Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NPolčis - Profil | Ne 9.11.2025 20:24:40

vicx >> To leda by byla chyba z výroby,chytal jsem jointedy od rapaly,nějaké slidery a jigy chytám teď i tenkrát v 99% kolem 10g.+guma.
Na podobných nástrahách se mi podařilo odrovnat ještě zauber,ale to bylo tak za desetkrát delší dobu.

    NDiamond - Profil | Ne 9.11.2025 20:17:00

    vicx >> :)

      Nvicx - Profil | Ne 9.11.2025 19:42:55

      Polčis >> no, len či ten prevod v tom nebol nevinne :)))

        NPolčis - Profil | Ne 9.11.2025 17:27:46

        poldeci >> A kteří to jsou?
        Kdysi jsem koupil penn battle s rychlým převodem,ten vydržel cca půl roku a chrastilo v něm jak v řehtačce.

          Nkubas. - Profil | Ne 9.11.2025 14:30:25

          murphyy >> A vvvvotomtoje :-).

            Nmurphyy - Profil | Ne 9.11.2025 14:22:54

            Diamond >> presne tak, ludia to casto spajaju s nizsou zivotnostou a podobne reci, co ja vobec neriesim pretoze to riesit netreba, opisoval som len pocitove rozdiely lahkosti navijania pod zatazou a pre mna su pocitovo prijemnejsie navi s nizsimi prevodmi (s vynimkou velkosti 3000 kde su mi stale prijemne aj HG)..PG si nekupujem koli zivotnosti ale koli lahsiemu a komfortnejsiemu navijaniu pri vacsom zatazovani

              Npoldeci - Profil | Ne 9.11.2025 12:27:42

              Diamond >> ono je to aj tak trocha zábavné sledovať,ti ktorí v minulosti boli proti rýchlemu prevodu si tč tie navijáky kupujú a píšu k tomu oslavné texty ako keby objavili ameriku 😁

                NDiamond - Profil | Ne 9.11.2025 11:29:37

                murphyy >> celkovo tu na mrku vznikla taká mantra brutálnej životnosti navijakov s pg prevodmi a rýchly koniec navijakov so štandardnými, alebo rýchlejšími prevodmi. Tie pg prevody sa tu myslím celkovo dosť preceňujú ... Mám aj pg, aj štandard, aj hg a všetko šlape po rokoch ako hodinky, dokonca aj v odľahčených verziách ako Vanford či Vanquish. Stačí k tomu troška zdravého citu a občasná údržba ...

                  Nmurphyy - Profil | Ne 9.11.2025 11:19:14

                  Vévoda z Wellingtonu >> zdarec, za mna to mas nastavene dobre, nemas vobec dovod riesit vyssie prevody len pre to ze su, lebo ako pises aj s tym nizsim vies tocit rychlejsie ked je potreba. a na bolene mas aj ten stradic.
                  - mam vyskusane nejake navijaky s vyssim a vseobecne prijemnejsie su mi navijaky s klasickym prevodom
                  - u velkosti 4000 tam je teraz pre mna ideal PG a max 5.3-cize standardny prevod
                  u prevodov 6.2:1 co mam u exsence 4000 a twin power sw-b 4000 uz mi to tak nevyhovuje, ale nic na co by som si rychlo nezvykol, a na bolene, ale aj tazsi feeder, pripadne ine sposoby ich pouzivam stale, u nich je trochu tazsie tocenie ale to prestanes za kratky cas vnimat, rozdiel v rozbehu nevidim - ale je to dane aj tym ze su to vyssie rady a novsie generacie od toho stradica co mas.

                  ja si uz dalsiu 4000ku s vyssim prevodom zrejme nekupim pretoze tie co aktualne mam mi v pohode budu sluzit dalsie desatrocia :)

                  a keby sa vyrabal ten TP SW 4000 co mam aj s mensim prevodom - tak si tipni ktory by som volil, cize niekedy je dovod vyssieho prevodu aj ten ze jednoducho iny na vyber z momentalnej ponuky danej rady proste nie je :)

                  u velkosti 3000 tam je pre mna standard tiez 5.3:1 ale prave u tejto velkosti mam rad aj HG prevod, a napr. taky novy TWIN XD 3000 s prevodom HG by som bral hned :)
                  - cize u mna 4000ka XG - pre speci pouzitie
                  - 3000ka HG - vpohode aj pre uni pouzitie

                  dost vela veci, ale snad sme to trosku priblizili :) resp napisal som ako to mam ja, ini to mozu mat trochu inak, ale stale pojde o zvyk, ked je navijak dobre skonstruovany, kvalitny, tak trochu tazsie tocenie prestanes za kratky cas vnimat
                  ono je to zrejme aj tak ze hlavny dopyt pre vyssie prevody u privl. navi vznikol z poziadaviek pre morsky a pribrezny morsky lov, u nas sa volil hlavne na plavacku, rychle tahanie nastrah s mensim odporom, a v podstate toto plati stale..:)

                    NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 8.11.2025 19:19:04

                    veselka2 >> on má ten můj rychlý stradic takový hrubý pomalý rozjezd, a to mi vůbec nesedí, ale je to o zvyku jak píšeš a pak se nenechat zmanipulovat, že kolovrat s rychlým převodem o dost dřív odrovnáš

                      Nveselka2 - Profil | So 8.11.2025 18:01:49

                      Vévoda z Wellingtonu >> myslim že to je jen o zvyku,dřív jsem preferoval 5,2 převod ale po koupi exsence s převodem HG 5,8 ,jsem zjistila že mi vyhovuje víc ted uz mam pomalejší je twina 40pg který slouží na štikovém klacku

                        NPolčis - Profil | So 8.11.2025 16:56:53

                        Vévoda z Wellingtonu >> To je jiná,I když mně ten naviják nebaví.
                        Pg twin mám třikrát a to je jiná liga.

                          NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 8.11.2025 16:53:36

                          otoš >> Děkuji.

                            NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 8.11.2025 16:53:13

                            Polčis >> jo to dává smysl. Já mám skrze loď v tomhle omezené myšlení.

                              NrEb - Profil | So 8.11.2025 15:12:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Zdravím,
                              Prodám Twin Power 4000Fc, ve stavu 9.5/10 (téměř bez oděrek, chod je jako u nového stroje) . Mám k němu i originální krabici včetně náhradní cívky, oleje, podložek a veškeré dokumentace. Cena 6.000,-.

                                Notoš - Profil | So 8.11.2025 15:11:49

                                Vévoda z Wellingtonu >> teď mě David předběhl...jsem to taky tak chtěl říct. Taky existují plandavky, které vyžadují rychlé tahání...

                                  NPolčis - Profil | So 8.11.2025 14:56:39

                                  Vévoda z Wellingtonu >> Mám jeden nejrychlejší twin na dlouhém prutu.
                                  Těžší jig,menší guma a lov co nejdál.Potřebuju rychle gumu dostat ode dna při každém skoku.

                                    NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 8.11.2025 14:51:18

                                    otoš >> nevím, zrychlit lze přece (SKORO) vždycky, zpomalit však o dost hůř (někdy už nemusí být kam)
                                    Na boleny do peřejí 6:2 mám bílý balet Stradic, na ostatní rybařinu přívlačí si rychlý převod nedokážu ospravedlnit viz. první odstavec + navi s pomalejším převodem by měly mít z principu soukolí delší životnost.

                                      Notoš - Profil | So 8.11.2025 14:39:14

                                      Vévoda z Wellingtonu >> jsou povrchové nástrahy - hladinové - se kterými necukáš, prostě motáš jak např. při lovu s rotačkou...

                                        NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 8.11.2025 14:32:38

                                        otoš >> vůbec se nechytám. S těžší povrchovkou chápu není takový odpor, ale když s ní cukám, jaká je výhoda v tom, že (na)dovinu víc? Většinou potřebuju právě co nejlínější pohyb imaginárně dodělávající rybky. Nepotřebuju aby dělala nepřirozeně dlouhé skoky. Tak to mám teda já.
                                        Rád se dovzdělám, nás fakt učili se rychlým převodům vyhýbat.