Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Nkubah - Profil | Pá 28.1.2022 10:33:51

whitehunter >> no tedy... Parádní. ;-)

    Njanzo - Profil | Pá 28.1.2022 9:57:47

    whitehunter >> No paráda, dobrý nákup :-) Toto fakt závidím. Škoda, že na to teraz nemám peniaze.
    PS: Tu novú 2500-vku máš v pláne aj chytať, ak Ti teda ostane?

      Nvicx - Profil | Pá 28.1.2022 9:56:39

      whitehunter >> poštovné bolo 20€? 😁

        Nwhitehunter - Profil | Pá 28.1.2022 9:54:14

        janzo >> dostal jsem nabídku, že když vezmu dvě, tak bude poštovný grátis, tak jsem do toho šlápnul :). Tak mám 3 millennia :). Když se neprodá, nevadí. Tohle je jeden z mála neretro navijáků, co má i nějakej investiční potenciál...

          Njanzo - Profil | Pá 28.1.2022 9:42:59

          whitehunter >> Hmmm, tak to je teda niečo.

            Nwhitehunter - Profil | Pá 28.1.2022 9:41:38

            Nějak jsem se letos rozjel... každopádně, dvě asi i prodám, takže kdyby měl někdo zájem, tak chytaná Stella Millennium 4000 ss za 15000 Kč nebo NOVÁ 2500 ss za 30000 Kč...

              NFilla - Profil | Čt 27.1.2022 23:37:53

              Radek Ráliš >> Jinak co se týká dílenského zpracování a detailů, Šímo a Daiwa se můžou jít klouzat v porovnání s japan reely značky Olympic.
              To je závislost, fakt! ❤🔥
              Edit: to neměla být reakce na Tebe, jinak souhlas s tím, co jsi napsal. Custom zásah do víc částí navijáku=love.

                NFilla - Profil | Čt 27.1.2022 23:23:57

                janzo >> mají pomalé převody.. napadlo mě na marker, taková stylovka. Možná malou spombu na kratší vzdálenosti (není klip)
                Ano, to Super Aero GT půjde zrovna do světa. Kdyžtak napiš sz, kdyby jsi ho chtěl omrknout.
                PS: leváci budou zvýhodněni 😅😅

                  NFilla - Profil | Čt 27.1.2022 23:22:11

                  murphyy >> můžu to nafotit, ale bohužel je to tak, jak říkal Ráďa.
                  Nejnovější je fixka Super Aero FV, který má stejnej housing jako XTčková Ultegra, ale cívky nejsou kompatibilní. Muselo by to jít s hřídelí ..a to jsem nebyl vevnitř.
                  To pofotím pro srovnání.
                  U těch starších je to úplně zdar, k těm jiné než origo fix cívky a brzdy nejsou. Jsou to ale nejhezčí navijáky na pokuk.. pro mě.
                  Letos s tím zkusím chytat! 😁🤘

                    NRadek Fox - Profil | Čt 27.1.2022 21:42:41

                    Matyášek >> Ahoj Martine, tak přeci jenom Šímo v něčem Déčko předběhlo 😂 Ne, teď vážně. Není to sranda dát staré rumpály od Déčka dohromady a udělat ze surfů smekací motadla. Je to o shánění komponentů a nemalých penězích. Nakonec člověk zjistí, že se to vůbec nevyplatí a originály bohatě postačí 😉

                      NMatyášek - Profil | Čt 27.1.2022 21:18:00

                      Radek Ráliš >> Radek Fox - 27.1.2022 17:55:19 >> ahoj Ráďo, já zase vůbec neznám Daiwu 😀 Ale je to jak jsem psal - ty Shimano navijáky (no drag system) mají vše, stačí jen kompatibilní brzdová matice a jiná - kompatibilní cívka, která samozřejmě cvrka obsahuje. Žádné další podložky ani plastové ozubené věnce nejsou potřeba, to vše ten naviják má (Shimano). Nejsem si ale úplně jistý, jak je to u těch starých modelů, ale ty 2010+, možná i starší to tak mají 😉

                        NMatyášek - Profil | Čt 27.1.2022 21:12:49

                        murphyy >> vždyť jsem psal, že se musí vyměnit brzdová matice a příslušná cívka, tzn., že se dá cívka, která cvrka obsahuje 😀😀 Nic jiného není potřeba. Nedohadujte se s někým, kdo zná plánky všech Shimano navijáků nazpaměť 😂

                          Njanzo - Profil | Čt 27.1.2022 20:01:51

                          Filla >> V našich podmienkach by mohli byť vhodné na hádzanie s raketou a spodom.
                          PS: To Super Aero GT6000 budeš predávať?

                            Nmurphyy - Profil | Čt 27.1.2022 20:00:56

                            Filla >> super, ak by som pls niekedy mohol poslat este foto osky ked das dole cievku, bolo by fajn aby sme videli :) pripadne aj samotne vnutro cievky, vdaka pekne

                              Nmurphyy - Profil | Čt 27.1.2022 19:56:36

                              Matyášek >> este tak ako pise Radek, este by tam mala ist ta plastova resp ina suciastka pre cvrka aby to rapkalo, pripadne este ine podlozky

                                NFilla - Profil | Čt 27.1.2022 19:25:52

                                Díky všem na vnosy a odpovědi. Je to tak, jak jsem si myslel... nahodit a vysurfovat rybu na břeh, v případě větší revers.
                                Něco si nechám ve sbírce a zbytek (je toho víc, než jsem ukázal) zkusím prodat za nákupky závodníkům nebo sběratelům do vitrín. Jsou tam i ty od Dé .))

                                  NRadek Fox - Profil | Čt 27.1.2022 17:55:19

                                  Matyášek >> Čau Marťas, u starých se musí měnit včetně cívky, matice i osička plus kalíšek s pérkem pro cvrka. Mluvím samozřejmě o motadlech zn. Daiwa. V Tvém rybníku od fa Shimano se nevyznám 😉

                                    Njanzo - Profil | Čt 27.1.2022 17:12:26

                                    Matyášek >> Aha, ok, tak to je super. Vďaka za info.

                                      NMatyášek - Profil | Čt 27.1.2022 17:11:44

                                      janzo >> nevím jak je to u těch starších modelů, ale u těch řekněme rok 2010+ je hlavní hřídel totožná, tzn., stačí koupit příslušnou cívku a brzdovou matici. Nic víc se upravovat nemusí.

                                        Njanzo - Profil | Čt 27.1.2022 16:33:23

                                        whitehunter >> Myslím, že musíš vymeniť aj osku.