Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Nphoenix410 - Profil | Po 24.10.2022 19:49:27

Ahojte, byl jeden z těch co byly u zkrachovalé bohemky alies 3-E a teď jsem u inoggy s plynem a eon s elektřinou. V době, kdy jsem se upsal k innogi a eonu (už jsem nechtěl ani manželka žádného malého dodavatele), tak jsem manželce říkal, že my budem za půl roku na tom lépe než ti kterým končí teď smlouvy. A co čert nechtěl stalo se. Poslední dobou co řeknu, tak se za 6 – 12 měsíců vyplní. Za plyn nám bylo vráceno 5100 od prosince 2021 (vyúčtování bylo k 5.10.2022), a za elektřinu 423 Kč od 29.11.2021 (vyúčtování bylo k 21.6.2022).

    NPike - Profil | Po 24.10.2022 19:17:14

    Bacha San >> no je to i tak dost. V lednu vydá nový ceník ČEZ na elektřinu a tam se ten strop využije taky. Takže to pak bude konečná cena včetně
    Regulované složky kolem 9 Kč z kWh. To se dotkne hodně lidí.
    Ten, kdo má rozumně velký dům, dobře zateplený, dobře orientovaný kvůli tepelným ziskům ze slunka, může topit třeba vlastním dřevem, ten bude v klidu.
    Lidi v obr starých nezateplených barácích s plynem, tam může být velký problém.

      NBacha San - Profil | Po 24.10.2022 19:07:05

      Teď jsem koukal na Innogy a je to těch zastropovaných 45,-kč za kubík.

        NBacha San - Profil | Po 24.10.2022 18:57:30

        Pike >> Jo, a ještě něco. Není započítaná marže distributora.

          NBacha San - Profil | Po 24.10.2022 18:54:28

          Pike >> Jj, je to cca 45,- za kubík včetně poplatků a DPH. Nějak jsem se v tom zamotal:-) Ale stejně to je raketka.

            NBuffalo1969 - Profil | Ne 23.10.2022 18:30:07

            Pike >> 😂

              NPike - Profil | Ne 23.10.2022 18:25:02

              Bacha San >> 6 Kč je za 1 kWH elektřiny, 3 Kč je za 1 kWh plynu.
              1 kubík plynu je 10,55 kWh plynu, takže ani těch 60 Kč nesedí.

                NBacha San - Profil | Ne 23.10.2022 18:16:11

                Bacha San >> Stala se chyba v propočtu. Vláda stropuje plyn na 60,-kč. Ale i tak...

                  NPike - Profil | Ne 23.10.2022 13:43:21

                  Bacha San >> Strop na plyn je cca 3 Kč za kWh.
                  1m3 plynu je 10,55 kWh.
                  Tedy nemáš ten strop dobře.

                    NBacha San - Profil | Ne 23.10.2022 13:36:33

                    Ještě doplním, že vláda zastropovala na desetinásobku, takže rozdíl mezi 11,-kč a 110,-kč sypeme do kapes distributorů.

                      NBacha San - Profil | So 22.10.2022 20:50:28

                      Tak klucí, zítra budu nakupovat plyn do baráku za cca za 11 kaček netto kubík.

                        NBacha San - Profil | Čt 20.10.2022 5:38:33

                        Willow >> Pozorně jsem to přečetl a teď, nemám čas a mažu do práce, k tomu jen napíšu, že je to jenom část problému a článek neodhalil podstatu. Dokonce si myslím, že to ani není problém. Dotace není finanční, ale politická věc. Z čeho se dotace vyplácejí?

                          Nmlaďoch - Profil | St 19.10.2022 14:05:04

                            Nmlaďoch - Profil | Út 18.10.2022 7:31:14

                            Willow >> včera Fialův poradce ve zprávách povídal, že PHM začnou brzo slevňovat, a to je dobrá zpráva pro řidiče. Krátce před tím jsem na jiný stanici slyšel, že stát ani na podruhý nenakoupil ropu a zásoby PHM jsou na 90 dnů.

                              NBacha San - Profil | St 5.10.2022 22:52:01

                              Pěkně se to tady zasírá. Je vidět, že nouze není a nebude.
                              A ještě k LNG terminálům. Jeden stojí 7mld. což je pro náš rozpočet králičí bobek. Pobaltské země maji asi jeden, nebo dva a stačí jim to.
                              Já si nadiktoval svoje zálohy a za 3/4 roku mi vrátili přeplatek 21 litrů. V Řecku jsem to pěkně oslavil. Opravdu nevím, kde je problém. I když možná vím...
                              Svět patří těm, kdo se neposerou.

                                NBuffalo1969 - Profil | St 5.10.2022 7:46:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dotace skrývají riziko, kterého můžete hořce litovat
                                .
                                Neber dotace, neber dotace, nebo se z toho zblázníš. Dnes a denně vidíme spousty reklam, které nás nabádají pořídit si určitý produkt za výhodnou cenu, do které je započtena dotace. Mohou tak vytvářet dojem, že jeho pořízení je více než výhodné a byla by chyba nekoupit, když je na to taková akční sleva v podobě dotované částky. Jak už to tak ale bývá, nikdy nic není zcela zadarmo. V čem se ukrývá tedy zakopaný pes? Jaké skryté nepříjemnosti na nás mohou časem vyskočit? Pojďme se podívat stinnou stránku dotací, které dnes již zadělávají na riziko, kterého můžeme velmi brzy litovat.
                                .
                                Zdroj: https://www.drevostavitel.cz/clanek/dotace-skryvaji-riziko?dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

                                  NBuffalo1969 - Profil | Út 4.10.2022 7:20:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Vláda hází podle expertů domácnosti topící tuhými palivy přes palubu
                                  Česká vláda přišla s opatřením, které by mělo snížit ekonomickou náročnost domácností po zvýšení ceny tepla. Podpora se ale týká jen domácností využívající k vytápění elektřinu nebo plyn.
                                  .
                                  https://energetikaonline.cz/energokrize/251-vlada-hazi-podle-expertu-domacnosti-topici-tuhymi-palivy-pres-palubu.html?dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context

                                    NBuffalo1969 - Profil | Po 3.10.2022 7:16:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Mapa 50 míst, kde je lepší netankovat
                                    Špatný benzín a naftu prodávaly i prémiové značky Benzina, Shell a OMV. Rakouská OMV dokonce dostala rekordní pokutu 1,5 milionu korun, za to, že prodávala směs obyčejného benzínu BA 95 a nafty jako prémiové, vysokooktanové palivo MaxxMotion 100 plus. Mapa i seznam byly sestaveny ze zdrojů České obchodní inspekce a aktualizovány 1. října 2022. Pravidelné zveřejňování výsledků kontrol benzinových stanic je především Kverulantova zásluha, když se mu podařilo změnit letitou praxi ČOI.
                                    https://www.kverulant.org/article/kde-je-lepsi-netankovat-duben-2022-2-2-2/?dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

                                      Červené karty: Specialista, Zip1, sliver