NFanda1 - Profil | Pá 21.6.2019 15:57:18
FRANK71 >> Měl jsem Catany a jeden Nexave se zadni brzdou. Ten jsem si teda jeste nechal na picker, tam mi to tolik zily netrha :)
NEmocuc - Profil | So 8.6.2019 14:34:11
Ted jeste vymyslet do budoucna co za pruty. Mam rad klasiku v korku. Fox warior atd nebo neco od seangeru. Temhle velkou budoucnost nepredpovidam:-)
NEmocuc - Profil | Pá 7.6.2019 15:35:11
Udělám nějakou fotku od vody , jdu na ně..
NEmocuc - Profil | Pá 7.6.2019 15:34:54
Tak to mám doma , navijáky super sem spokojený.Velikost 5500 by byla malá , redukce bezva na tu cívku.Ale s prutama sem si teda zavařil.Kupovat levný byla chyba ...ještě že dávaj 3 tí zdarma , už sem ho zlomil.Zkoušel sem špičku://
NEmocuc - Profil | St 5.6.2019 21:17:07
Fanda1 >> já mám právě ty levnější a sem spokojený , ted jdu o trochu nahoru :)
NFRANK71 - Profil | St 5.6.2019 11:55:05
Fanda1 >> co jsi měl za Šíma?
NFanda1 - Profil | St 5.6.2019 11:53:42
Emocuc >> Ja teda od Shiman utekl.. Hlavne teda v nizsich cenovych relacich me zacaly akorat pit krev a nakonec jsem je dal kamaradovi pro deti :D Prijde mi, ze Shimano zacne byt zajimavy teprve od rad za 3000kc a vic..
NEmocuc - Profil | Út 4.6.2019 20:53:11
Nějaká shimána mám a jsem spokojený , jiný fakt nechci.Na to že jsem hovado a moc to neudržuju fungují.
NApso - Profil | Po 3.6.2019 22:05:46
Ať mu slouží.
NDědek - Profil | Po 3.6.2019 21:32:54
Apso >> vybral si Shimo.
Já bych si po zkušenostech vybral tu Daiwu 4012QD. To je prostě mazec naviják...
Nroxtidy - Profil | Po 3.6.2019 21:32:24
Apso >> inklinuji k shimanu, ale je to jak pises. Co se Pennu tyka, tak problem u predchozich modelu podle me byl, ze to v podstate s Pennem, coby symbolem výdrže v USA, nemělo skoro nic společného. Na tehdejsi marketingovy vykrik, ze se jedna o celokovovy navijak, se chytlo dost lidi vcetne me :-))) Uvnitr to byl ale stejny navijak jako ultegra, tournos a podobne kaprove navi v teto kategorii.
Ve videu na novy Spinfisher VI je nejzajimavejsi asi zminka o drive gearu = hlavnim ozubenem kole, ktere je u velikosti 5500 a niz z hliniku. U velikosti 6500 a vys je z mosazi.
NApso - Profil | Po 3.6.2019 21:28:28
Jenže ve stejné cenové relaci má naviják o třídu výš.
NDědek - Profil | Po 3.6.2019 21:22:12
Apso >> Hele, Penn, je Penn, o tom nikdo nebude polemizovat... O to Shimo, když se bude dobře starat, taky vydrží...
NDědek - Profil | Po 3.6.2019 21:21:26
Willow >> To si piš, to bude jiné pošušňání. Až ti závidím :-)
NApso - Profil | Po 3.6.2019 21:12:02
Když si tak čtu tady tu diskuzi, tak zadavatel otázky nechtěl navi co je v úvozovkách sám plast, a nakonec inklinuje k Ultegře. Kdyby si našel na You Tube ten nový Spinfisher od PENNU, tak by měl vystaráno na roky. A nemusel by mít obavy, že se mu za nějakou dobu rozpadne pod rukama. Ale je vidět, že většina rybářského národa je stále přesvědčena, že je i dnes Shimaho záruka navijáku na celý život. Ale ta doba je bohužel už pryč. Tak, a teď jsem si to u ortodoxních shimanistů pěkně po...l.
NWillow - Profil | Po 3.6.2019 19:21:04
Dědek >> Už se těším jak s tou novou sestavou naseru pár ortodoxních kaprařů,co se délky náhozu týče.😁Teď můžu jít na knop a s pletenkou to bude mazec.😉
NDědek - Profil | Po 3.6.2019 19:05:42
jurasoft >> Stella, je Stella. I ta její cena :-). Na odhozovou děličku, či feeder, trošku drahá hračka :-) Ale krásná.
Nkrkoška - Profil | Po 3.6.2019 12:21:27
jurasoft >> dík za doporučení. Autor si myslím již ujasnil, co chce, možná už i objednal. Stellu používás k feederu?
Nkrkoška - Profil | Po 3.6.2019 11:39:58
Dědek >> držme se zadání tématu 😉
NDědek - Profil | Po 3.6.2019 11:16:06
krkoška >> J,j. Třeba pojede zanedlouho vyvážet do Francie :-). Ono mu už ani nic jiného nezbyde, bo u nás už jsou ti větší kapři ze svazových vod na Katlově :-)))
Nkrkoška - Profil | Po 3.6.2019 10:56:00
jurasoft >> autor diskuse zmiňoval, že v okolí navštěvuje vody, na kterých se nesmí zavážet.
Sice ano, zanedlouho může vyvazku potřebovat, ale sám nejlíp bude vědět, k čemu je využije 😊
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 23:25:40
roxtidy >> jsem feederař, ne kaprař, tak pro mě ty velké navi nemají žádný význam. Nicméně si myslím, že velikost navi není to nejpodstatnější ani u kaprařiny ze břehu. Pokud tedy někdo nechce házet daleko za sto metrů...
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 23:18:02
roxtidy >> ano, ano, Ryobi :-)
Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 23:13:19
Dědek >> tak to bychom se pak mohli bavit i o navijacich na těžkou privlac 😉 tam by se něco určitě taky našlo třeba od Ryobi
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 22:45:34
roxtidy >> Nakonec i ty by mu stačily. Všichni víme, že některé pruty hážou lépe 100 g olovo a některým sedí 80g a lítá to dál... Vždycky to není o tom, že se do dálky musí hodit cihla...
EDIT: s Windcastama 390/150 g jsem teď hodil 60 g olovo pěkně ke stu metrům a to není zrovna házecí prut. S těžší kapkou bych tolik nehodil... Na nich Daiwa 4012QD, což je o dost menší navi, než XTD. Namotáno Technium 0.28 mm...
Mimochodem ta Daiwa je luxusní navi a má větší páru než to shimo...
Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 22:44:22
FRANK71 >> no beru to tak, že se tu bavíme zároveň o Big pit navijacich a tam je předpoklad civky většího průměru.
Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 22:42:38
Dědek >> Z-ka jsou krásný, lehký a pěkně to z nich litá, ale viděl bych je tak max do 90g
NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 22:40:35
roxtidy >>ono pokaždé na převodech nezáleží, ale jo 3,5:1 musí být fajn.
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 22:38:27
roxtidy >> Jinak pomalejší převod je u těžkých zátěží výhoda. Na to doporučuji Penn Slammer 460-560 :-)))
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 22:37:41
roxtidy >> o těch Windcastech jsem uvažoval, ale bylo mi řečeno, že jsou slabší než ty Shima...
Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 22:33:11
FRANK71 >> měl jsem daiwy windcast Z, ty měly 4,9:1 a při stahování 120g olova sem neměl dobrý pocit ani omylem 🤔 pak sem měl navi s 4,3:1 a to už bylo lepší. Teď mám 3,5:1 a teprve můžu říct že je to s prstem v nose ☺️
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 22:28:55
FRANK71 >> Tak nějak jsem si to myslel. Jak jsem psal, házel jsem s ním teď krmítka s futrem a bylo to kolem 130 g a v pohodě. Ty novější s eloxem by byly asi lepší, ale ta cena, to je zatím mazec. Kolega psal, že nové střeva stojí 27 Eur, tedy jsem zcela klidný :-)
NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 22:14:07
Dědek >> Jardo můžeme pomalu rekapitulovat. UTEGRA 5500 je celkově slušný naviják, na odhoz velice slušný, redukce na cívku jsou příjemný bonus. Nyní převod 5,3 : 1. Co říci, samozřejmě nižší by byl lepší, ale na olovo do 120gr., myslím v pohodě. Pokuď bude někdo tahat často olova 250gr., měl by se asi poohlédnout po něčem jiném. To je můj názor.
NJirka1976 - Profil | Ne 2.6.2019 21:18:30
sven >> diky za info . To bylo davno , ted uz bych jednal jinak .
Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 21:08:30
Dědek >> Máš pravdu, zakladatel by měl promazat, co sem nepatří a já se musím omluvit fheavymu, že jsem narušil jeho rybářský rozvoj a snad i rodinný rozpočet tvrzením, že větší Ultegra bude mít větší návin na otočení.Ještě že na to ten Frank kápl.
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 20:27:07
Staci jeden k... n a je po dobré diskuzi. Po chodniku se tady asi uz nic nového nedozvim, škoda.
NJirka1976 - Profil | Ne 2.6.2019 18:56:34
backlead >> ne . Stal jsem na rozsirene casti chodniku kde najizdi postovni auto nekolikrat za den a vyhazoval odpad ( plny auto po uklidu garaze ) . Je tam nekolik kontejneru . Bylo mi receno ze jsem mel zastavit u krajnice , no je tam krizovatka . Tak dalsi argument najdete si jine kontejnery . Dal mi to za 500 . Velitel oddeleni jejich postup neschvaloval , nicmene tu pokutu dat mohli . Pak at se nikdo nedivi ze je nemam rad . Pokud udelam prestupek , musim ocekavat trest , ale tohle bylo zbytecne . Od te doby s nima vyjebavam jak jen muzu .
Nbacklead - Profil | Ne 2.6.2019 18:51:18
backlead >>Ono je potom otázka kdo je debil, jestli měšták, nebo ten, co stojí na tom chodníku. Podle mě je za B) správně. Jak české....
Nbacklead - Profil | Ne 2.6.2019 18:47:41
Jirka1976 >> Právě, že je to lidech. Stál jsi 2 cm na chodníku? Pokud ano, nevím co řešíš. Stát na chodníku je zakázáno.
NJirka1976 - Profil | Ne 2.6.2019 18:44:02
backlead >> je to o lidech , kdyz je policajt idiot ( u mestaku velmi casty jev ) tak ti to da i za ty 2 cm . A urcite neknucim , nastesti je dost vymluv jak se temhle kasparkum vysmat do ksichtu . Samo se ale snazim vyhnout temhle neprijemnym vecem .
Nbacklead - Profil | Ne 2.6.2019 18:35:57
Jirka1976 >> Tak na něm nestůj a nemusíš tu kňučet ....
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 17:24:12
fheavy >> lháři a co ta štika pár dnů zpět? :-)
Nfheavy - Profil | Ne 2.6.2019 15:14:45
MB >> ma pravdu předseda taky ted nejakou dobu nerybarim )))
NMB - Profil | Ne 2.6.2019 15:00:32
Rybkin >> tím jsem si jistý :) radím a ještě jsem letos nerybařil :)
NMB - Profil | Ne 2.6.2019 14:59:23
Emocuc - >> mám normální kapř prut greys gt5 3lb a na nich ultegru 5500 a na odhoz naprostá spokojenost ...jako na normální rybařinu ...žádný extrém
NRybkin - Profil | Ne 2.6.2019 14:49:14
Jirka1976 >> Tady na Mrku je výhoda že muže radit uplně každej.I ten co o tom vubec nic neví.Někdy mam pocit že tu raděj a diskutujou lidi co ani nerybařej
NJirka1976 - Profil | Ne 2.6.2019 14:45:33
rájovec >> trefil jsi to ! Ten pan chytry je koste od mestaku , botickar . Ac to nerad pisu tak ma vyjimecne pravdu , velka ultegra prevod 4.3 a navin 103 cm , mala prevod 5.3 a navin 105 cm . Tady na mrku je to jako na ulici , rozhoduji centimetry , stojis 2 cm na obrubniku a mas to za 1000 kc za stani na chodniku .
NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 14:44:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
rájovec >> tím, že je vlastním tak věděl.
Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 14:39:43
FRANK71 >> Jsi velmi moudrý, takže určitě víš, v jaké souvislosti jsem co psal. Jinak, věděl jsi to, nebo hledal?
NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 14:32:03
rájovec >> já ti dám radu.Já například pokud něco nevím nebo si nejsem jistý, radši mlčím. Pro někoho jsou výdaje za navi celkem velké peníze, takže hledá relevantní informace a ne ,, já myslel".
Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 14:24:01
FRANK71 >> bral jsem to podle toho, že na větší kolo se asi víc natočí, jestli je to jinak, hluboce se omlouvám :-(((
Edit: trošku jsi mi připomněl za sloupem číhajícího městského strážníka s radarem, sorry
Edit II: O tři cm, tos věděl, nebo hledal?
NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 14:19:41
rájovec >> vážně má větší návin než 5500? 😁😁😁
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 14:14:29
rájovec >> tam je toho víc co by se dalo :-)
Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 14:08:09
Dědek >> To by se potom vyplatilo kolegovi zareagovat na jeden z nejnovějších inzerátů a případně poslat navi hned na servis :-)
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 13:57:26
rájovec >> jak se tady psalo, ze to stahovani krmitek s tou 5500 neni nic moc... Prestal jsem si z toho delat hlavu, kdyz mi kolega napsal ze nahradni streva vyjdou na 27 eur
Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 13:53:04
Dědek >> jj ty redukce jsem jen nerad házel zpět do krabice, když jsem prodával XTD 5500, protože mi přišla moc robustní na heavy. Na LC Medium by se šikly.
Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 13:52:20
Emocuc >> třeba Colmic onda mille nebo Omega. V přírodní barvě např Korda subline
NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 13:47:35
rájovec >> hlavne maji ty redukce na hloubku civky, to je famozni vec. Skoda, ze se ty redukce nedaji dokoupit v obou prumerech...
Nfheavy - Profil | Ne 2.6.2019 13:32:33
krkoška >> neni zac ,dnes je se pouziva bezne u tech vetsichbig pit navi okolo 4,3:1 a kdyz s nim slusne clovek zachazi tak vydrzi taky dost ,nevyhoda tech nejpomalejsich prevodu je ztahovani pri vyvazce apod. tam se namotas )) normalne neco pod 5:1 a vpoho,zalezi taky na kvalite navijaky samotnyho /material,loziska,usazeni atd./nejen na prevod. pomeru.
Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 13:23:06
Willow >> Ty Ultegry mají taky nc a zas tak drahý nejsou. Jeden kolega dostal k narozeninám (snad 77 :-)) XSC 10000. Zářily mu na těch teleskopech na dálku jako stříbrný cihly.
Nfheavy - Profil | Ne 2.6.2019 13:17:48
krkoška >> tak 3,9:1 jak mneli nektery stary shima .
NEmocuc - Profil | Ne 2.6.2019 12:45:56
Willow >> moje teorie , dobré navijáky prumerný pruty :)
NEmocuc - Profil | Ne 2.6.2019 12:20:31
roxtidy >> jojo pochopil sem to že záleží na vlastnostech , ty jsem poznal při muškaření ale v dnešní době je tolik vlascu až to není možný.Proto nepohrdnu nějakým doporučením , popisku je u vlascu hodně ale 99 % je reklama.
Nkrkoška - Profil | Ne 2.6.2019 12:14:46
fheavy >> jaký je myslíš, tak nejlepší převod pro ,,nesmrtelný" naviják? 5,0:1
NEmocuc - Profil | Ne 2.6.2019 12:12:54
tuzemak >> v pohodě už mám vybráno a člověk se dozví i další věci kolem toho.
NEmocuc - Profil | Ne 2.6.2019 12:10:51
MKulicka >> jo o tech redukcích tu někdo už psal , dobrá informace.Vubec o tom nevím.
Nfheavy - Profil | Ne 2.6.2019 11:54:37
krkoška >> i tak se to da rict ,normalne je dnes bezny cca 4,3:1 ,nekde bylo pod 4 ale zalezi na tom jak daleko,jakou zatez a jak casto ,to nejde rict jako mustr na vsechno,takovej slusnej s stred s odpovidajicimy parametry.,kdyz to reknu logicky tak treba u stejneho modelu navijaku se stejnam telem a prevodem akorat s rozdilnou civkou,tak seti bude stahovat zdanlive o chlup lehceji s tou mensi civkou ale zase se vic namotas .
Ntuzemak - Profil | Ne 2.6.2019 11:51:57
Emocuc >> upřimně tě lituju, už se tu řeši misto navi očka. 😂😂😂 Byt tebou zajedu si i vlakem do 100km vzdálenyho obchodu a tam si určo vybereš podle svych představ..