- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rada - člun/motor/sonar
Plánuju přes zimu nakoupit člun/elektromotor/sonar a chtěl bych poprosit o radu, kdo by co doporučil.
Jedna se mi o kaprařinu,co se týka člunu, budu potřebovat zavážet, zdolávat, krmit, klasika. Sem tam bych ocenil, kdybych se tím mohl i transportovat.
Elektromotor bych rád vykonější, alespoň 60lb, ale nevím jaký.
A sonar taky nemám ponětí, do teď jsem fungoval na deepru pro+ ale chci něco jistějšího.
Mohl bych teda poprosit někoho, kdo by si udělal čas a mohl něco doporučit?
Budget mam mezi 30-40tisici. Nechci žádne levné sračky, ale chápu, že na top vybaveni to není.
Díky za odpovědi a prosím jen k věci.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NTomik - Profil | Pá 27.1.2023 18:44:32
Elektromotor Savage Gear Thruster 12V 55lb
Njeden3 - Profil | Pá 6.12.2019 8:10:54
ono treba elektro motorum i bateriim moc neprospiva,kdyz stojis s lodi a z mista das rovnou plny vykon...mel by se nejprve clun uvest do pohybu a az pote mu "nalozit"
pak tam tecou neskutecne proudy
ale je to jako se vsim,zalezi,jak s veci zachazis ,jak chces,aby ti dlouho vydrzela
samozrejmee,pokud se neco podela,vsichni pak tvrdi,ze s tim zachazeli jako v bavlnce :-)
PS mel jsem kolegu,koupil nejmenovane auto v nafte-fungl nove
po cca 60tisicich se mu podelal motor...pry smejd :-) pritom,koho z nas vezl i v zime,studeny motor vytacel az do omezovace :-) to naftak nema moc rad :-)
a tak to byva s vetsinou veci
Ndukin - Profil | Čt 5.12.2019 16:49:44
Můj Haswing 55lb je už tak na první rychlost moc rychlý. Rychlost 2 a 3 je akorát.. čtverka moc poznat nejde, tu nepoužívám vůbec a pětka je skok na maximum pocitově snad o 50% (vím že to tak ve skutečnosti není)
Prostě s motorem jsem spokojený po menších úpravách, má nalitano neskutečně hodně i na plný výkon, ale kvalty to má naskládané jak stará nulapětka 😁
Já se ptám jen ze zvědavosti, o lithiové baterce zatím neuvazuju.. ta přijde až se změnou motoru.
Njeden3 - Profil | Čt 5.12.2019 15:14:59
PROTO OVSEM TAKE NENI DOBRE S BATERII 16V TO RVAT PORAD NA VIC NEZ 80%...pouzivat tech poslednich 20% jen v nutnem pripade
A proto take maji ty 16V baterie vetsinou vetsi dojezd-pokud se s nima jezdi rozumne a pri stejne rychlosti jako s 12V baterii vydrzi o neco dele nabite
Ndukin - Profil | Čt 5.12.2019 14:48:06
Njeden3 - Profil | Čt 5.12.2019 12:31:42
kazdy motor,kdyz ho budes stale hoblovat na 100% vykonu nevydrzi tak dlouho,jako pri uvazlivem pouziti
jelikoz vzorec pro vykon je napeti x proud,pak je jasne,ze pokud zvednes napeti,musis uvazlive pracovat s proudem
pokud budes pri napeti 16V jezdit mezi 70-80% vykonu , nebudes motor pretezovat
ale mas tam porad rezervu na momenty,kdy potrebujes proste rychle a na kratkou chvili zabrat
jinak na tech 80% pri 16V pojedes stejne rychle,jako stejny motor s 12V na 100%
tuto moji domentku jsem si nechal potvrdit od cloveka,ktery se vyrobou a opravama el. motoru zivi
a vyrobci maji take pravdu-protoze vetsina lidi proste jezdi stale na 100ˇ% a kdyz k motoru na 12V pripoji 16V zdroj,je v tomto rezimu jiste,ze to motor dlouho nevydrzi
NxDanielS - Profil | Po 2.12.2019 20:45:53
Ndukin - Profil | Po 2.12.2019 18:52:08
NxDanielS - Profil | Po 2.12.2019 17:49:53
Ndukin - Profil | Po 2.12.2019 15:41:05
Spíše by mě zajímal rozdíl mezi Elite se sondou total scan a tou active imaging. Jestli se nepletu tak u ní je akorát možnost toho 3D scanu?
NxDanielS - Profil | So 30.11.2019 20:48:22
Njeden3 - Profil | So 30.11.2019 19:17:46
ja tu moji uz babicku minnkotu 55lb krmim tema 16V bateriema uz tri roky a ZADNY problem
ono to je take o tom,jak ten motor pouzivas..ja stejne jezdim vetsinou 50-75% vykonu,tech 100% pouziji,jen kdyz to opravdu potrebuji
a kdyz jsem letos ve vlnach pri otocce u bojky zacal nabirat pres zadni zrcadlo vlny do lode,usoudil jsem,ze potrebuji neco,co rychleji nabere rychlost,proto chci jit do toho foxe,i s nim budu jezdit do 75%,jen v urcity okamzik z neho budu tahat 100%
pak se o jeho zivostnost nebojim :-)
NJirka5 - Profil | So 30.11.2019 15:06:17
NJá ll - Profil | Pá 29.11.2019 19:09:31
Li-ion baterie se dají pořídit 16V - 14V - 12V se stejnými vlastnostmi záleží na konstrukci, cenně a
a dostupnosti u nás.
Když se podíváš na odkaz co dával Carlosman:
Upozornění: tento motor je vhodný pro max. napětí 14V (nepoužívat s bateriemi Lifepo4 and 4S Li-ion) - může dojít k nevratnému poškození !!!
Doporučujeme použití s klasickými 12V olověnými bateriemi (případně gelovými) nebo s 3S Li-ion bateriemi.
Pro použití s tímto motorem jsou vhodné Li-ion baterie EVION 60Ah a 100Ah 11.1V které máme v nabídce.
Ndukin - Profil | Pá 29.11.2019 16:27:42
Já teda nejsem elektrikář ale nemůže se elektromotor při takovém napětí spálit?
Minimálně Haswing s maximizerem prý pískal když jel na plný plyn. 😁
NJá ll - Profil | Pá 29.11.2019 12:31:14
Upozornění: tento motor je vhodný pro max. napětí 14V (nepoužívat s bateriemi Lifepo4 and 4S Li-ion) - může dojít k nevratnému poškození !!!
NCarlosman - Profil | Pá 29.11.2019 5:36:09
https://www.carphouse.cz/elektromotory/elektromotor-raptor-80lb-12v-brushless/
NxDanielS - Profil | Čt 28.11.2019 8:50:47
NxDanielS - Profil | Čt 28.11.2019 8:48:44
NPurista - Profil | St 27.11.2019 17:52:43
Njeden3 - Profil | Pá 22.11.2019 10:46:38
jelikoz si chci zachovat 12V - mam koupene baterie od rebelcellu ,jednoznacne padla moje volba na motor fox 12v 80lb( jelikoz ty rebelky maji napeti cca 16V,kazdy motor s nima ma o cca 10-20% vyssi vykon,nez s klasickou baterii) dostanu se pak nekde mezi 90-100lb
ano,neni to uplne nejlevnejsi reseni,ale za tyhle penize nic tak vykonneho neporidis
Nmario31 - Profil | Čt 21.11.2019 19:01:51
NBobo - Profil | Čt 21.11.2019 18:43:03
Nkubiczek94 - Profil | Út 19.11.2019 6:33:58
NMB - Profil | Út 19.11.2019 6:26:25
NBobo - Profil | Po 18.11.2019 22:15:25
Nmario31 - Profil | Po 18.11.2019 22:00:42
NBobo - Profil | Po 18.11.2019 21:59:46
Nmario31 - Profil | Po 18.11.2019 21:55:50
NBobo - Profil | Po 18.11.2019 21:51:02
NP!F - Profil | Po 18.11.2019 21:48:57
Nmario31 - Profil | Po 18.11.2019 20:57:54
NMB - Profil | Po 18.11.2019 19:48:08
NP!F - Profil | Po 18.11.2019 19:04:01
NP!F - Profil | Po 18.11.2019 19:02:46
Nroxtidy - Profil | Po 18.11.2019 14:42:41
https://www.youtube.com/watch?v=Z_8j-eGSkWQ
https://www.youtube.com/watch?v=rBHY2pf0Ko0
https://www.youtube.com/watch?v=oqlx8wzGn-g&t=115s
Nroxtidy - Profil | Po 18.11.2019 14:28:58
Tady je pekne vzajemne porovnani sonaru...jsou tam vsechny zminene ;-)
https://ruteundrolle.de/2018/08/13/echolotvergleichstest-wir-testen-fuer-euch-raymarine-garmin-humminbird-lowrance-und-simrad/
NBobo - Profil | Po 18.11.2019 14:19:42
https://www.youtube.com/watch?v=Bunx0u3QqgY
Nroxtidy - Profil | Po 18.11.2019 14:11:20
NBobo - Profil | Po 18.11.2019 13:53:19
https://www.lowrance.com/lowrance/type/fishfinders-chartplotters/hook2-7x-gps-tripleshot
z mapami je tento za 520E.
https://www.lowrance.com/en-eu/lowrance/type/fishfinders-chartplotters/hook2-7-tripleshot-us-coastalwm---row
NPimbo - Profil | Ne 17.11.2019 11:18:00
NxDanielS - Profil | Ne 17.11.2019 11:14:53
NPoligoN - Profil | So 16.11.2019 18:50:38
Nroxtidy - Profil | So 16.11.2019 17:57:50
https://www.mybait.de/lowrance-hook2-7x-gps-tripleshot-echolot-fischfinder
Nkubiczek94 - Profil | So 16.11.2019 17:37:04
S motorem souhlasim, presne tenhle mi doporucilo uz vic lidi a ten sonar je taky jedna z moznosti.
Akorat člun asi zvolim mensi ale sirsi, tudiz raptora
NPoligoN - Profil | So 16.11.2019 16:12:29
Nkubiczek94 - Profil | So 16.11.2019 11:57:00
NJaffata - Profil | So 16.11.2019 11:03:20
Nkubiczek94 - Profil | So 16.11.2019 10:32:29
Nkubiczek94 - Profil | So 16.11.2019 10:31:17
NC@rpSt4r - Profil | Pá 15.11.2019 18:20:10
NPoligoN - Profil | Pá 15.11.2019 17:54:46
Kde to žije - kaprařina
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...




















