Flacarp - vše kolem značky

Pište své zkušenosti s touhle značkou, ať už se jedná o jakýkoliv jejich výrobek

Nfheavy - Profil | So 25.6.2022 9:11:26

Dodo677 >> to je taky dúvod proč nemá cenu psát,borec si koupí flacarpy a neví nic takže howgh

NRichard_1 - Profil | So 25.6.2022 7:38:37

Já bych se zde zastal Dodo677. On se snaží vysvětlit, že není pípák jako pípák. Někteří máte pravdu, do práce dojedu jak Mercedesem, tak i Octávií, ale pokud budu parafrázovat, tak do té práce ve finále dojedu i na oslovi s povozem.
Dám trošku přirovnání. Statistiky Německé TUV ve spolehlivosti aut stáří do 3 let:
umístění značka výskyt závažné závady
1. Mercedes GLC 1,7%
2. Mercedes Benz tř. B 2,2%
3. Opel Insignia - 2,2%
.........
125. Ford galaxy 10,4%
129. Dacia Duster 11,1%

A v tom je ten rozdíl, který se snaží Dodo677 vysvětlit. Ano, Levný pípák zapípá, ale v přepočtu na určité vyrobené množství prostě dopadne hůře, než právě Flacap. Já vždycky tvrdím, že nic není zadarmo. Pokud nějaký pípák stojí 500 a jiný 2.500, tak tam není nějaký rozmar výrobce. Fa. Flacarp určitě nepostavila cenu na jménu, on žádné neměl a buduje tu značku od nuly. Ano, určitě jsou značky, které se tváří bohatýrsky a u nich zaplatíte více za značku než za kvalitu, ale v případě Flacarpu to tak určitě není.

Ve svém předchozím přízpěvku jsem uvedl, že moje Flajzary byly jeden a půl dne na silném dešti a nepoznal jsem nic. Oproti tomu můj syn byl tehdy na rybách se mnou a on měl tzv. levné. No a ty jeho všechny tři během půl dne protekly a bylo po nich. Ne na trvalo, ale tam v tom dešti vyzkratovaly a hotovo. Takže se přešlo na dva pruty a on měl ode mně dva Flajzary.

Pozn.: Velmi se omlouvám všem diskutujícím, že tady motám auta, ale nenašel jsem statistiky na pípáky :).

NDodo677 - Profil | Pá 24.6.2022 23:30:59

Havel >> .....jinými slovy je blbec, který vyhodí peníze a neví za co.
Už prosimtě nic nepiš. Pokud si doteď nic nepochopil tak nemá smysl ti cokoliv vysvětlovat. Informací pro vysvětlení už je tady dost.
Motáním značek aut jenom dokazuješ že si nic nepochopil absolutně se neorientuješ v těch produktech.
Ať se ti daří :-)

NDodo677 - Profil | Pá 24.6.2022 23:25:57

fheavy >> souhlasím. Problém je v tom že já se tady snažím "odrazit" nájezdy nesmyslných haterů, kteří nemají čím přispět. Ale je pravda, že dost možná jenom krmím trolly.
Mě prostě vadí, když někdo mele blbosti bez základní znalosti ( v daném tématu )

NHavel - Profil | Pá 24.6.2022 20:45:07

Dodo677 >> Myslis , ze pokud nebudes mit Mercedes , tak se s Octavii nedostanes do prace, protoze je to octavie ?
Kamos ma Flacarp nekdy jezdime na ryby a nechape , proc tolik penez dal za sadu 2+1, ktera nic neumi + lampicku + cidlo pohybu = 14450 kc a zaruka 2 roky.

At vam to pipa hoši - vikend je nadohled :-)

Nfheavy - Profil | Pá 24.6.2022 19:55:25

Dodo677 >> v tvém příspěvku je dost pravdy,jen bych rád dodal že když už někdo založí diskuzi vyloženě o konkrétní značce a jejich výrobcích tak nějaké low end výrobky jiných značek nebo na druhou stranu ty naprosté topky ho asi zajímat nebudou,v zadání diskuze to má napsaný docela srozumitelně,takže jak některé moje příspěvky tak stejně I ten tvůj sem prostě nepatří,jen to že je autor tolerantní tak to nemaže.

NRichard_1 - Profil | Pá 24.6.2022 18:39:03

Od roku 2015 jsem vlastnil sadu Flajzar Q9. Potom jsem si za necelý rok dokoupil ty externí anténky a příposlech + led lampu a jeden Q9-XT. Prodal jsem je nedávno jako sadu 4+1. Za celou dobu žádný problém. Jen u jednoho se mě odlomil závit, ale oprava na 2 minutky. Zvažoval jsem zda Flajzar nebo Flacarp. Nakonec jsem šel do sady Flajzar Q9-RGB, a to jen pro dosavadní zkušenosti. Jak jsem řekl, nikdy ani problém a to jsem byl na rybách, kde jeden a půl dne prošelo a hlásiče byly stále 1A. Pokud bych šel do Flacarpu, určitě bych taky neprohloupil. Oba výrobci jsou dle mého na vysoké úrovni, navíd velice kvalitní záruční a pozáruční servis.

Pokud má někdo problém s cenou, je to jen otázka nabídky a poptávky. Nikdo nikomu nic nevnucuje a každý dle libosti a chuti. Taky jsem si nekoupil Dacii, ale Octavii. Už to tady někdo velmi rozumně popsal. Osobně jsem rád, že v Česku máme dvě kvalitní firmy, které jsou si navzájem konkurenty.

Co se týče Flacarpu, tak tam je vidět, že pan Flajzar se snažil do výroby implementovat zkušenosti z dob, kdy byl u společnosti Flajzar, a dle mého u toho opravdu přemýšlel.

NSlavíček - Profil | Pá 24.6.2022 14:47:49

Dodo677 >> V pohodě ještě před pár lety taky o nich uvažoval dnes to vidím jinak. K té kvalitě z Číny ať se kritici podívají kde mají vyrobeny mobil počítač a podobně. Oni dokážou taky kvalitu ale musí ji někdo zaplatit . Když sem někdo doveze brak za pár korun nemůže od toho moc čekat.

NDodo677 - Profil | Pá 24.6.2022 14:42:24

Slavíček >> Taky sem tě nezmiňoval.....snad jenom kdybych byl hniďopich tak takhle diskuse je o zkušenostech se značkou a ne o tom jestli někomu přijde adekvátní cena. Většina kritiků ty hlásiče viděl maximálně na eshopu.
Tím končím .... už se to tady zadrbalo až až.... :)

NSlavíček - Profil | Pá 24.6.2022 14:35:19

Dodo677 >> Osobně jsem nic nehanil zkrátka mám jiné priority a drahé hlásiče už mám za sebou a nedopadlo to moc dobře .Mám třeba prut naviják za 10 tisíc kus tak do ryb jsem investoval investuju pořád dost.

NDodo677 - Profil | Pá 24.6.2022 14:21:42

Donrybarios >> Osobně majitel výrobků p Flajzara nejsem. Ale léta sem spolupracoval při výrobě různých zařízení tak mám trochu vhled do rozdílů při výrobě v tuzemsků a v číně.
Jako závistivé socky se tady spousta lidí prezentuje. Napadají něco v čem nevidí přidanou hodnutu a nejsou schopní pochopit výhody už jenom z principu. Já sám sem majitel levnějších hlásičů a vím že aktuálně pro mě tyto hlásice nemají smysl. Nechápu ale proč se vždycky musí najít někdo kdo něco haní už jenom z principu ceny. Zvlášť když evidentně nechápe (nechce pochopit) ani možnosti využítí výrobku (Havel)
O posledním slovu to přece vůbec není. Je to o normální debatě s normálníma argumentama a respektu k lidem a jejich práci. Dneska každý nadává, že nevydělává jako v německu, ale po ostatních by chtěl práci zadarmo :)

Máte pravdu, Dacia je pod Renaultem, ale moje poznámka směřovala spíš na to, že vaše srovnání mířilo na srovnatelné značky (Škoda vs Citroen) zatímco Flacarp je objektivně naprosto jiný segment trhu a srovnání s levnými alternativami je naprosto mimo > proto sem odkázal spíš na Dacii. (Tím nijak nechci útočit na tyhle auta.........ale je to prostě jiná cennová :) )

NDonrybarios - Profil | Pá 24.6.2022 14:09:05

Dodo677 >> Děkuji za odpověď, proti vašemu vysvětlení se v podstatě nedá nic namítnout.
Zapojil jsem se do této diskuse víceméně proto, že mě iritovalo jak někteří majitelé flajzarů lidi s jiným názrom nebo zkušenostmi rovnou pasovali na závistivé socky.
Končím, nemusím mít poslední slovo.
P.S. Domnívám se, že Dacia je Renault a nikoliv Citrus :)

NDodo677 - Profil | Pá 24.6.2022 10:06:59

Donrybarios >> defakto veškeré součástky co se elektroniky týče jsou z asie. A i tam sou různé kvality výrobků. Asi nejvíc je to vidět (podle mých zkušeností) na kondenzátorech a hodně uživatelů pc se potkalo s vyhořením počítačového zdroje. To je krásný příklad toho jaké jsou rozdíly v kvalitě. Zdroj za 500,- a 3000,- může nějakou dobu fungovat stejně. Ale ten dražší bude v drtivé většině případů fungovat lépe, spolehlivěji a déle, zatímco levný křáp vám sebou vezmě půl počítače.
To že se PCB (není problém vyrobit v čr...sám sem výroby a osazení zadával v práci mnohokrát) osadí asijskými součástkym je nevyhnutelné. Zakopaná pes je právě v návrhu, výberu těch součástek a SW díky kterým se pak dosahuje nízké spotřeby, extrémnímu dosahu atd.
Na vyšší ceně se 100% podílí právě i ten návrh a kompletace v ČR. (u nás nikdo za pytlík rýže pájet nebude.....)
Volba funkcí je věc pana Flajzara. Pokud vám nevyhovují ok. Osobně absenci zbytečných funkcí jako právě alarm při zvednutí prutu spíš oceňuji protože ta "technoligie" je natolik jednoduchá že ji není absolutně problém obejít zatímco pohybové čidlo je daleko účinější a má daleko širší použití. (optickou závoru těžko použijete k zaznamenání pohybu kolem auta 1km od vás. Ale pohybové čidlo díky dlouhému dosahu ano.......)
Přirovnání Octávie k Citroenu jenom dokazuje vaši neobjektivitu. I Citroen má dražší modely aut. Vy ale porovnáváte Superb s Dacií Logan. Ano doveze vás to asi kam potřebujete. Ale smrdí v tom lepidlo, vržou dveře, řve motor.............
Každé zboží má svého kupce. Někomu stačí levnější produkt. Někdo si rád připlatí za kvalitnější věc.
Nechápu ale tendenci některým pořád vnucovat svůj názor. Zvlášť když o tom ví kulové. (mám namysli vývoj a výroba elektroniky)

NAmurář - Profil | Pá 24.6.2022 9:45:53

Demon81 >> Čau, ty funkce máj třeba Unicarp 3

NDonrybarios - Profil | Pá 24.6.2022 1:01:39

Omlouvám se zakladetalovi diskuse, moje příspěvky rozhodně nebyly to co očekával a proto prosím o smazání. Jinak děkuji všem, kteří startují na první našlápnutí, mám rád výměnu názorů. Mějte se a ať vám to u vody pěkně pípá :D

NDonrybarios - Profil | Pá 24.6.2022 0:02:43

bjwir >> Svaté pravda, už před 15 roky jsem měl C4 kupé VTS s výbavou o které se mohlo škodovkářům zdát jen v hodně vlhkých snech :D

Nbjwir - Profil | Čt 23.6.2022 23:25:19

Donrybarios >> úplně stejně dementní jako škodovka a citroen..

NDonrybarios - Profil | Čt 23.6.2022 23:07:40

bjwir >> Co to je za otázku? Došliy argumenty? Klidně si dejte párek (kvalitní stejně neseženete), já raději pořádný steak :) Nebyl jsem nadarmo 40 roků šefkuchařem abych nevěděl co je dobré :)

Nbjwir - Profil | Čt 23.6.2022 22:47:16

Donrybarios >> já nevím...taky si kupujete kuřecí šrot místo pořádného párku ?

NDonrybarios - Profil | Čt 23.6.2022 22:35:36

Azis >> Ano, je to o vkusu každého soudruha. Já měl 110L, 105, 120, Favorit jeden z prvních a tím jsem se Škodovkami skončil. Jak se říká, je to jako manželka, uspokojí ale nenadchne :D

NAzis - Profil | Čt 23.6.2022 22:24:33

Donrybarios >> Uz jen proto ze tu octavii proste chci, mam na ni a libi se mi vic nez citroen🤷‍♂️?

NDonrybarios - Profil | Čt 23.6.2022 22:21:47

Demon81 >> Musí se hledat ale jsou.

NDonrybarios - Profil | Čt 23.6.2022 22:19:59

bjwir >> Asi nejsem dostatečný patriot. Proč kupovat oktavii v plné palbě za mega když třeba Citroen nabízí totéž za polovinu a ještě je hezčí? A nemá ho každý jouda, škodovky jsou pro lidi bez fantazie. Je to OT ale příměr sedí.

Nbjwir - Profil | Čt 23.6.2022 21:44:23

Demon81 >> například hlásiče monster fishing měli funkci hlídání prutů...na druhou stranu žraly baterie jak svina :D BMS nebyl úplně vychytaný...co se týče zadní poziční diody nevím že by měl někdo tuto variantu..
měl jsem rozebrané jak flajzary , tak monster fishing , anaconda...co se týče kvality pájení tak flajzar jasně TOP..pak Anaconda a pak Monster..cena dost odpovídala kvalitě...co jsme řezali desky od flajzara tak měl tuším 8 vrstvé tištěné spoje..anaconda 4 a monster 2...monster minimum smd komponentů, žádná ochrana proti vodě .Anaconda takový bílý silikon a Flajzar pryskyřici která je vidět pouze pod UV zářením...

NDemon81 - Profil | Čt 23.6.2022 21:36:05

Donrybarios >> Které levnější hlásiče májí vámi uváděné funkce?

Nbjwir - Profil | Čt 23.6.2022 20:53:53

Donrybarios >> největší výrobci čipových sad (procesorů , pamětí ) jsou tuším na Tchajwanu

Nbjwir - Profil | Čt 23.6.2022 20:51:48

Donrybarios >> ok tak jinak..víte jaké jsou pájecí pece v číně a české republice ? víte jak se nastavují programy , testují se spoje atd? :) pokud ne nechápu ironickou poznámku..
dost dlouho jsem měl možnost porovnávat kvalitu pájeni z číny a výrobků z čr..

NDonrybarios - Profil | Čt 23.6.2022 20:40:38

bjwir >> Děkuji za vysvětlení, už jsem myslel, že se tu věci znalý odborník nenajde. Pokud to dobře chápu, i když podstatná funkční část je z Číny tak pokud je poskládaná v Česku a zavřená do českého plastu je to hned jiná liga?
Jinak některé mnohem levnější signalizátry nabízí více funkcí. Proč nemají Flajzarary zadní poziční diodu, hodí se při noční vyvážce. Možná mají ale žádný prodejce co jsem se díval to neuvádí. A co třeba alarm při zvednutí prutu? Ale to by se zase neprodávala pohybová čidla, že? Prostě propracovaný marketing je důležitý a pak masáž zákaznika a prodá se vše.

Nfheavy - Profil | Čt 23.6.2022 18:38:12

pier >> pří běžným chytání a používání připoslechu někde nedaleko bez většíích terénnich zlomú zásadni rozdíly moc nejsou.pípne to a hotovo,chleba se láme až v trochu jiných podmínkách a vzdálenostech,což by ale při normálním chytání na svazovce ničemu nevadilo,pokud ale çlověk jezdí i na komerční vody třeba 25 lidí tak tam už to poznáš když popojdeš kousek dál přes kopeček v lese apod.
Tuhle základní školu z hlásičama už mám za sebou.😁
Edit:jen to JRC CX už s p.Flajzarem nemá společnej ani šroubek.

Npier - Profil | Čt 23.6.2022 18:20:07

fheavy >> Mám Cx, ale opravdu nevidím v ničem žádný problém, takže věc názoru.
Jinak,jak tady píše kolega pode mnou,do nedávná jsem používal letité Flajzary SBIí 861(též jsem je vyměnil jen kvůli příposlechu) jestli se nemýlím v označení..
Tenkrát to ještě bylo dílo pana Flajzara osobně a vydržely nemožné, osobně si nemyslím ,že by zrovna on šel s kvalitou někdy nějak dolů,a považuji se za jeho fandu...jen prosté už trošku víc rozvažuji kam kterou korunu dám..

NOndra_Svaton - Profil | Čt 23.6.2022 16:16:05

Lube >> Přesně tak. Já měl do minulého měsíce starý Flajzary Ultracarp plus. Fungují stále i když strávili před pár lety noc v laby. Měnil jsem jen proto, že u nich nebyl bezdrátový příposlech a poslední dobou mě to už tak nějak dost vadilo. A co se týče Flacarpů tak to byla pro mě jasná volba od doby co p.Flajzar vyšel s novou svojí značkou. Mám Flacarp F1 + RFX a jsem naprosto spokojený a věřim, že budu do konce života.

Nfheavy - Profil | Čt 23.6.2022 15:35:21

pier >> pokud máš JRC radar ty starší modely tak ty jsou od flajzara a fakt dobrý poslední byl myslím DS3 označení CX apod už nee..,ty novější a levnější jsou srač.. z Číny
Logika jak sfiňa vyšel novej model a byl o kus levnější než starej🤔🤑

Nbjwir - Profil | Čt 23.6.2022 15:25:22

Donrybarios >> p.Flajzar je navrhnul , vyvinul stejně jako předtím Q model od Flajzaru . Čipy a elektronické SMD komponenty samozřejmě jsou z číny , kompletace by měla probíhat v české republice tzn. osazení, pájení , testování...

Npier - Profil | Čt 23.6.2022 11:26:18

Můj názor, měl jsem je na zkoušku půjčené od kolegy na víkend.
Za mne Pecka ,ale cena mne nakonec odradila.Koupil jsem nakonec JRC radar asi za třetinu ceny.
Rozhodně spokojenost a ušetřené peníze mne jinak nemrzí😉
Prostě nemusím mít Ferrari i BMW je dobrý 😉

NLube - Profil | Čt 23.6.2022 10:49:18

Mě se líbí jak někdo dokáže hanit výrobek jen protože stojí xkrát tolik než jiný a on je přesvědčený že je to blbost a všichni ostatní jsou blbci, protože na něj nedají...
Já měl cca 8 let do letoška hlásiče Sema magneto za cca 300kč kus. Stále fungují, byl jsem s nimi spokojen. A letos jsem si koupil Flacarpy 3+1 X7 za "nesmyslné" peníze a věřím, že jejich potenciál stejně nikdy nevyužiju. Jenže se mi líbí rozměry, líbí se mi, že se to dělá na Moravě a celkově mi ten koncept přijde sympatický.
Jinak samotné hlásiče fungují na výbornou, přímo z výroby byly spárovány s příposlechem a individualizace je vcelku jednoduchá.

NRastislaf - Profil | Čt 23.6.2022 8:55:12

Havel >> Už by si konečně mohl pochopit, že ty tvé slinty nikoho nezajímají a pro nikoho nemají přínos. Jo a Flacarp ani Flajzar nemám.

NHavel - Profil | St 22.6.2022 22:18:47

Dodo677 >> Ale kdyz mas na Flacarp , tak mas i taky na zuby :-)

NDodo677 - Profil | St 22.6.2022 22:16:11

Havel >>