- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
IBCC 2022 - veřejná diskuse
Diskuse ke kaprařským závodům na Balatonu.
https://contest.fishinda.com/team-total
https://www.facebook.com/1habakuk1/
https://www.facebook.com/chytiljsem/
https://www.facebook.com/mivardi/
https://www.facebook.com/starbaitsczsk/
https://www.facebook.com/sportcarpteam/
https://www.facebook.com/niklcz/
https://www.facebook.com/tbafriends/
https://www.facebook.com/rebelbaits/
https://mikbaits.cz/online/online/ibcc-2022-1650530037
https://www.facebook.com/soniksportsczsk
https://www.facebook.com/ridgemonkeycz
https://www.facebook.com/vitalbaitsczsk
https://www.facebook.com/Catchman.cz (stories)
https://www.facebook.com/tropicfishing.cz (stories)
https://www.facebook.com/carpriders (stories)
https://www.facebook.com/JETFISH1990/
https://contest.fishinda.com/team-total
https://www.facebook.com/1habakuk1/
https://www.facebook.com/chytiljsem/
https://www.facebook.com/mivardi/
https://www.facebook.com/starbaitsczsk/
https://www.facebook.com/sportcarpteam/
https://www.facebook.com/niklcz/
https://www.facebook.com/tbafriends/
https://www.facebook.com/rebelbaits/
https://mikbaits.cz/online/online/ibcc-2022-1650530037
https://www.facebook.com/soniksportsczsk
https://www.facebook.com/ridgemonkeycz
https://www.facebook.com/vitalbaitsczsk
https://www.facebook.com/Catchman.cz (stories)
https://www.facebook.com/tropicfishing.cz (stories)
https://www.facebook.com/carpriders (stories)
https://www.facebook.com/JETFISH1990/
Autor diskuse: Martin M. - Profil , 20.4.2022 kaprařina - závodní sektor
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
29x v oblíbených a 14x v ignorovaných.
Njejenik - Profil | Út 26.4.2022 17:22:45
jeden3 >> Se vším s tebou souhlasím, vím co udělá vítr na vzdálenost 100 metrů, kdy se jen otočíš pro montáž ve člunu a jsi 20 metrů od bójky. Proto ani neomlouvám to porušení, ale pokud je na GPS vidět, že tam dotyčný opravdu jen vjel a pak zase vyjel ... možná by to chtělo se trochu nad tím zamyslet, je to krutý, těch 12 hodin trest...... Ale musí to být pro všechny stejné a všichni si to musí hlídat....
Viděl jsem, že si i některé týmy na echolotech napípali prostě STOP body 10m od hranice a pak se to hlídání trošku zjednodušší. Ale... například já, kdybych tam letos jel (poprvé) nedal bych to... -> vlny, stres, adrenalin.... bych přejížděl hranici každých 12 hodin.. :-D :-D :-D
Viděl jsem, že si i některé týmy na echolotech napípali prostě STOP body 10m od hranice a pak se to hlídání trošku zjednodušší. Ale... například já, kdybych tam letos jel (poprvé) nedal bych to... -> vlny, stres, adrenalin.... bych přejížděl hranici každých 12 hodin.. :-D :-D :-D
Njeden3 - Profil | Út 26.4.2022 17:15:38
jejenik >> také mám za sebou 2x IBCC + pár dalších soukromých výprav na Balaton
juak píšeš o tom pokládání v pohodě doprostřed sektoru-nevím,jestli jsi bylo někdy na Balatonu na vodě,když na břehu jen tak trocho fouká a jsi v lodi sám....co to s tebou děla za psí kusy ..během několika okamžiků tě vitr snese klidně o desítky metrů..... vzhledem k pravidlům,kolik lidí může na vodu,že někdo musí zůstat vždy na břehu se jezdí v lidi sám..za bezvětří čí mírného větříku příjemná vyjížďka, v půlmetrovýzch vlnách v nafukováku jen s elektromotorem je to trochu jiné pošušňáníčko
tím nechci omlouvat minulé podpody , v žádném případě,ale není to tak jednoduché,jak píšeš
a pokud zavezeš na 400m a i přes došponované vlasce když voda a vítr "táhne" a máš pytel ...nechceš mít montáže blízko sebe a přijít tím třeba o vytouženou bodovanou rybu
to si chce zkusit,třeba na podzim vzít loď,vyrazit na pár dni na Balaton a zjistíš, že je to prostě trochu něco jiného
nechci, abY to vyznělo nějak namachrovaně,nopak,smekám před každým,kdo to tam dává daleko lépe než já -a že jich je mraky 😉 jaki jsem si Balaton zamiloval, mám před ním zároveň respekt
a doufám,že když né letos na podzim,tak na jaře že si tam zase zalovím
juak píšeš o tom pokládání v pohodě doprostřed sektoru-nevím,jestli jsi bylo někdy na Balatonu na vodě,když na břehu jen tak trocho fouká a jsi v lodi sám....co to s tebou děla za psí kusy ..během několika okamžiků tě vitr snese klidně o desítky metrů..... vzhledem k pravidlům,kolik lidí může na vodu,že někdo musí zůstat vždy na břehu se jezdí v lidi sám..za bezvětří čí mírného větříku příjemná vyjížďka, v půlmetrovýzch vlnách v nafukováku jen s elektromotorem je to trochu jiné pošušňáníčko
tím nechci omlouvat minulé podpody , v žádném případě,ale není to tak jednoduché,jak píšeš
a pokud zavezeš na 400m a i přes došponované vlasce když voda a vítr "táhne" a máš pytel ...nechceš mít montáže blízko sebe a přijít tím třeba o vytouženou bodovanou rybu
to si chce zkusit,třeba na podzim vzít loď,vyrazit na pár dni na Balaton a zjistíš, že je to prostě trochu něco jiného
nechci, abY to vyznělo nějak namachrovaně,nopak,smekám před každým,kdo to tam dává daleko lépe než já -a že jich je mraky 😉 jaki jsem si Balaton zamiloval, mám před ním zároveň respekt
a doufám,že když né letos na podzim,tak na jaře že si tam zase zalovím
Npetr.esox - Profil | Út 26.4.2022 16:37:11
Přátelé, kamarádi. Mám za sebou dvě účasti na IBCC a s parťákem jsme si tím splnili sen. Je to ve všech směrech úžasné a kdo nezažije, nemůže pochopit. Prostě to sedlo se vším všudy. Bohužel letošní účast nám nevyšla.
Každopádně dvě černé kaňky to mělo. Jednak velmi tvrdé spory mezi týmy o hranice sektoru a jednak porušování délky vyvážení některými.... Takže jsme velmi rychle pochopili, že naše strategie se s nikým nehádat, nežalovat a závod si v klidu užít - nikam nevede. Z našeho 150 metrového sektoru zůstalo 20 m na naše bojky. Ale to je fuk, kapříky jsme si chytli a s Balatonem je to láska na vždy. Zavedení vyznačených sektorů na mapě a GPS modulu do lodě je ten největší počin, kterým organizátoři 80% těchto nepříjemností utli. Forhont bude pořád výhodou, ale už né tak velkou a skončí hádky a sprostota, která tam prostě byla. A co se týče vyvážení 700m nebo 1 km? Vím co jsem viděl :), a když vám sousední tým vyveze takto daleko, tak prostě záběrů ubude. Zajímavé by bylo, kdyby GPS moduly propašovali do lodí a nikomu to neřekli. To bychom asi viděli i nějaké známé celebrity hodně za hranicí sektorů. Takže palec nahoru, všechny palce nahoru - prestiž závodu je na maximu. Změnu v losování hodnotit nemůžu. Na to nemám názor, nezažil jsem.
Ještě bych zavedl bodovanou hranici na 8 kg a ušetřil malé kapříky od sakování.
Každopádně dvě černé kaňky to mělo. Jednak velmi tvrdé spory mezi týmy o hranice sektoru a jednak porušování délky vyvážení některými.... Takže jsme velmi rychle pochopili, že naše strategie se s nikým nehádat, nežalovat a závod si v klidu užít - nikam nevede. Z našeho 150 metrového sektoru zůstalo 20 m na naše bojky. Ale to je fuk, kapříky jsme si chytli a s Balatonem je to láska na vždy. Zavedení vyznačených sektorů na mapě a GPS modulu do lodě je ten největší počin, kterým organizátoři 80% těchto nepříjemností utli. Forhont bude pořád výhodou, ale už né tak velkou a skončí hádky a sprostota, která tam prostě byla. A co se týče vyvážení 700m nebo 1 km? Vím co jsem viděl :), a když vám sousední tým vyveze takto daleko, tak prostě záběrů ubude. Zajímavé by bylo, kdyby GPS moduly propašovali do lodí a nikomu to neřekli. To bychom asi viděli i nějaké známé celebrity hodně za hranicí sektorů. Takže palec nahoru, všechny palce nahoru - prestiž závodu je na maximu. Změnu v losování hodnotit nemůžu. Na to nemám názor, nezažil jsem.
Ještě bych zavedl bodovanou hranici na 8 kg a ušetřil malé kapříky od sakování.
NMacron - Profil | Út 26.4.2022 16:20:04
jejenik >> budou se prostě muset naučit, že sektor je teď nepřekročitelný. Povede to k dalšímu zkulturnění a vyrovnání kvality závodu, než v minulosti
Njejenik - Profil | Út 26.4.2022 15:31:54
Macron >> Jop, to souhlasím ... a popravdě nechápu, proč to (skoro každej) zase tahá až na okraje sektorů... přitom i na místech, kde je mělčina i 300 m od břehu se to dá položit krásně na střed sektoru.. (samozřejmě +/- podle krásy místa)....
Pak při zdolávání "nechtěně" vyjedou ze sektoru a čau.. 12 hodin nechytáš... :-/
Pak při zdolávání "nechtěně" vyjedou ze sektoru a čau.. 12 hodin nechytáš... :-/
NMacron - Profil | Út 26.4.2022 15:08:39
jejenik >> na druhou stranu, mají sektory širší, než fotbalové hřiště. Takže ty karty jsou naprosto oprávněné. Ve fotbale taky nemůžeš běhat za bránou soupeře s balónem
Njejenik - Profil | Út 26.4.2022 15:02:27
Macron >> Nj, v noci při tom větru si musíš holt dávat velikej pozor aby ti to "neujelo".... :-D
NPvl - Profil | Út 26.4.2022 9:53:49
Jak na tom jsou Rafan s Carpkilerem ... nemám fejs . Dík za příp. info
Njeden3 - Profil | Út 26.4.2022 6:29:33
ještě před připsáním úlovků z dnešní noci
první dvě místa mezi sektory jsou sever !!!
to opravdu nebývalo moc zvykem a ani třetí místo sektor Mivardi s číslem pegů kolem 200 nebývá standart
uvidíme, kdy se oteplí voda a rozjedou se konečně i mělčiny, mohl by z toho být zajímavý finiš 👍🐟
první dvě místa mezi sektory jsou sever !!!
to opravdu nebývalo moc zvykem a ani třetí místo sektor Mivardi s číslem pegů kolem 200 nebývá standart
uvidíme, kdy se oteplí voda a rozjedou se konečně i mělčiny, mohl by z toho být zajímavý finiš 👍🐟
NHucho - Profil | Út 26.4.2022 1:22:18
MKulicka >> No v praxi to bylo výživnější než teorie, ale ke konci zůstávalo v osudí opravdu více teoreticky horších míst (sektor Mivardi) ovšem i posledních 10 mělo v osudí 2 teoreticky průměrná místa. Nejhezčí na tom je, že nechtěný sektor Mivardi je aktuálně dle hmotnosti úlovků 545kg třetí nejlepší a očekávaný topový sektor Traker 250kg je čtvrtý od konce. Evidentně každá teorie a losování jsou na ryby krátké;-)
NMKulicka - Profil | Po 25.4.2022 22:47:03
Martin M. >> Chmm, tak mi to nedalo, udělal jsem si hezký večer:) A počítal pravděpodobnost (navrhovanou praktickou zkoušku jsem zamítl z důvodu velkého množství nutných opakování:) losování černých a bílých kuliček. Ale jen pro verzi 2 bílé a 2 černé, i tak to chvílí trvalo:) První losující má pravděpodobnost na bílou 75 % poslední 17 %. Takže máš pravdu.
Na losování typu IBCC se to ale tak úplně použít nedá - není tak jednoznačně daný špatný / dobrý los a není tak jako u kuliček jednoznačně dané mám-nemám losovat znovu. Navíc, na rozdíl od kuliček, je pro volbu opětovného losování celkem zásadní znalost dosavadních výsledků losování. Takže ke konci se budou s vyšší pravděpodobností kupit horší místa, ale nespíš ne tak drasticky jako u kuličkové verze losování:)
Závěr - vím opět houbelec, jako před tím:)
Na losování typu IBCC se to ale tak úplně použít nedá - není tak jednoznačně daný špatný / dobrý los a není tak jako u kuliček jednoznačně dané mám-nemám losovat znovu. Navíc, na rozdíl od kuliček, je pro volbu opětovného losování celkem zásadní znalost dosavadních výsledků losování. Takže ke konci se budou s vyšší pravděpodobností kupit horší místa, ale nespíš ne tak drasticky jako u kuličkové verze losování:)
Závěr - vím opět houbelec, jako před tím:)
Čtenáři této diskuse také sledují
NKrátkodobá kaprařina x9945
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NKaprařský top vercajk3167
NLithiové baterie - srovnání1546
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NCcMoore a vše kolem něj3769
NAvid Carp - recenze348
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NFanclub značky Shimano16402
NOdpadávací kámen při vyvážce283
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...














