taky nemám problém. Každý to má holt jinak.
NZdenoš - Profil | Čt 3.10.2024 7:44:45
Zdravím, jako začínající rybář jsem jednoduše zajel do obchodu a nechal si udělat sestavu na kaprařinu od prodejce. Prut Delphin etna e3 a naviják delphin compaz 10t. Pruty jsem koupil dva, ale na druhý naviják nezbyly peníze. Už bych naviják rad dokoupil, ale váham jestli Delphin compaz je úplně dobra volba (po debatě s majitelem rybníku a obchodu :) ). Dost vychvaloval Daiwu a v mé cenové relaci je Daiwa Crosscast 35. Takže nevím jestli koupit ten a časem za něj vyměnit Delphina nebo jednoduše v této cenové relaci levnějších navijáku, nebude tak zásadní rozdíl, abych si to takhle komplikoval? Díky
Ndada11 - Profil | St 28.12.2022 13:12:35
Matass - >> Daiwu, za mě určitě lepší a z mých zkušeností déle vydrží.
NMatass - Profil | St 28.12.2022 13:01:03
Dodo677 >> no hele, z mých kalkulací mi vyšlo, že cenový rozdíl mezi Emblemem a Crosscastem není zas tak velký, v potaz to, že si budu chtít kupovat mělkou odhozovou cívkou takže si asi trochu připlatím a vezmu emblemy, někdy až pojedu do krámu tak si všechno osahám, vyzkouším brzdu, uvidím třeba mi ta kraťoučká bude vyhovovat. Díky za rady.
NDodo677 - Profil | St 28.12.2022 12:00:18
Matass >> výměna je tak banální, že to nezvládne snad jenom člověk, které si musí návazce kupovat.
Co se ložisek týče. Mám v 35mm crosscast i emblém. Pokud si pamatuju dobře 3 vs 6 ložisek. Parťák má 8K. Kdybych zavřel oči tak v chodu navijáku zásadní rozdíl nepoznám. Ale ta váha už je poznat hodně.
Ono tu Daiwu není problém prdnout i na 10 Ft prut a nevypadá to divně. Ale 8K ?! 🤔
Každopádně není lepší důvod k návštěvě rybářských potřeb než osahání nových radostí.....
Co se ložisek týče. Mám v 35mm crosscast i emblém. Pokud si pamatuju dobře 3 vs 6 ložisek. Parťák má 8K. Kdybych zavřel oči tak v chodu navijáku zásadní rozdíl nepoznám. Ale ta váha už je poznat hodně.
Ono tu Daiwu není problém prdnout i na 10 Ft prut a nevypadá to divně. Ale 8K ?! 🤔
Každopádně není lepší důvod k návštěvě rybářských potřeb než osahání nových radostí.....
NMatass - Profil | St 28.12.2022 11:44:34
Dodo677 >> no hele, já se v tom vůbec nevyznám nevím jak oddělat natož přidat podložky 😂 a ještě se mi u té daiwy moc nelíbily "jen" 3 ložiska oproti okumě, která jich má 5
NDodo677 - Profil | St 28.12.2022 11:32:36
...vůbec bych nepřemýšlel...a vzal Daiwu. 8K není blbé naviják ale strašně těžkopádné a velké. Jediný co tak brzda na Daiwe je hodně krátká a někomu to nemusí vyhovovat. Ale to se dá jednodušše poladit do podle mě naprosto ideálního stavu jednoduchou výměnou podložek v cívce.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...















