Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NŠUKI - Profil | Po 10.11.2025 15:16:04

Polčis >> 🤫🤫🤫🤫

    NPolčis - Profil | Po 10.11.2025 14:44:15

    ŠUKI >> Ale karlos ho opravil tak,že nic nejde poznat a tím pádem se nic nestalo…aspoň já si nic nepamatuju 😉

      NPindˇa - Profil | Po 10.11.2025 13:35:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      murphyy >> Ale ke spokojenosti té dotlačil nedostatek origo cívek a ba brzdu stačí přece jiné podložky

        Nmurphyy - Profil | Po 10.11.2025 13:19:32

        icokarp >> ano Igor tiez som o tom rozmyslal ze tam dobuducna dam ciernu, resp ako pises ani strieborna by nebola zla, ale mozno nakoniec to necham tak, na foto to nevyzera uplne ideal ale v reale ma to nejak nevyrusuje

          Nsiluri - Profil | Po 10.11.2025 12:58:16

          kkkarlos >> clovece co to za skapacina? :) Hodne nestastne nasvetlena fotka :)

            NBulda 64 - Profil | Po 10.11.2025 12:41:04

            Vévoda z Wellingtonu >> kdo podlehne masírce, tak tu nemá co prohledávat... ;)
            Tady jsou jen slušní šimpánisti, co ctí značku 😅😂🤣

              NVévoda z Wellingtonu - Profil | Po 10.11.2025 12:16:37

              murphyy >> děkuji za krásný elaborát hodný diplomové práce :-)
              Snad jsem to všechno nějak pochopil, mám z toho dobrý pocit :-)
              Mimochodem můj život se Shimanem přitom nezačal dobře. Můj první TP při vlhkém počasí (nedej bože dešti) začal při točení zatuhávat (i v létě).
              Bylo kousek od rozvodu, do toho masírka od "chytej" na daiwy, ...no byla to prostě těžká doba :-)

                Nicokarp - Profil | Po 10.11.2025 12:06:05

                murphyy >> keď si to takto poladil,tak by som tam hodil striebornú kľučku z Ultegry 5500 ci4 Xsc,tak som to mal ja, keď som ich vlastnil,mne tá žltá nevoňala😊

                  Nmurphyy - Profil | Po 10.11.2025 11:58:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  a ked sme pri tych malych bullsoch, tak az teraz som si zatial len jeden 5080 vyladil tak, ze splna vsetky moje poziadavky na odhoz..co mi vadilo, resp nie ze vadilo, nebolo to uplne podla predstav, ze u povodneho bola dlhsia brzda a nie prilis hlasity cvrcek..
                  teraz tam mam cievku z medium baitrunnera ci4+ xtb (musel som tam z neho dat aj prstenec - iny dizajn ako na bullse), a teraz je to pre mna vono :) brzda na pol otacky, krasny zvuk cvrcka

                    Nkkkarlos - Profil | Po 10.11.2025 11:58:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    MrtweyUbrus >> já vím že je zaměnitelná cívka z Technia se Stradicem 🤣

                      Nkkkarlos - Profil | Po 10.11.2025 11:53:39

                      ŠUKI >> 🤣🤣 teď jsi ho dostal 🤣🤣

                        Nicokarp - Profil | Po 10.11.2025 11:52:07

                        murphyy >> čau Martin,ja som mal oba typy,cievky sedeli presňe, keď som ich zamenil, či je u tej 5050 menší,to neviem, vôbec som to nemeral, samozrejme, že na tú 5080 vojde viac silonu,je hlbšia preto aj to označenie je 5080.

                          Nmurphyy - Profil | Po 10.11.2025 11:45:13

                          icokarp >> tak tak vedel som ze su zamenitelne, ze to uz viaceri pisali, ale nie je mi celkom jasne ked pisu priemer cievky (vrchna odhozova cast) u 5080 65mm - co mozem potvrdit je to presne tak.
                          5050 nemam, ale tam pisu ze priemer cievky je o 3mm mensi cize 62mm, je to tak?

                          mne z toho vychadza, ze ano cievky su kompatibilne, spodny priemer cievky co dosada na prstenec proti zapadavaniu vlasca je rovnaky u oboch, len 5080 ma vrchny priemer trochu sirsi a je aj hlbsia, potvrdi niekto?

                            Nicokarp - Profil | Po 10.11.2025 11:32:50

                            MrtweyUbrus >>ahoj ,len v hĺbke, môžeš medzi sebou meniť,telo je stejné .

                              NMrtweyUbrus - Profil | Po 10.11.2025 10:24:48

                              Ahoj, může někdo potvrdit zdali jsou cívky 5050 a 5080 na Bullse zaměnitelný? Je tam rozdíl jen v hloubce?

                                Naleš vavřina - Profil | Po 10.11.2025 7:18:27

                                poldeci >> Já už pár navijáků totálně odrovnal, ... ale ve své hlavě. Novým majitelům slouží stále, :-)))

                                  NŠUKI - Profil | Po 10.11.2025 5:24:55

                                  Polčis >> Ty umíš naviják "odrovnat" jiným způsobem... 🤭

                                    NPolčis - Profil | Po 10.11.2025 2:55:48

                                    poldeci >> Já nepsal nic o nepoužitelnosti,jen,že v navijáku po půl roce chrastilo jak v řehtačce 😉

                                      Nmurphyy - Profil | Ne 9.11.2025 21:16:20

                                      poldeci >> tiez velmi nemusim ze dost ludi pouziva termin odrovnanosti pre navijak pri stale este funkcnom navijaku, ale ja to chapem ze myslia odrovnany pre nich, ze uz stav navijaku prekrocil mieru zmeny ako ked bol este novy, tu mieru ma kazdy nastavenu inak
                                      u shimano navi to riesit netreba, tam je trend opacny, casom navijak dozrieva :))

                                        Npoldeci - Profil | Ne 9.11.2025 21:00:37

                                        Polčis >> mal som rozne navijáky ale nikdy sa mi žiadny nepodarilo odrovnať tak aby bol nepoužitelný
                                        Moj názor je ,že viac záleži na majiteľovi ako na samotnom stroji