Stairs 2 Hell - veřejná diskuse | MRK.cz

Stairs 2 Hell - veřejná diskuse

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 29.9.2021 kaprařina - závodní sektor
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMrKos - Profil | Ne 3.10.2021 21:51:31

Fishky >> F. - 3.10.2021 21:35:54 >> a jaká je zde asi prokazatelnost úmyslu? Jen přibližně to zkus nastřelil v %.

Všichni sice víme že jde o úmysl. Pokud se bude lámat chleba a sportovec by šel k soudu, tak řekne že olovo odpadnulo nechtěně. A jsme na začátku

I proto vnímám jedine funkční řešení v tom, ze pořadatel zakroči vhodným nastavením pravidel.

    NF. - Profil | Ne 3.10.2021 21:51:06

    drvoštěp >> pár let zpět se konkrétně tahle akce mezi kapraři odsuzovala, teď jsou za účast ještě hrdí

      Ndrvoštěp - Profil | Ne 3.10.2021 21:49:06

      P!F >> Mě zarazilo hlavně to, že pár let zpět se tu propagovalo na tyhle ,,akce" betonové závaží, a najednou ticho po pěšině.

        NMrKos - Profil | Ne 3.10.2021 21:47:32

        P!F >> aha, myslel jsem si to. O tomto debata ale.prece vůbec není. Utrhnout nechtěně 2g jiggovku je něco poněkud jiného než tam úmyslně nechat 400g na každý záběr od kapra. Zaměř se prosím na slovo úmyslně. A dosad si ho i do patricneho paragrafu zákona. Az potom můžeme pokračovat v diskuzi.

          NP!F - Profil | Ne 3.10.2021 21:43:38

          drvoštěp >> kukni, ja by som praktik, jeden kus zámkovej dlažby je sakra lacnejší, než 400g olovo, rozdiel v tom blate 0,0000houno...
          Keby som dotyčného neregistroval ako malamutovho papagája, tak iba mávnem rukou a poviem si, že je to debil, jednoducho mamrd, čo melie o samosekoch a nemá šajn o čom hovorí...

            NP!F - Profil | Ne 3.10.2021 21:39:18

            MrKos >> nedodržiavanie 50ky v obci ročne zabije desiatky ľudí, to hovorím iba o Slovensku. Používanie odpadávacích olov koľko približne, keď to ideš porovnávať?
            To, že si tento ani iný zákon nenapísal viem, rovnako ako žiadny iný, ty si zo svojej hlavičky moc nevyprodukoval, zvládaš tak akurát papagájovať to čo si prečítaš.
            Skús si ten zákon prečítať ešte raz a možno ti docvakne, že medzi používaním odpadacieho olova na kapre, olovenou záťažou na feeder či olovenou hlavičkou na jigu rozdiel nie je. Keď teda ti ide iba o zákon a nie o rýpanie, som presvedčený, že používaš výhradne volfrám a betón...

              NF. - Profil | Ne 3.10.2021 21:35:54

              MrKos >> no hele, jestli myslíš, že se tam dějí takové nekalosti s toxickými jedy, tož... Neoznámení trestného činu (§ 368 trestního zákoníku)
              Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že spáchal některý z vyjmenovaných trestných činů, a trestný čin neoznámí bez odkladu státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu, bude potrestán odnětím svobody až na 3 léta.
              ...tak bys to měl mazat nahlásit, ne? :-D když se tedy chceš držet té platné legislativy ;-)

                Ndrvoštěp - Profil | Ne 3.10.2021 21:33:59

                P!F >> Ale proč ho tam zbytečně ,,sypat" když lofci jsou ochránci přírody... Tak to je myšleno.

                  NMrKos - Profil | Ne 3.10.2021 21:26:41

                  Píňas >> přesně to jsem hned v prvním příspěvku myslel a popravdě nerozumím tomu, proč se tím pořadatel a spolupořadatel svaz opět nezabýval. Přitom je to každoroční folklor. Síla peněz zde bude asi větší, než zdravý úsudek.

                    NMrKos - Profil | Ne 3.10.2021 21:24:33

                    P!F >> toto je levný pokus, ale držme se platné legislativy. Já opravdu nenapsal zákon o vodách ani klasifikaci olova jako toxické a jedovaté látky. Ani můj děda to nenapsal, nikdo z naší rodiny. Zkusme být nestranní, protože tato rétorika se blíží tomu, že 50 v obci je zbytečná a stejně nikoho nepřejedeme.

                      NP!F - Profil | Ne 3.10.2021 21:21:05

                      MrKos >> a to olovo na dne urobí čo? Obidvaja vieme, že hovno...
                      Ale argument na rýpanie si našiel.

                      PS: nie som kaprár, v živote som odpadávacie olovo nepoužil.

                        NPíňas - Profil | Ne 3.10.2021 21:20:31

                        MrKos >> a při tom není tak těžké dát do pravidel že je olovo na vyvážku zakázané, stejně jako to máme na IBCC

                          NMrKos - Profil | Ne 3.10.2021 21:17:06

                          Orion24 >> navíc na jezeře je 200g málo a nakládají tam klidně dvojnásobek. Asi záleží na tom, jak to táhne a jak daleko vozí. Ve 100 týmech za 7 dní si celkové číslo raději ani nepředstavuju.

                            NMrKos - Profil | Ne 3.10.2021 21:14:55

                            Mery >> ten dotaz jsem zachytil a souhlasím. Osobně se na to dívám tak, že pokud někdo vybírá startovné za týdenní aktivitu 100 týmů, ze které logicky plyne porušování zákona a ůmyslné vnážení jedů (olova) do povrchových vod, tak by za to měl odpovídat. Paradoxem je, že někdo si vybere startovné a profituje z přírodního bohatství, o které se nijak nezasadil.
                            Pravděpodobně by se měl odpovídat za to olovo u soudu. Zde je bohužel velmi obtížná prokazatelnost ůmyslu a na tom všichni staví. Navíc tam klidně zůstane i několik metráků olova za den, ale nikdo nezjistí kolik.

                              NF. - Profil | Ne 3.10.2021 21:12:54

                              hakin >> olovo se nemota, lépe se s ním pracuje, je skladnější, lépe se pokládá a v celkových nákladech na takovou akci s sebou málo kdo poveze dva kýble šutru, jde o výsledek a olovo má jen pozitiva, tak proč by někdo používal kámen?

                                NOrion24 - Profil | Ne 3.10.2021 21:12:21

                                MrKos >> dnes to kamos ratal.....mal 12 ryb za vikend.....200gr kus....daky pleskač....2,5kg olova by nechal vo vode ak by to nerobil inak, jeden rybar....ako ono sa to nezda....ale je to dost...

                                  NMrKos - Profil | Ne 3.10.2021 21:09:33

                                  hakin >> ale o tom vůbec není diskuze. Můj dotaz směřoval k tomu, zda se tímto problémem pořadatel, svaz a další spolupořadatelé zabývali a v jakém rozsahu. Očekával bych třeba odpověd v tom smyslu, že zabývali a že je odpadávací olovo v propozicích zakázané.
                                  Stavět něco na teorii nějaké vlastní odpovědnosti "sportovce" je sice hezké, ale již víme že nefunkční.

                                    Nhakin - Profil | Ne 3.10.2021 21:04:20

                                    Miestni mudrlanti ako viete čo používajú na vyvážku? Určite malo kto olovo

                                      NMery - Profil | Ne 3.10.2021 21:01:48

                                      MrKos >> taky netuším proč se nepoužívají kameny, já když vyvážel tak jedině na kameny, a nebo na olovo ale ne odpadávající. Vůbec se mi to nelíbí, je to hnus.🤮🤮 Já to chápu člověk musí jít k řece, potoků a hledat, snazší je vzít si v krámě kýbl oliv a vsechny je tam nechat.

                                        N123tom123 - Profil | Ne 3.10.2021 21:01:16

                                        Jenom že zvědavosti, kolik je startovné ?