NAzeal - Profil | Po 13.7.2020 10:12:48
Robinko15 >> jasne určite, tak nech dlho slúžia👍
NRobinko15 - Profil | Ne 12.7.2020 12:27:59
Azeal >> dik. Kupil som nakoniec etny 3lbs a 3m. Na obcasnu rieku su fajn
NAzeal - Profil | Pá 10.7.2020 18:41:35
Mifí5429 >> je to klip na olovo, kde das aj hacik a pri dopade sa to otvorí... Takže montáž sa nezamota. Pozri olova Gemini
NAzeal - Profil | Pá 10.7.2020 18:40:43
xMarkusx >> dakujem 👍
NAzeal - Profil | Pá 10.7.2020 18:40:07
Robinko15 >> ak si nájdeš na fb "Rybareni s Kubakem" on ich mal... Nedávno ich predal. Ale čo viem, bol spokojný.. A sú tvrdšie
NMifí5429 - Profil | Pá 10.7.2020 15:37:18
xMarkusx >> Ahoj prosimte co to je vychytavku a k čemu to slouží?díky za odpověď:)
NxMarkusx - Profil | Pá 10.7.2020 14:37:29
Azeal >> jako já s těmi armadami které jsou už celkem vyzvikane hodím 120 metrů na klip celkem ještě v pohodě bez gemini, s gemini 100 gr to lítá ještě dál s malou nástrahou. Tady máš screnn těch gemini klipu z alli.
NRobinko15 - Profil | Pá 3.7.2020 18:24:08
Ahojte. Ma niekto paranoye vo verzi 10ft a 3lbs. Zaujima ma tvrdost a akcia.
NAzeal - Profil | Ne 28.6.2020 14:55:46
xMarkusx >> paraaada, tak to už áno, to je vypilovana zostáva 💪 Tue olova od Gemini sú super len ta cena veru 🤷♂️Vies sem hodiť aj link na alie?
NxMarkusx - Profil | St 24.6.2020 18:06:52
Azeal >> No já mám na daleké náhozy výšku (přes 190 cm) ale nemám moc síly. a ono se to nezdá ale když už chce clověk házet daleko tak musí trenovat a vypilovat sestavu k dokonalosti at to lítá, takže nejakou sokovou snuru (armada 0,30 mm nebo permanent braid taky 0,30 mm se mi hodně osvědčily), dávám jí tam tak abych měl při náhozu uzlík kousek od spodu cívky třeba 2 až 3 mm a snura šla přes celou cívku až po uplné zasunutí, vlasec těch 0,28 (já mám oblibený p-line flouroclear - hodně jemný a dobrá pevnost a odolnost vůči oděru), na konci mám flourocarbon 0,45 až 0,60 mm v délce okolo 50 až 90 cm (je to jistota kdyby nahodou se snura při nahozu omotala okolo očka tak praskne flourocarbon a nezlomím prut a neporaní to kapra při zdolávání) montáž používám bezpečnou helikoptéru a nádvazce v délce 14 až 30 cm a hlavně menší nástrahy max jednu 20 mm kuličku, idelaní nádvazce jsou IQ d - rig z flourocarbonu s vyvýženou nástrahou a nebo ronnie rig s popkou. Olovo 90 až 100 gr. Mít pořádné pruty a dát tam trochu těžší olovo tak se s touhle sestavou dá házet hodně daleko. Potom pár metrů i přidá použití olova od gemini, je to sice drahé ale pomůže to a sníží to aerodynamický odpor. Jde to sehnat i z alli za cca 11 kč kus bez olova.
NAzeal - Profil | Út 26.5.2020 12:41:03
xMarkusx >> dlhé roky chytam feeder a na kaprarky som prešiel len minulý rok. Nie som jednak vyhadzany a taktiez nie som fyzicky stavaný hádzať ďaleko. No budem ďalej trénovať a zlepšovať sa. Je možné, že v rukach šikovného rybára hádžu aj 130m+ :)
NAzeal - Profil | Út 26.5.2020 12:39:34
elmikado >> tiež som pozeral po prologic c3 ale natura... Paranoye som vzal kvôli prístupu predajcu k prípadnej reklamácii.. V minulosti som mal napríklad problém s reklamáciou feefrov Trabucco, kde po 3och mesiacoch prasklo sedlo
Nelmikado - Profil | Út 19.5.2020 14:04:48
no... vdaka tejto diskusii som sa prave zacal rozhodovat medzi Prologic C3C a Paranoyou. Je tu niekto kto mal v ruke tieto dva pruty ? :)
NxMarkusx - Profil | So 9.5.2020 10:52:00
Azeal >> to mi přijde celkem krátký hod, přijdou mi ty Paranoye tvrdší než moje impaly či armády bw (oboje 3,6 m 3 díl a 3lb) a s nimi jsem schopen 90 až 100 gr olovo hodit i za 120 metrům s montáží s 0,28 mm vlascem a sokovou snurou 0,29 nebo 0,30 mm takže si myslím že tato vzdálenost se bude dát hodit s lehkostí i s paranoyou protože ty moje pruty už jsou vyzvikane a už při nákupu byli měksi než Paranoye. Právě mám v plánu letos koupit Paranoye v 3,9 m a 3,5 lb a pořádné navijáky ať se dostanu na těch 140 metrů s nahozem, právě mám teď celkem měkký spodak s 40 tkou ockem a i tak jsem schopen poslat střední spomb okolo 130 metrům a velký za 115 metrů. Takže počítám že s lepším spodakem, plnou cívkou navijaku a lepší šňůrou padne i těch 150 se středním spombem
NAzeal - Profil | Po 9.3.2020 10:43:22
Tu je vidno aké sú tie ocka veľké a aká tenká je výplň.
NAzeal - Profil | Po 9.3.2020 10:42:36
Ulajo >> určite chod do Paranoye.. Ma veľmi príjemnú akciu... Vcera som ich pokrstil nasadakmi a krásne prut pracoval.. Oproti Shimana co mam oveľa lepšie tlmil výpady a pritom má dosť sily. Taktiež ocka sú o niečo väčšie a prut je vyváženejsi.
NUlajo - Profil | Po 9.3.2020 1:25:58
Azeal >> urcite neprestavaj s tymito recenziami, pretoze sa velmi tuho rrozhodujem medzi opium V2 a paranoyou. Obe ale vo verzii 3m/3lb, cielovou destinaciou s tymito udickami bude rieka Morava :)
NAzeal - Profil | St 12.2.2020 11:53:27
Dnes som pruty vytiahol von a bol si troska zachádzať. Najlepšie sa mi hádzalo s 80g slzou. Vlasec 0.27mm a sokovka tuším 40lb. Lietalo to pekne. Nie som kaprar a nie som vyhadzany, no podarilo sa mi pokoriť 100m niekoľkokrát a takmer každý hod šiel cez 90m. 80m sa dá hádzať úplne lahucko. Vonku bolo 4-5 °C takže predpokladsm, ze s 0.25mm vláscom a v lete, to bude vpohode lietať k 120m...uvidime. Každopádne musím trénovať. S 100g olovom na pastu som sa dostal k 90m, prut pracoval lepšie, no snura mi rezala prsty.
NAzeal - Profil | St 5.2.2020 18:23:44
erin >> akože spracovanie a dizajn parada. Uvidime ako sa s nimi bude hádzať. Tie ocka sú extrémne veľké a tenké takže uvidime
Nerin - Profil | So 1.2.2020 18:13:45
Azeal >> vyzera pekne, ze by som aj ja kupil jednu? :o)
NAzeal - Profil | Ne 12.1.2020 9:04:28
drvoštěp >> chcel som porovnať akciu. Pruty som dal tak, aby špičkové ocka boli vedľa seba :)
Ndrvoštěp - Profil | Ne 12.1.2020 0:14:36
Azeal >> Porovnávat mezi sebou 10ft a 12ft ?🤔🤔🤔
NAzeal - Profil | So 11.1.2020 19:45:47
stormandnature >> teraz som porovnával Paranoye 3lb 12ft s Shimano Tribal Velocity 2.75lb 10ft. Shimano pocitovo pôsobí veľmi tvrdo. Zavesil som na oba pruty 140g olova... Shimano sa prehlo viac ako Paranoya co ma prekvapilo. Avšak pri pridávaní zataze zostalo shimano v určitom bode, kdežto Paranoya sa už ohla viac. Shimano ma Špičkovú akciu, kdežto Paranoya je semiparabola. Opium V2 ide do paraboly. Som zvedavý pri vode. So shimanom sa mi dosť ťažko hádže, tak som zvedavý na odlišnú akciu Paranoye.
Nstormandnature - Profil | So 11.1.2020 19:34:15
Azeal >> očka udělají hodně. Já mám armady s dělenou rukojetí a kámoš v korku. V korku mají větší očka a přijdou mi měkčí.
NAzeal - Profil | So 11.1.2020 12:07:16
tomik1 >> tak vyššia cena je podľa mňa kvôli tomu Toray carbonu, seaguide ocksm a super spracovaniu. Pisal som na Moss, je to 24T japonsky Toray carbon. Oproti OpiuV2 z 30T čínskeho carbonu je blank paranoye rýchlejší...mozno za to mozu aj ľahké jednostopkove ocka. Uvidime pri vode :)
Ntomik1 - Profil | So 11.1.2020 11:13:07
Azeal >> takže asi dobrý ať proutky slouží celkově kaprové pruty od delphinu jsou fakt dobrý a za tu cenu není co řešit. Právě u těch paranoya je cena už trošku výš tak jestli je to posunulo někam do sekce supr a za ještě dobrý peníz nebo jenom se vyšvihla cena a nic za to.
NAzeal - Profil | So 11.1.2020 10:52:33
tomik1 >> oproti impale ci etne je blank oveľa rýchlejší. Nie sú tvrdé ako 3lb shimano tx2 no ani mäkké ako 3lb Etna. Včera som ich dostal, takže, keď jazero rozmrzne otestujem ;) ako som písal, su o troska mäkšie ako opium V2, avsak chrbát je tvrdsi... Myslim, ze to bude lietať dobre... Ideal vidím na 90g možno 100g. Oproti Opiu V2 ma Paranoya väčšie ocka, povedal by som o 1 stupeň... . Koncové ma 16mm vs 12mm atd...
Ntomik1 - Profil | So 11.1.2020 10:19:13
Azeal >> vzhledově supr a co u vody jak to lítá? Jak jsem psal mám etny 2dil a 3m impaly ale to nejsou pruty na daleký odhoz. Kolik snesou při odhozu nebo to jsou opět žvejky?
NAzeal - Profil | Pá 10.1.2020 20:10:25
Takže, nakoniec padla voľba na Paranoyu 3.6m 3lb. Rozmýšľal som nad viacerými prutmi a týmto ďakujem všetkým, ktorí mi písali ss. Prvé poznatky: pruty sú o chlp mäkšie ako Delphin Opium V2. Akcia je skôr semiparabolicka, chrbát je tuhsi ako pri Opiu. Akcia je podľa môjho vkusu rýchla. Celkovo sú vyváženejsie, majú dlhšiu rukoväť (podľa výrobcu) aj pocitovo a viac mi sedia v ruke. Rúčka je na konci hrubšia, takže sa lepšie drží.
Hrúbka nad rukoväťou: 15mm, hrúbka rúčky 17.5mm.
Očka: 50mm a 38mm (dvojpatkove), 32, 26, 20 a 16mm (jednopatkove)
Hmotnosť prutov : 313g a 315g
Celkove spracovanie je na vysokej úrovni. Očka vyviazane rovno, lak super, spojka nevykla. Zaujímavé je carbonove sedlo a rúčka z viacerých vrstiev carbonu. Fotky pridám neskôr, keď ich natocim za denného svetla🐟
NAzeal - Profil | Pá 27.12.2019 18:04:32
Oprava: Toray blanku. Tie automatické opravy v mobile robia riadny bordel
NAzeal - Profil | Pá 27.12.2019 16:58:06
AllCapone >> ved to... Este je možné, že značky šlo DAM ci esox si strážia viac kvalitu a pruty pre kontrolujú... Mozno sa mýlim.. Aj ked viem, že zlomiť sa dá vsetko..aj Shimana feedre praskli aj Sportex Zylon sa lámali tam, kde boli omotane ocka... No nič.. Každopádne napíšem, prečo som sa rozhodol v Novom Roku. Paranoya ma láka kvôli Toray nlanlu.. Ten by mal byť akou takou zárukou kvality si myslim
NAzeal - Profil | Pá 27.12.2019 16:55:50
Sk8ty >> presne tak.. To je to o com som písal.. Bud miluješ alebo nenávidíš Delphin :) tak nech dlho slúžia a úspešnú sezónu. A dakujem za postreh🐟
NAllCapone - Profil | Pá 27.12.2019 14:01:41
Azeal >> Krom pár drahých značek, jako je Sportex, nebo nóbl mušáky, se všechno mastí ve 2-3 fabrikách v Číně. Když příjdeš s penězi a objednávkou, navrhnou ti tam prut podle tvých představ. Stejně jako DAM, FOX, Delphin, Esox, i tvé jméno na to napíšou.
Nedávno jsem se koukal do otevřené zrcadlovky Canon za 5 a půl tisíce € a těch nápisů Made in China tam bylo dost. Vím, že optické sklo a objektivy si dělá Canon sám, ale jinak...
NSk8ty - Profil | Pá 27.12.2019 13:57:36
mám 3, rokem 2 díly Armady,feedery magma 3m,matchku legia...světe div se,bez ztráty kytičky......nic nepraská,neloupe se...spokojenej jak želva..
NAzeal - Profil | Pá 27.12.2019 13:31:51
Gordon713 >> tie river trophy 3m do 160g mam druhy rok a nakladám im a bez problémov... Všetky pruty sa lámu. Kamos zlomil pri náhode nash toro
🤦♂️... Ale verím, že to človeka odradí
NGordon713 - Profil | Pá 27.12.2019 10:47:10
Azeal >> Pozri mal som od delfinu opium feeder zlomil sa mal som etnu keramika z ocka praskla potom som mal feeder do 160 gram 3 m zlomil sa na prvom spoji reklamacie v pohode ale maj dôveru po takychto skusenostiach .Jednoducho ides do inych značiek .Este som zabudol aj navijaky som mal anarchy to bola cista bolest .
NAzeal - Profil | Pá 27.12.2019 9:13:55
A_dam >> presne o tom to je.. Ludia sa delia na dve skupiny... Milujem Delphin a nenávidím Delphin :) bol som na 90% rozhodnutý pre Delphin Paranoya. Teraz som na vazkach... Mozno ešte skúsim predajcu, nech objedná jeden prut na predajňu, nech sa naň pozriem. Uvidime :) Paranoya sa predáva takmer rok a nik ju takmer nemá...
NA_dam - Profil | Pá 27.12.2019 7:57:34
Momentálne je Delphin asi najoblúbenejšia značka u nás na Slovensku kamaráti majú všetko od Delphinu (delfín) navijaky, udice, stojani, hlásiče... čo sa tíka prútov tak som chytal z Carp Trip 3m a 2,5lbs bol super na rieke hárzal 140g olovo a pritom na zdolávanie pracoval od rúčky narozdiel od Impaly v 3m a 3lbs ostala na hádzanie spombom tvrdá ako rahno...
Ja mám iné náradie Free Spirit, Shimano....
NAzeal - Profil | Čt 26.12.2019 16:28:48
Neznaboh:-D >> dobrý poznatok... Malo by byť fuji, takže kvalita by tam mala byt. Maju ho aj niektoré sportex, aj keď chápem, že keď máš zlu skúsenosť, tak sa nedivím.
NNeznaboh:-D - Profil | Čt 26.12.2019 13:46:38
Azeal >> na V2 jsem jen koukal. Nelíbilo se mi sedlo navijaku. Vím že pro někoho to je nepodstatné ale vím jak jsem se vydupal na shimano speedmaster. Tam bylo taky podobne a praskaly ty plastové kroužky... takže tak:-)
NAzeal - Profil | Čt 26.12.2019 12:56:52
Neznaboh:-D >> mal si v rukach aj Opium V2? Aké sa ti zdali tie v porovnaní s Paranoyou?
NNeznaboh:-D - Profil | Čt 26.12.2019 12:50:10
Azeal >> ahoj. No když to vezmu jako celek tak na fotce vypadají lépe než v reálu. Na mě byly dost měkké. Za tu cenu si myslím dá vybrat lepší hůlky. Ale nemůžu hodnotit nahazovani. To jsem neměl možnost. Měl jsem i první etny a impaly sice chvíli ale měl a nějak mezi téma prutama neshledávám významný rozdíl. Až na cenovku. Já za sebe raděj tvrdší pruty a nedokážu si představit házet jima nějakou dálku...
NAzeal - Profil | Čt 26.12.2019 12:43:28
Neznaboh:-D >> sú teda príliš mäkké? V čom sa ti zdali nič moc? Spracovanie?
NNeznaboh:-D - Profil | Čt 26.12.2019 11:57:25
libuna17 >> cau Peto. Pokud chceš má je Marek Volf v Karviné v potřebách. Taky jsem se na ně těšil a možná proto to bylo malinko rozpačité. Dojem v ruce na sucho žádná hitparáda. V té cenové kategorii bych čekal malinko více. Když to srovnam s chub outcast téma novyma ve 3.25lbs jsou bláto. Pokud chceš tak písni sz nebo zavolej a řeknu ti víc... tatik taky rozvazoval co. Nakonec jsme vybrali úplně něco jiného...
NAzeal - Profil | Čt 26.12.2019 11:51:32
Gordon713 >> teraz mi pisal Cabi, ze Paranoya je o niečo maksia ako nové Opium V2 tak doň pôjdem. Mam Tribal velocity 2.75lb 10ft a tie sú riadne tvrde
NGordon713 - Profil | Čt 26.12.2019 11:33:20
Azeal >> Z vyberom je vždy tažko moze byt aj drahší a nemusí sadnut do ruky .Vlastna skusenost .Chceme vždy take pruty aj na zdolavanie aj na nahadzovanie .
NAzeal - Profil | Čt 26.12.2019 10:15:53
Gordon713 >> presne tak :)
NGordon713 - Profil | Čt 26.12.2019 9:35:09
Azeal >> No ked budem menit pruty.tak zfish tiez beriem do uvahy .Ved uvidiš sam ako ti padne do ruky a bude to lietat .Všeobecne do 100 m ti stači nahod do tejto vzdialenosti si schopny aj zakrmit .
NAzeal - Profil | Čt 26.12.2019 8:22:35
Gordon713 >> pozerám akurát naň, krasny prut, no v KE ho na sklade nemajú. Skoda, ze som naň nenarazil skôr. Nevadi risknem to a podám info ;)
NAzeal - Profil | Čt 26.12.2019 8:21:30
tomik1 >> pôvodne som mal v plane Opium V2 Shrink. Je to krásny štíhly prut, no rozmýšľam ci radšej priplatiť za Paranoyu.ta je semi parabola a podla Cabiho (písal som s nim) je vhodnejšia na hádzanie, keďže nie som "vychádzany" tak to asi risknem :)
NGordon713 - Profil | Čt 26.12.2019 6:33:14
Azeal >> pozri aj od zfishu black jack 3,6m 3 lib .Vyzeraju v pohode .Maju aj dobrý ohlas .Predlžena verzia black stalkeru .
Ntomik1 - Profil | St 25.12.2019 23:08:48
Azeal >> asi takhle delphin nemá špatné kaprové pruty poměr cena výkon supr. Mám první etny 2dil v korku a dobrý a potom mám 3m impaly a to jsou moji milášci ale ty paranoya jsou už cenou fakt někde jinde a konkurence je tam mnohem větší. Taky čekám až někdo poreferuje co a jak.
NAzeal - Profil | St 25.12.2019 21:05:17
libuna17 >> písal som na Moss.sk ci mi vedia napísať, aký presne Toray carbon použili... Ako je to písané pri prutoch Dragon (v mil. PSI) Tak ci tak, začiatkom januára ich objednám naslepo a napíšem prvé dojmy a pridám fotky.