Energetické vlákno MRKařů.

Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

NPopik - Profil | Po 4.4.2022 20:50:47

Buffalo1969 >> tak, tak.

    NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 20:24:14

    Willow >> love nás dvou to nejsou, tak si na to můžeme dát štamprdličku...:-))))

      NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 20:22:58

      Willow >> to neřeš....vím. mně šlo o procentuelní objem plynu z Ruska. Nic víc v tom nehledej.

        NWillow - Profil | Po 4.4.2022 19:51:48

        Buffalo1969 >> To je dva roky starý článek.
        Nordstream 2 je pohřbených 11 miliard € na dně Baltu.🤨😩

          NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 19:43:16

          Devadesát procent plynu dovážíme z Ruska
          Závislost Evropy na ruském plynu poklesla k 60 procentům. Přesto mohou být Rusové spokojení, díky síti plynovodů dokážou nabídnout lepší cenu. A po jejich zboží bude především v Německu, které na plyn vsadilo, vysoká poptávka.
          https://www.seznamzpravy.cz/clanek/devadesat-procent-plynu-dovazime-z-ruska-89513

            NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 19:41:06

            Rozdílnou spotřebu plynu v průběhu roku řeší zásobníky.
            Spotřeba plynu v České republice je v letních měsících čtyřikrát až pětkrát nižší než během zimního období. Tento problém pomáhají řešit sezónní zásobníky plynu, do nichž je během léta vtlačován plyn, který se pak v topné sezóně odtěžuje zpět do plynárenské soustavy. Ke krátkodobému vyrovnání výkyvů spotřeby plynu pak slouží špičkové zásobníky, které dokážou flexibilně vykrýt několikadenní zvýšenou poptávku.
            .
            Proto je teď v zásobnících cca 10% kapacity plynu....
            https://www.epet.cz/odkud-k-nam-proudi-fosilni-paliva-znate-ropovody-a-plynovody-v-cr-/

              NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 19:37:41

              Willow >> pustím doma. Teď jsem v kanclu.

                NWillow - Profil | Po 4.4.2022 19:01:02

                Buffalo1969 >> Z Ruska...nikdo neví.
                My berem plynovodem Opal z Německa.Takže Norsko,NL a možná Rus.

                  NWillow - Profil | Po 4.4.2022 18:17:16

                  Polopaticky...
                  A blbej asi není.

                  https://youtu.be/aAE5UJCAB5Y

                    NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 13:24:01

                    Willow >> zprávy nesleduji už dlouho.

                      NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 13:23:18

                      mlaďoch >> nevím, ja jim do hlavy nevidím. Ale asi jo.

                        NWillow - Profil | Po 4.4.2022 12:58:32

                        Buffalo1969 >> Koncem listopadu 2021 jsme měli 90% zásob plynu.!!!!
                        5ti koalice jen odčerpává a čeká na lepší cenu.Viz.CNN.

                          Nmlaďoch - Profil | Po 4.4.2022 12:02:13

                          Buffalo1969 >> myslíš,že takticky čeká na pokles ceny?

                            NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 11:55:02

                            Popik >> Poláci sice bouchli do stolu, ale řvou že nebudou brát ropu a uhlí. O plynu nebyla ani zmínka.
                            Rakousko vychcaně ani do prava, ani do leva. A Němci jsou kapitola sama pro sebe. Naše vláda dělá bububu jenom proto, že je mezi Ukrajinou a náma ještě Slovensko.

                              NPopik - Profil | Po 4.4.2022 10:55:25

                              Buffalo1969 >> Nepletes, par clenu vlady si jede na vylet, ale Katar nema tak velkou kapacitu a hlavne pokud bude prodavat neco navic, tak nas zapadni staty preplati. Babis a kovid jsou uz pase. Soucasna vlada mohla zacit nakupovat uz pred mesicem, ceny zatim stale rostou, tak treba nakoupi ted. Rozdil v cenach bych jim strhnul z platu.
                              Osobne neverim, ze by Nemecko a Rakousko dopustilo uplne uzavreni kohoutu, ale posledni dobou byvam prekvapeny vice nez by se mi libilo.

                                NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 10:38:25

                                Popik >> Jestli se nepletu, tak máme nějaký potentáty v Kataru a jednají o dodávkách plynu. Tahle vláda "zatím" nemůže za to, že minulá vláda nekupovala plyn do hmotných reserv. Tím tuhle vládu neomlouvám, ale rozjezd měla takhle vláda fakt těžkej. Ještě bude veselo.
                                O plyn až tak strach nemám, horší to bude s ropou. Překalibrovat výrobní kapacity a rafinerie z ropy Ural na Brent nebude ze dne na den a hlavně to bude delší stop stav.

                                  NPopik - Profil | Po 4.4.2022 9:49:33

                                  Buffalo1969 >> vcera to rikal byvaly ministr Havlíček, takze to pravda bude bo ministri prece nelzou. Plyn prozatim tece, ale to se muze velmi rychle změnit. Vlada by neco nakoupit mela, kdyby se neco opravdu podelalo, tak at nemusime hned zavirat prumysl.

                                    NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 9:13:17

                                    mlaďoch >> i kdyby to byla pravda, tak plyn furt z Ruska jde bez výpadků.

                                      NBuffalo1969 - Profil | Po 4.4.2022 9:03:47

                                      mlaďoch >> úplně si nemyslím, že tohle je pravda.

                                        Nmlaďoch - Profil | Po 4.4.2022 8:28:37

                                        https://www.facebook.com/hbhistoryteamredakce/photos/gm.1410583612710125/787404792663492

                                        Česká Republika má k dnešnímu dni POUZE 11% ZASOB PLYNU!! Vláda Fialy odmítla nakoupit plyn za aktuální cenu a nechala zásobníky na 11%. Přitom před válkou byl stav na 90%. Tímto činem riskuje děsivé scénáře při zastavení plynu!!

                                          Červené karty: Specialista, Zip1, sliver