Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

otoš - Profil | Út 1.3.2022 10:09:59

siluri >> mám stejné zkušenosti, hlavně u těžších gum na větší hloubce a proti proudu...A na poping s nízkým převodem navijáku taky nerad vzpomínám...
:-))

    vokounek - Profil | Út 1.3.2022 8:44:45

    siluri >> súhlas pán kolega. Na gumu musí stačiť aj rýchly prevod..

      siluri - Profil | Út 1.3.2022 8:39:48

      vokounek >> ale to ani nikto netvrdi, prosto su techniky (aj v ramci privlace) na ktore su vhodnejsie rychlejsie prevody a techniky na ktore su vhodnejsie pomalsie + teda osobne preferencie, kt. to mozu uplne zneplatnit :). Zrovna sw-cka a nie len stelly su primarne na morske ryby kde sa chyta o hodne rychlesie ako tu - neviem si predstavit nejaky poping alebo ten rychly vertikal jigging s pg prevodom - sak by cloveku ruka odpadla jak by sa natocil. Ked ale clovek potrebuje napr. v noci proti prudu tahat vobler pomaly, tak jednducho to ide "na klucke" o nieco lahsie pri nizkom prevode ako pri vysokom. Niekomu to samozrejme nevadi, kazdy ma komfort nastaveny inak. Napr. pri gumach sa mne s pg prevodom nechytalo dobre - jednoducho som rychlo potreboval dotocit na kontakt a kvoli nizkemu navinu som musel rychlejsie ako mi bolo pohodlne.

        vokounek - Profil | Út 1.3.2022 7:24:30

        Tvrdiť že rýchle prevody sú nepoužiteľné je chyba. Sw stella sa robí 2x vo vyšších rýchlostiach a raz PG. Možno niekto myslí že na prívlač je len PG a ostatné dva prevody sú na morskú plávanu ale tak to proste nieje :) ja som vyslovene nechcel PG a zobral som zlatý stred. A násadového kapra s ňou vytiahnem po hladine keby som bol dement

          glaza - Profil | Po 28.2.2022 22:09:30

          Esox >> To si osobne nemyslim, ze to tak je. Mam sve info a nazory tady psat to je jako sebevrazda. 😎

            Esox - Profil | Po 28.2.2022 15:46:20

            glaza >> jj, tak ono jestli je to pravda, ze je to jen upraveny Vanquish, tak je to asi jasný.

              vokounek - Profil | Po 28.2.2022 15:36:14

              Esox >> Stellu fj by som ti závidel :)

                glaza - Profil | Po 28.2.2022 15:17:30

                Esox >> Ano, mám 3000 a 4000. :) resp. 4000 jsem jiz prodal a 3000 si nechal na pstruhovy proutek. :)

                  Esox - Profil | Po 28.2.2022 15:03:22

                  murphyy >> no, nejsi první, kdo ho chválí, známej mi říkal, že když si srovná Stellu 4000 a Certate 5000, tak Certate točí výrazně líp

                    Esox - Profil | Po 28.2.2022 14:41:33

                    Twina FD 4000 jsem měl, ale nevím proč mi neseděl, točil, brzdil, ale prostě pocit nebyl takový, aby mi zůstal…

                      murphyy - Profil | Po 28.2.2022 14:23:04

                      siluri >> vidis jj alebo ten twin 4000 fd s prevodom 4,4:1

                        murphyy - Profil | Po 28.2.2022 14:20:13

                        Esox >> ak si chces urobit radost a neplatit az tolko ako za stellu, tak certate je vyborny, mam 3000LT, k tvojim ucelom na tazsie gumy by som zobral 4000 s prevodom 5,2 (hoci pokial sa nemylim ma rovnake telo ako 3000), pripadne ak uz fakt drzak na tahanie tazsich veci tak certate 5000 5,2:1 (madlo klucky je vacsie) je to velmi vydareny a kvalitny stroj s dobrymi prevodmi a loziskami

                          siluri - Profil | Po 28.2.2022 14:15:28

                          Esox >> Tournamentka + 4000 Stella, Vanquish predat a kupit 1 nahradnu cievku na 2500-vku Stellu a tu pouzivat na tie dve stavanky na kazdej cievke ina snura podla situacie :) a chyba ti tam uz len nejake 5000kove swpg na ten Westin
                          EDIT : namiesto Vanquisha nie nahradnu cievku na malu Stellu ale napr. skaredy Twin FD

                            Esox - Profil | Po 28.2.2022 14:05:40

                            Pánové,zkusím tuto otázku využít k radě/konzultaci. Pokud přidáte svůj názor budu rád (ano vím, že vybrat si vždy musí každý sám, ale za nějaké tipy bych byl rád.
                            Potřebuji koupit jeden naviják (chci japonce), ale pořádně nevím jaký zvolit. Tudíž vypíšu pár prutů a navijáků co mám a pokud by vás napadly ideální dvojice (namícháni, ničemu se nebráním) + jeden nový kup budu vděčný za odpověď.
                            Tournament jigger 7-28g, 2,4m
                            stavěnka 3-18g, 1.9m (jigy do max 15g+gumy do 4”)
                            stavěnka 7-28g, 1.9m (jigy do max 30g, nejvíc 15-20g+gumy do 6”)
                            Westin W8 25-100g, 2.2m(štikové gumy 50-100g)
                            Stella FJ 2500
                            Stella FJ 4000
                            Vanquish 5000
                            DĚKUJI

                              Mr.Doctor - Profil | Po 28.2.2022 12:43:41

                              Již třetí sezónu pojedu tento model, převod 5,3:1 a bez výhrad....... pstruh, okoun ...ideál :-))

                                siluri - Profil | Po 28.2.2022 12:22:44

                                Ale teda Vankle aj Exsence pekne masinky, chvalabohu ze nerobia nizsie prevody, uz by bol Exsence doma - a pritom ho ani nepotrebujem :)

                                  siluri - Profil | Po 28.2.2022 12:19:27

                                  Esox >> chapem, ono este zalezi aj na style vedenia, a pocte dochadzok. Niekto gumuje skor udicou a navijak dostava na prdel len malo, niekto len navijakom, niekto aj aj. Ty sa poznas - mozno by ti to nakonec ustal aj lahky navijak s vysokym prevodom

                                    vokounek - Profil | Po 28.2.2022 11:41:43

                                    Esox >> škoda toho prevodu ale vanquish sa mi vždy páčil..

                                      Specialista - Profil | Po 28.2.2022 11:31:21

                                      Esox >> určitě se přikláním k tomu, jak to napsal Siluri

                                        Esox - Profil | Po 28.2.2022 11:26:22

                                        murphyy >> díky, tak zkusím mrknout po něčem jiném.