Zkrácení brzdy GS 4000 LTD

Zdravím všechny. Poradil by mi někdo nějaký servis, nejlíp Brno a okolí, kde by mi byli schopni/ochotni zkrátit brzdu na mých Daiwách GS 4000 LTD? Díky.
Autor diskuse: NoobAngler - Profil , 7.10.2021 kaprařina - náčiní, doplňky

Novocid - Profil | Út 12.10.2021 14:20:12

Calex >> Ahojda, a nemáš náhodou něco k nabídnuti? Díky za info.

    NCalex - Profil | Út 12.10.2021 13:29:40

    ovocid >> Jakákoliv 4000 s nízkým převodem a předkem od Šíma...Měl jsem na nich Rarachy a teď mám na nich Symetre 4000..

      Novocid - Profil | Út 12.10.2021 13:24:48

      Ahoj,tak to zbejvas akorát ty.(Calex ) Vyzkouším co mi bude vyhovovat.

        NCalex - Profil | Út 12.10.2021 13:15:12

        ovocid >> Zdarec, Tvoje pruty tady nikdo už nezná.😃😃

          Novocid - Profil | Út 12.10.2021 12:56:26

          Mam tam tedka Roybi Ecusive 4000Fa s přední brzdou a jsou lehčí k prutum. A zkoušel sem Šimánek Aero gte 5000C v baitu ale jsou těžší. Jinak to jsou pruty 3dilne Three Light Sportex 360cm a 45g. Tak spíš nechám ty lehčí Roybi.

            NDodo677 - Profil | Út 12.10.2021 11:31:48

            Willow >> jakou kovadlinu ? 😀 Dyt to je jenom o facku větší než ta GS4000 a mě osobně to teda případne "vyváženější", ale tohle bude vnímat asi každé jinak......

              NWillow - Profil | Út 12.10.2021 9:24:45

              Dodo677 >> Na lehký prut takovou kovadlinu?Gs 4000 má cívku v běžné velikosti 50.Je to prostě Daiwa.A na krmítka 40-50g úplně stačí,je to vlastně jako starý Freams akorát má sklopnou klíčku.Jsou rybáři , kteří dají na takový prut Shimano 3000-4000 a taky jim to nevadí.A to jsou o dost menší navijáky.

                NDodo677 - Profil | Út 12.10.2021 8:53:55

                ovocid >> no.....technicky v tom problém není. Ale osobně bych je na pruty 3,6m asi nedal. Sou to fakt takový krásní diblíci a na dlouhým prut to vypadá zvláštně. Ale na jemnějším prutu by to asi mohlo jít..... 🤔

                Co Daiwa GS BR LT 5000 C s baitem .....?

                  NWillow - Profil | Út 12.10.2021 7:03:00

                  ovocid >> Ano.

                    Novocid - Profil | Po 11.10.2021 21:40:08

                    NoobAngler - >> Dobrý den, chtěl sem zeptat, líbí se mi tyhle navijáky Daiwa gs4000ltd. Mám třídílné pruty 360cm a 45g. Chytám lehkou klasickou kaprarinu s použitím methodkrmitky 40g max a od břehu 70m max. Tak zda by se hodili na to moje pruty. Moc děkuji za info.

                      NDodo677 - Profil | Po 11.10.2021 20:48:46

                      Blek >> ...hmm... tak bohužel. Mám už posledních 8 podložek a ty si šetřím do náhradních cívek na řeku......(až teda konečně někdo ty civky do čr doveze :D )
                      Ale opravdu není problém na Ali koupit a pružinu v matici vyměnit za matku M8 je korunová položka absolutně bez práce :¨)

                        NBlek - Profil | Pá 8.10.2021 17:49:04

                        Dodo677 >> Supr,diky moc kolego.

                          NDodo677 - Profil | Pá 8.10.2021 9:34:01

                          Blek >> Myslim že ještě podložky mít budu.....jak se vrátím z ryb tak dám vědět

                            NBlek - Profil | Pá 8.10.2021 9:32:04

                            Kluci sem tez levy jak savla tak bych spis chtel apelovat na to ze kdyby si to nekdo sikovny tady delal a zbyl mu matros jeste na dva ks tak rad odkoupim.

                              NTomas Krlin - Profil | Pá 8.10.2021 7:59:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Jenom bych chtel rict, ze skoro kazdy navijak, ktery ma dlouhou brzdu ma v matici pruzinku. Chce to ji jenom zmerit jeji rozmer a koupit si hlinikovou tenkostennou trubku stejneho prumeru a tlousku idealne 1mm.
                              Pak ji jenom uriznout, opilovat plochy do roviny a vlozit misto pruziny...
                              Matice nebo jine podlozky jdou pouzit tez, s tou trubkou to zvladne kazdy sam...

                                NNoobAngler - Profil | Pá 8.10.2021 7:45:13

                                Dodo677 >> Super, myslíš, že bys mi třeba mohl udělat nějakou fotku, jak to tam máš naskládaný? Já jsem na tohle strašnej antitalent.

                                  NNoobAngler - Profil | Pá 8.10.2021 7:42:21

                                  Dulf >> Jo, na to jsem se samozřejmě díval, ale já jsem na tyhle věci strašně levej. Mám strach, že když to rozeberu, už to nedám dohromady:-).

                                    NDodo677 - Profil | Čt 7.10.2021 19:14:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Hele.....už sem to tady v jednom vláknu psal .... Karbon podložky a M8 matka do matice cívky .....
                                    :-) vyřešeno za pár korun
                                    https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=762739

                                      NDulf - Profil | Čt 7.10.2021 18:37:02

                                      Jsem našel na you tube.Zadal jsem daiwa gs 4000 zkrácení brzdy.Vybehlo video daiwa GS 4000 3000 drag kit.Tam meni lamely v brzde a rozebírá tu matici.Ja vymenil jenom tu pruzinu jak pise kolega a i to pomohlo.

                                        Njirisyky - Profil | Čt 7.10.2021 16:35:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        NoobAngler - >> Ahoj. Neznám tyto navijáky. Co mám staré crosscasty, tak na té matici co utahuje cívku je že spoda jakýsi klobouček. Pod ním je pružinka a tu jsem vyměnil za váleček o stejných rozměrech.