Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Matyášek - Profil | Pá 4.3.2022 21:08:38

murphyy >> jasně měl, ale nevidím důvod, proč by to z fabriky dělalo a po otevření ne. Jediná věc je tam ta ozubená guma a ta je z výroby suchá, jen je namazaná vazelínou zespoda, jak je přitisknutá na hlavu těla pod rotorem. Já si snad zítra zajdu do Tropicu a vyzkouším to 🤔 To musím zjistit 😀

    L82 - Profil | Pá 4.3.2022 21:05:37

    Matyášek >> No a tá hokejka západne do toho krúžku a tým to stuhne pri otáčaní až kým nabehne na diel č. 64. a preklapač sa otočí.

      murphyy - Profil | Pá 4.3.2022 21:01:39

      Matyášek >> jasne chapem neni to nic zasadne-ale tu svoju ULT si uz mal otvorenu vsak?
      myslim u novych navi tak ako prisli z fabriky, tam by si si to vsimol

        Matyášek - Profil | Pá 4.3.2022 20:58:39

        murphyy >> Martine, já jsem to nezaznamenal. Teď jsem to zkoušel u své Ultegry 4000 FC a žádné tuhnutí tam není. Je to ale moc krátká dráha, protože se ta nerezová hokejka co je na straně rotoru po chvilce zasekne. Když ale imituji švih navijákem (nához), tak se rotor nehne a nemusím pootočit po to zaražení… Takže překlopím, rolnu mám nahoře jako když chci nahodit, švihnu a rotor se nehne, zůstává ve stejné poloze.

          L82 - Profil | Pá 4.3.2022 20:56:37

          Matyášek >> aj to stuhnuté a aj súčiastka len čo mám stradic sw má plný krúžok asi gumový bez tých zubov.

            Matyášek - Profil | Pá 4.3.2022 20:52:06

            L82 >> na každém je co? To ztuhnutí nebo ta součástka?

              L82 - Profil | Pá 4.3.2022 20:49:33

              murphyy >> čo mám prívlačove shimaná je to na každom.

                murphyy - Profil | Pá 4.3.2022 20:41:32

                L82 >> inak mne ani tak neslo o to aka suciatka to sposobuje, ale ze ci to proste tak funguje-to co som opisal: ze rotor po preklopeni ma trosku stuhnut (nema sa tocit tak navolno ako ked nie je preklopeny)
                v tom sa zhodneme vsak?

                  murphyy - Profil | Pá 4.3.2022 20:37:40

                  L82 >> j o tom som vedel, ale u novsich generacii to takto tusim nie je, resp je to trochu inak spravene

                    L82 - Profil | Pá 4.3.2022 20:32:40

                    murphyy >> diel 59, ale to majú aj nižšie rady.

                      murphyy - Profil | Pá 4.3.2022 20:24:34

                      neverim ze zas ma nikto nechape a bude to podobne ako pri tej polohe preklapaca pri nahadzovani u kapr. navi shima a daiwy, ja verim ze nie :)

                      este na dovysvetlenie, ze ako to myslim aby to bolo jasne:
                      navijak toci normalne, ale od tejto chvile sa uz klucky nedotknem
                      vyskusam si teda potocit rotor prstami
                      potom odklopim obluk-a prstami tocim rotorom-malo by byt citelne ze rotacia rotora stuhla

                      to iste plati pri toceni s kluckou samozrejme, len aby bolo jasne co myslim

                        murphyy - Profil | Pá 4.3.2022 20:02:12

                        TECHNICKA otazka kolegovia :)

                        urcite ste si vsimli, ze u novsich rad privl. navi shimana (min. od stradica, mozno aj ultegry hore) sa rotor sprava takto:
                        po preklopeni jeho zotrvacnost sa akoby mierne fixuje - koli nahadzovaniu, cize ide rotorom tocit, ale s vacsim odporom nez ked je rotor v stave navijania, az kym nedojde po stoper-hokejku na preklopenie
                        ja viem ze to tak je, len poprosim o potvrdenie od niekoho z vas, mali sme s Martinom o tom diskusiu tak aby sme si to vyjasnili :) diky

                          murphyy - Profil | Pá 4.3.2022 19:48:14

                          SławomirJ >> ok dik, ja len ze odkial mas tu info, samozrejme myslim nejaku prezentacnu fotku z netu, nie tvoju

                            SławomirJ - Profil | Pá 4.3.2022 19:32:17

                            murphyy >> Ještě nemám

                              murphyy - Profil | Pá 4.3.2022 19:17:01

                              SławomirJ >> mas fotku?

                                SławomirJ - Profil | Pá 4.3.2022 18:32:38

                                Shimano Ultegra 14000 XTE - XSE

                                Korpus – materiał wykonania CI4+
                                Rotor – materiał XT7
                                A/R Lever – Tak
                                Maksymalna moc hamulca (Kg) – 20
                                Pojemność szpuli głównej (mm-m) – 0.35-550/0.40-400/0.45-300
                                Waga – 600 g
                                X-Ship – Tak
                                HAGANE Gear – Tak
                                Przełożenie (Gear Ratio 1) – 4.3:1
                                Nawój (jeden obrót korbki) [cm] – 103
                                Prędkość oscylacji Super Slow 5

                                  vundu - Profil | Út 1.3.2022 21:33:36

                                  otoš >> to neni pro me :-))) to je pro jikernacku :-))) ona dostane motadlo a ja sici stroj-hezky fifty fifty :-))))

                                    otoš - Profil | Út 1.3.2022 21:20:54

                                    vundu >> na co ti to bude, dyť s tím nebudeš umět točit?
                                    :-)

                                      vundu - Profil | Út 1.3.2022 20:54:01

                                      ...nazdar shimanomagori... :-)))

                                      kdyby nekdo daval do sveta exsance 4000, dejte vedet...