- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ubývá Vám sil na rybařinu?
Nestíháte už veslovat? Máte menší stabilitu při brodění? Svahy do kopce či z kopce vám dělají stále větší problémy? O nošení motorů k lodím ani nemluvě..
Úbytek sil ať už z důvodu přibývajícího věku či nemoci..
A nedovedete si představit život bez rabařiny?
Úbytek sil ať už z důvodu přibývajícího věku či nemoci..
A nedovedete si představit život bez rabařiny?
Autor diskuse: Bulda 64 - Profil , 5.9.2019 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
31x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Nmarmyš - Profil | Út 7.1.2020 21:13:27
sven >> Koukni na sumce jak mu to jde k duhu,nebo na mě. :-)
Nsumec 1950 - Profil | Út 7.1.2020 21:07:09
marmyš >> Jo,soukromá legální palírna.Nafotím i s etiketou.
Nsven - Profil | Út 7.1.2020 21:05:48
Bulda 64 >> já vím :-) Chtěl jsem tím naznačit, že tahle ohnivá voda z Tater, ti rozpustí i slepé střevo :-)))
Nmarmyš - Profil | Út 7.1.2020 21:00:41
sumec 1950 >> Tak to bych chtěl ty procenta ochutnat. Kupovaná to nemá,takže samodoma?
Nsumec 1950 - Profil | Út 7.1.2020 20:58:33
marmyš >> Máš recht! Teď zrovna si ordinuju 50% griotku.
NBulda 64 - Profil | Út 7.1.2020 20:57:47
sven >> Ty jsi alchymista. :--))
Akorát, že Lučavka královská neboli královská voda je směs.-- Kyselina dusičná a kyselina chlorovodíková v poměru 1:3 - jinak taky rozpouštědlo zlata!
To víš, žena učí všechny tyhle tvrdý nezáživný předměty, ještě si pamatuju nějaké latinské názvy jako
atropa beladonna, pičus viridus a tak
Akorát, že Lučavka královská neboli královská voda je směs.-- Kyselina dusičná a kyselina chlorovodíková v poměru 1:3 - jinak taky rozpouštědlo zlata!
To víš, žena učí všechny tyhle tvrdý nezáživný předměty, ještě si pamatuju nějaké latinské názvy jako
atropa beladonna, pičus viridus a tak
Nsven - Profil | Út 7.1.2020 20:40:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Bulda 64 >> Takový recept jsem ještě nezkoušel ale zkusím :-)
Já si dávám zázvorový čaj každý druhý den k snídani, v půllitrovém pucláku... :-)
A pak ještě ty kostičky znovu zaleju minerálkou a popíjím během dne..
I z té druhé várky to je síla až ti to ohne palce u nohou :-)) To nemůže přežít žádná bakterie ani virus :-)) Kdyby nějaká potvora náhodou přežila, tak ji zakroutí krkem chilli :-)
Podběl na čaj je vlastnoručně sbíraný a med eko bio super hyper, koupený od kamaráda, co bydlí skoro na samotě u lesa, takže mu tam nikdo do včelí pastvy nenaprdí řepku.. apod..
Mám výhodu, že mi bylinkové čaje chutnají tak, jak je příroda stvořila..zásadně žádné pití nesladím..
V sezoně si nasbírám jahodové(lesní), malinové, ostružinové a rybízové(černý) listí, mátu, diviznu, lipový květ atd. na co narazíme a pak z toho mícháme čaje. Ono toho je víc..
Ještě jsem zapomněl, že loni jsem nezahálel a vyrobil na zimu cca 3l jitrocelového sirupu.. Takže jsem na chřipkovou epidemii, po zuby vyzbrojený :-)
A kdyby to bylo málo, tak mi tu leží flaška lučavky královské..
https://www.napoje-online.cz/Alkoholicke-napoje/Likery/Likery-ostatni/Tatratea-72-0-7l-Tatransky-caj-zbojnicky.html
a tím zahubíš i Ebolu.. :-)))
Já si dávám zázvorový čaj každý druhý den k snídani, v půllitrovém pucláku... :-)
A pak ještě ty kostičky znovu zaleju minerálkou a popíjím během dne..
I z té druhé várky to je síla až ti to ohne palce u nohou :-)) To nemůže přežít žádná bakterie ani virus :-)) Kdyby nějaká potvora náhodou přežila, tak ji zakroutí krkem chilli :-)
Podběl na čaj je vlastnoručně sbíraný a med eko bio super hyper, koupený od kamaráda, co bydlí skoro na samotě u lesa, takže mu tam nikdo do včelí pastvy nenaprdí řepku.. apod..
Mám výhodu, že mi bylinkové čaje chutnají tak, jak je příroda stvořila..zásadně žádné pití nesladím..
V sezoně si nasbírám jahodové(lesní), malinové, ostružinové a rybízové(černý) listí, mátu, diviznu, lipový květ atd. na co narazíme a pak z toho mícháme čaje. Ono toho je víc..
Ještě jsem zapomněl, že loni jsem nezahálel a vyrobil na zimu cca 3l jitrocelového sirupu.. Takže jsem na chřipkovou epidemii, po zuby vyzbrojený :-)
A kdyby to bylo málo, tak mi tu leží flaška lučavky královské..
https://www.napoje-online.cz/Alkoholicke-napoje/Likery/Likery-ostatni/Tatratea-72-0-7l-Tatransky-caj-zbojnicky.html
a tím zahubíš i Ebolu.. :-)))
NBulda 64 - Profil | Út 7.1.2020 20:06:09
sven >> zázvor, med, česnek, chilli, podběl...
taky moje volba.
Cibule na kolečka procukrovat, nechat pustit šťávu v pokoj. teplotě, pak přidat najemno nastrouhaný zázvor a med, trochu skořice pro chuť a nechat odležet. Pak užívat po lžičkách několikrát denně, uchovávat v lednici :--)))
taky moje volba.
Cibule na kolečka procukrovat, nechat pustit šťávu v pokoj. teplotě, pak přidat najemno nastrouhaný zázvor a med, trochu skořice pro chuť a nechat odležet. Pak užívat po lžičkách několikrát denně, uchovávat v lednici :--)))
Nmarmyš - Profil | Út 7.1.2020 16:32:12
sven >> Do sklepa strč bytnou a pod postel si dej bednu cibule. Co jsi to za chlapa když si neporadíš s jednou ženskou? :-)
Nsven - Profil | Út 7.1.2020 16:28:52
marmyš >> Jestli by mě dřív bytná, nevystěhovala i s cibulí do sklepa :-))
Nmarmyš - Profil | Út 7.1.2020 16:27:17
sven >> To chce do místnosti kde spíš kilo neloupané cibule a ta ty bacily natáhne do sebe.
Nsven - Profil | Út 7.1.2020 15:59:15
barbusna >> Ahoj. Teď už předloni, jsem na sobě udělal biologický pokus :-)
Před Vánoci 2018 mě tvrdě skosila choroba ale nikam jsem nešel...
Nakonec co si budeme vyprávět, stejně tě mají přes svátky doktoři na háku... a jak je obecně známo, marodit se má pouze v pracovní dny od úterý do čtvrtka, mezi 8:00 - 11:30 ...
Teploty kolem 39°C asi týden, nižší cca 14 dní a celkově než jsem se z toho vyhrabal, tak to trvalo cca do půl ledna..
Klasika.. bolest všeho, blbě, slabost, nechutenství, kašel jak tuberák....celkový stav, jak když tě
přejede Pendolíno a ještě couvne...
Teplotu jsem nesrážel ať se imunitní systém trochu snaží sám..:-)
Místo doktorů jsem nasadil zázvor, med, česnek, chilli, podběl ...
Pár kilo šlo dolů, což mi jedině prospělo ale především jsem si potvrdil, že kupodivu můj imunitní systém ještě funguje.... ačkoli dostává spoustu let hrstí medikamentů denně, pořádně na prdel.. Což bylo jedno z mých nejcennějších zjištění, posledních let :-)
Před Vánoci 2018 mě tvrdě skosila choroba ale nikam jsem nešel...
Nakonec co si budeme vyprávět, stejně tě mají přes svátky doktoři na háku... a jak je obecně známo, marodit se má pouze v pracovní dny od úterý do čtvrtka, mezi 8:00 - 11:30 ...
Teploty kolem 39°C asi týden, nižší cca 14 dní a celkově než jsem se z toho vyhrabal, tak to trvalo cca do půl ledna..
Klasika.. bolest všeho, blbě, slabost, nechutenství, kašel jak tuberák....celkový stav, jak když tě
přejede Pendolíno a ještě couvne...
Teplotu jsem nesrážel ať se imunitní systém trochu snaží sám..:-)
Místo doktorů jsem nasadil zázvor, med, česnek, chilli, podběl ...
Pár kilo šlo dolů, což mi jedině prospělo ale především jsem si potvrdil, že kupodivu můj imunitní systém ještě funguje.... ačkoli dostává spoustu let hrstí medikamentů denně, pořádně na prdel.. Což bylo jedno z mých nejcennějších zjištění, posledních let :-)
Nmarmyš - Profil | Út 7.1.2020 15:24:59
barbusna >> A já dostal někdy před 35 lety tetanovku a to byla má poslední injekce. Chřipku jsem v životě neměl,kdysi dávno nějakou angínu. Na ty jejich injekce jim zvysoka kašlu. Vím že někteří mají po očkování problémy.
Nbarbusna - Profil | Út 7.1.2020 15:16:32
brach >> Mám to podobně, tedy lépe řečeno před cca 20ti lety jsem se nechával očkovat celkem pravidelně. Ne, že bych neprošel nějakým nachlazením, ale dalo se to vydržet. Dostal jsem se však začátkem roku 2019 do takových zdravotních problémů, že jsem byl nucen po roce na PN žádat o ID. Jak to dopadne netuším. Ale na návrh lékaře jsem se nechal očkovat proti chřipce loni na podzim a zatím dobrý. Nechci to zakřiknout.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NSranda bez nadsázky 🤘10857
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22050
NDokumenty z přírody kolem vody624
NKutilské jádro MRKu5344
NRybářský retro bazar.16777
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
NUdírny a uzení51140
NRetro ...50707
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












