Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Notoš - Profil | So 8.11.2025 14:25:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Tak jsem dnes vzal k vodě nového parťáka...Jsem nadšený nejen z navijáku, ale i z ,,nového" prutu...
Foto ryb sem dávat nebudu, většinou jsem chytal malé štiky...U vody vše šlapalo tak, jak jsem si představoval...jako bonus byl, že na ulici, jak jsem svíral v ruce již složený prut, tak se otáčela za mnou děvčata...
:-)))

    Notoš - Profil | So 8.11.2025 14:17:15

    Vévoda z Wellingtonu >> Jako na lov na ,,povrchovky" je ten naviják naprosto OK... lov s těžšími povrchovými nástrahami je pak ideální právě s převodem, který nabízí verze HG.

      NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 8.11.2025 10:07:06

      murphyy >> Ahooj! Prosím Tě, všímám si, že se nebojíte chodit do verze HG, to by měl být rychlejší převod. Já jsem byl naučenej třeba od Tychlera, se těmto verzím (mimo plavačky) vyhýbat, že při větší zátěži dřív odejdou, tak je nekupuju (mám jen bílý Stradic na boleny do proudu, jinak všechen arzenál do 5:3).
      V čem tkví to kouzlo rychlejšího převodu (krom toho, že mám dřív smotáno), že do toho třeba na těžší vláčku jdete?

        NFilla - Profil | So 8.11.2025 7:20:45

        murphyy >> murphyy - 7.11.2025 13:39:26 >> a vo vo votom to je!

          Nmurphyy - Profil | Pá 7.11.2025 22:41:02

          hakin >> na to ze si rozmyslal aj nad nejakym stradicom z druhej ruky, tak tymto si to zaklincoval a trafil do cierneho vsetkymi desiatimi. vyborna a spravna volba👍👍

            Nhakin - Profil | Pá 7.11.2025 19:38:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            hakin >> Tak už nič. Vyriešil to predavač v obľúbenej predajni. Neodolal som.

              NA_dam - Profil | Pá 7.11.2025 17:50:43

              siluri >> To sa viaže na jazerné chytanie plus sa dáva bužírka na tú časť zo šnúrkou ale to vieš ísto dobre...
              Ale trhačka je trhačka😃

                Nmurphyy - Profil | Pá 7.11.2025 14:24:47

                siluri >> super dik za inspiraciu, cize podvodak na koniec, este som to takto tusim neskusal, max som dal podvodak medzi haciky, alebo som na koniec (system ako mas ty) dal viacero popiek ale na to som nikdy nic nechytil, lebo casto krat zrejme ani nemali potrebny vztlak aby to zdvihli..:)
                j podvodak takto bude urcite fajn volba to skusit, hlavne na dazdovky, pijavice a hlavne menej by sa to malo motat, celkom sa mi to paci 👍

                  Nsiluri - Profil | Pá 7.11.2025 14:02:19

                  murphyy >> ja som si minuly rok na stojatej rieke (vitajte na Slovensku:) spravil takyto "opacny" system na podvodak na dazdovky a fungovalo - vo vode to vyzera brutalne. Treba vyuzit aj cas ked to nebere :)

                    Nhakin - Profil | Pá 7.11.2025 13:58:00

                    Niekto sa nejdete náhodou zbavovať nejakého Stradica 4000 a vyššie? Mám záujem , keď tak sz

                      Nmurphyy - Profil | Pá 7.11.2025 13:39:26

                      Filla >> mas to dobre skoda keby si skusal aj ked bolo este teplejsie cez leto urcite by skor ci neskor nejaky prisiel, skusit aj rybku..ja toho roku slabota len 2 mensie na podvodaky, najradsej chytam inak ale nedalo sa moc (nizky stav vody) tak aspon som si trosicku vyladil ten sposob na podvodak (prezentacia, typ nastrazenia, polozenia atd), resp si uvedomil ze vzdy treba premyslat aby montaz bola efektivna - nie len dostat zaber ale aby bola sanca na pichnutie co najvacsia, cize napr. radsej previazat montaz co som mal predtym na malu rybu, a nenechavat ju na vacsiu nastrazku, lebo ked akurat sumec zobere polku ryby kde nemas hacik tak mas zaber ale nemas sumca..stale som na zaciatku ale aj z tychto tohtorocnych par uspesnejsich viac neuspesnejsich rybaciek som si nieco zobral ;)

                        NFilla - Profil | Pá 7.11.2025 10:36:30

                        siluri >> hezky! No delší dobu tu sleduju, že nejen dravci Ti jdou a víš jak/kam na ně 💪

                          Nsiluri - Profil | Pá 7.11.2025 9:08:49

                          Filla >> myslel som si, sledujem vasu otazku, aj preto ma zaujali tie montaze :) Ja som tiez tento rok bol parkrat cielene dazdovkovat, ale teda fakt feedre 200g a par (no, v zasade dost) sa ich podarilo, najvacsi mal 151 a pohoda, najsilnejsi clanok zostavy bol nadvazec fc tusim 0,40 :)
                          Ale suhlas ze sumec je v podstate blba ryba a dzobne akukolvek montaz.

                            NFilla - Profil | Pá 7.11.2025 8:04:23

                            siluri >> měl to být zrovna fousek do feederové soutěže. Ale v úsecích, kam jsem vyjel, jsou i big fish, tak jsem se snažil eliminovat případnou ztrátu. A taky jsem si říkal, že "blbá" metrovka by to stejně šlukla. Škoda, že tímto pokusem a úvahou jsem nenabyl žádnou zkušenost 😁

                              Nsiluri - Profil | Pá 7.11.2025 7:26:37

                              Filla >> fuha, cielis rovno na 100kg zizalosumce tusim :)

                                NFilla - Profil | Čt 6.11.2025 6:57:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Japonská power horse kovařina a honba za sumícem na žížaly. V rukách nasraný, ale roláky by to bývaly určitě zvládly 💪

                                  Nkaprus - Profil | Čt 6.11.2025 6:27:22

                                  kkkarlos >> tak hlavně je to tím, že je v ní lepidlo. To v pletené šňůře není. Teda v ruce sem to neměl ale kámoš ju koupil a vyloženě říkal nepoužitelné 🤭
                                  Možná ty nejmenší průměry by se dalo.
                                  Kdysi dávno sem měl 30 fireline a to bylo to samé a krásně to hrálo jako viola.

                                    NRomanS - Profil | Út 4.11.2025 20:33:40

                                    kkkarlos >> Je poměrně tenká, dokonce bych řekl, že i tenčí než jiné šnůry ve stejném průměru (kromě třeba varivas apod.). Ale jak je pěkně nasvícená sluníčkem a k tomu ty vlnky tak vypadá jak drát k sluchátku, to máš pravdu :D když zadás do google berkley forward review, tak ti ta google umělá intelegence anglicky vyhodí, že jsou na ni rozuplné recenze a že v menších průmerech se díky tomu, že je tvrdá více vlní, tak v tom asi nejsem sám

                                      Nkkkarlos - Profil | Út 4.11.2025 19:43:10

                                      P3 >> tak hrozně dratojidní je i nanofil. Je to tím že ty vlákna nejsou zapletená ale jsou rovná a spečená 🤔

                                        Nkkkarlos - Profil | Út 4.11.2025 19:30:36

                                        otoš >> tak jí Oto kup a potom dej svůj postřeh. Já se toho fakt bojím 🫣