Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NLeorim - Profil | Pá 25.2.2022 18:30:33

Hynek.N >> díky za obsáhlou a smysluplnou odpověď, tak doufám že budu spokojenej a navi budou sloužit dlouho😉🎣

    NHynek.N - Profil | Pá 25.2.2022 17:42:47

    Leorim >> Uděláš dobře , brzda se prodlouží tak určitě o více jak 1/4 otáčky ( dostaneš se na celou otočku mezi krev x volno) docílíš plynulejšího chodu brzdy a získáš několik kliků navíc na ladění v té pracovní fázi. A celé je to tak akorát na rychlobrzdu.
    Jinak pro ostatní ano mění se teflonové podložky za karbontex komplet , žádný filc tam není . Ci4 má i s původnimi podložkami delší brzdu než PA a tudíž použitelnější .

      Nrezatypejsek - Profil | Pá 25.2.2022 17:08:31

      Pitris >> on ale žádný filc nemá...

        NLeorim - Profil | Pá 25.2.2022 17:01:40

        murphyy >> ještě jsem tam carbonové nedal čakám až přijdou

          NLeorim - Profil | Pá 25.2.2022 17:00:57

          murphyy >> jojo teflon

            NBrumbar - Profil | Pá 25.2.2022 16:59:29

            Tady je video s výměnou podložek u C14.
            https://www.youtube.com/watch?v=l9J1-LB-Y_k

              NBrumbar - Profil | Pá 25.2.2022 16:58:07

              Pitris >> rozdíl mezi teflon - karbon je právě velice zásadní. Brzda u PA je při zakoupení s teflonem a je strašně krátká. Až skoro nepoužitelná. když to vyměníš za karbon, tak se prodlouží. psal jsem to tu v jiném vláknu. S teflonem cca 1/4 otáčky, s karbonem cca 2/4 - 3/4.

                Nmurphyy - Profil | Pá 25.2.2022 16:56:46

                Leorim >> ake mala ta ultegra povodne podlozky? cize tiez teflon ako PA?

                  NPitris - Profil | Pá 25.2.2022 16:54:40

                  rezatypejsek >> může být, to jsem z toho nepochopil. Ale rozdíl teflon vs karbon není nijak zásadní, prodloužíš to právě tím, že tam jeden ten filc vrátíš, brzda je pak furt dobrá a ne tak krátká.

                    Nvokounek - Profil | Pá 25.2.2022 16:53:18

                    Pitris >> dík dôležité je že si to človek nakombinuje jak mu to vyhovuje. Netušil som že sa s tým dá pracovať..

                      NLeorim - Profil | Pá 25.2.2022 16:50:58

                      rezatypejsek >> tak mi to bylo řečeno tak myslím že nepleteš

                        Nrezatypejsek - Profil | Pá 25.2.2022 16:36:52

                        Pitris >>pleteš se...on má v civkach teflon a ten je extra krátký...tudíž carbon to o kousíček prodlouží a hlavně je potom brzda přesná a funguje jak má...pokud se pletu tak mě odborníci opraví

                          NPitris - Profil | Pá 25.2.2022 16:28:43

                          Leorim >> Brzdu karbonovejma podložkama rozhodně neprodloužíš, naopak ji výrazně zkrátíš. Tak původní sestava s filcem byla strašná, citlivost jak u nějakého starého navijáku... Zkoušel jsem teflonové a karbonové (Ice washers) a ta brzda je pak mnohem citlivější a plynulejší, ale super krátká, to mi nevyhovovalo. Vyřešil jsem to tak, že na spodu nechám jednu filcovou a nad to 2 teflonový. Tak mi to vyhovuje nejvíc.

                            NLeorim - Profil | Pá 25.2.2022 11:38:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Tak jsem se taky nechal zlákat na tunning nových navi i když se mě zdála brzda super krátká a dobrá, bylo mi řečeno že po výměně za carbon podložky se sice prodlouží o trochu ale bude fungovat líp brzda.
                            A ještě cvrčky jiné do cívek.
                            Tak jsem zvědavej na výsledek až to tam dám.

                              NStribro - Profil | St 23.2.2022 20:04:14

                              Mr.Doctor >> Tak super.Já kupoval na podzim minulý rok.

                                NMr.Doctor - Profil | St 23.2.2022 20:01:37

                                Luger46 >> Je to přesně tak.....pořád se tam dá dobře nakoupit, jen třeba využít různých akcí a najít pro nás zajímavé ceny :-)) Jen příklad.....čelovka od Rigde Monkey VRH 300.... u nás cca 1700,- Kč, teď ji tam mají za 1150,- Kč.... to máš cca 30 % dolů....jasně, není to plošně, ale když pohledáš, stále tam najdeš hodně výhodné ceny....https://www.total-fishing-tackle.com/sale/flash-sale/ridgemonkey-vrh300-usb-rechargeable-headtorch

                                  NLuger46 - Profil | St 23.2.2022 19:50:54

                                  Mr.Doctor >> jo jo občas vylítne něco za super price

                                    NMr.Doctor - Profil | St 23.2.2022 19:46:33

                                    Luger46 >> Tak je třeba kupovat pouze to, co se vyplatí....jako všude jinde...

                                      NMr.Doctor - Profil | St 23.2.2022 19:43:31

                                      Stribro >> Jednou DPD, podruhé GLS....před dodáním zboží mail i sms na mobil, no problém .-)) Žádné clo a jiné poplatky se z tohoto eshopu neplatí....ověřeno.

                                        NBrumbar - Profil | St 23.2.2022 19:38:43

                                        No to jsou teda ceny. To mě po….