Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

NWillow - Profil | Ne 30.7.2023 15:52:22

drvoštěp >> To je ono.Levnější o 30% plus.
🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑

    Ndrvoštěp - Profil | Ne 30.7.2023 15:17:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Buffalo1969 >> Nám končila fixace koncem června. Zvedli nám zálohu z 2500,- na 4600,-. Zde z Čezu nová cena elektriky🙈🙈 Takhle to ženě napsali na vizitku🙈

      NBuffalo1969 - Profil | Ne 30.7.2023 14:54:55

      Willow >> 🙈

        NWillow - Profil | Ne 30.7.2023 14:19:13

        Buffalo1969 >> Čau Honzo, já mám nabídku na levnější elektřinu, ale místo 6700kč chtějí 9600kč měsíčně. Asi jsme chodili do školy za komunistů, protože dnes je něco levnější, ale je to o 1/3 dražší. TO MI HLAVA PROSTĚ NEBERE.!!!!

          NBuffalo1969 - Profil | Ne 30.7.2023 14:09:04

          Willow >> no ja jsem taky zvedavej co budu dělat. Fixace mi končí sice až v říjnu, ale nabídka na novou fixaci je asi 4x víc než mám teď. 🤔

            NWillow - Profil | Ne 30.7.2023 14:06:12

            Buffalo1969 >> ČEZ mi poslal takovou nabídku že asi přejdu k Eon.
            Holt ta dividenda a windfaaltax je asi pěkně zrujnovala.😬🙄😬
            8kc /1Kwh bez státních záruk, asi tak.🤮🤮🤮

              Ndrvoštěp - Profil | Ne 30.7.2023 13:55:07

              Buffalo1969 >> Vypnout hlavní jistič😆😆😆😆

                NBuffalo1969 - Profil | Ne 30.7.2023 13:00:20

                Tak co borci? Nějakej nápad za zafixování energií by nebyl? 😉🍺

                  NPopik - Profil | Pá 10.3.2023 18:18:24

                  Chlapi, vy co bydlite v byte, u koho ted mate plyn a elektrinu? Diky

                    NBacha San - Profil | Pá 10.3.2023 16:53:20

                    Včera jsem se dověděl, že je možné sjednat smlouvu na spot elektřinu, ale je třeba instalovat průběžné měřidlo. A to v Čezu stojí 3800,-bez DPH. Ale!
                    Pokud někdo jede na elektřinu celý barák, pak jedna MWh na spotu dnes vyjde na cca 3800,-kč, spíše míň a strop činí cca 7200,-kč. Takže za spotřebované 2MWh je měřidlo výdělečné.
                    U plynu to je zatím zakázané.

                      NBacha San - Profil | Po 6.3.2023 17:37:17

                      Dnes je spot 15,-kč/1m3. Nevím, co na to napsat...

                        NBacha San - Profil | Ne 5.3.2023 20:45:05

                        Jeden měsíc a plyn klesl o dalšch 6 éček. Je za 50 euro/MWh. To je 18,-kč za 1kubík. Čez nabízí tarif 32,-Kč za kubík. Dřou vás.

                          Nrybomil - Profil | Út 21.2.2023 12:38:09

                          Já tedy rozhodně nespořím s E.ONem, ale už se přihlásili sami. Píšou, že zlevňuji všem zákazníkům.

                          https://www.eon.cz/zlevnujeme/?

                            Nskalic - Profil | So 11.2.2023 13:36:28

                            Mate nekdo zkusenosti s prodejem pretoku f.Entri a nebo muzete doporucit nekoho jineho?Jsem zakaznikem Cezu a i mi cez elektrarnu instaloval,ale nechci prijit o fixaci tak musim pretoky prodat nekomu jinymu.

                              NBacha San - Profil | Čt 9.2.2023 15:32:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Cena plynu na burze od začátku roku pomalu, ale setrvale klesá. Včera a dnes 56euro/MWh. To je cca 18,6Kč/m3. Strop je 36,-Kč a velcí dodavatelé plánují dlouhodobé fixované tarify za cca 32,-Kč na tři roky, nebo 34,-Kč na rok.
                              Je to svinstvo, když vláda zakáže lidem nakupovat za burzovní ceny, které jsou nyní na polovině stropu. A fakt mě štve, že já, a ti co to stihli, můžu a ostatní ne.

                                NBacha San - Profil | Čt 19.1.2023 21:20:19

                                Káceč >> Twl, těch pálím v dílně pět, zavolám psy, aby taky topili a ještě se při tom ohřeju:-)))

                                  NBacha San - Profil | Čt 19.1.2023 21:17:38

                                  Pike >> Tak jasně, to máš pravdu, ale v tom případě by distributoři přitvrdili taky. Navíc ten spot je průměrem vnitrodenních spotových cen za zúčtovací období. Takže když v srpnu byla někdy cena 310 éček tak v průměru za půl roku to bylo třeba 125. Stačí si psát, nebo dohledat co to každý den stálo, sečíst, vydělit počtem dnů a mám cenu za jednotku (kubík, kWh, MWh). Vynásobit spotřebou a je vymalováno:-)

                                    NKáceč - Profil | Čt 19.1.2023 21:11:32

                                    Neumíte vůbec šetřit....

                                      NBacha San - Profil | Čt 19.1.2023 21:04:36

                                      A ještě něco, distributoři už připravují tarify nižší, než je strop. Sice o kačku, dvě, ale i tak. Teď to je boj o klienta, prože jim stát nebude nic kompenzovat, ale smlouvy budou na tři roky a jejich kvantita v tržbách daleko překročí současnou kompenzaci státu za strop.
                                      I proto je ten vládní zákaz spotů prasečina vůči lidem.

                                        Červené karty: Specialista, Zip1, sliver