Vybrat naviják mi dělá problém

Nemáme tu u nás prodejnu takže si vše vobjednávám po intefernetu.Ale velikost navijáku je vždy problém , protože ty čísla uplně tak nesedí.Nebude naviják Shimano Naviják Ultegra 5500 XTD moc malej na klasické 3,6 kaprové pruty?Musím vyměnit svoje staré katany kde jedno sedlo navijáku má stržený závit a druhá katana je 2,75 oproti 3 lb...navijáky KO jeden brzda druhej z5 chod..vydržely dva roky navijáky Spro Naviják Freeliner 565.A nejsem tak bohatej abych si kupoval levný věci.Tak si řikám že si pořídím pruty od Wychwood v korku a k nim lepší navijáky bez volnoběžky ale jen přední brzo , hádám že čím méně věci co se muže dojobat tím líp a hlavně nebudou tak těžký ale nebudou malá ta shimána?Nemám to vyvážku , chytám ze břehu...rád bych házel i daleko ale vázně u mě technika.:(
Autor diskuse: Emocuc - Profil , 1.6.2019 kaprařina - náčiní, doplňky
97 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NFanda1 - Profil | Pá 21.6.2019 15:57:18

FRANK71 >> Měl jsem Catany a jeden Nexave se zadni brzdou. Ten jsem si teda jeste nechal na picker, tam mi to tolik zily netrha :)

    NEmocuc - Profil | So 8.6.2019 14:34:11

    Ted jeste vymyslet do budoucna co za pruty. Mam rad klasiku v korku. Fox warior atd nebo neco od seangeru. Temhle velkou budoucnost nepredpovidam:-)

      NEmocuc - Profil | So 8.6.2019 14:02:57

      Sem spokojeny

        NEmocuc - Profil | Pá 7.6.2019 15:35:11

        Udělám nějakou fotku od vody , jdu na ně..

          NEmocuc - Profil | Pá 7.6.2019 15:34:54

          Tak to mám doma , navijáky super sem spokojený.Velikost 5500 by byla malá , redukce bezva na tu cívku.Ale s prutama sem si teda zavařil.Kupovat levný byla chyba ...ještě že dávaj 3 tí zdarma , už sem ho zlomil.Zkoušel sem špičku://

            NEmocuc - Profil | St 5.6.2019 21:17:07

            Fanda1 >> já mám právě ty levnější a sem spokojený , ted jdu o trochu nahoru :)

              NFRANK71 - Profil | St 5.6.2019 11:55:05

              Fanda1 >> co jsi měl za Šíma?

                NFanda1 - Profil | St 5.6.2019 11:53:42

                Emocuc >> Ja teda od Shiman utekl.. Hlavne teda v nizsich cenovych relacich me zacaly akorat pit krev a nakonec jsem je dal kamaradovi pro deti :D Prijde mi, ze Shimano zacne byt zajimavy teprve od rad za 3000kc a vic..

                  NEmocuc - Profil | Út 4.6.2019 20:53:11

                  Nějaká shimána mám a jsem spokojený , jiný fakt nechci.Na to že jsem hovado a moc to neudržuju fungují.

                    NApso - Profil | Po 3.6.2019 22:05:46

                    Ať mu slouží.

                      NDědek - Profil | Po 3.6.2019 21:32:54

                      Apso >> vybral si Shimo.
                      Já bych si po zkušenostech vybral tu Daiwu 4012QD. To je prostě mazec naviják...

                        Nroxtidy - Profil | Po 3.6.2019 21:32:24

                        Apso >> inklinuji k shimanu, ale je to jak pises. Co se Pennu tyka, tak problem u predchozich modelu podle me byl, ze to v podstate s Pennem, coby symbolem výdrže v USA, nemělo skoro nic společného. Na tehdejsi marketingovy vykrik, ze se jedna o celokovovy navijak, se chytlo dost lidi vcetne me :-))) Uvnitr to byl ale stejny navijak jako ultegra, tournos a podobne kaprove navi v teto kategorii.
                        Ve videu na novy Spinfisher VI je nejzajimavejsi asi zminka o drive gearu = hlavnim ozubenem kole, ktere je u velikosti 5500 a niz z hliniku. U velikosti 6500 a vys je z mosazi.

                          NApso - Profil | Po 3.6.2019 21:28:28

                          Jenže ve stejné cenové relaci má naviják o třídu výš.

                            NDědek - Profil | Po 3.6.2019 21:22:12

                            Apso >> Hele, Penn, je Penn, o tom nikdo nebude polemizovat... O to Shimo, když se bude dobře starat, taky vydrží...

                              NDědek - Profil | Po 3.6.2019 21:21:26

                              Willow >> To si piš, to bude jiné pošušňání. Až ti závidím :-)

                                NApso - Profil | Po 3.6.2019 21:12:02

                                Když si tak čtu tady tu diskuzi, tak zadavatel otázky nechtěl navi co je v úvozovkách sám plast, a nakonec inklinuje k Ultegře. Kdyby si našel na You Tube ten nový Spinfisher od PENNU, tak by měl vystaráno na roky. A nemusel by mít obavy, že se mu za nějakou dobu rozpadne pod rukama. Ale je vidět, že většina rybářského národa je stále přesvědčena, že je i dnes Shimaho záruka navijáku na celý život. Ale ta doba je bohužel už pryč. Tak, a teď jsem si to u ortodoxních shimanistů pěkně po...l.

                                  NWillow - Profil | Po 3.6.2019 19:21:04

                                  Dědek >> Už se těším jak s tou novou sestavou naseru pár ortodoxních kaprařů,co se délky náhozu týče.😁Teď můžu jít na knop a s pletenkou to bude mazec.😉

                                    NDědek - Profil | Po 3.6.2019 19:05:42

                                    jurasoft >> Stella, je Stella. I ta její cena :-). Na odhozovou děličku, či feeder, trošku drahá hračka :-) Ale krásná.

                                      Nkrkoška - Profil | Po 3.6.2019 12:21:27

                                      jurasoft >> dík za doporučení. Autor si myslím již ujasnil, co chce, možná už i objednal. Stellu používás k feederu?

                                        Nkrkoška - Profil | Po 3.6.2019 11:39:58

                                        Dědek >> držme se zadání tématu 😉

                                          NDědek - Profil | Po 3.6.2019 11:16:06

                                          krkoška >> J,j. Třeba pojede zanedlouho vyvážet do Francie :-). Ono mu už ani nic jiného nezbyde, bo u nás už jsou ti větší kapři ze svazových vod na Katlově :-)))

                                            Nkrkoška - Profil | Po 3.6.2019 10:56:00

                                            jurasoft >> autor diskuse zmiňoval, že v okolí navštěvuje vody, na kterých se nesmí zavážet.
                                            Sice ano, zanedlouho může vyvazku potřebovat, ale sám nejlíp bude vědět, k čemu je využije 😊

                                              NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 23:25:40

                                              roxtidy >> jsem feederař, ne kaprař, tak pro mě ty velké navi nemají žádný význam. Nicméně si myslím, že velikost navi není to nejpodstatnější ani u kaprařiny ze břehu. Pokud tedy někdo nechce házet daleko za sto metrů...

                                                NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 23:18:02

                                                roxtidy >> ano, ano, Ryobi :-)

                                                  Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 23:13:19

                                                  Dědek >> tak to bychom se pak mohli bavit i o navijacich na těžkou privlac 😉 tam by se něco určitě taky našlo třeba od Ryobi

                                                    NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 22:53:04

                                                    a tahle je prý o třídu výš a má náhradní cívku.

                                                    https://www.nordfishing77.at/daiwa-match-winner-401​2-qda-4982

                                                      NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 22:45:34

                                                      roxtidy >> Nakonec i ty by mu stačily. Všichni víme, že některé pruty hážou lépe 100 g olovo a některým sedí 80g a lítá to dál... Vždycky to není o tom, že se do dálky musí hodit cihla...
                                                      EDIT: s Windcastama 390/150 g jsem teď hodil 60 g olovo pěkně ke stu metrům a to není zrovna házecí prut. S těžší kapkou bych tolik nehodil... Na nich Daiwa 4012QD, což je o dost menší navi, než XTD. Namotáno Technium 0.28 mm...
                                                      Mimochodem ta Daiwa je luxusní navi a má větší páru než to shimo...

                                                        Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 22:44:22

                                                        FRANK71 >> no beru to tak, že se tu bavíme zároveň o Big pit navijacich a tam je předpoklad civky většího průměru.

                                                          Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 22:42:38

                                                          Dědek >> Z-ka jsou krásný, lehký a pěkně to z nich litá, ale viděl bych je tak max do 90g

                                                            NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 22:40:35

                                                            roxtidy >>ono pokaždé na převodech nezáleží, ale jo 3,5:1 musí být fajn.

                                                              NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 22:38:27

                                                              roxtidy >> Jinak pomalejší převod je u těžkých zátěží výhoda. Na to doporučuji Penn Slammer 460-560 :-)))

                                                                NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 22:37:41

                                                                roxtidy >> o těch Windcastech jsem uvažoval, ale bylo mi řečeno, že jsou slabší než ty Shima...

                                                                  Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 22:33:11

                                                                  FRANK71 >> měl jsem daiwy windcast Z, ty měly 4,9:1 a při stahování 120g olova sem neměl dobrý pocit ani omylem 🤔 pak sem měl navi s 4,3:1 a to už bylo lepší. Teď mám 3,5:1 a teprve můžu říct že je to s prstem v nose ☺️

                                                                    NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 22:28:55

                                                                    FRANK71 >> Tak nějak jsem si to myslel. Jak jsem psal, házel jsem s ním teď krmítka s futrem a bylo to kolem 130 g a v pohodě. Ty novější s eloxem by byly asi lepší, ale ta cena, to je zatím mazec. Kolega psal, že nové střeva stojí 27 Eur, tedy jsem zcela klidný :-)

                                                                      NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 22:14:07

                                                                      Dědek >> Jardo můžeme pomalu rekapitulovat. UTEGRA 5500 je celkově slušný naviják, na odhoz velice slušný, redukce na cívku jsou příjemný bonus. Nyní převod 5,3 : 1. Co říci, samozřejmě nižší by byl lepší, ale na olovo do 120gr., myslím v pohodě. Pokuď bude někdo tahat často olova 250gr., měl by se asi poohlédnout po něčem jiném. To je můj názor.

                                                                        Ndrvoštěp - Profil | Ne 2.6.2019 22:04:43

                                                                        Dědek >> 😂😂😂

                                                                          NJirka1976 - Profil | Ne 2.6.2019 21:18:30

                                                                          sven >> diky za info . To bylo davno , ted uz bych jednal jinak .

                                                                            Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 21:08:30

                                                                            Dědek >> Máš pravdu, zakladatel by měl promazat, co sem nepatří a já se musím omluvit fheavymu, že jsem narušil jeho rybářský rozvoj a snad i rodinný rozpočet tvrzením, že větší Ultegra bude mít větší návin na otočení.Ještě že na to ten Frank kápl.

                                                                              NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 20:27:07

                                                                              Staci jeden k... n a je po dobré diskuzi. Po chodniku se tady asi uz nic nového nedozvim, škoda.

                                                                                Nsven - Profil | Ne 2.6.2019 20:14:30

                                                                                Jirka1976 >>
                                                                                ..."když je policajt idiot"....
                                                                                Tak mu zásadně nic neplatím ale jdu směle do správního řízení...
                                                                                Zaplacením si jednak spáchání skutku uznal a druhak se připravil o možnost obrany.
                                                                                Záznam o přestupku samozřejmě podepíšu ale přidám podrobnou, vlastní verzi ...
                                                                                I když nějaká stavba vypadá jako chodník, nemusí to být nutně chodník...
                                                                                Z dob minulých, je u nás takových "nechodníků" drtivá většina.... hlavně v menších městech a obcích, sídlištích......bo si s tím nikdo hlavu nalámal a ovčané, toto označení pojali jako dogma ...

                                                                                https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/urady-musi-pri-p​okutach-za-parkovani-na-chodniku-prokazat-ze-jde-o-​chodnik.A081003_154716_domaci_dp

                                                                                  NJirka1976 - Profil | Ne 2.6.2019 18:56:34

                                                                                  backlead >> ne . Stal jsem na rozsirene casti chodniku kde najizdi postovni auto nekolikrat za den a vyhazoval odpad ( plny auto po uklidu garaze ) . Je tam nekolik kontejneru . Bylo mi receno ze jsem mel zastavit u krajnice , no je tam krizovatka . Tak dalsi argument najdete si jine kontejnery . Dal mi to za 500 . Velitel oddeleni jejich postup neschvaloval , nicmene tu pokutu dat mohli . Pak at se nikdo nedivi ze je nemam rad . Pokud udelam prestupek , musim ocekavat trest , ale tohle bylo zbytecne . Od te doby s nima vyjebavam jak jen muzu .

                                                                                    Nbacklead - Profil | Ne 2.6.2019 18:51:18

                                                                                    backlead >>Ono je potom otázka kdo je debil, jestli měšták, nebo ten, co stojí na tom chodníku. Podle mě je za B) správně. Jak české....

                                                                                      Nbacklead - Profil | Ne 2.6.2019 18:47:41

                                                                                      Jirka1976 >> Právě, že je to lidech. Stál jsi 2 cm na chodníku? Pokud ano, nevím co řešíš. Stát na chodníku je zakázáno.

                                                                                        NJirka1976 - Profil | Ne 2.6.2019 18:44:02

                                                                                        backlead >> je to o lidech , kdyz je policajt idiot ( u mestaku velmi casty jev ) tak ti to da i za ty 2 cm . A urcite neknucim , nastesti je dost vymluv jak se temhle kasparkum vysmat do ksichtu . Samo se ale snazim vyhnout temhle neprijemnym vecem .

                                                                                          Nbacklead - Profil | Ne 2.6.2019 18:35:57

                                                                                          Jirka1976 >> Tak na něm nestůj a nemusíš tu kňučet ....

                                                                                            NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 17:24:12

                                                                                            fheavy >> lháři a co ta štika pár dnů zpět? :-)

                                                                                              Nfheavy - Profil | Ne 2.6.2019 15:14:45

                                                                                              MB >> ma pravdu předseda taky ted nejakou dobu nerybarim )))

                                                                                                NJirka1976 - Profil | Ne 2.6.2019 15:00:52

                                                                                                Rybkin >> 👍

                                                                                                  NMB - Profil | Ne 2.6.2019 15:00:32

                                                                                                  Rybkin >> tím jsem si jistý :) radím a ještě jsem letos nerybařil :)

                                                                                                    NMB - Profil | Ne 2.6.2019 14:59:23

                                                                                                    Emocuc - >> mám normální kapř prut greys gt5 3lb a na nich ultegru 5500 a na odhoz naprostá spokojenost ...jako na normální rybařinu ...žádný extrém

                                                                                                      NRybkin - Profil | Ne 2.6.2019 14:49:14

                                                                                                      Jirka1976 >> Tady na Mrku je výhoda že muže radit uplně každej.I ten co o tom vubec nic neví.Někdy mam pocit že tu raděj a diskutujou lidi co ani nerybařej

                                                                                                        Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 14:48:58

                                                                                                        FRANK71 >> Pěkný

                                                                                                          NJirka1976 - Profil | Ne 2.6.2019 14:45:33

                                                                                                          rájovec >> trefil jsi to ! Ten pan chytry je koste od mestaku , botickar . Ac to nerad pisu tak ma vyjimecne pravdu , velka ultegra prevod 4.3 a navin 103 cm , mala prevod 5.3 a navin 105 cm . Tady na mrku je to jako na ulici , rozhoduji centimetry , stojis 2 cm na obrubniku a mas to za 1000 kc za stani na chodniku .

                                                                                                            NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 14:44:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                            rájovec >> tím, že je vlastním tak věděl.

                                                                                                              Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 14:39:43

                                                                                                              FRANK71 >> Jsi velmi moudrý, takže určitě víš, v jaké souvislosti jsem co psal. Jinak, věděl jsi to, nebo hledal?

                                                                                                                NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 14:32:03

                                                                                                                rájovec >> já ti dám radu.Já například pokud něco nevím nebo si nejsem jistý, radši mlčím. Pro někoho jsou výdaje za navi celkem velké peníze, takže hledá relevantní informace a ne ,, já myslel".

                                                                                                                  Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 14:24:01

                                                                                                                  FRANK71 >> bral jsem to podle toho, že na větší kolo se asi víc natočí, jestli je to jinak, hluboce se omlouvám :-(((
                                                                                                                  Edit: trošku jsi mi připomněl za sloupem číhajícího městského strážníka s radarem, sorry
                                                                                                                  Edit II: O tři cm, tos věděl, nebo hledal?

                                                                                                                    NFRANK71 - Profil | Ne 2.6.2019 14:19:41

                                                                                                                    rájovec >> vážně má větší návin než 5500? 😁😁😁

                                                                                                                      NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 14:14:29

                                                                                                                      rájovec >> tam je toho víc co by se dalo :-)

                                                                                                                        Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 14:08:09

                                                                                                                        Dědek >> To by se potom vyplatilo kolegovi zareagovat na jeden z nejnovějších inzerátů a případně poslat navi hned na servis :-)

                                                                                                                          NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 13:57:26

                                                                                                                          rájovec >> jak se tady psalo, ze to stahovani krmitek s tou 5500 neni nic moc... Prestal jsem si z toho delat hlavu, kdyz mi kolega napsal ze nahradni streva vyjdou na 27 eur

                                                                                                                            Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 13:53:04

                                                                                                                            Dědek >> jj ty redukce jsem jen nerad házel zpět do krabice, když jsem prodával XTD 5500, protože mi přišla moc robustní na heavy. Na LC Medium by se šikly.

                                                                                                                              Nroxtidy - Profil | Ne 2.6.2019 13:52:20

                                                                                                                              Emocuc >> třeba Colmic onda mille nebo Omega. V přírodní barvě např Korda subline

                                                                                                                                NDědek - Profil | Ne 2.6.2019 13:47:35

                                                                                                                                rájovec >> hlavne maji ty redukce na hloubku civky, to je famozni vec. Skoda, ze se ty redukce nedaji dokoupit v obou prumerech...

                                                                                                                                  Nfheavy - Profil | Ne 2.6.2019 13:42:27

                                                                                                                                  krkoška >> nejlip ti odpovi kluci zde https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=744870

                                                                                                                                    Nfheavy - Profil | Ne 2.6.2019 13:32:33

                                                                                                                                    krkoška >> neni zac ,dnes je se pouziva bezne u tech vetsichbig pit navi okolo 4,3:1 a kdyz s nim slusne clovek zachazi tak vydrzi taky dost ,nevyhoda tech nejpomalejsich prevodu je ztahovani pri vyvazce apod. tam se namotas )) normalne neco pod 5:1 a vpoho,zalezi taky na kvalite navijaky samotnyho /material,loziska,usazeni atd./nejen na prevod. pomeru.

                                                                                                                                      Nrájovec - Profil | Ne 2.6.2019 13:23:06

                                                                                                                                      Willow >> Ty Ultegry mají taky nc a zas tak drahý nejsou. Jeden kolega dostal k narozeninám (snad 77 :-)) XSC 10000. Zářily mu na těch teleskopech na dálku jako stříbrný cihly.

                                                                                                                                        Nkrkoška - Profil | Ne 2.6.2019 13:21:26

                                                                                                                                        fheavy >> díky

                                                                                                                                          Nfheavy - Profil | Ne 2.6.2019 13:17:48

                                                                                                                                          krkoška >> tak 3,9:1 jak mneli nektery stary shima .

                                                                                                                                            NEmocuc - Profil | Ne 2.6.2019 12:45:56

                                                                                                                                            Willow >> moje teorie , dobré navijáky prumerný pruty :)

                                                                                                                                              NWillow - Profil | Ne 2.6.2019 12:38:27

                                                                                                                                              😁😁Na pruty za 2 tisíce...
                                                                                                                                              https://www.mojerybarina.cz/navijaky-s-predni-brzdo​u/daiwa-emcast-25a/
                                                                                                                                              A n.c. v ceně.!!

                                                                                                                                                NEmocuc - Profil | Ne 2.6.2019 12:20:31

                                                                                                                                                roxtidy >> jojo pochopil sem to že záleží na vlastnostech , ty jsem poznal při muškaření ale v dnešní době je tolik vlascu až to není možný.Proto nepohrdnu nějakým doporučením , popisku je u vlascu hodně ale 99 % je reklama.

                                                                                                                                                  Nkrkoška - Profil | Ne 2.6.2019 12:14:46

                                                                                                                                                  fheavy >> jaký je myslíš, tak nejlepší převod pro ,,nesmrtelný" naviják? 5,0:1

                                                                                                                                                    NEmocuc - Profil | Ne 2.6.2019 12:12:54

                                                                                                                                                    tuzemak >> v pohodě už mám vybráno a člověk se dozví i další věci kolem toho.

                                                                                                                                                      NEmocuc - Profil | Ne 2.6.2019 12:10:51

                                                                                                                                                      MKulicka >> jo o tech redukcích tu někdo už psal , dobrá informace.Vubec o tom nevím.

                                                                                                                                                        NMKulicka - Profil | Ne 2.6.2019 11:56:53

                                                                                                                                                        Emocuc >> Ono popravdě se těch "velikostí" Ultegry více, např 3500: https://www.raven-fishing.cz/shimano-ultegra-3500-x​sd-comp-big-pit-navijak/cs/product/88871/?

                                                                                                                                                        Ale to už je dané jenom hloubkou cívky, kterou na to dávají (ta 3500 je ve skutečnosti stejná velikost navijáku jako 14000 jenom mělčí cívka) Ten Airlex bude to samé. Takže "velikosti" jako takové jsou jen dvě (ta 5500 a 14000). Shimo k těm ultegrám dává super redukce na cívky, takže kapacita se dá jednoduše měnit a bez podmotu.

                                                                                                                                                          Nfheavy - Profil | Ne 2.6.2019 11:54:37

                                                                                                                                                          krkoška >> i tak se to da rict ,normalne je dnes bezny cca 4,3:1 ,nekde bylo pod 4 ale zalezi na tom jak daleko,jakou zatez a jak casto ,to nejde rict jako mustr na vsechno,takovej slusnej s stred s odpovidajicimy parametry.,kdyz to reknu logicky tak treba u stejneho modelu navijaku se stejnam telem a prevodem akorat s rozdilnou civkou,tak seti bude stahovat zdanlive o chlup lehceji s tou mensi civkou ale zase se vic namotas .

                                                                                                                                                            Ntuzemak - Profil | Ne 2.6.2019 11:51:57

                                                                                                                                                            Emocuc >> upřimně tě lituju, už se tu řeši misto navi očka. 😂😂😂 Byt tebou zajedu si i vlakem do 100km vzdálenyho obchodu a tam si určo vybereš podle svych představ..