Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Npoldeci - Profil | So 10.1.2026 10:56:05

A podľa toho ako sa niekedy zhaňa nejaká veľkosť ,typ tak sa predá všetko aj s “ voľami “

Veľmi sa to preháňa tieto maznavé nákupy podľa mňa

    Npoldeci - Profil | So 10.1.2026 10:50:35

    icokarp >> máš to zaujímavé,ja ani nepamatám kedy som naviják kupoval v obchode s nejakým vyberaním
    Vsetky daiwy mám z usa, nejake shimano z jp al ostatné tak rozne po europe ale nikdy/ klop klop/ mi nedosiel drek
    Mal som akurat jeden problem s ryobi kde slovenský predajca ojebával s náhradnou cievkou,zahanbene to ale doriešil

    Asi máš zlú karmu,rob s tým niečo😉

      Nicokarp - Profil | So 10.1.2026 10:34:23

      Sethy >> no ja ti to takto pravdivo napíšem, prišli mi navijáky z eshopu na obidvoch museli byť krabice otvorené, pretože tá priesvitná páska bola rozrezaná a v každej krabici boli ináč poprehadzované veci , týmto pádom neverím, že niekto s tým niečo nerobil, respektíve skúšal ten navijak,to je jedna vec, druhá vec, keď som prišiel do dvoch obchodov mi predavač doniesol znova krabicu s navijakom,kde tá priesvitná páska buď tam nebola,alebo bola porušená,tak som mu povedal,ak majú viacero kusov,nech mi ich donesú na pult, doniesol, keďže mali tak som si vybral kus, kde krabica nebola porušená a ktorý bol bez vôle, sám dobre vieš, že tieto,ale aj iné šimana majú vôle, budem sa opakovať je to kus od kusu,a určite by si ani ty taký kus nechcel, mám v tomto veľmi jasno a nikdy!!! by som si mačku vo vreci už neobjednal,preto už chodím osobne do obchodu, času mám dosť, mimochodom ty by si taký kus chcel s kilometrovou vôľou? x kámošov čo poznám ich takto vrátilo späť a aj sami predavači, keď som sa na túto tému bavil,tak mi povedali, že o takéto navijáky s tou vôľou nemajú pri zatočení niektorí kupujúci záujem,asi tak.

        NPindˇa - Profil | So 10.1.2026 10:05:15

        Sethy >> To asi ne, ale zákazníci to můžou vyřídit při výběru na prodejně, nebo při vrácení takového produktu v ochrané lhůtě

          NSethy - Profil | So 10.1.2026 9:12:28

          icokarp >> vážně myslíš, že má někdo v obchodě čas rozbalovat navijáky a zkoušet na kterém je menší či větší vůle a podle toho je pak posílat zákazníkům aby se těch horších zbavil?

            Nmurphyy - Profil | Pá 9.1.2026 22:36:58

            Šuta >> tiez si myslim ze bielu mozu vidiet aj viac nez ostatne. jasne meter fluo toho zachrani vela, ale budu situacie kedy ani to nemusi stacit. ale aj keby bola snura neviem akej farby, stale je to snura, ryby ju vo vode vedia odhalit skor ako silon. hoci sa to nezda ale monofil bude asi vzdy najmenej odhalujuce spojenie medzi nami a hacikom..moderny lov voli akysi kompromis citlivosti (snura) a mensej napadnosti (navazec silon, fc) co pre vacsinu situacii postacuje, ale na nejake nemusi

              NA_dam - Profil | Pá 9.1.2026 22:26:03

              Šuta >> To isto nerieši tj 0,18 šnúra na 20kg a nadväzec z 0,20fc na 6-7kg to utrhne dobrá ryba... A ísť do hrubšieho fc tak už nástraha zle prepadáva a zle sa vede... 30cm ale 0,60mm😆

                NŠuta - Profil | Pá 9.1.2026 22:10:26

                A_dam >> Každý to má jinak, já třeba šňůru rád dobře vidím. Metr fluo tohle myslím vyřeší, ale možná se pletu, třeba ti dám jednou za pravdu.

                  Npoldeci - Profil | Pá 9.1.2026 19:31:37

                  vicx >> to je len adrena+ si myslím
                  Kilo navyše za iný dizajn

                  Ďalšia vec je distribucia, keď zháňas nejaký konkrétny napr expride tak pomaly prelustrovať celú europu kde je skladom

                    Nvicx - Profil | Pá 9.1.2026 18:56:38

                    poldeci >> podľa toho čo píšu Japonci, sú to extrémne závodnícke rákosky. H-čko je tuším sa PE 5...

                      Npoldeci - Profil | Pá 9.1.2026 18:44:06

                      Luger46 >> tak na toto presne čakám, model 174mh+

                        NLuger46 - Profil | Pá 9.1.2026 18:15:15

                        Novinka

                          Nicokarp - Profil | Pá 9.1.2026 17:35:10

                          murphyy >> dík Martin,aj ja som sa čudoval, že nie je vyklonený do hora, tiež divné,ako to robia,aj ten druhý na predajni bol vcelku dobrý.

                            Nmurphyy - Profil | Pá 9.1.2026 16:55:33

                            icokarp >> pozeram Igor ze ten je fakt vydareny, este aj preklapac nema prilisny nabeh vyklonenia smerom ku brzde - podaril sa 😉

                              Notoš - Profil | Pá 9.1.2026 15:38:19

                              icokarp >> Já mám štěstí při pořizování nových navijáků. Zato mám smůlu při výběru nástrah (woblerů, gum, plandavek)...nic mi to totiž nežere...

                                Nicokarp - Profil | Pá 9.1.2026 14:41:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                P3 >> stalo sa to aj mne,2x som im vracal späť, kde mali tiež dosť vôlu na kľučke,dnes si chodím len osobne do predajne pre naviják, už cez eshop nie, môj názor je, že vždy posielajú takéto kusy,aby sa toho zbavili,ak natrafia na takého, ktorému to nevadí,tak sú radi, že to predali,ak natrafia na mňa aj iných, čo sme tu,a sa rozumejú majú oni smolu, vždy to bolo aj bude a to aj pri iných typoch Šimán,no a keď sme pri tých Twinoch FE, takže toto je moja finálna podoba bez vôle toho môjho M-ka😉

                                  Nmurphyy - Profil | Pá 9.1.2026 14:35:39

                                  P3 >> nezdala sa mi az taka, ale to este premyslim, dalsia vec ze moze viac hucat..mam aj tusim okolo 0.22 a to uz je celkom lano.

                                    NP3 - Profil | Pá 9.1.2026 14:15:09

                                    murphyy >> až na to,že ta jejich 0,10 je v reálu skoro 0,20mm měl jsem a už nechci.

                                      Nmurphyy - Profil | Pá 9.1.2026 13:48:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      mam cervenu spiderware uz roky roky ale len na lod, toho roku budem uz asi menit ale len preto ze uz jej na navi moc nemam
                                      co chcem mozno skusit tak WFT strong 0.10-0.12. sa budete asi smiat ale kamos je s nou velmi spokojny, zdolal na nu tusim na tu 0.10 aj sumca necelych 2m, proste drzi aj po rokoch..a napr daiwa tourn. mu praskaju - ale ako sa uz spominalo vsetko je to o tom ako je snura stara, na aky tip ju pouzijem, ci z brehu, lode..na lod pri spravnom pouziti a dlzke navazca su pre mna pouzitelne aj starsie, to uz si rybar pride na to sam ci este je snuru ochotny akceptovat alebo uz nie

                                        NP3 - Profil | Pá 9.1.2026 13:46:55

                                        siluri >> jj taky mi přijde,že se k nám vozí dvojí kvalita zboží a nejen v rybařině.