Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Buffalo1969 - Profil | Pá 1.4.2022 12:19:52

drvoštěp >> u nas se z těch haluzovych kotlů prodává třeba Beretta.
A jaký kue vyrábí bambitky. 🤣

    drvoštěp - Profil | Pá 1.4.2022 12:18:28

    Buffalo1969 >> To lambo vím😆

      Buffalo1969 - Profil | Pá 1.4.2022 12:16:54

      drvoštěp >> 😂😂😂
      V roce 2001 bylo v Italii 125 výrobců plynových kotlů. Plynový kotle vyrábí třeba i Lamborghini. 🤓🍺

        drvoštěp - Profil | Pá 1.4.2022 10:08:45

        Buffalo1969 >> Tak teď jsi mi dal brouka do hlavy 😆😆😆 To mi taky něco říká.

          Buffalo1969 - Profil | Pá 1.4.2022 10:04:36

          drvoštěp >> ja mam Gruppo Imar Top condens.

            drvoštěp - Profil | Pá 1.4.2022 7:30:29

            Buffalo1969 >> Tak jsem ho asi našel -FERROLI, ale měl ještě druhé jméno.

              drvoštěp - Profil | Pá 1.4.2022 7:26:09

              Buffalo1969 >> Ty, už nevím. Takovej blbej název.Výkon měl ten co udáváš a byl celolitinovej o váze 95kg. Tenkrát mi ho sehnal kolega topenář za nákupku. Pamatuji si jak si všeználkové klepali na čelo že mám itala protože prej italové kotle neumí😆

                Buffalo1969 - Profil | Pá 1.4.2022 7:12:50

                Willow >> večer ti to pošlu do SZ.

                  Buffalo1969 - Profil | Pá 1.4.2022 7:07:48

                  drvoštěp >> co to bylo za itala?
                  Já mám itala už 21 let. Naprosto nepřekonatelná spotřeba plynu. Modulace výkonu v té době byla špičková, ale dneska už je to proti novým kotlům doslova traktor.
                  Modulace 16-32kW. Dneska běžně kotle modulují 2,5-24kW.
                  Spotřeba plynu při minimálním výkonu 16kw je 0,67m3/hod. To i v dnešní době neumí žádnej plynovej kotel jinýho výrobce.

                    drvoštěp - Profil | Čt 31.3.2022 22:18:01

                    Polčis >> Já bych už do Viessmann nešel. Navoněná bída. Ještě že byl za pár korun. Za 6 let tři opravy za 9000,- Měl jsem italskej litinovej 15 let, a jen dvě opravy. Expanzka a napouštěcí ventil. Spotřeba stejná...

                      drvoštěp - Profil | Čt 31.3.2022 22:12:03

                      Darďas >> Plyn, Vitodens. Ale jak tak koukám, máš asi kondenzační ? Bedny jsou stejný.

                        Willow - Profil | Čt 31.3.2022 20:51:28

                        Buffalo1969 >> A jsem v pasti.Pol
                        opaticky.Tenhke hantec nedám.
                        🤔

                          Buffalo1969 - Profil | Čt 31.3.2022 20:30:06

                          Darďas >> Já mám bivalentní bojler 300L. Do dvou hodin z něj udělám trivalentní, takže o vodu strach nemám. Tepelko při vyšším výkonu funguje jako elektrokotel, takže ho využiju jenom na předehřev TUV. Do bojleru půjde jenom klasická elektrická spirála. S akumulačkou nad 300L se do sklepa nevymotám, takže budu muset vymyslet jiný umístění a nebo dát do sklepa ty akumulace dvě.

                            Polčis - Profil | Čt 31.3.2022 20:28:31

                            Darďas >> Ještě je tu možnost zatopit rumem 😀

                              Darďas - Profil | Čt 31.3.2022 20:25:16

                              Willow >> Chci dát kombinovaný.Jistič mám.
                              Nejvíce mě štve,že jsem zbytečně vyhodil peníze.

                                Buffalo1969 - Profil | Čt 31.3.2022 20:23:45

                                Willow >> jasný...:-)

                                  Darďas - Profil | Čt 31.3.2022 20:23:38

                                  Polčis >> Jsi bystrý.👍

                                    Willow - Profil | Čt 31.3.2022 20:13:03

                                    Buffalo1969 >> Plynový???

                                      Willow - Profil | Čt 31.3.2022 20:12:27

                                      Darďas >> Bojler normální na 230V do zásuvky,ale jestli nemáš samostatný jistič?

                                        Polčis - Profil | Čt 31.3.2022 20:10:19

                                        Darďas >> V lednu jsme daly nový Wiesmann taky, naštěstí bojler i wiadrus jsou pořád na místě 😀

                                          Červené karty: Specialista, Zip1, sliver